PDA

צפייה בגרסה מלאה : [ריתוך] בטיחות והגנת העיניים, תקנים, ודיון על בטיחות השימוש במסיכות אלקטרוניות סיניות

kd2
02-04-10, 18:29
שלום לכולם,

הכל התחיל מזה שנדרשתי לרתך מספר פרופילי נירוסטה אצל חבר בגינה,
אני בדרך כלל מרתך עם מסכת ריתוך אלקטרונית של ZIKA, אך היא לא הייתה זמינה לי
באותו הרגע.
לחבר הייתה מסיכה רגילה עם זגוגית שחורה (11) בלבד.
לאחר לבטים רבים החלטתי לדחות את הריתוך למועד אחר כי לא הייתי בטוח האם לזגוגית השקופה יש תפקיד מבחינת סינון הקרינה או לא, וכמות הריתוכים הייתה גדולה מספיק כדי לגרום נזק אם הייתי משתמש במסיכה לא תקינה.

אשמח לתשובה מבוססת...

שבת שלום וחג שמח
ים

אמנון
02-04-10, 18:43
השקופה לא משתתפת בסינון הקרינה, ועד כמה שאני מכיר, השימוש המרכזי (אם לא היחיד שלה) הוא להיות מוצבת קדמית לזכוכית הכהה המסננת, כדי שהיא תספוג את הגיצים, והבלאי המרכזי יהיה עליה. נוסף לכך ההבדל במחיר, שקופה עולה משמעותית פחות מזכוכית מסננת. אידאלית, אמורים להחליף רק את השקופה, לאחר שעל זו הצתברו גיצים רבים והראות נחסמת.

BackDoorMan
02-04-10, 19:58
אכן, ולדעתי הסינון בזכוכית קבועה ולא אלקטרונית עם מקדם גבוה 12 יעיל יותר מבמסכה אלקטרונית.
ובריתוך נירוסטה ברתכת רגילה יש הרבה השפרצות.

עידו לוריה
02-04-10, 23:27
אין לזכוכית השקופה שום חשיבות מעבר למה שאמנון הזכיר,רק בדרך כלל שמים גם אחת בצד הפנימי של המסכה לשם ההגנה על הזכוכית הכהה.
עידו

kd2
03-04-10, 19:55
נוסף לכך ההבדל במחיר, שקופה עולה משמעותית פחות מזכוכית מסננת.

ההבדל הוא בסך הכל שקל או שניים.
בדרך כלל המחיר הוא 3-5 ש"ח לשחורה ו2-3 ש"ח לשקופה. בטל בשישים.
או שקניתי זכוכיות זבל ולא ידוע לי על כך ???
BackDoorMan , במסיכה האלקטרונית שלי כיוון למספר הגבוה ביותר יוצר מצב שמרוב כהות כמעט לא רואים כלום, גם בלילה.

תודה לכולם על התשובות.

איציק - 4X6ZH
03-04-10, 20:03
פעם \ היום ... למי שרוצה או צריך לכוון את עוצמת הסינון בהתאם לסוג הריתוך ואיכות הזכוכית .
יש אפשרות להתקין זכוכית כהה X2
או אחת כהה אחת שקופה

איציק

kd2
06-04-10, 09:09
שאלת המשך -

אני מרתך עם מסיכת הDIAMOND של זיקה, באופן כללי היא סבבה והמלצתי עליה כבר בעבר.
כשקניתי אותה הסתכלתי על המפרט הטכני בו כתוב שזמן ההחלפה בין המצבים הוא 1/1000 שניה,
שמאז ועד היום חשבתי שזה זמן מרשים מאוד.
ואילו ממש בימים האחרונים נתקלתי במסיכות שמחליפות מצבים ב1/16,000 שניה ואף ב1/25,000 !!!
המשכתי וחיפשתי באינטרנט וראיתי שהENTRY LEVEL במסיכות בחו"ל הוא 1/3600 שניה ושלא מומלץ לקנות מסיכות עם מהירות החלפה כזאת משום שהיא גבולית.
הסתכלתי גם על המסכות האחרות של זיקה (קשת צבעים מלאה) ולפי הנתונים המצב שם גרוע אפילו יותר.

מישהו יכול לשפוך קצת אור על הנושא?
רועי?

* אשמח אם אחד המנהלים יוכל לשנות את הכותרת בהתאם לתפנית בדיון. תודה.

BackDoorMan
06-04-10, 10:09
אם אתה לא רוצה להשקיע יותר מידי בחיפושים ורוצה ראש שקט , פשוט קנה את המסיכות של מילר.
לא זולות אבל משדרות איכות מכל כיוון.
Blue Rage™ $259.00
http://www.millerwelds.com/products/welding_protection/images/product/individual/medium/PS-Blue-Rage.jpg

Viewing Area - 3.85 x 1.85 in (97 x 47 mm)
Features Variable Shade #8 - 13 and Light State #3
Three Arc Sensors - 1/20,000 sec. lens speed
Sensitivity and Delay Control - .10 - 1.0 sec
TIG rating - 5 Amps
Auto-On/Auto-Off power control and Grind Mode
Weighs only 17 oz (482 g)
Replacement lithium battery 2,000 hours
Convenient Magnifying Lens holder
Includes $25 Accessory Package: 5 outside and 2 inside cover lenses, helmet bag, comfort cushion
Meets ANSI Z87.1-2003 (High Impact) standard

kd2
06-04-10, 10:18
קודם אקבל קצת תשובות וחוות דעת ונמשיך משם, תודה על ההמלצה.
ניתן להשיג אותה בארץ? מה המחיר?

zika
06-04-10, 10:20
בוקר טוב,
לאחר בדיקה מעמיקה שלי מתברר כי נפלה טעות דפוס אצלנו בזיקה.
ובעקבות כך אף הפרסומים המוטעים לאחר מכן.
הנתונים של מסכת DIAMOND של זיקה הינם:

Light state: DIN4
Dark state: DIN9-13( Stepless Adjustment outside)
Switching time: < 1/25,000S at Room Temperature
Delay time: Stepless Adjustment 0.15S ~0.80S
Sensitivity: Stepless adjustment:
Battery: Li-Mi & Solar Combination
(Min. Lifetime: 5,000 Welding Hours)
Operation temperature:-5℃(23℉)— +55℃(131℉)
Viewing area: 98 X 43 MM (3-6/7” X 1-2/3”)
Cartridge Size : 110 X 90 X 8MM (4-1/3” X 3-5/9” X 1/3”)
UV transmittance:313nm≤0.00006% 365nm≤0.00006%
IR transmittnce:780﹋1300nm≤0.003% 1300﹋2000nm≤0.009%

תודה על ההערה !!

בברכה,
רועי

jozi
06-04-10, 10:23
ממליץ בחום (אחרי נסיון של כמה שנים טובות) על מסכות של SpeedGlass

kd2
06-04-10, 10:23
אוקיי....(אין לי ממש דרך לאמת את זה אז כנראה שאני פשוט אצטרך לסמוך עליך)
כמה חיישנים יש למסיכה?

zika
06-04-10, 10:35
היי,
אני אומר לך את האמת ? גם אני לא יכול לאמת את מה שהיצרן מדווח עליו.
וגם לא יכול לוודא ש SPEEDGLASS או אופטרל השוויצרית עומדים בדיוק ב 1/25000 או כל מספר דומה.
אך עם זאת, גם המסכה שלנו בזיקה וגם אחרות נמצאו מתאימות לתקנים.

לא זו אף זו, אלפי לקוחות מרוצים וללא בעיות עיניים בשנים האחרונות רכשו את המסכה שאנחנו בזיקה בחרנו לשווק לאחר בדיקות שטח שלנו עם מסגריות ומפעלים מובילים בישראל ולקוחות שלנו בחו"ל.

עם זאת, נכון שכפי שיש מסכות המתאימות לעבודות מסויימות יותר ואחרות שפחות גם כאן המקרה לא שונה.
גם לנו בזיקה יש לפחות 2 סוגים של מסכות אלקטרוניות (לפחות כי אנו משווקים גם מסכות של מותגים זרים לבקשת לקוחות). והמחיר בהתאם.

אני אומר כי מסכת DIAMOND הינה המסכה המשתלמת ביותר בישראל.
היא מתאימה לריתוך שעות רבות וללא מאמצים ו"כאבים" לאחר הריתוך.
היא עומדת בתקנים האירופאים המחמירים.
ועם כל זאת, נהנית מאחריות של 24 חודשים ובמחיר שהינו 1/5 ופחות ממחיר של מסכה מקבילה ב MILLER או SPEEDGLASS של 3M .

כך שלכל משימת ריתוך ולכל כיס היא מתאימה !

אציין כי בימים אלו אני בעצמי משתתף בקורס הסמכת רתכים ועושה שימוש במסכה מדגם DIAMOND של זיקה.

עומד לרשותכם בכל שאלה נוספת,
רועי

kd2
06-04-10, 10:53
אני לא מפקפק באמינותך, חלילה...
אך סלח לי אם אני מעט סקפטי לגבי טעות כתיב תמימה כזאת כאשר היא משנה את הדירוג בין דרגה
נמוכה מאוד(1/1000) - לטופ שבטופ(1/25000).
כשצריך לזכור שהמסיכה יחסית זולה ומיוצרת בסין.

ברשותך עוד שאלה,
למה המסיכה עומדת בתקן ansi z87.1 ולא בתקן המתקדם יותר (ansi z87.1-2003)?
כמה שאני מעוניין במסיכת ריתוך במחיר כה משתלם, ועם "גב" של זיקה, אתה צריך לזכור שהאלפיים שקל הבדל במחיר במקרה הקיצוני - לא קרובים להיות שווים את מחיר הראייה של משתמשי המוצר שלכם( אין מחיר כזה...).
אני מצפה מהמסיכה לתת הגנה מצויינת בהתאם לתקן ! המחיר לא צריך לשנות בהגדרה הזאת כלום.

תודה רבה לך על התשובה המהירה.

zika
06-04-10, 11:04
1) טעות הכתיב במקור הינה שלי אישית ולא של היצרן שמכסתח עכשיו איזה משהו "לא תמים".
2) אני לא מומחה לתקן ולכן לא אוכל לשלוף תשובה מהמותן, אשמח להעביר את שאלתך ליצרן.
3) את השיקול הסופי במה לעשות שימוש... רק שלך, כפי שכתבתי - אלפי לקוחות מרוצים.

בברכה,
רועי

kd2
06-04-10, 11:09
אם כך, אשמח אם תעביר את שאלתי ליצרן ( אני עצמי לא עלעלתי יותר מידי בתקן, אני פשוט יודע שמסיכות איכותיות עומדות בו).
אני גם לקוח מרוצה ונכון לעכשיו אמשיך להשתמש במסיכה ( היי יום העצמאות בפתח ואני צריך לסיים לבנות את הפאריז'ה !!! ), פשוט נתקלתי בנתון מדאיג וכצרכן נבון אני מברר את העניין... זה הכל.

תודה והמשך יום נעים.

Porsche_Dude
06-04-10, 11:15
KD2, אני מניח שאתה השתמשת במסיכה כבר. כאבו לך העיניים פעם? הרגשת לא טוב אחרי עבודה כזו או אחרת?

גם אני עובד עם המסיכה הנ"ל של זיקה ולא נתקלתי בשום בעיה של עיניים אדומות\כואבות\הרגשה לא טובה אחרי הריתוך.

kd2
06-04-10, 11:30
לא כאב לי כלום שאני יכול לייחס לשימוש במסיכה באופן ישיר ובלעדי.
אבל מצד שני גם כשהייתי בים 5 שעות באמצע אוגוסט לא חזרתי עם כאבי עיניים/אדמומיות וכדומה...
זה לא אומר שלא היה מומלץ מאוד לחבוש משקפי שמש.
קוראים לזה נזק מצטבר.
לא יודע אם אתה מכיר את המושג "חול בעיניים", אבל אם אתה כן, הרגשת על בשרך את העוצמה בצד השני של מסיכת הריתוך שלך והבנת טוב טוב טוב טוב שצריך להזהר ממנה שבעתיים.

BackDoorMan
06-04-10, 11:33
קודם אקבל קצת תשובות וחוות דעת ונמשיך משם, תודה על ההמלצה.
ניתן להשיג אותה בארץ? מה המחיר?
צ'מע... האמריקאים לא מבלשטים/מקמבנים בד"כ (לפחות לא כמו הישראלים או הסינים ושאר מדינות עולם שלישי), לא בגלל שהם כאלו ישרים והגונים , מספיק הפחד מתביעות ענק .
מילר או 3M אחל'ה.
רוצה בזול? יש מילר באיביי החל ב 142$ והספציפית מלמעלה ב 212$ (http://cgi.ebay.com/Miller-241458-Performance-Blue-Rage-Welding-Auto-Helmet_W0QQitemZ360242722145QQcmdZViewIt emQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item53e02 3b561#ht_4922wt_798)
גם אחרי משלוח זה לא יצא פי 5 ממחיר הזיקה.

kd2
06-04-10, 11:49
אני מסכים, אבל מצד שני - תקן זה תקן.
כך שאם המסיכה עומדת בו, בבדיקה מטעם זיקה ולא מטעם היצרן(שזאת שאלה טובה...)
אז אתה סתם משלם הרבה יותר על מותג.
אני אחכה לתשובה של רועי לגבי התקן המתקדם יותר ואז נהיה יותר חכמים.

BackDoorMan
06-04-10, 12:05
"תקן זה תקן"

לא מדויק, תקן מסמן רף מסוים בו כל היצרנים מחויבים לעמוד .
מעבר למחויבות לעמידה בתקן , יצרן יכול*להשתדל יותר ולפתח מוצר מעל דרישות התקן .
שיותר מאוחר יהפכו לתקן חדש יותר.

עידו לוריה
06-04-10, 12:54
אני עובד עם שתי מסכות של SPEEDGLASS כבר 18 שנה מסכה מעולה ,בלי קשר למסכות של זיקה אני לא קונה מסכה מיצרן זול /בלי שם מוביל בתחום , בסופו של דבר אין מחיר לעיניים והיצרנים המובילים בתחום תמיד מיצרים מוצר טוב יותר , עם יותר חישנים מהירות תגובה יותר מהירה וכו' זה חשוב מאוד לבריאות העין , במחיר זול עדיף מסכה עם זכוכיות.
עידו

lior_b.s
06-04-10, 14:25
מניסיון אישי עם חול בעיניים...
אני בדיעה של עידו, אם אין כסף או כמו במקרה שלי צורך במסיכה מהטובות ביותר מאחר ואני לא מרתך כל יום...
אני מעדיף להשתמש במסיכה עם זכוכית טובה ולהחליף כשצריך מאשר לקנות מסיכה אלק' זולה .

ליאור

BackDoorMan
06-04-10, 17:19
אמרתי כבר בהתחלה, מסיכה אלקטרונית לא סופרר מקצועית , סכנת נפשות.
לפני מספר שנים עבדתי בריתוך תקופה קצרה במפעל קטן , בטעות הנחתי שהמסיכה האלקטרונית של רתך הטיג תהיה נוחה יותר , אחרי יומיים עבודה כבר חשבתי להתפטר, כאבי עיניים שהטריפו אותי,
הלכתי למנהל העבודה וסיפרתי לו , והוא מיד שאל באיזו מסיכה השתמשתי, נתן פיק 2 איתה
והזדעזע, ואמר שטוב שלא המשכתי עוד יום יומיים כי אז הייתי מתעוור .
חזרתי למסיכה רגילה עם מקדם הגנה הגבוה ביותר והכאבים חלפו.

kd2
06-04-10, 23:26
לא סתם כתבתי את המשפט הבא בניסוח הזה -

לא כאב לי כלום שאני יכול לייחס לשימוש במסיכה באופן ישיר ובלעדי.

השאלה הראשונה שלי בנושא מהירות ההחלפה עלתה כניסיון לפתור את הסיבה להרגשה המוזרה הזאת.

משהו הציק לי, לא בדיוק "כאב"...אלא הציק בריתוך במסיכה של זיקה. אני מרתך עם "הרגישות"
על הגבוהה ביותר(שזה הכי טוב), בדרגה 13 - הכי גבוהה, ובנוסף לפעמים אפילו עם משקפי שמש.
האמפר לא עולה מעל 120 אף פעם , לרוב מתחת ל90 אפילו. לכאורה המצב הכי בטוח שניתן להגיע עם המסיכה.
ריתכתי היום כמה וכמה תפרים, חלק על ברזל שחור וחלק על נירוסטה עם אלק' 3.25 ו 2.5 בהתאמה.
ואחרי איזה 20 תפרים לא גדולים שוב משהו הציק לי, בנוחות העין....טיפה בראייה... לא משהו רציני אך נוטה לעין ימין.
החלטתי לחקור את הנושא, ריתכתי, שיחקתי עם כל הפונקציות, החלפתי למסיכה רגילה, סגרתי את תחתית
וראש המסיכה בעזרת בד למניעת כניסה של אור, ריתכתי בתנוחות וזויות שונות ואז פתאום מצאתי את זה.
בריתוך עם הראש מימין לאזור הריתוך(מבט שמאלה) - הזכוכית כהה מאוד.
בריתוך עם הראש משמאל לאזור הריתוך(מבט ימינה) - הזכוכית כהה פחות ובחלק התחתון באופן משמעותי.
בדקתי....בדקתי שנית - אותן התוצאות.
הדלקתי פרוזקטור חזק ( מספיק גם נורת להט רגילה ) והתחלתי לבחון את שטח החלונית במסיכה כשהיא מוחזקת
ביד מול הפרוזקטור (המסיכה מכוונת על 13).
התוצאות -
מרכז המסך - הכי כהה.
פינה שמאלית עליונה - כהה ברמה טובה.
פינה שמאלית תחתונה - כהה פחות.
פינה ימינית עליונה - עוד יותר בהיר מהאחרון.
פינה ימנית תחתונה - כמעט אותה הדרגה כמו מרכז החלונית ברמת סינון 9 !!! (שימו לב שהעין המציקה הייתה עין ימין - בהתאם ).

