PDA

צפייה בגרסה מלאה : נמאס מטנק הדלק הקטן בג'ימני..(מחפש רעיונות למיקום ג'ריקן דלק ברכב, כותרת נערכה כמובן)

matokik
02-04-10, 17:42
יש לי איזשהו רעיון של בנייה עצמית של מתלה נייד לג'ריקן דלק רזרבי בג'ימני.
המתלה יהיה אוניברסלי ויתאים לכל הרכבים.
במרכזו של המתלה (שיהיה עשוי מחומר קשיח ולא מפלסטיק קשיח) אני אבצע חיתוך כך שאוכל להתקין את הכל על הבורג של הרזרבי ככה ששום דבר לא יפריע לג'ימני (אולי רק תוספת המשקל שגם הוא זניח)
בגלל שהמתקן עצמו יהיה נשלף ויורכב רק בטיולי שטח וכ'ו, אני זקוק לעזרה בהתקנה מהירה של תלייה ושליפה. משהו שיהיה דומה לאותו בקבוקון מים ששמים מתחת לרמה באופניים, שולפים והופ יש מים, מניחים והופ, הבקבוק יושב בשקט.
ברור לי שמדובר בשינוי מבנה ושהמוצר ימשוך את עיני השוטרים, גם העניין הזה נלקח בחשבון בצורת כיסוי ייעודי שיכסה את הכל ויצור אשליה כאילו המדובר בסך הכל בגלגל הרזרבי.
יש כיוונים? הצעות לשיפורים? מבלי לבדוק אני משוכנע שמוצר כזה כבר קיים, אבל לא נשלף ולא אוניברסלי שניתן למתקן בכל רכב (שבו הגלגל הרזרבי מתוקן על גוף הרכב ולא בתחתיתו)

dotan
02-04-10, 17:50
בתור רוכב אופניים אגרסיבי..(פרירייד ודאונהיל) אנחנו רוכבים בלי מתקן לבקבוק.. ורוב הרוכבים כבר עברו ממזמן לשקית מיים בגלל שזה הרבה יותר נוח והבקבוק תמיד אבל תמיד נופל באיזשהו שלב.. אם תעשה משהו נשלף רוב הסיכויים שהוא ייפול .. פשוט תחבר את הגריקן לגגון הרי גם ככה אם תתדלק זה יהיה פעם אחת.. מיים שותים כל כמה דקות אז יש צורך במתקן נשלף .. וכמו שאמרתי .. הוא לא ממש טוב .. בהצלחה

matokik
02-04-10, 17:56
בתור רוכב אופניים אגרסיבי..(פרירייד ודאונהיל) אנחנו רוכבים בלי מתקן לבקבוק.. ורוב הרוכבים כבר עברו ממזמן לשקית מיים בגלל שזה הרבה יותר נוח והבקבוק תמיד אבל תמיד נופל באיזשהו שלב.. אם תעשה משהו נשלף רוב הסיכויים שהוא ייפול .. פשוט תחבר את הגריקן לגגון הרי גם ככה אם תתדלק זה יהיה פעם אחת.. מיים שותים כל כמה דקות אז יש צורך במתקן נשלף .. וכמו שאמרתי .. הוא לא ממש טוב .. בהצלחה
אז אתה אומר שאם כבר, כדאי לקבע את המתקן בחוזקה ואם כבר אתדלק זה ממילא יהיה רק פעם אחת בלבד אז חבל להתאמץ?
בכל מקרה המתקן הנשלף לא יהיה כזה שיעוף, אלא יקובע בצורה כזו ששום דבר לא יזיז אותו משם.
ה"נשלף" בעצם אומר שיהיה נוח לשלוף ולתדלק ברגע.
יש השגות נוספטת בעניין? עוד מישהו שיגיב...........?

GodsFather
02-04-10, 18:28
דותן, הוא רוצה לשים ג'ריקן דלק ודברים כאלה עדיף לא לשים על הגגון, אני מקווה שתסכים איתי. אפילו שלא חסרים אנשים ששמים.

מיתקון של ג'ריקן דלק צריך להיות בטיחותי קודם כל, דבר נוסף , להעמיס על הדלת האומללה של הג'ימני עוד משקל (כמה ליטר אתה חושב לשים? ) בכלל לא יועיל לצירים שלה וגם עניין תאונות הדרכים לא ממש יעשה טוב אם חלילה מישהו יכנס בדבר הזה.

