PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל כרכום

נמרוד - מערד
01-04-10, 01:43
שלום לכולם.
האים נחל כרכום פתוח לתנועה ולא חסום בחג.
תודה נמרוד.

מידבר
01-04-10, 08:18
על נחל כרכום שתי הגבלות:
1.מצד הצבא.
2.מצד החברה להגנת הטבע.

בפסח אין שום בעיה לקבל אישור מהצבא באמצעות מתא'מ דרום.
לעומת זאת ,אין שום אפשרות לקבל אישור תנועה באזור זה מהחברה להגנת הטבע.

שמעתי על מקרה שפקח תפס קבוצת גיפים בכרכום אבל ויתר להם לאחר שהציגו בפניו אישור מהצבא. באותה מידה גם יכול היה לקנסם.

חג שמח.

ד ו ר ו ן
01-04-10, 08:20
אם אתה מתכוון לקטע שבין עדה למיצר אז נחל כרכום לא נפתח מאז שנסגר לפני אי-אלו שנים, לא קשור לחג זה או אחר.
זה הגיע לרמה כזו שמחקו מהמפות את השביל שהיה שם.

מידבר,
נראה לי שאתה מתכוון לרשות הטבע והגנים ולא לחברה להחגת הטבע.

מידבר
01-04-10, 15:27
מידבר,
נראה לי שאתה מתכוון לרשות הטבע והגנים ולא לחברה להחגת הטבע.

נכון.

דרך אגב, העליה מהכרכום (מערבית למיצד) אל הגדה הדרומית שלו היא אחת הנחמדות. מומלץ לנסות תחילה ללא נעילה :p

ד ו ר ו ן
01-04-10, 16:28
דרך אגב, העליה מהכרכום (מערבית למיצד) אל הגדה הדרומית שלו היא אחת הנחמדות. מומלץ לנסות תחילה ללא נעילה :p
ככה הורסים דרכים במדבר ובעצם בכל מקום.
אח"כ בא זה שאין לו נעילות ומנסה לפרוץ דרך חדשה כי הראשית במצב כ"כ גרוע וחוזר חלילה.

בארה"ב יש מושג שנקרא TREAD LIGHTLY שמנסה לקדם נהיגה רגועה בשטח ולא להרוס אותו, במסגרת זו נעילות נחשבות לאביזר ששומר על הסביבה בידיים הנכונות.

נמרוד - מערד
01-04-10, 20:20
תודה לעונים
נעביר את המסלול לנחל ערוד, ומשם נרד לכרכום ונעלה את המעלה שלו, אני מקווה שאין בעיה בקטע הזה.
יש תיגבור רציני של פקחים באזור, לידיעה.
נמרוד

מידבר
02-04-10, 10:53
ככה הורסים דרכים במדבר ובעצם בכל מקום.
אח"כ בא זה שאין לו נעילות ומנסה לפרוץ דרך חדשה כי הראשית במצב כ"כ גרוע וחוזר חלילה.

בארה"ב יש מושג שנקרא TREAD LIGHTLY שמנסה לקדם נהיגה רגועה בשטח ולא להרוס אותו, במסגרת זו נעילות נחשבות לאביזר ששומר על הסביבה בידיים הנכונות.

דורון ידידי.

להרוס את המדבר ? אני האחרון.
1.המעלה הנ'ל טחון לחלוטין וכולו ,כל כולו, הינו חלוקי נחל בגודל כדור-רגל ולעומק של לפחות מטר. גם אם מאוד רוצים אי אפשר להרוס אותו.
2.TREAD LIGHTLY ? אוקי, אני איתך ,יש רק בעיה קטנה עם נהגי הטנקים בגזרה הנ'ל...

חג שמח

ד ו ר ו ן
05-04-10, 00:34
2.TREAD LIGHTLY ? אוקי, אני איתך ,יש רק בעיה קטנה עם נהגי הטנקים בגזרה הנ'ל...
כאן נפלת..
בעליה הזו עוברים רק כלי רכב גלגליים..

:cool:

מידבר
05-04-10, 01:51
אוהו, איזה התגוששות מתפתחת כאן. יפה.
אני מכיר היטב את העליה הנ'ל.
הערתך לגבי שמירה על הטבע היתה כללית ולא ספציפית לעליה הנ'ל, כך גם תשובתי ולראיה "...הגזרה הנ'ל".
מספיק להתפלסף, אני מסכים עם העקרון של שמירה על הטבע אבל לא צריך להיות עוורים ופנאטיים. דוגמא: לפי חוקי רט'ג אין להצית אש בשמורת טבע. הר חרוז נמצא בתחומי שמורת הר הנגב. אנו נכבד החוקים אבל חיל האויר ימשיך להוריד עליו פצצות בטירוף. אז מה הועילו חכמים בתקנתם ?
רוצה עוד דוגמא. דווקא משהו קרוב: כל האזור שבין הר צוריעז לפארן אסור לתנועה ואפילו
אין מסומנים שם שבילים. זה לא מונע מידידינו השריונרים לייצר שם פודרה בכמויות. אז מה ? לא תיסע עם הפקקעט היילקס על שבילי הפודרה דווקא מטעמי שמירת הטבע. עדיף שתמצא טעמים אחרים לא לנסוע על הפודרה ;)
בקיצור, נחזור למקור. אם תנסה לעלות את המעלה בכרכום ללא נעילה לא יגרם שום נזק. מעבר לכך, כללית, אני סבור שגם לטובת הרכב, עדיף שלא לאמצו לשווא ואם אפשר להקל עליו בהפעלת נעילה אז מה טוב.
בשביל התרגיל-בוא נלך בכיוון שלך וננסה לקדם הרעיון הטמיר שהעלת. נניח שהעסק יתפוס וישכנע. לא ירחק היום שבמפות סמ'ש יהיו שבילים מסויימים בהם מותרת תנועה לבעלי נעילות בלבד והפקחים יפעלו בהתאם. נו באמת.
אנחנו מספיק שומרי טבע ולא צריך לצאת מפרופורציות.
חג שמח.

אדר_ק
05-04-10, 08:04
הערתך לגבי שמירה על הטבע היתה כללית ולא ספציפית לעליה הנ'ל, כך גם תשובתי ולראיה "...הגזרה הנ'ל".
מספיק להתפלסף, אני מסכים עם העקרון של שמירה על הטבע אבל לא צריך להיות עוורים ופנאטיים. דוגמא: לפי חוקי רט'ג אין להצית אש בשמורת טבע. הר חרוז נמצא בתחומי שמורת הר הנגב. אנו נכבד החוקים אבל חיל האויר ימשיך להוריד עליו פצצות בטירוף. אז מה הועילו חכמים בתקנתם ?
רוצה עוד דוגמא. דווקא משהו קרוב: כל האזור שבין הר צוריעז לפארן אסור לתנועה ואפילו
אין מסומנים שם שבילים. זה לא מונע מידידינו השריונרים לייצר שם פודרה בכמויות. אז מה ? לא תיסע עם הפקקעט היילקס על שבילי הפודרה דווקא מטעמי שמירת הטבע. עדיף שתמצא טעמים אחרים לא לנסוע על הפודרה ;)
בקיצור, נחזור למקור. אם תנסה לעלות את המעלה בכרכום ללא נעילה לא יגרם שום נזק. מעבר לכך, כללית, אני סבור שגם לטובת הרכב, עדיף שלא לאמצו לשווא ואם אפשר להקל עליו בהפעלת נעילה אז מה טוב.
בשביל התרגיל-בוא נלך בכיוון שלך וננסה לקדם הרעיון הטמיר שהעלת. נניח שהעסק יתפוס וישכנע. לא ירחק היום שבמפות סמ'ש יהיו שבילים מסויימים בהם מותרת תנועה לבעלי נעילות בלבד והפקחים יפעלו בהתאם. נו באמת.
אנחנו מספיק שומרי טבע ולא צריך לצאת מפרופורציות.
חג שמח.

+17

נמרוד - מערד
05-04-10, 09:23
שלום לכולם
עלינו את העליה מהכרכום בנסיעה רגועה, המעלה לא קשה גם ללא נעילות.
נמרוד

ד ו ר ו ן
05-04-10, 14:57
מספיק להתפלסף, אני מסכים עם העקרון של שמירה על הטבע אבל לא צריך להיות עוורים ופנאטיים. דוגמא: לפי חוקי רט'ג אין להצית אש בשמורת טבע. הר חרוז נמצא בתחומי שמורת הר הנגב. אנו נכבד החוקים אבל חיל האויר ימשיך להוריד עליו פצצות בטירוף. אז מה הועילו חכמים בתקנתם ? .

רוצה עוד דוגמא. דווקא משהו קרוב: כל האזור שבין הר צוריעז לפארן אסור לתנועה ואפילו אין מסומנים שם שבילים. זה לא מונע מידידינו השריונרים לייצר שם פודרה בכמויות. אז מה ? לא תיסע עם הפקקעט היילקס על שבילי הפודרה דווקא מטעמי שמירת הטבע. עדיף שתמצא טעמים אחרים לא לנסוע על הפודרה ;).
אתה מטיף למומרים..
תחפש קצת אחורה מה הדיעה שלי בנושא תנועה בשמורות או ע"ב תוואי נחלים.
בנוסף, במקרה דנן אתה טועה..
מכיוון שיש שם שביל-או שניים שמעניינים אותי הלכתי ובדקתי מה הסיבה לאיסור הנסיעה באזור צוריעז חרוז ושות'. מסתבר שמי שמגביל את התנועה שם הוא בעל הבית הראשי שאינו הרשות-כלומר צה"ל, מדובר בשטח עם כמות נפלים גדולה למדי, מהסוגים היותר נבזיים והם פשוט לא רוצים/יכולים לנקות ברמה שמאפשרת כניסת מטיילים, כמה פשוט ככה דפוק.