קשה להבחין בזה כשמסתכלים ישירות מול החלונית אבל כשבוחנים מרחוק זה ברור.
חלקים מסויימים בחלון (כשהפינה הימנית התחתונה לוקחת בענק) בהירים משמעותית ומסננים פחות,
כאשר רוב החלק התחתון של החלונית בהיר בצורה ניכרת ממרכז המסך ומהחלק העליון.

אשמח אם חברי האתר המחזיקים במסיכה יערכו את אותו המבחן ויבדקו האם הדבר קורה גם אצלהם.
מה עושים? לא יודע.
המסיכה כבר לא באחריות, ואם הפגם לא נקודתי אצלי - אני בכלל לא רוצה לתקן או להחליף אותה.
אכזבה שאין לתאר !
אני מרתך עם המסיכה הזאת שנתיים + ומשהו כמו 20 קילו אלקטרודות וכל הזמן חשבתי
שהבעיה אצלי.

אמרתי כבר בהתחלה, מסיכה אלקטרונית לא סופרר מקצועית , סכנת נפשות. :confused::confused::confused:
חזרתי למסיכה רגילה עם מקדם הגנה הגבוה ביותר והכאבים חלפו.
האם יש זכוכיות יותר כהות מ12? איך יודעים שהזכוכית טובה ולא דרעק?

מניסיון אישי עם חול בעיניים...
אני בדיעה של עידו, אם אין כסף או כמו במקרה שלי צורך במסיכה מהטובות ביותר מאחר ואני לא מרתך כל יום...
אני מעדיף להשתמש במסיכה עם זכוכית טובה ולהחליף כשצריך מאשר לקנות מסיכה אלק' זולה .
ליאור

שוב....זכוכית טובה?!?!
אני צריך לסיים פרוייקט ומה שבטוח זה שאסיים אותו עם מסיכה רגילה !

לילה טוב
ים

BackDoorMan
07-04-10, 05:07
בקש מהמוכר זכוכית עם מקדם 12 נדמה לי שזה הכי גבוה,
אף פעם לא שאלתי על מותג, פשוט בדקתי מיד בריתוך,
רק וודא שמסגרת הזכוכית במסכה הקבועה אוטמת היטב זליגת אור מההיקף
ושהמסכה עצמה עשויה חומר עבה יחסית ורך.
כמעט קניתי מסכה חדשה בל.כ צריפין לפני כשבועיים ,אבל במבט שני בוחן האיכות הנמוכה דחתה אותי,
לעומת זאת מסיכת הראש שקניתי פעם ב '84 באשקלון היתה איכותית יותר מכל הדראק הזול שהציף את השוק בשנים לאחר מכן, כבר לא עושים כאלו.

לגבי המסיכה של 3M, המחיר לגירסאות המשוכללות ממריא עד לכמעט 600$ .

עידו לוריה
07-04-10, 08:32
ים יש זכוכית 13 בדרך כלל קשה להשיג אותן בחנויות.
לא מפליא הקטע עם המסכה שלך , אני מבין את התסכול שלך , בדברים הללו אין קסמים המחיר כן קובע את האיכות ,SPEEDGLASS בארץ עולה באיזור 4000 ש"ח ,אני המלצתי לאחרונה לחבר להביא מארצות הברית ולאחר משלוח ומיסים עלתה לו 2200 ש"ח ,מסכה עם מצבים לטיג מיג והשחזה עם כיוון כהות ורגישות ומצב אוט' וידני (לעבודה בשמש ) לאחרונה קונצרן 3M קנה את המפעל וזה מראה גם על איכות (המפעל שויצרי במקור),אל תחסכו על העינים שלכם או מסכה אלק' איכותית של יצרן מוכר או מסכה עם זכוכית ,בנוסף חשוב בבחירת מסכה שתכסה את הראש עד אחרי האוזנים ואת הצוור כמה שיותר נמוך (למניעת אחזר אור לתוך המסכה) עם אתם רוצים למנוע עוד כניסת אור אז יש לקנות ראשיה מעור שמגינה על הראש והצוור.
עידו

lior_b.s
07-04-10, 09:10
שוב....זכוכית טובה?!?!
אני צריך לסיים פרוייקט ומה שבטוח זה שאסיים אותו עם מסיכה רגילה !

לילה טוב
ים

לא מכיר מותגים, את הזכוכית שלי קיבלתי מסוכן של וירט שמביא לנו ציוד בעבודה, אני מרתך עם מסכה עם זכוכיות בדרגה 12 מאז שלמדתי לרתך, אף פעם לא היו לי בעיות או כאבי עיניים, חוץ מהתקופה שרק למדתי ואז לא הייתי מספיק לסגור את החלון לפני הניצוץ, אחרי שאתה מתרגל אין שום בעייה..
יש לי גם אלק' ואני לא משתמש בה בכלל...

kd2
07-04-10, 11:28
תודה רבה לכם על התגובות וההכוונה.
אני חוזר ומדגיש שיתכן והפגם הוא רק במסיכה שלי, לכן ביקשתי מחברי הפורום הרבים שמחזיקים
במסיכה לבצע את הבדיקה בעצמם.

Porsche_Dude
07-04-10, 15:05
אני חושב שבהחלט מדובר בפגם במסיכה הספציפית שלך.. עד היום לי לא הייתה שום בעיה ועבדתי איתה הרבה זמן.
בכל מקרה, אני אבצע את הבדיקה בסופ"ש ואעדכן אותך.

איציק - 4X6ZH
07-04-10, 15:33
אני מרתך עשרות שנים .
כשיצאו המסכות האלקטרוניות קפצתי ראשון והתחלתי להשתמש .
מהר מאד חזרתי למסכה הישנה שמחזיקים ביד .או מגלגלים מהראש .
אני לא מסתדר עם האלקטורנית . לפיק פה ושם זה נחמד .
למי שעובד שעות בהפסקות . ההבזקים שאתה חוטף הם אלה שיוצרים את ההרגשה .
ובסה"כ נזק .

תעשה סקר במסגריות מקצועיות ....

איציק

kd2
07-04-10, 16:49
אני חושב שבהחלט מדובר בפגם במסיכה הספציפית שלך.. עד היום לי לא הייתה שום בעיה ועבדתי איתה הרבה זמן.

יכול להיות, אבל גם אני באופן כללי לא חשבתי שיש בעיה במסיכה שלי ועובדה שיש.
בכל מקרה, אני אבצע את הבדיקה בסופ"ש ואעדכן אותך.
אני אשמח

איציק

ביום שישי אני מבקר במפעל נירוסטה גדול ואמשיך לאסוף המלצות.
עד אז חזרה למסיכה הישנה.
זכוכיות 13 לא הצלחתי למצוא היום.
מי שיודע היכן ניתן להשיג בדרום או בכלל...אשמח לדעת.

איציק - 4X6ZH
07-04-10, 18:48
זכוכית 13 זכוכית 300 ....:rolleyes:
חזרה לתחילת השרשור כמה זכוכיות אחת אחרי השניה תראה מה טוב לך ונגמר

איציק

kd2
07-04-10, 18:53
זכוכית 300 ???
בחנויות האספקה הטכנית יש 9-10-11-12 וזהו.

BackDoorMan
07-04-10, 21:33
זכוכית 12 תספיק,
אם אתה לא מוצא 13 ומתעקש על יותר סינון,
קנה 2 צבעוניות 12 ושים אותן במסיכה, אחת על גבי השניה ו וותר על השקופה הפנימית במקום.

ממליץ גם על סינר עור עבה, המגן גם מגיצים וגם מהקרינה ונשמיות .

adi-ros
07-04-10, 22:23
אני מרתך עשרות שנים .
כשיצאו המסכות האלקטרוניות קפצתי ראשון והתחלתי להשתמש .
מהר מאד חזרתי למסכה הישנה שמחזיקים ביד .או מגלגלים מהראש .
אני לא מסתדר עם האלקטורנית . לפיק פה ושם זה נחמד .
למי שעובד שעות בהפסקות . ההבזקים שאתה חוטף הם אלה שיוצרים את ההרגשה .
ובסה"כ נזק .

איציק

שלום לכולם,
מחזק מאד את מה שאציק אומר.
גם אני ניסתי עם מסכה אלקטרונית לפני מספר שנים וזה לא עשה לי כל כך טוב.
אני עובד עם מסכה רגילה זכוכית 11 וושני זכוכיות שקופות - אחת לפני השחורה ואחת אחרי השחורה.
בכל הבית מלאכה שלנו אף רתך לא עובד עם מסכה אלקטרונית.
ויש כ4 רתכים ובכל צוות שני רתכים.
סה"כ כ12 רתכים מקצועיים שמרתכים כל יום וכולם עם מסכה רגילה.

למרות שאני לא נגד מסכה אלקטרונית אני פשוט לא מכיר אנשים שמרתכים הרבה ומשתמשים במסכה אלקטרונית.

המשך שבוע טוב,
עדי.

kd2
07-04-10, 23:20
backdoorman ( אם יורשה לי לשאול מה שמך? )
נראה לי שדרך 2 זכוכיות 12 אני לא אראה כלום, אבל זה טעון בדיקה (אולי 12 ו9 יהיה סביר).
מאז שהתחלתי להסתובב עם משקפי שמש, אני משאיר אותם עלי כשאני מרתך, דרגת הכהות שלהם מאוד מאוד נמוכה
כך שהם לא מפריעים וזה עוד מחסום שמסנן UV ומגן על העיניים, למה לא?
אם כבר אז טיפ פשוט "שהמצאתי" למניעת כניסת אור מתחת למסיכה הוא לחבר חתיכת בד(לח או לא דליק)/עור - קטנה לתחתית המסיכה בעזרת אטבי כביסה פשוטים ובכך בעצם ליצור מן "סינר" כזה מתחתית המסיכה עד לחולצה.
חשוב בעיקר בחושך !

ואני לתומי חשבתי שכל בעל מקצוע כבר עבר היום למסיכה אלקטרונית.

רב תודות לכם חברים...

rob
08-04-10, 21:29
SPEEDGLASS בארץ עולה באיזור 4000 ש"ח ,אני המלצתי לאחרונה לחבר להביא מארצות הברית ולאחר משלוח ומיסים עלתה לו 2200 ש"ח ,מסכה עם מצבים לטיג מיג והשחזה עם כיוון כהות ורגישות ומצב אוט' וידני (לעבודה בשמש )

נכון להיום המחירים כאן בארץ למסכה speedglass :
דגם 9100V - מסך רגיל - 1650 שח לפני מע"מ
דגם 9100X - מסך גדול- 1850 שח לפני מע"מ

תעשו חיפוש קצר בגוגל ותוכלו לראות את המסכות.

גילוי נאות:
אין לי שום קשר לspeedglass או לאף חברה אחרת שמוכרת ציוד ריתוך

עידו לוריה
08-04-10, 21:49
אני רתך כבר מעל 20 שנה ויש לי שתי מסכות של speedglass אני עובד איתן כל יום בממוצע כ 4 עד 6 שעות כבר למעלה מ 17 שנה , הרבה מפעלים לא מצידים את העובדים שלהם בציוד חדיש בגלל המחיר (ואני לא מתיחס למסכות של 1000 ש"ח של מפעל אנונימי בסין ) ציוד מגן איכותי תמיד חשוב ולא רק מסכה גם משאבת גזים של ריתוך מיגון נשימתי וכו' (עדי אני מתאר לי שגם את אלו אין ל 20 רתכים אצלכם בעבודה ) ובכלל רמת המודעות לסביבת עבודה בטוחה בארץ מאוד ירודה ובפרט בריתוך.
עידו

עידו לוריה
08-04-10, 21:51
נכון להיום המחירים כאן בארץ למסכה speedglass :
דגם 9100V - מסך רגיל - 1650 שח לפני מע"מ
דגם 9100X - מסך גדול- 1850 שח לפני מע"מ

תעשו חיפוש קצר בגוגל ותוכלו לראות את המסכות.

גילוי נאות:
אין לי שום קשר לspeedglass או לאף חברה אחרת שמוכרת ציוד ריתוך

אצל מי ?
עידו

kd2
08-04-10, 23:24
ריתכתי היום איזה 10 אלק' עם המסיכה הרגילה, זכוכית שקופה - זכוכית כהה "12" - זכוכית שקופה ונראה שהכל בסדר. - לא מרגיש צורך עז לחזור לאלקטרונית (למרות שברור שזה יותר נוח).
אבל אני צריך זכוכית כהה יותר.
מה הקטע של הזכוכיות המוזהבות? לאיזה מטרה הן משמשות?

השאלה שהכי מעניינת אותי כרגע היא האם ניתן לסמוך על ריתוך במסיכה "רגילה" כאשר הזכוכיות מגיעות ממקור לא נודע ולא ברור כמה הן איכותיות? האם ניתן לקנות זכוכיות של "מותג" כלשהו ? אם כן... איפה?
מה התהליך שהזכוכיות הללו עוברות כדי לקבל את התואר "עדשות ריתוך"?
סליחה שאני חופר אני רק רוצה ראש שקט בקטע הזה.

ציקס
09-04-10, 05:12
אני מוכרח לציין שגם אני מאוכזב מהמסכת ריתוך של זיקה ,אצלי גם הרגישות במסיכה מכוונת על
המקסימום ,ותמיד אני מרגיש שההיתכהות שלה קצת מאחרת...
בנוסף יש מצבים שאני מתחת למנורות היא מיתכהה...
מעצבן.
איתי.

adi-ros
09-04-10, 21:06
ציוד מגן איכותי תמיד חשוב ולא רק מסכה גם משאבת גזים של ריתוך מיגון נשימתי וכו' (עדי אני מתאר לי שגם את אלו אין ל 20 רתכים אצלכם בעבודה ) ובכלל רמת המודעות לסביבת עבודה בטוחה בארץ מאוד ירודה ובפרט בריתוך.
עידו

עידו אני מסכים לגבי העובדה שלא מספיק מקפידים על בטיחות בעבודה .
יש לנו שני מסכות אלקטרוניות במחסן עם אחת אני התעסקתי לפני כמה שנים ואחת עדין בקופסא כבר מעל 3 שנים.
אנשים פשוט מעדיפים לעבוד עם מסכה רגילה , מסיבות כאלה ואחרות.
גם אני רגיל לזה - אולי כי פשוט ככה הורגלתי כשהתחלתי לרתך (בגיל 10 לשחק עם רתכת ובגיל 14 כבר להבין מה אני עושה ) ורק לפני כמה שנים יצא לי לעבוד עם אלקטרונית וזה לא הסתדר לי כל כך.
לא אמרתי שהם טובות או לא - פשוט לא נוחות להרבה אנשים שאני מכיר.

שבת שלום,

kd2
10-04-10, 21:30
עדי,
אני חושב שלא הבנת את עידו, אאל"ט הוא התכוון בעיקר למיגון נשימתי.
להפך - למסיכה רגילה - עם זכוכית איכותית ותקנית יש רק יתרונות על אלקטרונית מבחינת יכולת ההגנה.

מישהו מחברי הפורום המחזיקים במסיכת DIAMOND של זיקה, ביצע את הבדיקה ???
מישהו יודע מה הקטע של הזכוכיות המוזהבות ?
מישהו יודע איפה ניתן לקנות זכוכיות עם חותמת של תקן ANSI Z87.1? או לפחות אחת ממותג מוכר ?

שאלות לנציג זיקה בפורום -
מה זיקה אלקטרודות מתכוונת לעשות בנוגע לממצאים הנ"ל ?
האם בדקתם את הנושא בעצמכם בעקבות הדיווח ?
האם המסיכה של זיקה עומדת בתקן הישראלי המתאים (ת"י 4141) ?

עריכה - BDM, זכוכית על זכוכית, אפילו DIN 9 - לא הולך. לא רואים כלום.