מתקון ייעודי עולה לא מעט כסף, אפשרי ואפשרי לבניה , יש פה כמה בונים מוכשרים מאד ומוסמכים לבניית מיכלי דלק ויכולים להציע רעיונות לביצוע.

אני חושב על מתקון שליף שיבוא במקום אחד המושבים האחוריים המתקפלים, עם עיגון ראוי לרכב כדי שלא יעוף בזמן נסיעה, שלא יהיה גבוה אלא רחב ומתפרס, קובייתי משהו ושתהיה לו אפשרות לחיבור למשאבת אויר שתאפשר דחיפה של הדלק החוצה לטנק המקורי בעזרת צינור מאריך-מתאם-שרשורי-ייעודי.

דידין
02-04-10, 18:30
יש לי חבר בעל ג'ימיני שגם התלבט בנושא זה ג'ריקן רזרבי (להארכת טווח הנסיעה/תידלוק).
אחרי נסיונות אין ספור, הפתרון שלו הוא ג'ריקן פלסטי מיוחד לבנזין,שקשור לגגון.*
השימוש ,רק בנסיעות לשטח ולא ביום יום.
שאר האפשרויות כגון איחסון בתוך הרכב , בניית מתקן חיצוני, החלפת מיכל הדלק - נפסלו או בגלל בעיות בטיחות/ביטוח/רישוי או עלויות.
*(לו זה קל כי הוא בחור מאוד גבוה).

matokik
02-04-10, 18:42
דותן, הוא רוצה לשים ג'ריקן דלק ודברים כאלה עדיף לא לשים על הגגון, אני מקווה שתסכים איתי. אפילו שלא חסרים אנשים ששמים.

מיתקון של ג'ריקן דלק צריך להיות בטיחותי קודם כל, דבר נוסף , להעמיס על הדלת האומללה של הג'ימני עוד משקל (כמה ליטר אתה חושב לשים? ) בכלל לא יועיל לצירים שלה וגם עניין תאונות הדרכים לא ממש יעשה טוב אם חלילה מישהו יכנס בדבר הזה.

מתקון ייעודי עולה לא מעט כסף, אפשרי ואפשרי לבניה , יש פה כמה בונים מוכשרים מאד ומוסמכים לבניית מיכלי דלק ויכולים להציע רעיונות לביצוע.

אני חושב על מתקון שליף שיבוא במקום אחד המושבים האחוריים המתקפלים, עם עיגון ראוי לרכב כדי שלא יעוף בזמן נסיעה, שלא יהיה גבוה אלא רחב ומתפרס, קובייתי משהו ושתהיה לו אפשרות לחיבור למשאבת אויר שתאפשר דחיפה של הדלק החוצה לטנק המקורי בעזרת צינור מאריך-מתאם-שרשורי-ייעודי.
בעניין הליטרים, חשבתי על משהו לא כבד מאוד, משהו בסגנון של "חילוץ מהשטח" נאמר עשרה ליטרים (שהם כשליש מיכל הדלק של הג'ימני)
בתוך הרכב לא קוסם לי לנסוע עם דלק, אני מחפש פיתרון לבחוץ. על הגג גם לא כוכב, אפילו עם קיבוע של יציקת בטון, אם זה רק יעוף לי מהרכב בשעת נסיעה, אוי לי ואבוי לי.

GodsFather
02-04-10, 18:52
ל10 ליטר יש מכלי ברזל ייעודיים שיכולים לעשות את העבודה.

http://www.e-shetach.co.il/sg_product~redco10~20~0.htm

את זה אולי אפשר להתאים לדלת של הג'ימני, אבל אני חושב שהברגים שמחזיקים את הגלגל לא יעמדו בעומס. אבל אולי אפשר לשדרג את המתקון הקיים... וכמובן לצד הגלגל ולא לפניו, כך הוא יהיה מוגן יותר.

