PDA

צפייה בגרסה מלאה : כל כמה זמן אם בכלל פותחים את הסרנים להחלפת שמן וניקוי כללי?

מאיר רוטברג
24-08-04, 18:02
טוב,אז היום במסגרת טיפולי המנע שלי פתחתי את הסרנים ניקוי רציני החלפת שמנים כוללת ,
כל גלגלי השיניים נראים במצב מעולה ,טפו ,טפו,טפו

האם יש לזה כללים או שזה חוק האצבע ומיידי כך וכך ק"מ או זמן לבצע זאת
או שאני סתאאאם אהבל שעושה זאת

שחר-סופה
24-08-04, 22:35
מאיר , "אם בכלל" זה ממש לא !
אחרי כל כניסה למעבר מיים / בוץ שעבר את החצי גלגל לערך או כאשר הסרן היה
טבול בתוכו כדאי מאד לפתוח ולהחליף או לפחות לבדוק.(אבל את זה אני מעריך שאתה יודע).
אני לא שמעתי על משמעת החלפת שמנים בדיפ' , כמו שכתבת , כל ככה וככה ק"מ
להחליף. אבל זה לא רלוונטי לגבינו...אנחנו גם ככה מחליפים בתדירות דיי גבוהה
ושומרים על שמן טרי/חדש בדיפ' בשל הכניסות שלנו המטומטמות :twisted: :lol: למעבריי מיים / עיסות בוץ וכו' .

שחר.

barak4*4
25-08-04, 09:21
אם כבר הגדלנו ראש, פתחנו, ניקינו והחלפנו שמן, אז השאלה היא האם צריך להחליף את האטם של ה"ביצה"? האם זה תלוי במצבו או האם זה "כלל של חובה" שיש להחליפו בכל פתיחה? (כמו השייבה של בורג הניקוז באגן השמן).
כמה בכלל אמור לעלות אטם שכזה?

מאיר רוטברג
25-08-04, 09:35
האטם הוחלף על כל מקרה

שחר-סופה
25-08-04, 09:41
עלות אטם שכזה הוא גרושים ולכן חבל שלא להחליפו עם כל פתיחה והחלפה .
(ברר מחיר מול יאנובי'ץ).
ישנם הרבה חבר'ה שמסתפקים במריחת סילקון R.T.V ללא החלפת אטם כלל.
יצא לי לראות שגם במוסך מכסה הדיפ' נסגר רק עם הסיליקון הכתום.

שחר.

איציק - 4X6ZH
25-08-04, 11:07
סתם כזה מחליפים כל פתיחה !
במידה והסתם נקרע חובה להחליף .
RTV זה לא חומר לסתמים .
כללית הסרן האחורי נראה מאד מאד " יפה " כשהוא מלא RTV אדום \ שחור \ לבן וכל החול ולהכלוך מודבק טוב טוב שלא תיהיה כל נזילה .
לפחות בפורום הזה תיהיו מקצוענים . בדרך כלל החובבים טובים "מהמקצוענים ".
איציק

חנן א.
25-08-04, 11:15
לפי הספר, לפחות של הCJ , צריך להחליף שמנים בדיפ'ים כל 50000 ק"מ.
בפועל? זה תלוי בתדירות הטבילות במים ויצא לי גם להחליף שמנים באותו סרן שבת אחר שבת.
ובשביל לעשות את זה נוח, ומכאן גם אטרקטיבי יותר לבדיקה והחלפה לאחר שבת של טבילות, הרכיבו בורג ניקוז בדיפ'ים. יש כתבה על כך באתר.

ד ו ר ו ן
25-08-04, 13:53
בטויוטה זה חלק משגרת הטיפולים הגדולים,לא נראה לי שזה יהיה אחרת באיזהשהו רכב אחר,כולל פרייבטים.
מנסוח השאלה המקורית נראה כאילו מאיר מדבר על שמן שחי לנצח בדיפ' אם הוא לא הזדהם ממשהו חיצוני.