עידו לוריה
10-04-10, 23:06
ים אני התכוונתי למיגון באופן כללי וגם לגבי מסכות ,כמו הסיפור שלך שקנית מסכה משם מוכר אבל המסכה כשלה ,זה סיפור קלאסי לחוסר במיגון ובטיחות וכל זה מחוסר ידע/או אמון שנתת ביצרן או שניהם (אני לא מתכוון לפגוע חס וחלילה באף אחד) לעומת זאת עם היית משתמש במסכה עם זכוכית אבל עם זכוכית עם מקדם הגנה נמוך (כי רואים יותר טוב ) אז גם היה נגרם לך נזק מצטבר .
אבל בתחומים הללו יש יצרנים מוכרים בעלי מוניטין של שנים וניסיון בתחום , בעלי כל האישורים/תקן מכול גוף מוכר בעולם ,אני קונה רק אותם ,אם זה מסכת ריתוך ,נישמית לאבק , מסכה לצבע , משקפי מגן ,או נעלי עבודה ,למה כי אין תחליף לגוף שלנו ואין מחיר לבריאות שלנו , אני לא יודע כמה מכם יודעים למשל שלרתך פלב"ם זה מסרטן וצריך ציוד מגן בהתאם וזו רק דוגמא לבטיחות / בריאות בעבודה ,שבאופן כללי בארץ הבטיחות/מיגון בעסקים ירוד ואל אחת כמה וכמה אצל אנשים שעוסקים בתחום זה או שעסקים בתור תחביב ,על זה דיברתי .
יש לי כלל שמוביל אותי בדברים כאלו אין לי מספיק כסף לתקן/לרכוש בריאות טובה לאחר שאני מקלקל אותה בעבודה אז אני קונה ציוד יקר שיגן עלי בשעת הצורך (ובחישוב מהיר זה גם יותר זול ).
אין מה לעשות כאשר ניגשים לקניה של ציוד שאמור להגן עלינו בצורה כלשהי צריך ללימוד את הנושא ורק לאחר מכן לרכוש את הציוד המתקדם והמגן ביותר שנמצא באותה תקופה פה הכסף לא מדבר .
אני יכול לתת לך טייפ תעבוד עם הראש כמה רחוק שאתה יכול מאיזור הריתוך (רק אורך הידים יוצר מגבלה ) ותנסה תמיד להסתיר עם האלקטרודה / ידית CO2 /ידית TIG /או כל אמצעי ריתוך אחר את קשת הריתוך כי זה מקור האור החזק ביותר אבל לא הדבר החשוב להסתכל עליו ,חשוב יותר להסתכל על כיוון התקדמות/ מהירות ההתקדמות /קצב / טיב התפר (מאחורי האלקטרודה )וכו', זה טייפ שיכול מאוד לשמור על העינים שלך (וגם לשפר לך את הריתוך) .
עידו

rob
11-04-10, 10:42
אצל מי ?
עידו

בגלל שאני לא המוכר ואני לא יודע אם הוא ישמח שאני אפרסם מחירים שאני בתור מפעל מקבל,
דבר איתי טלפונית ואמסור לך את כל הפרטים.

ערן
0545-777547

rob
11-04-10, 10:47
לפני כמה שנים יצא לי לעבוד עם אלקטרונית וזה לא הסתדר לי כל כך.
לא אמרתי שהם טובות או לא - פשוט לא נוחות להרבה אנשים שאני מכיר.

רמת המודעות של העובד שמחזיק את הרתכת במסגריות היא נמוכה מאוד וחבל.
במפעלים גדולים כשיש אחראי בטיחות ומעבירים ימי עיון, רק אז העובדים מבינים וגם אז לא תמיד מפנימים, משום מה הם חושבים שהם דופקים מישהו אם הם מדלגים על ציוד המגן האישי.

אני עד היום לא מבין למה אני מוצא את עצמי חוזר ומבקש מעובדים שלי שעובדים עם משחזת לשים אוזניות ומשקפי מגן...

kd2
11-04-10, 11:50
ים אני התכוונתי למיגון באופן כללי וגם לגבי מסכות ,כמו הסיפור שלך שקנית מסכה משם מוכר אבל המסכה כשלה ,זה סיפור קלאסי לחוסר במיגון ובטיחות וכל זה מחוסר ידע/או אמון שנתת ביצרן או שניהם (אני לא מתכוון לפגוע חס וחלילה באף אחד) לעומת זאת עם היית משתמש במסכה עם זכוכית אבל עם זכוכית עם מקדם הגנה נמוך (כי רואים יותר טוב ) אז גם היה נגרם לך נזק מצטבר .
אבל בתחומים הללו יש יצרנים מוכרים בעלי מוניטין של שנים וניסיון בתחום , בעלי כל האישורים/תקן מכול גוף מוכר בעולם ,אני קונה רק אותם ,אם זה מסכת ריתוך ,נישמית לאבק , מסכה לצבע , משקפי מגן ,או נעלי עבודה ,למה כי אין תחליף לגוף שלנו ואין מחיר לבריאות שלנו , אני לא יודע כמה מכם יודעים למשל שלרתך פלב"ם זה מסרטן וצריך ציוד מגן בהתאם וזו רק דוגמא לבטיחות / בריאות בעבודה ,שבאופן כללי בארץ הבטיחות/מיגון בעסקים ירוד ואל אחת כמה וכמה אצל אנשים שעוסקים בתחום זה או שעסקים בתור תחביב ,על זה דיברתי .
יש לי כלל שמוביל אותי בדברים כאלו אין לי מספיק כסף לתקן/לרכוש בריאות טובה לאחר שאני מקלקל אותה בעבודה אז אני קונה ציוד יקר שיגן עלי בשעת הצורך (ובחישוב מהיר זה גם יותר זול ).
אין מה לעשות כאשר ניגשים לקניה של ציוד שאמור להגן עלינו בצורה כלשהי צריך ללימוד את הנושא ורק לאחר מכן לרכוש את הציוד המתקדם והמגן ביותר שנמצא באותה תקופה פה הכסף לא מדבר .
אני יכול לתת לך טייפ תעבוד עם הראש כמה רחוק שאתה יכול מאיזור הריתוך (רק אורך הידים יוצר מגבלה ) ותנסה תמיד להסתיר עם האלקטרודה / ידית CO2 /ידית TIG /או כל אמצעי ריתוך אחר את קשת הריתוך כי זה מקור האור החזק ביותר אבל לא הדבר החשוב להסתכל עליו ,חשוב יותר להסתכל על כיוון התקדמות/ מהירות ההתקדמות /קצב / טיב התפר (מאחורי האלקטרודה )וכו', זה טייפ שיכול מאוד לשמור על העינים שלך (וגם לשפר לך את הריתוך) .
עידו

עידו, אין ספק שבאופן כללי אתה צודק.
אבל תסתכל על זה מנקודת המבט שלי -
זיקה אלקטרודות היא חברה מאוד מכובדת ובעלת מוניטין טוב מאוד.
המסיכה עומדת בתקנים המקובלים בשוק ועל הנייר היא מציעה ביצועים מעולים.
הביקורות על המסיכה היו אחלה מכל מי שהתנסה(חלקם מרתכים הרבה הרבה יותר ממני),כולל בהתחלה גם אותי, משום שלא עליתי על זה שההרגשה המוזרה יכולה להגיע ממנה משום שהיא נראתה לי תקינה ( אחרי הכל לא כאב לי, הפעולה נראתה לי תקינה וכל סימפטום שהיה לי ניתן גם לייחס להשפעה המזיקה של הגזים המשתחררים בריתוך ולכן המסיכה לא הייתה החשודה המיידית).
כך שקשה לי להאשים את עצמי במידה ואכן זהו מצב הקורה בכל המסכות מהסוג הזה, למרות שהאחריות לחשוד ולבדוק היא לבסוף שלי ושלי בלבד.
בנוסף, אתה צריך לזכור שמי שמרתך בסדרי הגודל שלי צריך ברמה כזאת או אחרת להתפשר על "מסיכה משתלמת".
וכשאני אומר משתלמת אני מתכוון למסיכה עם רמת הגנה מעולה, מיצרן מוכר עם מוניטין טוב, שעומדת בכל התקנים באופן מלא,כך שאתה בשום פנים ואופן לא מתפשר על הבריאות שלך.
אבל מסיכה שהיא לא הכי יקרה בגלל פונקציות או פיצ'רים כאלו או אחרים שלא שווה לך לשלם עליהם. השאלה איפה אתה שם את הגבול הזה.
לאחר התנסות עצמית ובהתאם למפרט, לתקנים, לביקורות של אחרים ולגב והאחריות של זיקה ( כולל התחייבות אישית מרועי שמבחינה בריאותית זאת מסיכה ברמה הכי גבוהה ובהתאם לכל הנורמות) , אני איזנתי את המצוי מול הרצוי בDIAMOND של זיקה. ועושה רושם שזאת הייתה טעות גדולה.
מה שקרה הוא שבמשך משהו כמו 8 קילו אלקטרודות ריתכתי עם מסיכה שבחלקים מסויימים בה המסך היא בדרגת כהות של 9-9.5 DIN, בהתחשב בזה שלמסיכה אמורים להיות מסננים אקטיביים של UV/IR (????) , ולעניות דעתי הלא מקצועית, זה לא אמור להיות נורא.
אך למרות זאת ישנם אי אלו הפרעות בראייה שלי שהתפתחו בשנתיים-שלוש האחרונות אך לא בהכרח "תודות" לזה, הנושא ייבדק.

אל תהיו שאננים - בידקו את המסיכות שלכם !!!

BackDoorMan
11-04-10, 14:01
עם כל הכבוד לחברת זיקה , כדאי לך להסתמך על משתמש סופי כמו עידו במקום על אנשי מכירות.
אין לי מושג עד כמה היצרן הסיני המייצר עבור זיקה את המסיכות ועד כמה זיקה עצמה מנוסים
בתחום, ומנהלים משוב עם הלקוחות.
אלקטרודות זה אלקטרודות ומסיכות זה מסיכות, עדיף שיתרכזו במה שהם עושים (וגם באלקטרודות נתקלתי כבר בטובים יותר משמעותית)
ספיד גלאס מתעסקים בתחום המסיכות בלבד ומתמחים בו.

kd2
11-04-10, 15:49
אני מסכים איתך.
פשוט הסברתי לעידו מה גרם לי (ואני מאמין שלעוד הרבה , באתר ובכלל) לבחור במסיכה של זיקה.
לגבי ריתוך נירוסטה וסרטן, אני מודע לסיכון, הוא קיים בכל מקום שבו מתעסקים עם כרום וניקל - במיוחד בטמפ' גבוהות.

מספר מסמכים של המוסד לבטיחות וגיהות, בנושאי ריתוך לשימוש החברים באתר -

בטיחות בריתוך בקשת חשמלית
http://osh.org.il/uploadfiles/b070_rituh_keshet_takzir.pdf

בטיחות בריתוך חשמלי
http://osh.org.il/uploadfiles/b008_rituh-hashm.html

סיכונים וכללי בטיחות בחשיפה לקרינת על-סגול (UV)
http://osh.org.il/uploadfiles/b048_sikuney_uv.pdf

ציוד מגן אישי - הגנת הפנים והעיניים -
http://osh.org.il/uploadfiles/b001_magen-ishi_3.pdf

ישנם עוד הרבה בהרבה נושאים בתחום בטיחות הריתוך. למרתכים החובבים באלק' אלו הרלוונטיים ביותר.

בברכת ריתוך מהנה ובטוח...

kd2
13-04-10, 12:41
אתמול אספתי הזמנה שלי במפעל נירוסטה באשקלון (אותו אחד שאמרתי שאלך לקבל ממנו המלצות).
הגעתי וראיתי שרתכי המפעל עובדים עם זיקה Diamond בדיוק כמו שלי.
חיכיתי בסבלנות שאחד הרתכים יסיים את העבודה וניגשתי אליו בבקשה לנסות את המסיכה שלו.
קשה לי להגיד שהייתי מופתע שהתוצאות תואמות בדיוק לשלי (דהיינו לא תקין).

הרתך, בחור נחמד אך לא דובר עברית(חבר העמים כנראה) עובד בפינת המפעל,
עם הגב לקיר קרוב אליו, במקום הכי פחות מאורר באותו המפעל, כמובן שללא שום מיגון נשימתי, מכיוון שזה נירוסטה אז כמובן שהריתוך הוא TIG וכשקיבלתי ממנו את הקסדה לניסיון היא הייתה מכוונת על DIN9.
(להזכירכם בריתוך TIG הקשת אגרסיבית יותר ודורשת כהות גבוהה יותר במסיכה)

אני קצת מקורב למנהל העבודה במפעל אז פניתי אליו והערתי לו על נושא הקסדה
ולהפתעתי הוא היה מודע (ואדיש...)לחלוטין לעניין הקסדה ( "כן... שמנו לב לזה, אבל כשאתה מרתך...אתה מסתכל ישר...דרך אמצע המסך. לאף אחד לא הייתה פה בעיה עם זה." ) .
ובהמשך גם על תנאי העבודה ( גב לקיר, ללא מיגון נשימתי, חוסר איוורור והצורך בהדרכת הרתכים לכיוון הכהות המתאימה בקסדה), אך אני בספק אם משהו ישתנה שם.
רוב העובדים באותו המפעל הם מאותו פלח האוכלוסייה, מקסימום ההבדל בינם לבין אותו הבחור הוא שהם יודעים לדבר עברית, המודעות שלהם בקרשים( כפפות ומגיני עיניים לחיתוך בדיסק זאת המלצה בלבד בקרב רובם, מסתבר...)ופשוט מנצלים אותם.

לדרומיים שמחפשים זכוכיות "13" , תמצאו אותם ב"כל מתכת מדן" באשקלון, עברתי המון עסקים בימי האחרונים ומצאתי רק זכוכיות "12"
(כולל נתיבות - TOMER S מהספקה מרכזית , לתשומת לבך !)
אך לצערי גם הזכוכית הזאת היא זכוכית NO NAME...

BackDoorMan
13-04-10, 14:38
מה אתה שובר את הראש ?
תזמין וחכה ובסבלנות, כולה 2.75 דולר. (http://cgi.ebay.com/SHADE-13-4-5-x5-25-GLASS-WELDING-HELMET-LENS-NEW_W0QQitemZ370362877571QQcmdZViewItemQ QptZLH_DefaultDomain_0?hash=item563b5906 83#ht_2559wt_958)

BackDoorMan
13-04-10, 15:27
ד.א יש להם (http://cgi.ebay.com/SHADE-13-4-5-x5-25-GLASS-WELDING-HELMET-LENS-NEW_W0QQitemZ370362877571QQcmdZViewItemQ QptZLH_DefaultDomain_0?hash=item563b5906 83#ht_2559wt_958) גם מספר 14

kd2
13-04-10, 20:48
תראה...
אני קודם כל מחפש מקומית תו"כ ניסיון לאמוד את גודל הבורות בנושא.
זה מפתיע אותי שלא ניתן למצוא אפילו שבריר של מידע או מותג
על אף אחת מהזכוכיות הללו ועוד יותר מופתע שלאף אחד לא אכפת...
אם זה היה בוער לי ממש(את המעט ריתוכים לפרק זמן הקרוב סיימתי) זה כנראה מה שהייתי עושה(EBAY).
תודה על הלינקים.

BackDoorMan
14-04-10, 09:17
מה זה משנה לך בטווח הקצר ?
אתה לא תצליח לתקן את העולם או אפילו את הביצה המקומית.
כרגע מה שחיפשת אין בנמצא , קיבלת אופציה מצוינת מבלי להטריח עצמך , נצל אותה.

kd2
25-04-10, 17:55
עברתי היום בת"א אז קפצתי ל"א.א. מוצרי ריתוך" (או איך שלא קוראים להם) כי משום מה זכרתי המלצה על המקום בכל הקשור לאלקטרודות.
במילה אחת - ג'אנקיה. אין מה לחפש שם.
כמובן שלא היה להם את מה שאני מחפש.
לחנויות אחרות בתחום לא הספקתי להגיע בגלל מגבלות של זמן ועומסי תנועה כבדים (הם בבגין, אז די פשוט להגיע אליהם).

מזיקה, אגב, לא שמעתי כלום בנושא.
מאוד מאכזב.

תנין
27-04-10, 20:05
עברתי היום בת"א אז קפצתי ל"א.א. מוצרי ריתוך" (או איך שלא קוראים להם) כי משום מה זכרתי המלצה על המקום בכל הקשור לאלקטרודות.
במילה אחת - ג'אנקיה. אין מה לחפש שם.
כמובן שלא היה להם את מה שאני מחפש.
לחנויות אחרות בתחום לא הספקתי להגיע בגלל מגבלות של זמן ועומסי תנועה כבדים (הם בבגין, אז די פשוט להגיע אליהם).

מזיקה, אגב, לא שמעתי כלום בנושא.
מאוד מאכזב.
ידידי הדרומי , יש חברה בשם אוניוולד uniweld שמייבאים מסכות ריתוך אמריקאיות מעולות מסוג jackson הם ממוקמים ביבנה ויש להם סוכן דרומי מסתובב ,מסכה רגילה , חלון גדול 180 שח ומגוון זכוכיות עם חותמת של חברה אמריקאית ידועה בשקלים בודדים.
מומלץ .

kd2
28-04-10, 10:10
תודה רבה לך !
אם יש לך טלפון זה יכול לעזור.