אם זה היה רכב ישן יותר (סמוראי למשל) אז אפשר היה לבנות מתקן ייעודי על הטמבון למשל. בג'ימני אני לא חושב שהגיע הזמן שיקדחו בפח המקורי..

matokik
02-04-10, 19:27
ל10 ליטר יש מכלי ברזל ייעודיים שיכולים לעשות את העבודה.

http://www.e-shetach.co.il/sg_product~redco10~20~0.htm

את זה אולי אפשר להתאים לדלת של הג'ימני, אבל אני חושב שהברגים שמחזיקים את הגלגל לא יעמדו בעומס. אבל אולי אפשר לשדרג את המתקון הקיים... וכמובן לצד הגלגל ולא לפניו, כך הוא יהיה מוגן יותר.

אם זה היה רכב ישן יותר (סמוראי למשל) אז אפשר היה לבנות מתקן ייעודי על הטמבון למשל. בג'ימני אני לא חושב שהגיע הזמן שיקדחו בפח המקורי..
ברור שלא ולכן המיתקון הנשלף.
לכן מההתחלה אמרתי משהו שיהיה נשלף, והתכוונתי בלי ברגים וקדיחות למיניהם.
אני מתאר לי שההברגה שמחזיקה את הצמיג, אמורה.......וובכן להחזיק רק את הצמיג.
חשבתי אולי להרחיב את החורים או לעשות איזושהי קומבינה ולהכניס טייגרים, כאלה שמחזיקים את הטלויזייה LCD על הקיר ונקדחים לתוך עומקו של הקיר.
בעיקרון מה שאני רוצה לעשות, וזה כדי להסביר כוונותיי במדוייק, הוא למעשה לבנות (לג'ריקן כן?) מתקן זהה כמו שיש לגלגל הרזרבי, מלסטיק קשיח? ככה אותו הדבר לג'ריקן הדלק, אבל שיהיה אמין עמיד וחזק.
מברזל גם הולך, תלוי איזה ומה משקלו.
הג'ריקן עצמו לא אכפת לי מפח או פלסטיק, לא כזה עקרוני, אכפת לי מה"עריסה" עצמה וממיקומה..

GodsFather
02-04-10, 19:32
הג'ריקן צריך להיות חזק, במיוחד בגלל שהוא בחוץ, שלא יסדק או יפגע במקרה של תאונה ואז אסון עוד יותר גדול. אז עדיף ברזל. לגבי המתקון, עדיף שגם כן יהיה חסון כדי שלא יפול.

אפשר לבנות מתקן בצורת ף שיעטוף את הגלגל והג'ריקן יהיה מקובע בחלק העליון, אבל אלה דיבורים באוויר - תתחיל לשרטט

matokik
02-04-10, 19:45
הג'ריקן צריך להיות חזק, במיוחד בגלל שהוא בחוץ, שלא יסדק או יפגע במקרה של תאונה ואז אסון עוד יותר גדול. אז עדיף ברזל. לגבי המתקון, עדיף שגם כן יהיה חסון כדי שלא יפול.

אפשר לבנות מתקן בצורת ף שיעטוף את הגלגל והג'ריקן יהיה מקובע בחלק העליון, אבל אלה דיבורים באוויר - תתחיל לשרטט
עכשיו כשנתת רעיון, מתחיל בשרטוטים.
כישורי הציור שלי שואפים לאפס, בסוף אצליח, תודה על הכיוון, שבת שלום, נתראה בשטח....

GodsFather
02-04-10, 19:45
צלם את הדלת של הג'ימני מכמה כיוונים , תתחיל לעבוד על שירטוטים בהתאם לתמונות , זה יעזור לך.

סופת המדבר
02-04-10, 20:06
כמו שאמרו ליפני (בערך) אתה בונה מתקן שיתפס על הגלגל ספייר עם כמו שתי ''ף''
שהתלבשו על הגלגל מלמעלה וקושר אותם אחד לשני מתחת לגלגל עם רצועת ראצ'ט
ואת הג'ריקן אתה גם קושר עם רצועה וזהו... בערך

משהו כזה..