אגב,לכל ההחלפות האלו אחרי טבילה אמור להיות פתרון מקורי-נשם לדיפ',לא לכל בית דיפ' אמור להיות כזה?
גם אחרי טבילות ממושכות השמן נשאר נקי,חשבתי להרים את הנשמים(פתרון מס' 2) אבל גם אחרי שהסרן היה כולו מתחת למים בנסיעה בבדיקה השמן נמצא נקי אז זה נדחק לאחורי הרשימה של "דבריםשצריך לעשות".

חנן א.
25-08-04, 14:09
דורון, בטויוטה, וגם בJEEPים בסרן האחורי המים צריכים לעבור הרבה יותר, מחזירי שמן, איזורי גריז, וכו' , כדי לחדור לדיפ' . בסיקס/סופה , בסרן הקדמי, הם צריכים לעבור רק מחזיר אחד, וגם אם הם לא מצליחים לעבור ברגע הטבילה, הם נשארים בצינור הסרן, ומצליחים לאחר זמן לחדור אל הסרן.
לא תמיד, לא בכל מצב, אבל זה קורה. יותר מדי. מן הסתם זה גם אומר שמצב מחזירי השמן לא מי יודע כמה. מספיק טוב כדי למנוע משמן לצאת, לא מספיק טוב כדי למנוע ממים להיכנס. זה לא קשור לנשם. זה קורה גם כשיש נשם והוא תקין.

ד ו ר ו ן
25-08-04, 14:51
השכלתי,תודה.

מאיר רוטברג
25-08-04, 15:21
את הנשמים הרמתי מזמן לגובה המקסימלי
את הצינורות בדקתי שהם לא יבשים
את מחזירי השמן בדקתי לא מזמן לאחד הייתה מעיין נזילה אז החלפתי את שנייהם
טיפול מונע לא ?
שמנים דנדשים
טוב נראה לי כי אני מסודר

שחר-סופה
26-08-04, 09:53
סתם כזה מחליפים כל פתיחה !
במידה והסתם נקרע חובה להחליף .
RTV זה לא חומר לסתמים .
כללית הסרן האחורי נראה מאד מאד " יפה " כשהוא מלא RTV אדום \ שחור \ לבן וכל החול ולהכלוך מודבק טוב טוב שלא תיהיה כל נזילה .
לפחות בפורום הזה תיהיו מקצוענים . בדרך כלל החובבים טובים "מהמקצוענים ".
איציק

שחר כתב : " עלות אטם שכזה הוא גרושים ולכן חבל שלא להחליפו עם כל פתיחה והחלפה .
(ברר מחיר מול יאנובי'ץ). ישנם הרבה חבר'ה שמסתפקים במריחת סילקון R.T.V ללא החלפת אטם כלל.
יצא לי לראות שגם במוסך מכסה הדיפ' נסגר רק עם הסיליקון הכתום.

שחר.

ה ב ה ר ה !!!

1) בפירוש לא כתבתי שאפשר / כדאי להשתמש ב R.T.V כתבתי שראיתי לפחות בשני מוסכים
שסגרו כך את מכסה הדיפ'.

2) לפחות בפורום הזה תיהיו מקצוענים . בדרך כלל החובבים טובים "מהמקצוענים ".
לטעמי , ישנם כאן חבר'ה יותר מקצוענים מאשר בהרבה מוסכים (אני לא עושה הכללה)
אבל גם לי זכור ויותר מפעם אחת שמוסכניק "מקצועי" נתן אבחון לתקלה שאותו אדם ראה
שחור בעיניים כששמע אותה , חבר חובבן אמר לו שהוא צריך להחליף חלק פשוט שלא עלה
יותר מ 60 שקלים ובא גואל לציון :roll: .
ויש לי עוד המון דוגמאות של סגירת ברגים (גם של מיסבים) ללא שימוש בידית מומנט ,
עבודה עם כלים לא מתאימים (פטיש אויר) שהביאו לגזירה ועוד ועוד.....

שלא ההייה לא מובן , אני מעריך את נסיונו וחוות דעתו של איציק בנושאים הטכניים,רק
שצורת התנסחות לעיתים עושה את כל ההבדל.