תנין
28-04-10, 18:25
תודה רבה לך !
אם יש לך טלפון זה יכול לעזור.
http://uniweld.co.il/

BackDoorMan
29-04-10, 09:00
המסיכה עם העיצוב המדהים שרואים בתמונה באתר של אוניוולד היא ה VISOR 3000 של פרוניוס ,500$ בחו"ל,
בארץ ?
לדעתי כל הטכנולגיה הזו מיותרת, היום אפשר כבר לבנות מסיכה אטומה לחלוטין , במקום חלונית עם פילטרים סטטיים או אקטיביים תהיה מצלמת וידאו קידמית קטנה עם הפילטור המתאים ובמסיכה יהיה מסך LCD קטן שישדר לרתך מה קורה בסביבה העוינת .
http://www.fronius.ca/internet/img_cnd/CA/Vizor_3000_rdax_100_rdax_100.jpg

hitoy
13-05-10, 13:23
"לדעתי כל הטכנולגיה הזו מיותרת, היום אפשר כבר לבנות מסיכה אטומה לחלוטין , במקום חלונית עם פילטרים סטטיים או אקטיביים תהיה מצלמת וידאו קידמית קטנה עם הפילטור המתאים ובמסיכה יהיה מסך LCD קטן שישדר לרתך מה קורה בסביבה העוינת ."

רעיון יפה,יש רק בעיה קטנה של דו מימד;)
ומסכה עם תכנולוגיה של 3D-HD תעלה הרבה$$$$$$$$$

יואב

kd2
13-05-10, 14:14
הרעיון עלה לי לפני הרבה זמן,
מהסיבה הפשוטה שאני פשוט לא מבין את הטימטום הזה של להסתכל ישירות על ריתוך, אפילו דרך פילטר, שכמובן לא מושלם.
במקרה של מסיכות אלקטרוניות זה יכול לפתור גם את נושא ההגנה בזמן הריתוך(דבר גדול בפני עצמו) אך בעיקר את בעיית זמני התגובה.

kd2
16-05-10, 00:09
אני חושב שמעולם לא נתקלתי בנושא שיש עליו כל כך מעט מידע ברשת כמו סינון קרני UV ו IR, גם בהקשר של זגוגיות ריתוך וגם במשקפי שמש.
איך מתבצע הסינון בפועל ? ( מה מחזיר? מה בולע? ) כיצד מזהים זכוכית איכותית? איך ניתן לבדוק אותה? זמינות של מכשירים/שיטות לבדיקת סינון ?! אמצעים להגברת הסינון? איזה חומר מסנן מה ובאיזה היקף?
מהו אותו "מסנן אקטיבי" שבנוי ב"סנדביץ'" בעדשה של המסיכות האלקטרוניות? ממה הוא עשוי?

מצאתי בעיקר הרבה הרבה הרבה כלום.

למשל, בחלק מהמקומות נכתב שעדשות ריתוך פשוטות הן מסננות גרועות של IR ולכן הומצאו העדשות המצופות.
במקומות אחרים ההפך, שהן מסננות IR מעולה ואת ההוכחות לכך ניתן למצוא בצבע העדשה הירוק, שאמור לסתור אינפרא אדום.

זה, והבורות הכללית בנושא פשוט משגעות אותי ( מישהו פה היה משתמש באמצעי הגנה חשוב אחר תוצרת מפעל עלום שם בסין? )

אם אחד מחברי האתר מבין/עוסק בתחום, אשמח לקבל כל אינפורמציה על התהליך והעדשות.

NadavRally
16-05-10, 08:22
התלת מימד לא כל כך בעייתית, כל מה שצריך זה שתי מצלמות ושני מסכי LCD בתוך הקסדה ואז תוכל לראות תלת מימד.

נדב

nir.samo
16-05-10, 09:52
רעיון איך לבדוק IR באמצעים ביתיים:
לוקח שלט רחוק רגיל (IR כמובן) ולוחץ על הכפתורים ורואה את הלד נדלק דרך מסך של מצלמה דיגיטלית (לא כל המצלמות יכולות, לדוגמה אולימפוס C740 כן יכולה).
עכשיו שם את הפילטר המדובר ורואה מה עובר או לחילופין מנסה להדליק את הטלויזיה דרך הפילטר.
זאת בדיקה מאוד פשוטה אבל אם הפילטר לא חוסם IR אז זה ייארה בבירור.

kd2
16-05-10, 13:04
השיטה לא מתאימה לפי מה שהבנתי.
והסיבה לכך היא שברור שהזכוכית תסנן אינפרא אדום מספיק טוב בכדי שהאמצעים הנ"ל לא יקלטו,
אבל התקן דורש מהם לסנן ברמה גבוהה יותר ( 0.0003&#37; מעבר וכדומה ).

בומס הקופץ
16-05-10, 14:23
אני חושב שמעולם לא נתקלתי בנושא שיש עליו כל כך מעט מידע ברשת כמו סינון קרני UV ו IR, גם בהקשר של זגוגיות ריתוך וגם במשקפי שמש.
איך מתבצע הסינון בפועל ? ( מה מחזיר? מה בולע? ) כיצד מזהים זכוכית איכותית? איך ניתן לבדוק אותה? זמינות של מכשירים/שיטות לבדיקת סינון ?! אמצעים להגברת הסינון? איזה חומר מסנן מה ובאיזה היקף?
מהו אותו "מסנן אקטיבי" שבנוי ב"סנדביץ'" בעדשה של המסיכות האלקטרוניות? ממה הוא עשוי?

מצאתי בעיקר הרבה הרבה הרבה כלום.

למשל, בחלק מהמקומות נכתב שעדשות ריתוך פשוטות הן מסננות גרועות של IR ולכן הומצאו העדשות המצופות.
במקומות אחרים ההפך, שהן מסננות IR מעולה ואת ההוכחות לכך ניתן למצוא בצבע העדשה הירוק, שאמור לסתור אינפרא אדום.

זה, והבורות הכללית בנושא פשוט משגעות אותי ( מישהו פה היה משתמש באמצעי הגנה חשוב אחר תוצרת מפעל עלום שם בסין? )

אם אחד מחברי האתר מבין/עוסק בתחום, אשמח לקבל כל אינפורמציה על התהליך והעדשות.
הסיבה שאתה לא מוצא על זה הרבה מידע היא שאין הרבה אופטימטריסטים שעוסקים גם בתורת החומרים. יש לי גישה לאחת כזאת, הבעיה היא שהשאלות שלך הם מאוד כלליות, ואני מניח (אני לא יודע) שהתשובה המלאה עליהם כרוכה בקריאה של כמה ספרי פיזיקה וכימיה.
אגב התשובות שלה יהיו, אני מניח, רק על משקפי שמש, לא יודע כמה זה ישליך על זגוגיות ריתוך.

לגבי השאלה הראשונה שלך, למיטב זכרוני זה לא רק עניין של החזרה\בליעה, אלא גם שינוי של ה IOR (אינדקס ההשתברות) בפילם העוטף. פילם טוב של משקפי שמש עושה שני דברים עיקריים, לא מאפשר לעצמת אור לעבור את ה 3500 לומן(במגבלות מסוימות), וחותך את גל האור ככה שלא uv-a ולא uv-b עוברים. ובכלל עניין ההחזרה\בליעה תלוי בחומר שעליו אתה מסתכל. יש חומרים שמלכתחילה מייצרים את האור שלהם עם הספקטרום הספציפי (נורות ניאון עולות לי בראש), ויש חומרים שאתה מקבל מהם החזר אחרי בליעה (החומר בלע את הספקטרום הכחול והחזיר אדום וירוק, אז אתה תראה את החומר צהוב).

kd2
16-05-10, 19:50
אני לא חייב את התשובה הכי מלאה, מקיפה וטכנית.
אבל אפילו תשובות מעשיות/שימושיות לנושא לא הצלחתי למצוא.
אם אתה יכול לברר מידע נוסף, בכיוון השאלות או בכלל, לגבי סינון קרני UV/IR - אני אשמח.

נציג זיקה בפורום יצר איתי קשר היום וטען שלא היה מודע להמשך הדיון מתגובתו האחרונה בו והנושא בבדיקה.

אבקש לציין לטובה את חבר הפורום יוחי ( שכחתי לשאול אותו לכינויו או שם משפחתו ), שיצר איתי קשר בעקבות השירשור - הקדיש לי המון מזמנו, שיתף אותי בעצותיו ונסיונו בתחום מסיכות הריתוך ונותני השירות בארץ, ייעץ וכיוון אותי למקומות מומלצים ואף הציע להפגש לנסות את הציוד המדובר, והכל מיוזמתו וללא תמורה !

תודה רבה לך, עזרת לי המון !

kd2
17-05-10, 23:02
לא חזרו אלי עדיין, אך ערכתי בעצמי בדיקה מקיפה ולאחר הרבה חיפושים הגעתי ליצרן המסיכה.

בסין - Wuhen Welhel WH8000 (http://www.welhel.com/product.asp?class_id=286).
בישראל - זיקה DIAMOND. (http://www.zika.co.il/56572/DIAMOND)

באתר החברה לא מוזכר שום דבר בנוגע לעמידה בתקנים הכתובים על המסיכה, מה גם שלא כתוב כך במפרט
הטכני של ה"קסטה" (http://www.welhel.com/ProductContent.asp?id=327) של המסיכה.

הנה עוד "מותג מדבקה" של סדרה WH8000 -
http://www.bullantworksafe.com/WBA400T.html
( פלסטיקה קצת שונה , אותו רעיון, חפשו בגוגל ותמצאו עוד מלא )

How 'bout that
???

אני מבקש ממנהלי הפורום לשנות את כותרת השירשור משום שהוא כבר מזמן אינו עוסק בנושא ממנו התחיל.

kd2
18-05-10, 02:34
תיקון קל,

ניתן לקבל את כל המסכות בסדרה עם ה"קסטות" הבאות -
[Optional Filters:WH511/WH522/WH523/WH524/WH722
WH711/WH300/WH101/WH103/WH400/WH401]

אני קישרתי רק לWH711 ועכשיו אני שם לב שמה שיש בDIAMOND היא WH511, שכמעט זהה לה.
שכמובן גם לה, כמו כל השאר אין שום איזכור לתקן כזה או אחר במפרט.

והקישור ל"מותג המדבקה" הוא לסדרה WH7000 (בטעות כתבתי 8000), שהיא זהה לWH8000 מבחינת "קסטות",
השוני בין הסדרות מתבטא רק מעט בצורת הקסדה.
ניתן למצוא ברשת את המסיכה הנ"ל תחת הרבה מותגים כאלו.

kd2
18-05-10, 02:40
מצ"ב תמונה עם דרישות תקן ISO לעדשות ריתוך.

לפי הנתונים בטבלה, והנתונים שנמסרו ע"י יצרן המסיכה -

בכל הקשור לסינון UV - הפילטר האקטיבי של המסיכה מסנן ברמה מעט מעט יותר טובה מ13#(לשם השוואה בחברות המובילות הפילטרים מסננים הכל ברמה של 16#)
בכל הקשור לסינון IR - אינפרא אדום קרוב ברמה של 15#, א"א רחוק עם תוצאה מעולה - מעל 16#.
( מה יותר מזיק? )

לשיפוטכם.

BackDoorMan
18-05-10, 11:19
שמע ישראל !

חפרת הרבה ומהכיוון הלא נכון.
זה נחמד להבין לבדוק וללמוד אבל זה מתפקידו של חוקר , אתה נגשת לבעיה בתור משתמש וככזה
במקום כל הבליל הארוך של מספרים מאפיינים שקשה לקבל מהם תוצאה משמעותית היית צריך לפנות למשתמש סופי רב נסיון וותק בתחום עם מודעות גבוהה, כמו למשל עידו.
מבחן התצאה הסופית הוא הקובע , ולא הצטיינות בפרמטר אחד והסקה ממנו על הכלל.

kd2
18-05-10, 12:11
הפרמטר הזה הוא כל העניין !
סינון UV, סינון IR ו BLUE LIGHT הן הסיבות לכך שיש מסיכות ריתוך, הן הפרמטר המוביל והחשוב בהבדל בין המסיכות.
יש אנשים, מסתבר (משום שיצרו איתי קשר בעקבות השירשור), שגם אוהבים לרתך אבל גם מאוד יאהבו
לראות טוב בגיל 60+ ולכן לא רוצים להתפשר על איכות.
עכשיו...נשאלת השאלה - האם כל אחד כזה חייב לקנות SPEEDGLASS ב3000 ש"ח (שנכון לעכשיו זה מה שאני הולך לעשות) או שאפשר לעשות זאת במחיר שכל מי שרוצה לעסוק בתחום כחובב יוכל להרשות לעצמו.

וכשזיקה באה ואומרת שיש להם מסיכה שעומדת בכל התקנים, ובטוחה לגמרי לשימוש, ומתברר שיכול להיות שזה לא בדיוק נכון או אולי אפילו לא נכון בכלל ושהמסיכה סובלת
מתקלות בלתי נסבלות שכמעט לא ניתן להבחין בהם כמשתמש קצה...
זה מקומם ! מאוד ! על אחת כמה וכמה אם אתה השתמשת במוצר בשנתיים האחרונות.
אז כן...אני אחפור. כי אני לא מוכן שישחקו לי עם הבריאות !
וכי אני לא חושב שמיגון מלא לעיניים, שעומד בכל התקנים ( לאו דווקא אלקטרוני )צריך לעלות כל כך הרבה.

BackDoorMan
18-05-10, 16:17
נו באמת... יש לך שתי אופציות טובות שאתה מתעקש לא להשתמש בהן :
תסתפק במסיכה רגילה עם זכוכית מסננת מתאימה , עולה גרושים ויש בערך 100 שנות נסיון מצטבר
ובטוח שנערכו מחקרים רפואיים שאתה תשמח להתעמק בהם עד כמה יעילה או לא יעילה ומה הנזק המצטבר לאורך שנים.

או
לצוד ספידגלאס זולה באיביי
כמו זאת (http://cgi.ebay.com/3M-SPEEDGLAS-100V-VARIABLE-WELDING-HELMET-BLACK-/330433607843?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cef60b8a3#ht_3062wt_974) ועוד ישאר לך עודף מ 800 ש"ח כולל משלוח לישראל.
מתעקש על הדגמים המשוכללים יותר ? ה 9100V כמו בתמונה שצירפתי תעלה 270$ דולר ועוד משלוח ויש גם בפחות אם תחכה למכרז פתוח.
http://i757.photobucket.com/albums/xx211/angel-45-photo/MyPicture230.jpg
החיים זה לא שחור-לבן , תמיד יש אופציות נוספות, הגישה שלי הייתה תמיד ללכת מסביב לקיר במקום להכנס בו ראש.

or65
18-05-10, 23:13
ים עבדתי אם המסכה של זיקה לפני כמה ימים , אותו דבר בדיוק כמו שאתה מתאר הורגש במידיי .
אם היתי יודע ככה היתי מביא את המסכה הפרטית שלי . אני עובד עם מסכה של OPTRAL שוויצרית , אין טובה ממנה . מסכה מדהימה!!!! אומנם מאוד יקרה , אבל פשוט תענוג שאין כמוהו , היא איתי כבר המוןןן זמן ואני לא מפסיק להיות הכי מרוצה שיש בכל פעם מחדש ...

Porsche_Dude
19-05-10, 21:18
אני מצטער על העיכוב.. אבל בדקתי אתמול את המסכה של זיקה ויצא שהיא בסדר גמור.. בדקתי בכמה דרגות כהות בפינות ובמרכז, הסינון זהה למראית עין.

אז יש 2 אפשרויות:
או שיצא לך לימון, או שלי יצאה מסכה אחת טובה :p

בכל מקרה, בהחלט הייתי משקיע במסיכה של SPEEDGLASS, והיא כנראה תיהיה לפרויקט הבא :)

kd2
19-05-10, 21:20
נו באמת... יש לך שתי אופציות טובות שאתה מתעקש לא להשתמש בהן :
תסתפק במסיכה רגילה עם זכוכית מסננת מתאימה , עולה גרושים ויש בערך 100 שנות נסיון מצטבר.
ובטוח שנערכו מחקרים רפואיים שאתה תשמח להתעמק בהם עד כמה יעילה או לא יעילה ומה הנזק המצטבר לאורך שנים.

א. מה הקשר לעניין המסיכה של זיקה?
ומה הקשר לזה שאני מעוניין ללמוד כיצד העסק עובד?
אני עושה זאת בכדי לדעת האם אפשר להשתמש במסיכת ריתוך פשוטה (זכוכיות ירוקות) בבטיחות ברמה של מסיכה אלקטרונית איכותית, או לא...
תחשוב על זה,
למה בעצם לא לשים במסיכה פשוטה - זכוכית רגילה , פילטר UV/IR, זכוכית 13# ?
אמור לעלות שקלים (או לא?! כמה פילטר כזה עולה? ממה הוא בנוי? איך הוא עובד?) ולתת לך הגנה אפילו טובה יותר ממסיכה אלקטרונית.
אז למה לשלם על זה כל כך הרבה אם אתה לא צריך או לא ממש רוצה מסיכה אלקטרונית ( הבזקים מצטברים וכו...) ?