אני הולך לבנות כזה השנה לציידנית

azora
02-04-10, 20:24

תקח את מה שאמיר כתב טוב טוב בחשבון. אני דיי בטוח שהצירים של הדלת האחורית בג'ימני לא יאהבו את הרעיון של עוד משקל (הם בקושי אוהבים את הרעיון של הגלגל הרזרבי). אם כבר הייתי הולך על הרעיון שאמיר הציע, רק במקום רחב ומתפרס להצמיד אותו לאחד הצדדים כדי שתוכל לפתוח את המושבים האחוריים לכשתרצה (אלא אם כן אתה מאלו שזה לא ממש משנה להם ואז אופציה של הג'ריקן שוכב נשמעת הכי טוב).

dkrauss
02-04-10, 20:55
נראה קצת מפחיד הנושא של מיכל דלק על הגלגל הרזרבי
כמו שמישהו כתב אם יכנסו בך מאחור לא משנה כמה ממוגן זה יהיה זה נראה לי מסוכן

אני ממליץ לקנות מיכל דלק יעודי של 10 ליטר יש כאלה מפלסטיק
להשכיב על הגגון עם יש או לשים בתוך הגיפ וברגע שמתפנה מקום במיכל הדלק לרוקן אותו לתוכו
ונגמר הסיפור
גם ככה יש בגימיני מספיק מקום לדלק ליומים טיול בשטח בדרך כלל

GodsFather
02-04-10, 20:59
לא פלסטיק, ברזל, כמו בלינק ששמתי. עולה יותר אבל חזק יותר.

dotan
02-04-10, 21:20

להשכיב על הגגון עם יש או לשים בתוך הגיפ וברגע שמתפנה מקום במיכל הדלק לרוקן אותו לתוכו
ונגמר הסיפור
+1

אתם אומרים שזה לא בטיחותי לחבר מיכל דלק לגגון אבל בטיחותי להשאיר אותו מחובר לגלגל ?? אם מישהו נכנס בך מאחור .. הוא פוגע ישירות במיכל .. על הגגון הסיכויים קלושים שמשהו יקרה.. בכל אופן שם אני הייתי מרכיב אותו... בהצלחה

GodsFather
02-04-10, 21:34
אני דיברתי על החלק העליון של הגלגל או בסמוך לגלגל מצידו, כך שיהיה מוגן על ידי הגלגל.

בנוסף ציינתי - ג'ריקן ברזל. אם משהו ישבור את הג'ריקן הזה בתאונה, גם על הגג לא יהיה מה לדבר.

אופציה אחרת - בתוך הרכב, כרגע הבחור לא רוצה, אפילו שג'ריקן 10 כמו זה שהעליתי פה הוא עוד סביר במידה ומעוגן כראוי.

matokik
02-04-10, 22:08
פניתי הנה כי עליכם אני סומך. אני לא מתכוון לנסוע עם דלקים בתוך הרכב. תקראו לי מפונק, או שונא ריחות, או סטרילי. חשבתי לפנות פה אליכם משום שנעזרתי בכם וקראתי (גם אם לא הגבתי אישית) המון פעמים ולמדתי ממכם המון.
אני מחזיר מהמוחות פה יצירתיים ומועילים במיוחד.
אהבתי את השרטוט על הגלגל הרזרבי, בהחלט יש מה לדבר על להגביה את המיכל מעט, כך שבעת תאונה, גם אם חלילה יקרה משהו, לפחות המיכל שיספוג מכה ישירה, לא יוסיף לאסון.
על הגג, למרות שזה בסך הכל עשרה ליטרים, חשבתי אפילו לבנות סוג של תושבת מתפרקת, שתחובר רק לטיולים ובמקור זה היה אמור להיות ג'ריקן מים. בסוף מצאתי פיתרון בצורת בובי (תודה למי שבא עם הבובי מורכב על הגגון שלו בג'ימני וסליחה שאינני יודע מי אתה).
מעל הצמיג הרזרבי? כל הגודל של החלון האחורי בג'ימני, הוא כגודלה של קופסאת גפרורים ומיכל כזה יסתיר את זה הראייה. לא?
רצועות ראצ'אט קיימות ברכב, גגון בקנייה אישית מתאילנד גם יש ברכב, אבל מאחר ואני לא משתמש בו יום יום, הוא במחסן, מחכה שישתמשו בו.
מספיק לחבר ברצועות ראצ'ט ל"גגון" המובנה שבג'ימני את הג'ריקן?? ואם ישכב שם, מלא ועמוס בדלק? לא מסוכן? לא יעוף? (ברור שנעגן היטב ובכל זאת.....?)
כל הקטע של המיתקון של התושבת למיכל עצמו, באה כדי לעשות את הג'ימני קצת יותר "מלחמתית" ועל הדרך גם למצוא מקום לדחוף אליו (לג'ימני) חבית דלק קטנה שתעזור לסחוב עוד קצת (וגם אז רק במקרה חירום)
הערות? הצעות? תובנות נוספות?

omri_t
02-04-10, 22:08
אני לא חושב שחכם להתקין ג'ריקן על הגלגל רזרבי- זה עוד יתלוש את הדלת....