מעבר לכך, כללית, אני סבור שגם לטובת הרכב, עדיף שלא לאמצו לשווא ואם אפשר להקל עליו בהפעלת נעילה אז מה טוב.
הפוך גוטה, הפוך.
רכב שגלגליו מחליקים ואוחזים לסרוגין- פעם גלגל זה ופעם אחר, מעביר הלמים גדולים בהרבה במערכת ההינע בהשוואה לרכב נעול שעולה ללא החלקות לא מבוקרות שמתחילות ומסתיימות בפתאומיות, רכב נעול שעובר קטע בעל בעיית אחיזה בצורה איטית ונשלטת.
יש מספיק דיונים בעניין-לא נתחיל אחד חדש.

לא אמרתי שזו האוטופיה אבל זה יש מקומות אחרים בהם יש הגדרות לאיך אתה נכנס למסלול זה או אחר- אנחנו רחוקים משם אבל לחנך להתנהגות אחרת או לפחות לגלות שנעילות יש גם משמעות סביבתית חיובית עדיין אפשר.
הדוגמא הכי מוחשית היא מעלה זיק, פעם היה אפשר לעלות את הזיק עם סיקסים סטנדרטיים-לא נעילות ולא סט מתלים,נעול ב"סתם" צמיגי בקשוט צרים- היום בלי נעילות ו/או מלחמה זה לא ממש עובד.
כנ"ל לגבי מקומות רבים בנגב.

יכול מאד להיות שכמו שקורה כל חורף במדבר ,העלייה הנ"ל במצב טוב פשוט כי הגשמים שטפו חלק נכבד מהחומר המשוחרר ומיצבו את הקרקע.

חג שמח!

מידבר
06-04-10, 18:46
דורון ידידי.
1.הגבלת התנועה בנחל כרכום הינה משום אנטרסים מובהקים של רט'ג (במקרה זה-מוצדקים לחלוטין, מה שאי אפשר להגיד למשל על ההגבלה במעלה שגיא). במרחב חרוז-צוריעז אכן הגבלת התנועה הינה מצד צה'ל ובשל הטעמים שציינת. אבל אם צה'ל אינו יכול לפנות נפלים משם איך הוא מרשה לכוחותיו הוא לנוע באזור...
דרך אגב הבדואים באזור עובדים לפי שיטת האינדוקציה: "אם הנפל שאספתי אתמול לא התפוצץ סביר להניח כי גם הנפל של היום לא יתפוצץ וכן הלאה".

2.לגבי הפעלת הנעילה: אתה אומר בדיוק מה שאני אומר. תקרא שוב, לית מאן דפליג.

3.לגבי חינוך לשימוש בנעילה ככלי לשמירת הטבע:
1.על מה אתה מדבר ? אנחנו עדיין בפער בתחום איסוף הזבל.
2.הסכנה היא שאיזה בריון בירוקרטי ירוק שנמצא בעמדת כח יחליט לקרב ימות משיח ויוציא תקנות
בענין.
3.כל עוד הרעיון נותר במסגרת דיון זה ,כלומר לא יצאה שום הצעה מסודרת לרשויות, אנחנו עדיין
במצב טוב. בוא נשאיר את זה ככה ;).

עכשיו מה ? הדיון מיצה את עצמו. יש לנו שתי חידות להשקיע בהן אנרגיה.

PW
06-04-10, 18:53
יקיריי:
לא צריך לריב.
כבר מנזמן, מבערך ממתי שרט"ג חסמה את המיצר - עבד שם שופל וסידר את המעלה (שפעם היה אכן אימתני למדי, מלא חורים ובולדרים ר"ל).
כבר מנזמן אפשר לנסוע שם עם קורטינה של זקנות בשמירת הריון מטיול למיטיבי לסת מהחזירון העליון.

shachar
16-05-10, 10:27
יקיריי:
לא צריך לריב.
כבר מנזמן, אפשר לנסוע שם עם קורטינה.

פתחיה - יש אנשים שלא זוכרים מה זאת קורטינה..

עדכון מאתמול - המעלה ניתן לעליה לכל רכב 4X4 ואין את כמויות הבורות וחלוקי הנחל שהיו בעבר

-->