ב. לא הצלחתי למצוא בארץ זכוכית כזאת אשר חתומה בתו תקן כלשהו ממקור אמין.
חיפשתי גם בUNIWELD, כפי שהציעו לי בשירשור, אמרו שיבדקו ויחזרו אלי - לא שמעתי מהם.
הרמתי טלפון להרבה מקומות - או שאין, או שלא מבינים מה ההבדל ומה אכפת לי, או שאין להם כוח להתעסק עם פרטיים, או שאין להם זכוכית מעל 12 או... כל האפשרויות.
וסלח לי אבל היום אחרי ניסיון רע בתחום הייצור הסיני - לא סומך על זכוכיות עלומות שם.
אז נכון, יש ניסיון - השאלה היא עם איזה זכוכיות יש ניסיון.
תמיד אפשר לקנות בEBAY, אבל אם אני כבר פותח שם חשבון מחדש אז אני כבר אקנה מסיכה איכותית.
אם הייתי לחוץ לסגור את הפינה הזאת אחת מהאופציות הייתה מתממשת כבר מזמן,
כרגע יש לי זמן לנסות וללמוד את הנושא ואולי לחסוך לכולנו הרבה בעיות ואולי אפילו כמה שקלים.

kd2
19-05-10, 21:28
אני מצטער על העיכוב.. אבל בדקתי אתמול את המסכה של זיקה ויצא שהיא בסדר גמור.. בדקתי בכמה דרגות כהות בפינות ובמרכז, הסינון זהה למראית עין.

אז יש 2 אפשרויות:
או שיצא לך לימון, או שלי יצאה מסכה אחת טובה :p

בכל מקרה, בהחלט הייתי משקיע במסיכה של SPEEDGLASS, והיא כנראה תיהיה לפרויקט הבא :)

רק הבטת בקצוות החלון או שניסית לשנות את מיקום החלון ביחס לעיניים?
בדקת במיקומים שונים מול האור?

Porsche_Dude
20-05-10, 13:42
שמתי את הפרוז'קטור מול המסכה ופשוט הסתכלתי לפינות. גם הזזתי את המסיכה כך שהפינה תיהיה ממש מול מקור האור ולא מרכז הזכוכית, ואני עדיין לא הבחנתי בשינוי.

בכל מקרה, אני ריתכתי איתה את השלדה שאני בונה ועד עכשיו לא היו "לילות לבנים" או עיניים אדומות.. דווקא זה היה קורה עם המסיכה הרגילה הישנה שלי.

תשמע המסיכה הזאת לא מושלמת, מרגישים את זה באיכות הבנייה בכך שלדוגמה הכפתור של כיוון הרמת סינון זז לבד מכך שמרימים ומורידים את המסיכה, או עוד יותר מעצבן שהמסיכה נופלת חזרה אחרי כמה הרמות למרות שחיזקתי את ה"סגירה" שלה.
מבחינת הזכוכית ריתוך, לא נתקלתי עד היום בבעיות.

kd2
20-05-10, 14:57
תודה רבה לך.
כמה זמן יש בידך את המסיכה? (יכול להיות שזה עניין של זמן?)
כמה שעות/אלקטרודות ריתכת איתה?
יש הרבה חברים באתר המשתמשים במסיכה וחבל שהם לא בודקים ורושמים את מסקנותיהם.
אני מצאתי את הבעיה ב2 מתוך 2 מסיכות שראיתי, זה אמנם לא מדגם מייצג ועוד לא מספיק כדי להעיד על הכלל, אבל זה משהו !
למען הסדר הטוב, גם לי לא היו לילות לבנים עם המסיכה של זיקה, אך תחושה מוזרה בעיניים בהחלט כן.
מפגם כזה לא יהיו לך לילות לבנים כי כפי שכתבתי - למסיכה, לכל מסיכה אלקטרונית בעצם, יש פילטר סינון UV/IR אקטיבי. דרגת הכהות, כל עוד סבירה - לא תגרום לבעיות.
הבעיה שפה היא לא אחידה ולא סבירה לזרם הריתוך בו ריתכתי ( 150 אמפר עם חלקים במסך שנמצאים על DIN9).
אותי מעניין לראות שאכן המסיכה נבדקה כתואמת לתקן ANSI ו EN המוצהרים עליה, ע"י הגופים המוסמכים לכך.

אני לא ביקשתי מזיקה מסיכה מושלמת, ומצידי שכל הפלסטיקים יתפרקו כמה שבא להם,
כל עוד ה"קסטה" עובדת ומסננת כראוי.

BackDoorMan
20-05-10, 15:35
חומר בנושא:
http://www.ilo.org/safework_bookshelf/english?content&nd=857170572

http://www.springerlink.com/content/v40h64xv36974l6p/

http://www3.interscience.wiley.com/journal/122354295/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0

http://dspace.dsto.defence.gov.au/dspace/bitstream/1947/3755/1/DSTO-GD-0211%20PR.pdf

hbatiya
20-05-10, 22:43
מה אתה שובר את הראש ?
תזמין וחכה ובסבלנות, כולה 2.75 דולר. (http://cgi.ebay.com/SHADE-13-4-5-x5-25-GLASS-WELDING-HELMET-LENS-NEW_W0QQitemZ370362877571QQcmdZViewItemQ QptZLH_DefaultDomain_0?hash=item563b5906 83#ht_2559wt_958)

יש בארץ יבואן של HARRIS אולי כדאי לנסות אצלם http://www.yft.co.il ;)

BackDoorMan
20-05-10, 22:51
לא מופיע בקטלוג .

hbatiya
20-05-10, 22:54
לא מופיע בקטלוג .

נכון אבל אולי כדאי לנסות אצלם בכל זאת

kd2
20-05-10, 23:00
חומר בנושא:
http://www.ilo.org/safework_bookshelf/english?content&nd=857170572

אחלה קישור, מאוד אינפורמטיבי, רק שאין שם את מה שאני מחפש בנוגע לפילטר UV/IR של מסיכה אלקטרונית. הרי העניין פה הוא האם זכוכית ריתוך "פשוטה"
מסננת כמו מסנן UV/IR שעולה פי 100 יותר ממנה ( חפש לתחום הצילום - אלו המחירים ).
עם זאת יש שם הרבה מידע טוב על זכוכיות ריתוך, רק בלי שום דרך למדוד את זה.
כתוב שמוסיפים להן תחמוצות של מתכות שנות בכדי לחסום טווחי גל מסויימים, ידוע לי- אבל אין לי שום דרך לברר אילו מוסיפים ומה איכות הסינון,למשל מה ההבדל בין זכוכית 10 ל14 ומה המקור להבדל ביכולת הסינון? למה לזכוכיות במספר נמוך יש גוון יותר צהבהב?
בנוסף יש אחלה מידע על נזקי חשיפה לUV/IR/BL.

http://www.springerlink.com/content/v40h64xv36974l6p/
לא ניתן להכנס מבלי לשלם 34$, אני חושב שהייתי בלינק הזה כבר.
לפי דף הPREVIEW נראה שזה שווה את זה,
כנראה שאם יש מקום בו אמצא את התשובות שאני מחפש, לפחות בכל הנוגע למסנני זכוכית, זה פה.
אני מברר איך לרכוש.
http://www3.interscience.wiley.com/journal/122354295/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0
לא עובד.

http://dspace.dsto.defence.gov.au/dspace/bitstream/1947/3755/1/DSTO-GD-0211%20PR.pdf
הרבה הרבה חומר, אקרא בימים הקרובים ונראה אם יש בזה תועלת.

תודה רבה לך, כנראה שאני לא הכי מוכשר בחיפוש בגוגל ( יש לך איזה טיפ או שניים בשבילי?)

גם אני לא רואה זכוכיות בקטלוג של "האריס" אבל ארים להם טלפון מחר.

kd2
20-05-10, 23:11
עכשיו שמתי לך שהמסמך של RUTGERS ( לינק שני) בן 60....אז לא בטוח שהוא כזה רלוונטי.

BackDoorMan
20-05-10, 23:15
לגבי המאמר ב 34$ , שים לב לתאריך 1950 .
ממה שכתוב בעמוד הראשון התקן הגרמני דאז מתקדם מכולם אז זה כיוון ששווה לחקור.

השני הוא חוקר נוסף המתבסס על מאמר מ 1968 .

חשוב על מילים הקשורות לנושא למשל: WELDING, EYE WEAR, GLASS , RESEARCH STUDIES*
ועדן כל פעם את החיפוש, אין חוקיות ממש בנושא אבל אם אתה לא מוצא אחרי שניים שלוש עמודים אז או שמחרוזת החיפוש לא מתאימה או שפשוט אין.

Porsche_Dude
20-05-10, 23:18
תודה רבה לך.
כמה זמן יש בידך את המסיכה? (יכול להיות שזה עניין של זמן?)
כמה שעות/אלקטרודות ריתכת איתה?
יש הרבה חברים באתר המשתמשים במסיכה וחבל שהם לא בודקים ורושמים את מסקנותיהם.
אני מצאתי את הבעיה ב2 מתוך 2 מסיכות שראיתי, זה אמנם לא מדגם מייצג ועוד לא מספיק כדי להעיד על הכלל, אבל זה משהו !
למען הסדר הטוב, גם לי לא היו לילות לבנים עם המסיכה של זיקה, אך תחושה מוזרה בעיניים בהחלט כן.
מפגם כזה לא יהיו לך לילות לבנים כי כפי שכתבתי - למסיכה, לכל מסיכה אלקטרונית בעצם, יש פילטר סינון UV/IR אקטיבי. דרגת הכהות, כל עוד סבירה - לא תגרום לבעיות.
הבעיה שפה היא לא אחידה ולא סבירה לזרם הריתוך בו ריתכתי ( 150 אמפר עם חלקים במסך שנמצאים על DIN9).
אותי מעניין לראות שאכן המסיכה נבדקה כתואמת לתקן ANSI ו EN המוצהרים עליה, ע"י הגופים המוסמכים לכך.

אני לא ביקשתי מזיקה מסיכה מושלמת, ומצידי שכל הפלסטיקים יתפרקו כמה שבא להם,
כל עוד ה"קסטה" עובדת ומסננת כראוי.

יש בידי את המסיכה קצת פחות משנה, לא ספרתי כמה ק"ג כבר ריתכתי אבל לא מעט.
בכל מקרה, אם אני לא מרגיש הרגשה מוזרה בעיניים לאחר ריתוך אין בעיה להמשיך?
ובהקשר עקיף לנושא- באיזה מסיכות לסינון אדי הריתוך מומלץ להשתמש?

kd2
20-05-10, 23:54
לגבי המאמר ב 34$ , שים לב לתאריך 1950 .
ממה שכתוב בעמוד הראשון התקן הגרמני דאז מתקדם מכולם אז זה כיוון ששווה לחקור.

השני הוא חוקר נוסף המתבסס על מאמר מ 1968 .

חשוב על מילים הקשורות לנושא למשל: WELDING, EYE WEAR, GLASS , RESEARCH STUDIES*
ועדן כל פעם את החיפוש, אין חוקיות ממש בנושא אבל אם אתה לא מוצא אחרי שניים שלוש עמודים אז או שמחרוזת החיפוש לא מתאימה או שפשוט אין.

שמתי לב, תודה.
בשורה התחתונה אני רק מחפש אישור לזה שזכוכית ריתוך, לצורך העניין 13 או 14, מסננת UV/IRברמה הכי גבוהה ולמצוא מקור ישראלי לזכוכית כזאת( כל השאר זאת פריווילגיה בכדי לדעת כיצד ניתן לשפר את ההגנה).
או במידה ולא - לקנות מסיכה אלקטרונית ברמה, מחר אני מתחיל סקר שוק נרחב.

יש בידי את המסיכה קצת פחות משנה, לא ספרתי כמה ק"ג כבר ריתכתי אבל לא מעט.
בכל מקרה, אם אני לא מרגיש הרגשה מוזרה בעיניים לאחר ריתוך אין בעיה להמשיך?
ובהקשר עקיף לנושא- באיזה מסיכות לסינון אדי הריתוך מומלץ להשתמש?

אם הכל בסדר, והכל סבבה לך, תמשיך לרתך איתה.
אני לא חרצתי שכל המסיכות לא בסדר, אלו שבדקתי פשוט לא.
תראה... פתחנו פה דיון על כל עניין המסיכות האלקטרוניות הזולות, יש לך את כל המידע - תסיק מזה מה שבא לך.

בנוגע לשאלה השניה - אתה לא מרתך מגלוון/נירוסטה? במקום מאורר? כמה אתה מרתך?
אם ענית...
לא, כן, חובבן...מפעם לפעם,
לדעתי אין צורך ממשי בציוד נשימה - אבל זה תמיד טוב ומבורך.

Porsche_Dude
21-05-10, 00:01
אם הכל בסדר, והכל סבבה לך, תמשיך לרתך איתה.
אני לא חרצתי שכל המסיכות לא בסדר, אלו שבדקתי פשוט לא.
תראה... פתחנו פה דיון על כל עניין המסיכות האלקטרוניות הזולות, יש לך את כל המידע - תסיק מזה מה שבא לך.

בנוגע לשאלה השניה - אתה לא מרתך מגלוון/נירוסטה? במקום מאורר? כמה אתה מרתך?
אם ענית...
לא, כן, חובבן...מפעם לפעם,
לדעתי אין צורך ממשי בציוד נשימה - אבל זה תמיד טוב ומבורך.

אני מרתך מגולוון רק מדי פעם, אבל בעיקר שחור. למקום יש איוורור אבל אני עדיין מרגיש שאני נושם את הגז של הריתוך וזה מציק. אם אני מכוון את המאוורר ישירות עלי זה פותר את הבעיה אבל קשה לרתך ככה.

BackDoorMan
21-05-10, 01:09
תזהר מהמגולוון טוב טוב, אני הגעתי פעם לבי"ח עם הרעלה קשה והקאות צבעוניות כמו ב"מגרש השדים".
אפשר לרתך עם מאוורר , פשוט צריך לשים מחיצה שתגן על התפר ותהיה נמוכה מהראש שלך , קצת פחות מגובה החזה , כך שהעשן יתפזר מהרוח לפני שהוא יספיק להגיע לפנים .

במקרה שלי מישהו שעבר במסגריה הזיז את המאוורר כשהייתי עסוק בריתוך סורג גדול ברצף ,
ולא שמתי לב לכך עד שהיה כבר מאוחר מידי.

Porsche_Dude
21-05-10, 01:22
תודה על הייעוץ:)

עידו לוריה
21-05-10, 13:11
המלצה שלי זה לא מספיק מאוורר ומקום מאוורר יש לחבוש מסכת נשימה תוך כדי ריתוך חומר מגלוון ,
ולא מספיק נישימת לאבק, יש יצרני מסכות ריתוך שיש להם מערכות שמשתלבות במסכה לריתוך לצורך סינון האוויר ,אבל מי שאין לו כזו יכול או להרכיב מסכה עם פחם פעיל או לא לרתך חומר מגלוון , הגזים הנפלטים תוך כדי הריתוך של חומר מגלוון מאוד רעילים ובנוסף הגוף צובר אותם וקשה לו מאוד להפטר מהם בגלל זה לוקח זמן מסוים עד שמתחיל הסימפטומים להופיעה ולוקח זמן להירפא .
עידו

kd2
21-05-10, 13:30
שירשור עתיק שלי בנושא, שם די הקלו ראש בנושא -

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=23279&highlight=&#37;F8%E9%FA%E5%EA+%EE%E2%EC%E5%E 5%EF

BackDoorMan
21-05-10, 14:49
אין ספק שנשמית פסיבית או אקטיבית בנוסף על אוורור תשפר מאוד את הנשימה אבל המחירים של ה 3M בשמיים ומתאימים למקצוען שעובד יום יום ומתפרנס מריתוך , לא לחובב המצוי .
מאוורר מספיק חזק במקום מאוורר כשהגוף נמצא בזוית שאינה מסתירה את הרוח ימנע לגמרי מהעשן להגיע לאף , אבל אני מדבר על מאוורר תעשייתי בריא שיודע להזיז אויר , לא אלו עם הפרופיל של סרגל.

Porsche_Dude
21-05-10, 15:31
זה בסדר, המאוורר שדיברתי עליו הוא מאוורר של רפת :D
בכל מקרה, הוא חזק מדי אז צריך להרחיק אותו או להשתמש באחד חלש יותר...

kd2
25-05-10, 22:06
היום, סוף סוף זכיתי להתנסות בSPEEDGLAS 9100 עם החלון הגדול ביותר + חלונות הצד ה"חצי כהים".
ולא פחות, זכיתי גם להפגש עם בחור נחמד, רציני, מקצוען ומוכשר מאוד ששמו הוא יוחי (http://jeepolog.com/forums/member.php?u=5791) ושבזכותו התאפשר לי לתהות על קנקנה של אחת המסיכות הכי טובות ( אולי אפילו הכי טובה? ) בשוק.
תודה רבה לך על הכל !!!