אין קיצורי דרך, מתקן כמו שצריך, שלא מסתמך על צירי הדלת המקוריים.

בסמוראי זה יותר קל.... אבל... :)

יש מיכלים של 10 ל' עמידים בפני פיצוץ.
שטוחים ייחסית עם מרכז כובד נמוך.
נוחים ייחסית לאיחסון בתוך הרכב.
לשמחתנו 10 ליטר בגמד עושה את העבודה.

matokik
02-04-10, 22:11

אין קיצורי דרך, מתקן כמו שצריך, שלא מסתמך על צירי הדלת המקוריים.

בסמוראי זה יותר קל.... אבל... :)

שטוחים ייחסית עם מרכז כובד נמוך.
נוחים ייחסית לאיחסון בתוך הרכב.
לשמחתנו 10 ליטר בגמד עושה את העבודה.
לא בתוך הרכב עומרי. חפש רעיון מתקדם יותר.
מחוץ לרכב בלבד. (מותח עוד טיפה את החבל ברשותך)
לא פעם אני מציק פה בשאלות ותמיד רואה את השם שלך עולה מתישהו בשאלות שאני שואל. תמיד העלית אפשרויות נפלאות ותמיד ניהנתי לקרוא תשובותייך (לא רק לי גם לאחרים)

lior_b.s
02-04-10, 22:29
כולם פה דואגים מה יקרה במקרה שרכב נכנס בך מאחור ויש ג'ריקן על הדלת...
מה באמת קורה בתאונה מאחור?
רוב הסיכויים שייכנס בך פרייבט בכביש כי פשוט יש יותר על הכביש, ואני לא מנסה להגיד פה שהוא לא יגיע לגובה הג'ריקן אלא שפרייבט שפוגע בג'ימני מאחור נכנס ישירות במיכל דלק המקורי של הרכב שממוקם בדיוק מאחורי הפגוש ובגובה של פרייבט והוא יפגע לפני הג'ריקן.

למרות זאת אני לא בעד להתקין ג'ריקן על הדלת כי במקרה של פגיעה כלשהיא הוא באמת יכול לדלוף ולהוסיף גורם סיכון מיותר גם בתאונות קלות, כן נסעתי עם ג'ריקן על הגג לטיול וכמוני רבים אחרים, יש מיכלים ייעודיים ובטיחותיים (כמו שאמיר הציע לדוגמה), ואין בעייה ליסוע איתם על הגג ואפילו בתוך הרכב, לי יש אחד מתכתי 10 ליטר (יש גם 20 ליטר זהה) , החלק החשוב הוא לקשור אותו טוב בתוך הרכב/על הגג , מיכל איכותי גם לא מסריח בתוך האוטו..

ליאור

sapog
02-04-10, 22:40

...

...

קודם כל, מצטרף להמלצה הגורפת שלא להתלבש על הגלגל רזרבי\דלת אחורית.

עמרי,
עמידים בפני פיצוץ אתה אומר, האם מיכל כזה יכול למצוא את מקומו בתא המנוע?
בג'ימני (כמו גם בסמוראי, למיטב זכרוני) יש שטח "מת" בתא המנוע בצד הנהג,
אפשר אולי לקסטם לשם מיכל עמיד שכזה.