שחר.

opl
26-08-04, 13:53
A good indication for brain rot is when people think that if a seal keeps oil in, it will keep water out. Well, I got news for you: it doesn`t. The main reason is that crankcase, axle and gearbox seals are designed to work under about 0 (zero) bar pressure, and that 1 m of water will give you 0.1 bar of pressure per cm”, which is usually enough to let water in. If your crankcase seal has an area of say 10 cm”, that means that there is 1 bar of pressure on that seal and you can bet your wife`s birthday present on it that that will not keep the water out.

מתוך: http://www.landroverclub.net//Club/HTML/water.htm#emergency

נמרוד
26-08-04, 14:04
A good indication for brain rot is when people think that if a seal keeps oil in, it will keep water out. Well, I got news for you: it doesn`t. The main reason is that crankcase, axle and gearbox seals are designed to work under about 0 (zero) bar pressure, and that 1 m of water will give you 0.1 bar of pressure per cm”, which is usually enough to let water in. If your crankcase seal has an area of say 10 cm”, that means that there is 1 bar of pressure on that seal and you can bet your wife`s birthday present on it that that will not keep the water out.

מתוך: http://www.landroverclub.net//Club/HTML/water.htm#emergency

מסתבר שלא רק בארץ אין לבעלי לנדרובר שמץ של מושג על מה הם כותבים :lol:

חנן א.
26-08-04, 14:09
אופל, חזור לשיעורי הידראוליקה, ותבין שמדובר כאן בבולשיט, כמו שנמרוד "רמז" .

שטח החתך של מכלול תחת נוזל בלחץ לא משפיע על הלחץ שמופעל עליו.

קשור לכוח שמופעל עליו, אבל זה לא ממש קשור לעניננו.

opl
26-08-04, 14:17
מסתבר שלא רק בארץ אין לבעלי לנדרובר שמץ של מושג על מה הם כותבים

מה שנכון נכון... דווקא ציפיתי מאתר שהוא המועדון הוותיק ביותר באינטרנט לא לכתוב שטויות... מה גם שזה נשמע מאוד הגיוני לאחד כמוני שלא מבין בשי%

חזור לשיעורי הידראוליקה בעייתי... אני אלקטרונאי...

נ.ב או OPL או אלירן... אני לא מכוניות גרמנית...

חנן א.
26-08-04, 14:24
בעייתי... אני אלקטרונאי...
ואני מהנדס אלק' ... אין שיעורי הידראוליקה במסגרת התואר. לא לומדים את זה בפיזיקה תיכונית? :wink:

opl
26-08-04, 14:29
תתפלא.. בקושי לומדים גם פיזיקה... גם במכללה (יג-יד)

שחר-סופה
26-08-04, 14:30
לכן אני אצוטט את דבריו של חנן בשנית מהזדהות ונסיון אישי על גבול יאוש מהדנה 30 ...

דורון, בטויוטה, וגם בJEEPים בסרן האחורי המים צריכים לעבור הרבה יותר, מחזירי שמן, איזורי גריז, וכו' , כדי לחדור לדיפ' . בסיקס/סופה , בסרן הקדמי, הם צריכים לעבור רק מחזיר אחד, וגם אם הם לא מצליחים לעבור ברגע הטבילה, הם נשארים בצינור הסרן, ומצליחים לאחר זמן לחדור אל הסרן.
לא תמיד, לא בכל מצב, אבל זה קורה. יותר מדי. מן הסתם זה גם אומר שמצב מחזירי השמן לא מי יודע כמה. מספיק טוב כדי למנוע משמן לצאת, לא מספיק טוב כדי למנוע ממים להיכנס. זה לא קשור לנשם. זה קורה גם כשיש נשם והוא תקין.

לאחר חציית הבטחה ,דלתון וחבריו כאשר הגעתי הביתה ובכוונתי היתה להחליף / לבדוק שמנים
בסרנים, גיר ,טרנספר השמנים כולם היו נקיים לחלוטין פרט לסרן הקדמי .אחרי חציית הדלתון
יצא לי משם מלט :shock: :lol: .

שחר.

-->