מה אומר ומה אדבר...
רחוקה שנות אור מהמסיכה של זיקה.
איכות אופטית פשוט מצויינת, פעולה חלקה החלטית וזורמת( בלי כל המיצמוצים האלו ), הגנה מצויינת מבחינת שטח כיסוי ( מתחת למסיכה , אוזניים וכו...), כל הכיוונונים הדרושים ומהירות תגובה שלא הצלחתי להערים עליה (לא מצליחים לזהות הבזק ראשוני בשום תנאי).
מסיכה שפשוט לא צריכים להוריד מהראש בכל מהלך העבודה- גם בגלל איכות הראייה, גם בגלל החלון הגדול
וגם בגלל חלונות הצד( למרות שאני אמביוולנטי לגביהם*) שנותנים לך לראות 180 מעלות לפניך ולהרגיש בטוח וחופשי עם המסיכה על הראש.

אפשר להגיד שציפיתי לאיכות חומרים גבוהה יותר וליותר נוחות בראשייה, שלא תבינו אותי לא נכון, הם אחלה,
אבל בשביל הכסף הזה ציפיתי למעט יותר.
דבר נוסף ,אולי זה פסיכולוגי, אבל אפשר להגיד שאני מרגיש סוג של eye strain קל אחרי כמה התחלות והפסקות של ריתוך במסיכה אלקטרונית (היום עשיתי איזה 30 כאלו) אפילו במסיכה הזאת, כשלא רואים שום הבזק ושום כלום, אך יתכן מאוד שזה פשוט עניין של הרגל.

אבל בכלליות ממש ממש ממש תענוג !

* לגבי החלונות צד -הם פיצ'ר נהדר מבחינת נוחות, אין ספק.
אני בטוח שהם עומדים בכל התקנים ושהם באיכות גבוהה מאוד כמו שאר המסיכה,
ואף בזמן ריתוך לא מקבלים מהם שום סינוור או אפילו שום שינוי מהותי בצבע הסביבה, אבל בכל זאת הם באיזה דרגת...DIN 3-4 והסתכלות דרכם על קשת הריתוך באופן ישיר ( הטייה גדולה של הראש הצידה , לא אמור לקרות) לא נעימה ומאוד מסנוורת.
אני מעדיף, מבין אטימות מלאה לבין עוד טיפה נוחות, מסיכה אטומה לגמרי. לא חושב ששווה להתעסק
עם חלונות כאלו, למרות ששוב - אני משוכנע שהנושא נבדק וזה בסדר גמור(כך גם התגובות אגב, אני בכל זאת מעדיף ללכת על בטוח).

עכשיו נשאר לחשוב האם באמת שווה לי בכלל לקנות מסיכה אלקטרונית בסכום של 2.5K.
למה אני עוד מתלבט? אתם שואלים...
כי היום, כמה דקות אחרי שנפרדתי מיוחי והSPEEDGLAS לשלום, הלכתי לרתך בורג 6 מ"מ למוט 16 מ"מ, 2 פיקים לבורג,
פעולה הדורשת דיוק ויכולת מיקום טובה של האלקטרודה
( במיוחד אלק' דביקות במיוחד כמו 6011) - עם מסיכה רגילה.
מהלך שעבר בהצלחה רבה, במינימום "לכלוך" ועל הניסיון הראשון, עניין של ניסיון ואלקטרודה מחוממת היטב.
האם ה"פינוק" הזה שווה 2.5K למי שמסתדר בסדר גמור גם בלי?

אסיים את סקר השוק שאני עורך ביומיים האחרונים ואפרסם את מסקנותיו, ונראה...

nir.samo
25-05-10, 22:22
אציין שאני (עדיין) לא מרתך אבל קורא בעניין את ה"מחקר" שבהחלט ישפיע על המסכה שתבוא מתישהו.
חבל שאין יותר תגובות של משתמשים נוספים בנושא כ"כ חשוב.

עידו לוריה
25-05-10, 22:35
אני עובד עם שתי מסכות של SPEEDGLASS כבר 18 שנה מסכה מעולה ,בלי קשר למסכות של זיקה אני לא קונה מסכה מיצרן זול /בלי שם מוביל בתחום , בסופו של דבר אין מחיר לעיניים והיצרנים המובילים בתחום תמיד מיצרים מוצר טוב יותר , עם יותר חישנים מהירות תגובה יותר מהירה וכו' זה חשוב מאוד לבריאות העין , במחיר זול עדיף מסכה עם זכוכיות.
עידו

ים את זה כתבתי בפוסט 22 יאללה לך תקנה מסכה ותחזיר לזיקה את שלהם:)
חפרתה לנו את המוח וגם כך לא נשאר הרבה אחרי כול הריתך;)
ניר עם אתה לא מרתך אז יש לך מספיק זמן לאסוף כסף למסכה טובה :)
עידו
נ.ב הכול עם חיוך

kd2
25-05-10, 22:37
חבל שאין יותר תגובות של משתמשים נוספים בנושא כ"כ חשוב.

+1 , ידוע לי בוודאות שיש פה עוד הרבה שמתעסקים בריתוך לא מעט, ומתוכם כמה וכמה עם מסיכה של זיקה ( שכמובן לא חזרו אלי עדיין).
סה"כ מה שחסר לנו הוא מקור אחד לזכוכיות שעומדות בתקני EN 166-175-379
ו/או ANSI z87.1-2003 (עוד לא בדקתי בכל המקומות, ברובם אין או שלא יודעים להגיד בטלפון).
אני מוכן לקנות סטוק בדרגות שונות ולשלוח בדואר למי שירצה.
אני לא חושב שכדאי להתפשר על זה בשום צורה.

עידו,
סדר העדיפויות מתחיל במטרה ( חלומות מוטוריים ) ורק אחר כך באמצעים ( מסיכה בכדי לרתך אותם ), לכן אני לא ממהר להוציא
אלפי שקלים על משהו שאני לא חייב.

Porsche_Dude
25-05-10, 22:48
אני מציע שנארגן איזו קנייה קבוצתית.. נראה איזה מחיר אפשר להשיג :)

נ.ב עידו- שחכת אותי :(

rob
26-05-10, 11:50
האם ה"פינוק" הזה שווה 2.5K למי שמסתדר בסדר גמור גם בלי?

אני רואה שהדברים צוברים תאוצה כאן בפורום
דיברתי עם הספק שלי, מסכה 9100 עם המסך הגדול ז"א דגם X
מחיר כולל מע"מ בפחות מ-2000 שח
אם יגיעו אליו כמה במרוכז, המחיר ירד עוד יותר.
לי אין יד בדבר
דברו איתו ישירות
יוני 052-4889292

אם קניתם, תשאירו הודעה רק שאני אדע שיצא משהו מכל הסלט.

BackDoorMan
26-05-10, 17:56
ים את זה כתבתי בפוסט 22 יאללה לך תקנה מסכה ותחזיר לזיקה את שלהם:)
חפרתה לנו את המוח וגם כך לא נשאר הרבה אחרי כול הריתך;)
ניר עם אתה לא מרתך אז יש לך מספיק זמן לאסוף כסף למסכה טובה :)
עידו
נ.ב הכול עם חיוך

+1
לפעמים צריך להקיף את כדור הארץ כדי להווכח שהוא עגול.

shachar
26-05-10, 18:27
+1

זהו שהוא לא, הוא יותר בכיוון של עגבניה כלומר פחוס :-)

עידו לוריה
26-05-10, 18:44
אני ישמח להצטרף לקניה המרוכזת .
עידו

kd2
26-05-10, 19:23
אני רואה שהדברים צוברים תאוצה כאן בפורום
דיברתי עם הספק שלי, מסכה 9100 עם המסך הגדול ז"א דגם X
מחיר כולל מע"מ בפחות מ-2000 שח
אם יגיעו אליו כמה במרוכז, המחיר ירד עוד יותר.
לי אין יד בדבר
דברו איתו ישירות
יוני 052-4889292

אם קניתם, תשאירו הודעה רק שאני אדע שיצא משהו מכל הסלט.

איתי דיברו על 2000+, אצור איתו קשר.
תודה.

+1

קודם כל, נכון...אבל זה לא בדיוק המקרה.

נ.ב.

מסתבר שהמסיכה מגיעה עם כיסויים להחלפת חלונות הצד אם מעוניינים בכך.

kd2
27-05-10, 16:16
אז ככה -

הצעות מחיר יש בינתיים מחברת UNIWELD ומחברת מ.ב. ריתוך.
עוד 2 חברות יחזרו אלי ביום ראשון.

מחברת UNIWELD יש לנו 3 מסכות של Fronius מסדרת VISOR 3000
(לטענתם הרכיבים מיוצרים ע"י OPTREL עבור פרוניוס).

נתונים טכניים. (http://www.fronius.com/cps/rde/xchg/SID-76C56FBA-FF730F63/fronius_international/hs.xsl/79_673_ENG_HTML.htm)

מחירים לפני מע"מ אם נקנה 10-12 יחידות -

VISOR 3000 S - דרגת כהות קבועה 10/11 - 945 ש"ח.

VISOR 3000 + - דרגת כהות 9-13 - 1305 ש"ח.

VISOR 3000 PRO
1395 ש"ח

אנחנו בעצם מקבלים 10% הנחה.
ניתן לקבל גם מסכות של ג'קסון, הפחות מומלצות ע"י החברה - החל מ1300 ש"ח.

מחברת מ.ב. יש לנו את מסיכות SPEEDGLAS -

מחירים לפני מע"מ -

דגם 100 (http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/Health/Safety/Products/Catalog?PC_7_RJH9U5230GE3E02LES9MG812H2_ nid=XFPJM14H66beQQFFG1G8R7gl) - 560-580 ש"ח.

דגם 9100V (http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/Health/Safety/Products/Catalog/?PC_7_RJH9U5230GE3E02LES9MG812H2_nid=CJ5 860M8H0gsQQFFG1G8R7glS0KWPSN248bl) -
1350 ש"ח

דגם 9100X (http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/Health/Safety/Products/Catalog/?PC_7_RJH9U5230GE3E02LES9MG812H2_nid=HTJ NTSXJ3BgsQQFFG1G8R7glKDQ4GP76PJbl)
1550 ש"ח

דגם 9100XX (http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/Health/Safety/Products/Catalog/?PC_7_RJH9U5230GE3E02LES9MG812H2_nid=HXL 7PS189HgsQQFFG1G8R7glQPSXSKHP0Sbl)
1750 ש"ח

לגבי זכוכיות ריתוך -

ליוניוולד יש של ג'קסון - אבל רק עד 12#.
למ.ב. אין משהו ממותג, אפשר להזמין ( בספק אם בכלל ידברו איתי על פחות מ100 חתיכות).
לפז ארק יש משהו "שעומד בכל התקנים" - איזה תקנים? בכולם !!!! ( חאפרים ).

Porsche_Dude
27-05-10, 17:24
אני מעוניין בדגם 100 של SPEEDGLASS אז אם יש קניה קבוצתית אני מצטרף.
ד"א, מה עם אחריות? המחירים סופיים?

kd2
27-05-10, 19:14
ROB (ערן?)
חבל שלא ציינת שהבחור שהפנת אותי אליו הוא מ - מ.ב. ובדרג גבוה יותר בחברה.

המחירים סופיים?

דיברתי איתו והוא הסכים לחתוך 50 ש"ח ממחיר הX , כלומר עכשיו הוא עומד על
1500 ש"ח עגולים לפני מע"מ.
אפשר לנסות להתמקח עוד, ואולי מישהו שקונה הרבה מאותן חברות יכול לעשור לנו בכך.

אחריות למיטב זיכרוני - גם ביוניוולד וגם במ.ב. - היא שנתיים.

אני גם נוטה ללכת על ה100, אבל מבאס אותי שהגנת הUV-IR שלה עומדת רק בDIN12.

Porsche_Dude
27-05-10, 19:42
אני דיברתי על המסיכה שאמרת שעולה 560-580, הX יקרה לי מדי. :D

אתה מרתך הרבה באמפראז' גבוה? הרתכת שלי היא ממילא עד 160 אמפר והפעמים שאני משתמש במעל 120 הן בודדות ככה שאני חושב ש12DIN יספיקו לי.

kd2
27-05-10, 21:49
אני מרתך עם אלק' 3.25 - כך שאני מרתך עד 130 אמפ'.
המחמירים אומרים (HOBART WELDING ו- TUFF SAFE) ש12# מתאים עד 150 אמפר, אך רוב הטבלאות באינטרנט נותנות ל12# עד 250 אמפר ( AWS ) ואף עד 300 ( MILLER ).
זה קצת גבולי לי.
מה שכן....זאת מסיכת SPEEDGLAS, על כל המשמע מכך ב650 ש"ח כולל מע"מ.
זה מאוד זול, במחיר כזה - אין למסיכות אלקטרוניות סיניות שום זכות קיום לדעתי.
עוד 300 ש"ח בשביל הגב של ספידגלאס? זה "בלי כסף" !
חבל מאוד שהם לא מפרסמים את זה בתפוצה רחבה יותר.

בשתי החברות הנ"ל אלו מחירי מבצע לקראת חודש יוני.
אני מעריך שזה אכן מחירי מבצע כי המחירים שביררתי מול אנשים עם מסכות SPEEDGLAS היו גבוהים בהרבה.

כל מי שמעוניין, עכשיו זה הזמן - דיברתי איתם על 10 מסיכות.

ממשיך לבדוק עוד אופציות.

Porsche_Dude
27-05-10, 22:00
אני מציע שנפתח אשכול נפרד בפורום ראשי יותר שבו יהיה לאשכול יותר חשיפה ומיקוד, אבל לפני כן צריך לרכז את ההצעות.

kd2
27-05-10, 22:03
האנשים שמרתכים מסתובבים בפורום הבונים, צריך רק להחליף את שם הדיון.

בומס הקופץ
27-05-10, 22:57
אני אשמח להצטרף לדגם 100.
אמיר.

BackDoorMan
27-05-10, 23:07
לפי החומר והמאמרים בתחום ההגנה מריתוך ,התקן הגרמני הוא המחמיר ביותר ,
פרוניוס חברה אוסטרית שסביר להניח שהויזור עומד בתקן של השכנה הגדולה והעשירה .
גם המחיר שלה זול יותר משמעותית משל הספידגלאס והיא גם יפה .

kd2
28-05-10, 07:34
עוד לא מצאתי את הנתונים המדוייקים של הVISOR, משום מה לא מופיעים באתר החברה, אך אני בטוח שהיא ברמה הכי גבוהה.
בהנחה וגדלי המסך דומים לדגם X של Speedglas, הייתי בוחר בVISOR על פני ה9100X.

עוד לגבי דרגות הגנה -
*בסדרת ה9100 של Speedglas רמת ההגנה היא DIN13.
* הSWITCHING TIME לכל מסיכות הSpeedglas הוא "רק" 0.1ms, כלומר 1/10000 שנייה.
ניתן למצוא מסיכות עם זמני החלפה טובים יותר ( עד 1/25000 - 0.04ms).
מנסיוני עם ה9100XX, לא מצליחים לראות שום ניצוץ ראשוני, וניסיתי הרבה.
המסיכה של זיקה מדורגת 1/25000, וב9100XX המעבר למצב כהה טוב יותר.
* לפי Speedglas דרגת הגנה DIN12# מתאימה לריתוך אלקטרודה עד 300 אמפר.
http://www.awsupplies.com.au/images/faq-table-big.gif

kd2
31-05-10, 02:46
קדימה חברים...
בינתיים יש לנו רק 4 אנשים שמעוניינים בקנייה משותפת, נצלו את תקופת המבצעים הזאת.
יש פה הזדמנות נהדרת להשתדרג מכל הזבלה הסיני הזה, למסיכות מליגת העל(!) ובמחיר מצויין.

במידה ויתעניינו יותר אנשים חברת מ.ב. הציעו להפגש איתנו בתיאום מראש, להראות לנו את
ליין המסיכות, אולי אפילו נארגן רתכת ונוכל לבדוק אותן, רק שאנחנו צריכים לפחות כפול מכמות האנשים שנרשמו
עד כה.

עוד הצעות אקבל ביום - יומיים הקרובים.

אני מנסה לתפוס את נציגי חברת SCHOTT בישראל כבר כמה ימים אך אין קול ואין עונה - זהו דף הבית שלהם. (http://www.schott.com/hebrew/)
הם מייצרים זכוכיות ריתוך ברמה מאוד גבוהה ובתקנים מחמירים מאוד, שם המותג הוא -
ATHERMAL (http://www.schott.com/special_applications/english/products/protection_glass/athermal_neu/index.html).

אם מישהו יוכל לעזור לי להגיע אליהם, אשמח מאוד...

עידו לוריה
31-05-10, 07:00
ים תפתח שרשור חדש בפורום הבונים או באופטופיק וכו' זה יעזור לגיס אנשים אני ינסה לדבר עם מנהלי הפורום לארגן פרסום באתר .
עידו

ציקס
31-05-10, 13:42
גם אני ישמח להחליף את המסיכה שלי בטובה יותר..
עד 800 \900 שח
איתי.

kd2
01-06-10, 15:21
יש לנו הצעה מפז ארק , שגם בשבילה צריך היה לרדוף אחריהם...
מעולם לא ניתקלתי במזכירות כאלו חאפריות !!!

המחירים שלהם למסיכות SPEEDGLAS הם -

850 ש"ח לדגם 100.
1900 ש"ח לדגם 9100V
2100 ש"ח ל 9100X

(למיטב הבנתי....אחרי מע"מ, שכחתי לשאול , אך מהמחיר אני מסיק שאחרי מע"מ...אני מקווה בשבילם).