טל.

matokik
02-04-10, 22:43
אתה מדבר על המתכתיים האלה, שזהים לאלה שהיו רואים זרוקים בצידי הכבישים (גם בהרים, לדברי סבתא שלי שתחיה) שהבריטים או האנגלים או הטורקים (סליחה סבתא שאני לא זוכר) היו משליכים אחרי השימוש בהם.
אין לי מקום לכאלה כי כשיש לי נוסע נוסף (כלומר שלושה ברכב בסך הכל) הוא גם ככה לא בדיוק נהנה מהנסיעה, תוסיף לזה ארגז כלים בחלק האחורי (שבין הדלת למושב האחורי), בקיצור אין ממש מקום.
אופציית הגג מוצאת חן בעיני, אמרתי לעצמי שמקסימום שבמקסימום אשתמש באזיקונים, נחתוך אותם כשנצטרך את הג'ריקן וניגמר הסיפור.
תודה רבה רבה חברים יקרים, עזרתם, עודדתם ולימדתם אותי עוד משהו.
טוב שאתם פה..........

דידין
02-04-10, 22:44
קודם כל, מצטרף להמלצה הגורפת שלא להתלבש על הגלגל רזרבי\דלת אחורית.

עמרי,
עמידים בפני פיצוץ אתה אומר, האם מיכל כזה יכול למצוא את מקומו בתא המנוע?
בג'ימני (כמו גם בסמוראי, למיטב זכרוני) יש שטח "מת" בתא המנוע בצד הנהג,
אפשר אולי לקסטם לשם מיכל עמיד שכזה.

טל.

אתה רוצה לעשות זיקוק נוסף לבנזין (אם יאוחסן בתא המנוע ), הלו הלו, תחשוב קצת לפני שאתה כותב דבר כזה !

לגבי מתקן חיצוני- כתבתי ואתם לא מתייחסים- נושא אחריות הביטוח !

rantop
02-04-10, 22:47
קראתי קראתי ועלה לי רעיון,
שים את הגגון התאילנדי שלך, הלבש את הגלגל ספייר שלך למעלה ואבטח אותו כמו שצריך.
במקום הגלגל מאחורה, תוכל לתפוס את הג'ריקן.

מה אתם אומרים?

matokik
02-04-10, 22:57
קראתי קראתי ועלה לי רעיון,
שים את הגגון התאילנדי שלך, הלבש את הגלגל ספייר שלך למעלה ואבטח אותו כמו שצריך.
במקום הגלגל מאחורה, תוכל לתפוס את הג'ריקן.

מה אתם אומרים?
וכזה דבר מותר? השוטרים החברים שלנו לא יוציאו לי את העין אם יראו כזה דבר?
האמת שחשבתי על רעיון כזה כראשון, אבל נשארתי עם הספייר ביד. רעיונות?

mixael
02-04-10, 23:38
ואתה רואה את עצמך עושה את תרגילי הפירוק-הרכבה האלה [גגון-ספייר-ג'ריקן] לפני טיול ובסיומו? :rolleyes:

אמרת שבתא המנוע של הרכב הזה יש נפח מת ומלבני?
תבנה ארגז מתכת שישב בנפח הזה באופן קבוע ותאחסן בו כלי עבודה או אביזרי חילוץ. כך הם גם יהיו יותר נגישים בעת הצורך. בנפח שהתפנה בתא המטען תדחוף ג'ריקן איכותי.
ואם אתה ממש מתעקש, שים את הספייר בעמידה בבגאז', ותלה במקומו ג'ריקן. קצת פחות התעסקות. לא יודע אם ישאר תא מטען.

נ.ב. יש לך ג'יפון אדום ואתה לומד באב"ג ?

rantop
02-04-10, 23:49
[quote=mixael;303925]ואתה רואה את עצמך עושה את תרגילי הפירוק-הרכבה האלה [גגון-ספייר-ג'ריקן] לפני טיול ובסיומו? :rolleyes:
quote]

לא חובה, זה יכול להיות גם פתרון קבוע..

matokik
03-04-10, 00:48
לא, לא לומד באב"ג.
אבל אני כמעט משוכנע שמכיר את הג'יפון הזה שעליו אתה מדבר.
אם זה הוא אז הוא גרוטאתי במקצת....

נדב42
03-04-10, 03:09
לא בתוך הרכב עומרי. חפש רעיון מתקדם יותר.
מחוץ לרכב בלבד. (מותח עוד טיפה את החבל ברשותך)
לא פעם אני מציק פה בשאלות ותמיד רואה את השם שלך עולה מתישהו בשאלות שאני שואל. תמיד העלית אפשרויות נפלאות ותמיד ניהנתי לקרוא תשובותייך (לא רק לי גם לאחרים)

אני מסכים איתך שבתוך הרכב זה לא אופציה. עזוב את הריחות (שלא אמורים להיות עם מיכל טוב). אתה גר בבאר-שבע ומן הסתם הרכב עומד לא מעט בחוץ והופך לסאונה מבפנים. לא הייתי רוצה מיכל דלק בתוך הסאונה ...

גם על הדלת האחורית לא מומלץ משיקולי משקל על הצירים והחמרה של תאונה חו"ח.

על הגג מסורבל, פוגע באוירודינאמיות, מרכז כובד וכדומה...

הנה רעיון: מיכל הדלק המקורי לא ממוקם במקומו במקרה. מתחת לבודי זה המקום הכי מוגן ברכב - אני לא מכיר את הג'ימני מלמטה, אבל נסה לחפש מקום להצניע מיכל קטן מתחת לבודי, עדיף ממוגן מפגעי נסיעת השטח - בטח תמצא איזשהו חלל בין מיגון הגחון לבודי (חשוב: רחוק מהאגזוז)

עוד רעיון: בשרשור אחר אתה שואל על מיגוני סף - אם אתה בונה בעצמך אתה יכול להפוך את המגינים האלו למיכל דלק לשעת חירום (אם כי תזדקק לבקבוק כדי להעביר את הדלק למיכל הראשי, אבל בקבוק מים תמיד יש ברכב - ואם אין אז מהיום שיהיה בלי קשר לדלק ...)

בהצלחה :)

נדב.

tzagi
03-04-10, 07:36
מה רע בזה?
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Blitz-5-Gallon-Steel-Jerry-Jeep-Gas-Can-Holder-Tray_W0QQitemZ250607362004QQcmdZViewItem QQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories? hash=item3a595cdfd4#ht_2529wt_1165

מיוצר בדיוק ככה כ70 שנה.

קובי-ערד
03-04-10, 08:51
מה רע בזה?
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Blitz-5-Gallon-Steel-Jerry-Jeep-Gas-Can-Holder-Tray_W0QQitemZ250607362004QQcmdZViewItem QQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories? hash=item3a595cdfd4#ht_2529wt_1165

מיוצר בדיוק ככה כ70 שנה.

זה יותר גדול מהגימיני ;) חהחהחה

matokik
03-04-10, 12:41
מה רע בזה?

מיוצר בדיוק ככה כ70 שנה.
עכשיו תספר לי על הקישור המעניין הזה.
בנוי במיוחד לתלייה על הגגונצ'יק של הג'ימני, עם רצועות הקשירה הייעודיות.
הבקבוק דלק ליטר וחצי/ שלושה ליטרים, יכנס בדיוק לתוכו.
(ועכשיו נחשוב על למשל 4 מוצרים כאלה שייקשרו לגגון)
מי אוהב אותך תגיד לי מי?????????? מי גאון של matokik מי??????
כבר אמרתי לכם בעבר שאני אוהב להתייעץ איתכם כי יש לכם מוח קרימינלי וממציא, אתם תמיד עוזרים תמיד נחמדים, אחלה אנשים.
חג שמח
תבורכו.

am501
03-04-10, 22:09
אולי הפתרון שנותנים ARB (http://www.arb.com.au/products/general-accessories/long-ranger/)

tzagi
04-04-10, 05:28
עכשיו תספר לי על הקישור המעניין הזה.
בנוי במיוחד לתלייה על הגגונצ'יק של הג'ימני, עם רצועות הקשירה הייעודיות.
הבקבוק דלק ליטר וחצי/ שלושה ליטרים, יכנס בדיוק לתוכו.
(ועכשיו נחשוב על למשל 4 מוצרים כאלה שייקשרו לגגון)
מי אוהב אותך תגיד לי מי?????????? מי גאון של matokik מי??????
כבר אמרתי לכם בעבר שאני אוהב להתייעץ איתכם כי יש לכם מוח קרימינלי וממציא, אתם תמיד עוזרים תמיד נחמדים, אחלה אנשים.
חג שמח
תבורכו.