יקרים יותר מ- מ.ב.

בחברת "לינקוליין" (http://linco-line.dsites.co.il/HTMLs/home.aspx) המספר כבר לא מחובר.
בחברת "ריתוך טכנולוגיות" (http://www.ritukh.co.il/) שאלו אותי - "מה זה מסיכת ריתוך אלקטרונית?" אחרי שהסברתי אמרו שיש להם כנראה רק אחת "עם חלון מתרומם" , הם בודקים את העניין.
בחברת "מימר בע"מ" (http://www.mimar.co.il/) ישלחו לי הצעת מחיר למייל, נקווה שבימינו אנו.

המצב בשוק שלנו פשוט עצוב.
למעט מ.ב. לא נתקלתי בחברה רצינית אחת.

עידו לוריה
01-06-10, 16:22
ים תנסה את ש. כץ בטיחות הוא היבואן הרשמי של SPEEDGLASS
עידו

kd2
01-06-10, 16:44
דיברתי איתם הרגע.

מי שדיבר איתי שם הוא קשקשן בקנה מידה עולמי.
הוא רוצה לקבוע לי בדיוק איזה מסיכה אני צריך ולא מוכן לתת לי מחירון של הליין השלם שלהם.
בגדול הוא "רוצה לחסוך לי כסף" וטוען שהSPEEDGLAS לא מתאימה לי ודווקא המסיכה שהוא מייבא
שהיא "אירופאית" מתאימה בדיוק לצרכים שלי, הרי למה לי לשלם כל כך הרבה כסף על SPEEDGLAS ?

כששאלתי לשם החברה המהוללת שמתאימה בדיוק לי ענו לי - "אירופאית...אירופאית... איכותית" ( שאלתי 3 פעמים !)

וואוו - איזו מקצועיות !!!

בנוסף הוא טוען שיש הרבה בעיות עם סדרה 9100 של SPEEDGLAS ולכן הוא לא מעוניין למכור אותן
והוא החזיר את כל הסטוק שלו ליצרן.

בקיצור - שידחוף למישהו אחר את הסיניות...אההה סליחה...אירופאיות האלו.

ושכחתי לציין שהמסיכה היחידה שהוא מוכן לתת לי מחיר עליה - עולה 1500 ש"ח.

עידו לוריה
02-06-10, 00:48
ים לי שתי מסכות.
עידו
נ.ב : לכמה הגענו כבר

kd2
02-06-10, 04:36
אם אתה לוקח 2...
שש מסיכות.

אני מחכה לסגירת כל הצעות המחיר (למרות שלא נראה שיש עוד הצעה רצינית כלשהיא)
ומחכה לחברת זיקה, ולרועי בפרט, שהבטיחו להריץ בדיקה מהירה של הנושא - לפני שבועיים וחצי !!!
ומאז לא יצרו איתי קשר.

לא לגבי המסיכה שלי, לא לגבי המסיכות בכלל ולא לגבי שום הוכחה שהמסיכה שלהם אכן נבדקה ע"י הגופים המוסמכים
בכדי לקבוע את התקנים המוטבעים עליה ( EN379 / ANSI Z87.1 ), ו/או עומדת בתקן הישראלי ( ת"י 4141 ).

ציקס
02-06-10, 12:48
דבר ראשון באמת כול הכבוד על המחקר והיוזמה.
דבר שני ,אולי כדאי יותר להזמין מאיזה אתר בחול?
זה לא כבד,ואני חושב שאין על זה מס.
איתי

kd2
02-06-10, 21:33
למה שלא יהיה מס?
כבד זה בטוח לא.
אפשר בהחלט לבדוק את האופציה הזאת, רק נראה לי שהיא תהיה קצת בעייתית להזמנה קבוצתית המושלמת ע"י 10-15 חבר'ה באופן נפרד.

עידו לוריה
02-06-10, 22:23
ים אין מס על כלי עבודה (4% דמי טיפול) יש מע"מ 16% וזה בכלל ציוד בטיחות אז אין מס רק מע"מ, המחיר שלה בארה"ב פלוס משלוח קבר דיף לקנות פה , וכמובן יש אחריות .
יאלה תארגנו חברים גם לא מג'יפולוג ונוציא את הקניה.
עידו

kd2
03-06-10, 07:32
אבדוק את האפשרות.
אני נוסע היום שוב למרכז לחפש זכוכיות ריתוך איכותיות.
אם לא אמצא - כנראה שרק EBAY.

kd2
03-06-10, 23:33
היום נסעתי בניסיון נואש, כנראה אחרון, למצוא בארץ זכוכיות ריתוך ממותגות כלשהן.
עיסוקיי העיקריים במרכז היו בצריפין אז מראש כיוונתי לאזור המרכז
ומכיוון שמכל חברות הריתוך המפורסמות בגוגל רק שתי חברות הראו רצינות החלטתי להגיע רק אליהן.
אני מדבר על החברות -
פז-ארק
ומ.ב. בע"מ

ולוותר על התענוג המפוקפק שבכיתות הרגליים לכל מיני חברות שצריך להסביר להן מה זה מסיכה אלקטרונית ו/או לרדוף אחריהן בכדי לקבל הצעות מחיר.

התחלתי בחברת פז-ארק שנמצאים בא.ת חולון, בגלל שהם דרומיים יותר ועל ציר כביש 44 שממנו אני מגיע לצריפין.
הגעתי (אין בעיית חנייה) קיבלתי הסבר על המסיכות שהם מציעים -
מחברת SPEEDGLAS - סדרת 9100, 100V, 9002.
ומסיכת FOCUS, מותג מדבקה כלשהו המיוצר בסין לחברת פז ארק.
והצעות מחיר (מחיר ל10 יחידות) לליין המסיכות של SPEEDGLAS, שהיו גבוהות בהרבה מהמתחרים (30% בממוצע).
כשביקשתי זכוכיות ריתוך, אמרו לי שיש להם רק מהמזרח, ושלא ידוע להם על מישהו בארץ שעובד עם מותג כלשהו.
רכשתי 6 זכוכיות לניסיון ושילמתי עליהן 55 ש"ח (לעניות דעתי יקר מאוד).
למען האמת כבר היו לי הצעות מחיר כלליות משתי החברות והיה ברור לי שהצעת המחיר הסופית שלהם תהיה גבוהה יותר ולא אקנה שם שום דבר, אך בכל זאת רציתי להגיע לפז-ארק כדי להתרשם מהמקום ומהצוות.
השירות היה יעיל וענייני, הצעת המחיר פחות.

משם המשכתי לחברת מ.ב. בע"מ שבא.ת בסגולה.
בדרכי לשם תיאמתי את הביקור עם הסוכן איתו אני בקשר ולמרות שכבר לא היה במקום
דאג שמישהו יקבל אותי במקומו.
נכנסתי, פגשתי בחור בשם נטע שכבר היה מעודכן בכל פרטי העסקה הנרקמת.
ללא עיכוב מייד ניגשנו למסיכות לקשקש על מהירויות תגובה, זמן השהייה, UV, טיג וכו...
קודם כל, נותן השירות שבו נתקלתי היה אדיב, מסביר פנים, מקצוען וידע להסביר לשביעות רצוני
על כל פרט במסיכות הריתוך שהחברה מוכרת ( סיניות, SPEEDGLAS, ו MILLER ).
הסביר לי על ההבדלים בין הדגמים השונים, כולל אלו שלא במלאי אך ניתן להזמין (מסיכות ועיצובים) והמליץ מנסיון החברה על הדגמים שלדעתו יתאימו לי.
לאחר שסיימנו עם המסיכות, עברנו לאינוורטרים ורתכות מיג חד פאזיות.
שוב, דאג להביא לי את כל הדגמים האפשריים לתצוגה, הסביר לעומק על יתרונותיהם וחסרונותיהם של המותגים השונים, כולל הסיניים - למיטב הערכתי בשקיפות והגינות מלאה, ולא ניסה לסבן אותי ו/או לדחוף לי דגם מסויים.
הנציג היה סבלני מאוד לכל השאלות שהעלתי, מעודכן בפרטי כל המכונות והדגמים המקבילים להם בשוק
והקדיש לי משהו כמו שעה של סיור מודרך בליין המוצרים של החברה.

לאחר מכן הסביר לי קצת על פעילות החברה, ההיסטוריה של החברה, החברות אותן מ.ב. מייצגת בארץ, על אג'נדת השירות ועל מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותי.
בין לבין פגשתי בעוד כמה עובדים בחברה שהזדמנו לתוך ה"סיור" שלנו, אציין לטובה סוכן נוסף בשם גיא, גם בחור נחמד מאוד, שהרצה לי ארוכות על איך השירות של מ.ב. הפך אותה לחברת הריתוך הגדולה בישראל (מסתבר שכן), וביקש לציין בפני, בצניעות, שבנוסף לכל, אקח בחשבון שהחברה זכתה ב2009 במגן המילואים ושתומכים בעובדי החברה בנושא הזה ב100%.

מבחינת מחיר הם היו הכי זולים, בפערים ענקיים (30% !!!) מכל המתחרים.
כשביקשתי זכוכיות ריתוך כהות, לפחות עד שתהיה לי מסיכה ברמה, נתנו לי חמש זכוכיות בדרגה 13
וסירבו לקבל עליהם כסף. (לצערי הרב - יש רק סיניות)

להזכירכם -
בפז-ארק לקחו 55 שקלים על שש זכוכיות שעולות בין 2.5 ל4 ש"ח לצרכן ליחידה.
במ.ב. הבינו שעדיף שאני אצא בהרגשה שנתנו לי מתנה ואחזור לקנות 10 מסיכות ריתוך ואולי אפילו כמה רתכות, על החצי גרוש שהם ירוויחו על חמש זכוכיות שעולות לי עשרה שקלים.
ולדעתי ( ימים יגידו...) זאת דוגמא קטנטנה למנטליות גדולה.

הרבה זמן לא נתקלתי בשירות כזה אדיב, מקצועי, נעים וביתי כמו שקיבלתי היום במ.ב.
לכו ותיווכחו בעצמכם, אני פשוט נהנתי שם.

מחר תהיה לי הצעת מחיר מפורטת מהם לגבי מסיכות ריתוך ולגבי רתכות אינוורטר ומיג חד פאזי
ונפתח שירשור מיוחד כדי לנסות ולארגן את הכמות המספיקה לקנייה מרוכזת.

בתמונות -
רחבת התצוגה ומגן המילואים (צילמתי על דעת עצמי...)

ים.

אמנון
04-06-10, 00:31
תעדכן לגבי המחיר של המיג החד פאזי (יש פרטים? כמה אמפר? כולל בלון ווסת? כמה ליטר אם כן, הבלון), של איזו חברה?
אני גם מתעניין.

kd2
04-06-10, 01:01
לא זוכר את הפרטים במלואם, מחר יהיו לי, כולל מחיר ותנאי תשלום.
הרתכת הקטנה היא 200 אמפר, אפשרות למעבר בין מיג לאלקטרודה, סליל 5 ק"ג.
הגדולה או 250 או 280 אמפר, " ", סליל 15 ק"ג.
בלון תוכל לחבר איזה שתרצה, בתצוגה לא היה ולא שאלתי לגביו.

החברה היא מותג כלשהו מהמזרח, הם אומרים שיש להם הרבה נסיון איתם ונותנים גם אחריות.
תלת פאזי יש להם מבחר יותר גדול.
לא ביררתי על חד פאזית של מילר( לא יודע אם מחזיקים, אבל בטח יכולים להביא) בגלל שאני בטוח שהמחיר שלה גבוה מאוד.

BackDoorMan
04-06-10, 09:04
מה עם ה ויזור 3000 ?

kd2
04-06-10, 12:09
פרוניוס לא מפרסמים באתר שלהם את הנתונים הטכניים המלאים, ובלי לראות אותם אני לא קונה מסיכה.
כל מי שרוצה להצטרף לכל קנייה שיכתוב את שמו, מספר הטלפון ואת המוצר שהוא רוצה - יכול להיות שנקנה מוצרים מיותר מחברה אחת.
בנוסף לא מצאתי אחד שימליץ לי על השירות של יוניוולד.

Porsche_Dude
05-06-10, 20:28
אני חושב שטיפה התפזרנו.. בוא קודם נסגור על מסיכה ורתכת, נראה כמה רוצים(עד עכשיו 6 למסיכה?)

בנוגע לטלפונים ופרטים כאלה, אני חושב שזה יותר חכם לנהל את כל זה בפרטי :roll:

kd2
05-06-10, 20:56
אין התפזרות פה משום שישמחו לקבל מאיתנו הזמנה של כל פריט שנבחר.
בגלל שאנחנו מקווים לקנות הרבה פריטים - אנחנו מקבלים מחיר יותר טוב.
ואי אפשר לסגור על דגם מזה ודגם מזה - כל אחד רוצה משהו אחר.
אני פותח דיון חדש עם הצעת המחיר והפרטים המלאים.

Porsche_Dude
05-06-10, 22:52
אני הבנתי שרוצים דגמים שונים, העניין הוא שאני לא בטוח שאם כל אחד יזמין משהו אחר אז נקבל מחיר של קניה קבוצתית. זה בסדר מבחינתם?

kd2
06-06-10, 04:15
בסדר גמור.

השירשור החדש על הרכישה הקבוצתית עלה לאויר בפורום הבונים. (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=317300#post317300)
כל המתעניינים מוזמנים להגיב שם.
יש גם הצעות מחיר לרתכות מיג חד פאזי ורתכות אלקטרודה אינוורטר.

BackDoorMan
08-06-10, 10:06
מלנקק
http://reviews.ebay.com/BUYING-AN-AUTO-DARKENING-OR-ELECTRONIC-WELDING-HELMET_W0QQugidZ10000000001267946

http://weldingweb.com/showthread.php?t=28556

http://www.ukwelder.com/forum/lofiversion/index.php/t1879.html
וידאו מבחן השוואה בין מסיכות
http://www.weldingtipsandtricks.com/auto-darkening-welding-helmets.html
http://www.kemppi.com/inet/kemppi/kit.nsf/0/0CE3A2F7F2167B5BC2257181003B4185?opendoc ument

http://www.esab.com/gb/en/news/NEW-GENERATION-AUTO-DARKENING-WELDING-HELMETS-FROM-ESAB.cfm
לא מעט ממליצים על הג'קסון ECQ

kd2
08-06-10, 11:46
חבל שיש להם יבואן כזה בלאי בארץ.
לא הבנתי מה רצית להגיד בלינקים האלו.
אפשר להתחיל לקרוא לך בשם?או שזה ישאר BDM לנצח?

kd2
08-06-10, 23:12
סתם לפרוטוקול...
היום ריתכתי קצת והזכוכיות של מ.ב. כהות יותר וטובות יותר מבחינה אופטית בצורה מורגשת.
נראה בהמשך הערב האם הן דרעק או לא....
בהזדמנות חגיגית זו - ניקיתי את הרתכת שלי.
לא לבעלי לב חלש...

BackDoorMan
09-06-10, 02:18
חבל שיש להם יבואן כזה בלאי בארץ.
לא הבנתי מה רצית להגיד בלינקים האלו.
אפשר להתחיל לקרוא לך בשם?או שזה ישאר BDM לנצח?

שיש עוד יצרנים מכובדים מאירופה המייצרים מסיכות טובות ששווה לבדוק במקום להסתמך אך ורק
על מכונת השיווק האמריקאית הדורסנית.
קמפי ואיסאב מייצרים רתכות מצוינות ולפי הדיווחים גם המסיכות שלהם באותה רמת מצוינות, ויש להן יבואנים רשמיים בארץ.

לגבי השם ...מה זה חשוב ? אתה יודע מי אני מפורום אחר בעבר (עם אותו יוזר ) או ששכחת.

kd2
09-06-10, 11:41
את "קמפי" פז ארק מייבאים למיטב ידיעתי - והם אפילו לא הציעו לי אותה.
("הרמט חומרי ריתוך (1993) בע"מ" שהשתלבה בפז ארק)
שאלתי - אמרו לי שאם אני רוצה את הטוב ביותר שאקח ספידגלאס.
יבואני ESAB הם חברת "מימר" - שלא טרחו לשלוח לי הצעת מחיר.

אם אתה לא רוצה לפרסם, לא חייב, אני חושב שאני זוכר (ש***********?).

kd2
09-06-10, 14:25
כשיוניוולד התקשרו אלי שלשום (כתבתי על כך בשירשור המקביל) וקישקשו הרבה נגד המסיכות של Speedglas
ביקשתי מהם להוכיח לי/לשכנע אותי בצדקתם.
הסכימו והפנו אותי לFronius International שיתנו לי את הנתונים המלאים ויעשו לי רשימות "יתרונות/חסרונות"
של Fronius מול Speedglas. סבבה לגמרי.
היום קיבלתי מייל מFronius עם ההשוואה המצחיקה הבאה - Fronius Visor+3000 מול Speedglas 100V.

איך אתם משווים בכלל בין המסיכות?
אחת עולה לי 550 ש"ח לפני מע"מ והשניה עולה 1305 לפני מע"מ (מחירים ל10 יחידות).