אולי בגלל שאני אמרוקאי, או בגלל שיש לי בעיה בהבנת הנקרא,
אבל....אולי אתה מוכן לתרגם לי לעיברית ולהסביר מה אתה מנסה להגיד?

zerez
04-04-10, 10:29

ונגמר הסיפור

לא הייתי שם מיכל דלק בתוך הרכב, כמה שמיכל יהיה אטום עדיין יהיה ריח של דלק ואם את מעשן בתוך הרכב זה מסוכן.
המקום העדיף לדעתי הוא מיכל שטוח על הגגון.

zerez
04-04-10, 10:33
http://www.seaspeed.co.il/index.php?option=com_content&id=170&task=view

בסוף העמוד בצד ימין יש שני מיכלי דלק, אחד ג'ריקן פשוט לא שטוח עם פיה והשני מיכל שטוח, 22 ליטר ב 299 ש"ח
צריך לראות אותו במציאות אבל נראה לי מתאים לגג.

GodsFather
04-04-10, 10:44
לא הייתי שם מיכל דלק בתוך הרכב, כמה שמיכל יהיה אטום עדיין יהיה ריח של דלק ואם את מעשן בתוך הרכב זה מסוכן.
המקום העדיף לדעתי הוא מיכל שטוח על הגגון.

אני נסעתי שנים עם מיכל 5 ליטר מפלסטיק ברכב , שום ריח, גם בימים החמים ביותר.

matokik
05-04-10, 19:41
http://www.seaspeed.co.il/index.php?option=com_content&id=170&task=view

בסוף העמוד בצד ימין יש שני מיכלי דלק, אחד ג'ריקן פשוט לא שטוח עם פיה והשני מיכל שטוח, 22 ליטר ב 299 ש"ח
צריך לראות אותו במציאות אבל נראה לי מתאים לגג.
אוקי צדיק עכשיו תעזור לי?
לא מצאתי בשום מקום איפה ניתן להזמין את המוצרים או לשאול שאלות.
אינני יודע ממה עשויים המוצרים (קצת משנה אם מפלסטיק קשיח או שאולי ממתכת)
כמה עולה המשלוח אליי הביתה? האם יש מקומות קרובים יותר או קרובים פחות לביתי שבדרום? מה משקלם?
המיכלים נראים לי כמתאימים מאוד לצרכיי ולג'ימני (כך אני מקווה)
מאין יבוא עזרי........?

GodsFather
05-04-10, 19:51
חבוב, תתחיל לפתוח עיניים רגע לפני שאתה מקליד -

כתובתנו: רחוב הירדן 27 מושב טל-שחר, שירות לקוחות והזמנות: 08-9349471 , 08-9350022. שעות פתיחה: ב'-ה' בין השעות 9:00-17:00, יום ו' 9:00-14:30. ימי א' ושבת - החנות סגורה.

את הפרטים האלה לקחתי מהלינק עצמו בראש הדף.

matokik
05-04-10, 20:11
חבוב, תתחיל לפתוח עיניים רגע לפני שאתה מקליד -

כתובתנו: רחוב הירדן 27 מושב טל-שחר, שירות לקוחות והזמנות: 08-9349471 , 08-9350022. שעות פתיחה: ב'-ה' בין השעות 9:00-17:00, יום ו' 9:00-14:30. ימי א' ושבת - החנות סגורה.

את הפרטים האלה לקחתי מהלינק עצמו בראש הדף.
ראיתי את כל זה, ובכל זאת אני שואל על משהו אחר:
בקישור עצמו יש רק את התמונה, אולי אני עיוור, אבל את הפרטים על המוצר עצמו יש או אין שם?
בטח שקל לקחת את הפון ולשאול, אבל ברגע זה? עכשיו? מחר בבוקר כן, אני מתכוון לקבלת הפרטים ברגע זה, זה כתוב שם איפשהו?
מצחיק אחד......

GodsFather
05-04-10, 20:22
סבלנות חבוב, הם יהיו שם מחר, מה יותר טוב מזה ?

matokik
05-04-10, 21:38
סבלנות חבוב, הם יהיו שם מחר, מה יותר טוב מזה ?
לא יהיו שם מחר.
כתבתי להם ואולי הם לא הספיקו לענות, זה כן, מסכים.
אני התכוונתי האם הפרטים על המוצר המדובר הינם שם כרגע והם אינם.
מחר נורא קל, מרימים הפון ושואלים את כל השאלות, אם ימצא חן, מוסרים פרטים וקונים על המקום.

-->