ההשוואה המקובלת היא הVISOR+3000 מול ה9100V/9100X.
או ה9100X/9100XX מול הVISOR-3000 PRO.
איך אתם משווים לי את דגם הבסיס של Speedglas לדגם הביניים של Fronius ?
ומה לגבי הנתונים שביקשתי לגבי רמת ההגנה?

התכתובת בינינו עד עכשיו - בהודעה הבאה.

BackDoorMan
09-06-10, 14:42
את "קמפי" פז ארק מייבאים למיטב ידיעתי - והם אפילו לא הציעו לי אותה.
("הרמט חומרי ריתוך (1993) בע"מ" שהשתלבה בפז ארק)
שאלתי - אמרו לי שאם אני רוצה את הטוב ביותר שאקח ספידגלאס.
יבואני ESAB הם חברת "מימר" - שלא טרחו לשלוח לי הצעת מחיר.

אם אתה לא רוצה לפרסם, לא חייב, אני חושב שאני זוכר (ש***?).

וי .

kd2
09-06-10, 15:03
טוב לכתוב פה באנגלית זה פשוט זוועה - הכל יוצא לי הפוך לא משנה איך ניסיתי.

אז קבלו את זה בתמונות במקום (Print Screen).

- הימנית של Fronius.
- השמאלית התגובה שלי.

אני אעלה את הקובץ שהוא מצרף לנו.

kd2
09-06-10, 15:07
קובץ מצורף - קטלוג הVISOR של FRONIUS.

kd2
11-06-10, 15:55
כתבת בשירשור הקנייה הקבוצתית המקביל -

הוא שאמרתי, אם אתה מתגבר על השרלטנות בריתוך פיקים ללא מסכה , פילטר קבוע עדיף על כל המתכהות.

ועניתי לך שם על כך שאני מעוניין לקנות מסיכה אלקטרונית לאו דווקא כי אני רוצה - אלא כי לא ניתן להשיג בארץ
זכוכיות נורמליות בעלות תו תקן כלשהו וגם לא ממש כלכלי לייבא את הזכוכיות המוצעות בEBAY ( משום שהן גם דורשות לקנות מסיכה מתאימה)
כל עוד המחיר של ה Speedglas 100V כל כך נמוך.

אני אתייחס לשתי הסוגיות.
הראשונה לגבי הנושא שדיברנו עליו כל כך הרבה - זכוכיות סיניות שניתן להשיג בארץ - אפשר או אי אפשר לבטוח בהן?

אספתי את כל הזכוכיות שקניתי בזמן האחרון לטובת מבחן קצר בו בדקתי רק את
כהות הזכוכית(מול מנורת להט).
התוצאות בתמונה המצורפת.
כהות הזכוכיות מימין (בהיר) לשמאל (כהה).
המסקנות די ברורות.

* יש לציין שציפוי "הזהב" שמגיע על הזכוכיות ברמה נמוכה מאוד.
- הגיע שרוט ונשרט בקלות גם לאחר הפתיחה.
- לא אחיד ובעל פגמים.
- גוון הציפוי היה שונה בין הזכוכיות - הכהות שונה בהתאם.
* יש הבדלי כהות מורגשים בין זכוכיות מאותו היצרן.
* לפחות ל3/4 מהזכוכיות יש פגמים שמבחינתי פוסלים אותן.

לגבי הסוגייה השניה -

מצאתי זכוכיות של ANCHOR BRAND (http://www.reliablepaper.com/Hardened_Glass_13_Shade_Green_Filter_Pla tes_p/101-fs-1h-13.htm) העומדות ב- ANSI Z87.1-2003.
בגודל מסך רגיל ובמחיר טוב מאוד.
החברה היא PRIVATE LABEL של ORS NASCO (http://www.orsnasco.com/storefrontB2BWEB/)
אני מברר איתם האם הזכוכיות סיניות או לא ומי בדק שהן אכן עומדות בתקן.
ואם כן - עסקה שווה ביותר, הם יחסכו לי הרבה כסף.

שבת שלום לכולם...
ים

kd2
16-06-10, 00:19
עשיתי אתמול מבחן בשטח לחלק מהזכוכיות הנ"ל, שהראה שבכל הקשור לזכוכיות רגילות- בדיקה מול נורה היא
מבחן מהימן לכהות הזכוכית אבל לא כך הדבר בזכוכיות מצופות.
זכוכית ה13 היחידה שהגיעה עם ציפוי סביר הייתה כהה יותר מכל זכוכיות ה13 הרגילות בבדיקה בריתוך.
בריתוך באור יום היא אף כהה מידי בשבילי.
נראה שלציפוי הזה באמת יש תכונות משופרות והוא בכלל לא סתם גימיק.
באתרים מסויימים ברשת טוענים שהוא משפר את הגנת הIR בעשרות אחוזים,
לגבי UV - אני לא יודע, אבל "אפקט המראה" שלו אמור הגיונית לשפר גם את זה.

waizman
18-06-10, 12:55
רק רציתי להגיד כל הכבוד על המחקר שאתה עושה פה, עבודת קודש ממש.
keep up the good work

kd2
18-06-10, 18:28
קיבלתי תשובה מפרוניוס לגבי ה VISOR שדרגת הסינון היא "עד DIN15" , בדיוק התשובה שכתבתי להם במפורש שאני לא רוצה לקבל.
פניתי ליבואנים שלהם בישראל - UNIWELD - שביררו גם הם והגיעו למסקנה שהדרגה היא DIN14.
לא יודע כמה המידע מדוייק אבל עצם העובדה שהוא לא מפורסם לציבור הרחב מראה על חוסר רצינות, מפרוניוס אני מצפה ליותר.

kd2
23-06-10, 10:22
סוף סוף יש לנו תשובה סופית רצינית מפרוניוס לגבי סדרת ה VISOR (מצ"ב תמונה).
הפעם יוניוולד היו בסדר וביררו את הנושא לשביעות רצוני.
יש למסיכה נתונים מעולים לכן אני לא מבין למה הם לא מפורסמים במפרט ( ויותר מזה - זה לא שאתה פונה אליהם ופשוט מקבל את הנתונים , היה צריך להסביר להם בדיוק על מה מדובר).

בנושא הזכוכיות מחו"ל עוד לא ממש התקדמתי כי אני בכיוון קניית מסיכה אלקטרונית בקנייה הקבוצתית.

kd2
24-06-10, 22:41
קטע מתוך התכתבות עם מישהו בנושא מסיכות אלקטרוניות מול זכוכיות ריתוך.
מדביק פה רק כי התייחסתי שם בדוגמאות לנושאים ששמעתי ספקות בנוגע להם מהרבה אנשים שיצא לי לדבר איתם על הנושא.

עניין הבטיחות קשור מאד למעברים. אתה צריך להבין שאור בתדרי ה- UV/IR זה מאד קל לסנן כמעט ב-100%
ע"י פילטר כרומטי. זה לא מפריע לראיה וגם זכוכית שנראית שקופה יכולה לסנן.

כשאתה אומר "כמעט 100 אחוז" אתה מדבר על....נגיד....
99.9 אחוז?
אתה יודע איזה גוון זכוכית מסנן 99.9 אחוז מהUV?
אתה מוזמן להכנס לתקן DIN / ISO, אבל אני אחסוך לך - מדובר על דרגה 6.

אתה מוכן לרתך עם זכוכית בדרגה 6 ( עזוב אור נראה....אני מדבר מבחינת סינון) ? ראית מוסד כלשהו שמאשר לרתך עם זכוכית בדרגה 6 ?

או שאולי אתה מדבר על 99.99 אחוז?
זה שווה ערך לדרגה 8.

לשם השוואה, זכוכית תקנית בדרגה 12 מעבירה 0.00020 אחוז (או פחות, לפי הטבלה).

מדובר על רמה מאוד גבוהה של סינון.

מעבר לזה, ולא פחות חשוב- בריתוך אור בתדרים הנראים הוא עוצמתי מאד ויכול לשרוף את העיניים (וזה מה שהוא עושה למי שמרתך בלי מסיכה).

נכון, מסוכן לרשתית.
במסיכת ה9100XX של Speedglas לא מצליחים להבחין בניצוץ ראשוני, וניסיתי לתפוס אותו הרבה.
מעבר לזה שאתה מאחורי מסך שמגן עליך ברמת כהות 3-4 (למשך עשרת אלפית השניה או פחות).
כשאני עובד עם נירוסטה בשמש אני מקבל פלאשים הרבה יותר חזקים כתוצאה מהשתקפות השמש על הנירוסטה, עוד לא קרה לי מזה כלום.
המסיכות האלו בשוק כבר מעל 30 שנה, אני משוכנע שזה נבדק.

במסיכה אלקטרונית זמן המעבר גורם לחשיפה קצרה לאור החזק. ככל שהחשיפה קצרה יותר כך המסיכה מגינה יותר על העיניים. במסיכה רגילה הסה"כ מדובר בזכוכית כהה. היא מנחיתה את כל התדרים כל הזמן ולכן ההגנה שהיא נותנת בהכרח טובה יותר.

מאיפה לך?
רוב הסיכויים שהן מיוצרות באיזה צריף בסין.
גם אם הן חוסמות UVB, זה שיגרום לך לכוויות בקרנית = חול בעיניים, שהוא הגל הקל יותר לחסימה ( ברמה של אלפיות האחוז? לא תשכנע אותי שזה קורה) מי אמר שהן מסננות UVA? לא תרגיש את הנזק שלו בצורת חול בעיניים, אבל הוא שם והוא מצטבר.

אני מרתך היום עם מסיכת זכוכיות וזכוכית סינית 13# היום , ויום ריתוכים ארוך אני גומר עם עיניים עייפות מאוד.

kd2
25-06-10, 00:43
בנוסף על כל אלו, את ה- Speedglas 9100 למשל אפשר לנעול במצב כהה.

kd2
11-07-10, 01:53
http://weldingweb.com/showthread.php?t=43194

מחכה להמלצות ומתחיל להתקדם ברצינות בנושא.
הכיוון הכללי כרגע - זכוכיות Athermal המומלצות.

kd2
12-07-10, 13:50
האם הגיוני שמחיר המשלוח מארה"ב ל2 זכוכיות ריתוך הוא 30 דולר ?!?!?!?!?!

shachar
12-07-10, 14:55
אני לא יודע דרך מה אתה מזמין - לפעמים נתקלים במחיר כזה מכיוון שהאת ררוצה להיות worldwide ולא מתמחר מחיר הריאלי אלא עולה למחיר שמכסה שני סיבובי כדור הארץ.

נהוג לפנות למוכר ולבקש חישוב עלויות משלוח.

או :
1. למצוא חבר בארה"ב
2. להזמין מאחר השירותים שנותן כתובת מקומית

kd2
12-07-10, 15:16
אלו אפשרויות המשלוח שמציעים לי -

http://img517.imageshack.us/img517/6269/111gy.jpg

לפי מה שאני מבין מהטקסט החישוב הוא לחבילה במשקל קילו +- ?!

2 זכוכיות ריתוך שוקלות...כמה? 20-30 גרם לאחת?

מבחינתי הייתי מביא 50 בשביל שיהיה זמין לכל חברי האתר שמרתכים עם מסיכות רגילות, אבל -
1) אני רוצה לנסות אותם קודם.
2) בשביל 50 רוצים ממני 148 דולר משלוח.

יצרתי קשר עם המפיץ הישראלי של SCHOTT, הם לא ממש יבואנים של המוצרים, אלא נציגים...
לא הבנתי מה הקטע ומה זה בדיוק אומר, הם מבררים אפשרות להביא את זה בתיווך שלהם.

lizard
28-10-11, 18:58
מה נסגר עם הקסדות? איזו חברה נחשבת לטובה איזו לא?
האישה נתנה לי אור ירוק לרכישת קסדה הכי איכותית שאוכל למצוא. אני לא יודע מה לחפש. לא אוהב את הSPEEDGLASS או איך שקוראים להן, מעדיף חלון גדול יותר.
הקסדה צריכה להיות מסוגלת לזהות גם ריתוך ארגון האמפרז' נמוך.

תודה :-)

lizard
28-10-11, 19:34
אוקי צמצמתי את האפשרויות ל2. מילר וג'קסון.

מילר: http://www.millerwelds.com/products/welding_protection/head_face/helmets/digital-elite/

ג'קסון: http://www.jacksonsafety.com/linkdetails.cfm?groupid=3004384

שתיהן בערך אותו דבר עם אותם פיצ'רים. שתיהן של חברות רציניות בתחום. גם אם הן מיוצרות בסין אז זה ליגה אחרת.
ההבדל הוא 100 דולר לטובת המילר, אבל הבנתי שהג'קסון נחשבת טובה יותר.

KD2, מה דעתך? עשית דוקטורט על קסדות :-)

עידו לוריה
29-10-11, 00:28
מה נסגר עם הקסדות? איזו חברה נחשבת לטובה איזו לא?
האישה נתנה לי אור ירוק לרכישת קסדה הכי איכותית שאוכל למצוא. אני לא יודע מה לחפש. לא אוהב את הSPEEDGLASS או איך שקוראים להן, מעדיף חלון גדול יותר.
הקסדה צריכה להיות מסוגלת לזהות גם ריתוך ארגון האמפרז' נמוך.

תודה :-)

מיכה מה נסגר איתך ל - SPEEDGLASS יש מסכה עם מסך ענק.
9100XX זו מסכה עם מסך ענק,החסרון היחיד של מסכה זו זה המחיר , מעבר לכך שתי החברות גם מילר וגם הג'קסון לפחות בעניי זו מסכות פחות טובות .
אני עובד עם SPEEDGLASS כבר מעל ל - 20 שנה , אין תקלות , אין בעיות עינים , אין מצב שהיה לא עובדת , בקיצור סוס עבודה מהמשובחים שיש .
וחוץ מזה עם 3M החליטו לקנות את חברת SPEEDGLASS אז זה אומר הרבה על האיכות שלהם .

עידו

lizard
29-10-11, 05:31
יש לי טיפה נסיון עם SPEEDGLASS, באמת טיפה, לא ציני, הקטע הוא שהמסכה שלהם גורמת לי קצת קלסטרופוביה.
אני אוהב את המראה והצורה הקופסתית של הג'קסון או מילר.
באתר של SPEEDGLASS לא מצאתי יותר מידי נתונים על המסכות שלהם.
אני אחפש שוב.

lizard
29-10-11, 06:01
החלטתי על המילר, בנוסף קניתי
http://www.millerwelds.com/products/welding_protection/heatstress/coolband/

נקווה שיהיה שווה.
רשמים בהמשך. יקח קצת זמן להגיע לארץ.

עידו לוריה
29-10-11, 14:20
מיכה תתחדש , נראה נחמד נמצנן ראש כמה זמן עבודה יש לו על בטריה ?
עידו

lizard
29-10-11, 16:34
לא יודע, כשיגיע אני אדע.
הזמנתי מאיביי, יקח לפחות חודש וחצי עד שיגיע, כנראה שיותר.
השיקול היה מסכה שאפשר לחבר אליה משהו שיתן אוויר. יש כמובן לספידגלאס אבל זה עולה פי 3 ואם אצטרך אשקיע אבל זה גם נראה לי קצת מסורבל.
לג'קסון לא מצאתי אבל אני בטוח שיש. נראה.
מה שאני צריך לעשות זה למצוא חלקי חילוף, בעיקר משקפים. הם נשרטים די מהר אצלי. בטח אם הקסדה תשמש גם לחיתוך ועבודת פלזמה.

עידו לוריה
29-10-11, 17:11
מיכה דבר ראשון זו ערכה לצינון , של SPEEDGLASS זו ערכת סינון שזה מצריך עמידה בתקן , לפי מה שכתוב בהוראות הפעלה בטריה מחזיקה כשש שעות .
פלסטיקים תוכל לרכוש באיבי או לחתוך לבד מפוליקרבונט בעובי 1 מ"מ .
עידו

kd2
30-10-11, 11:57
מיכה, אם כבר הבאת אותה בהקפצה - היית צריך להקפיץ את דיון ההמשך לדיון הזה -

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=45302&page=6&highlight=%F1%F4%E9%E3%E2%EC%E0%F1

בכל אופן, אני הייתי ממליץ לך ליצור קשר עם מ.ב. ולהגיע אליהם להתנסות עם ה9100XX לפני שתחליט, כי זאת באמת חוויה, אבל כבר החלטת...
ריתוך ב9100XX ומערכת סינון אויר מרגיש כמו ריתוך בשלט רחוק מרוב שאתה מנותק מהסביבה, מרשים מאוד.
מילר וג'קסון בחזית הטכנולוגיה בדיוק כמו ספידגלאס, אז מפה זה כבר עניין של עלות מול תועלת והעדפה אישית.

לא פחות חשוב ממסיכה טובה....זה להשתמש במיגון עיניים שקוף תקני מתחתיה.
ותאכלס עידו הוא האיש שלך להמלצות כאלו.

אני היום....דרך אגב.....מרתך עם מסיכת תריס פשוטה ששופצרה להגנה מוגברת, המצויידת בזכוכית 12# תקנית, משקף מגן מתחתיה, ונהנה לעשות מה שאני אוהב ללא חששות.

BackDoorMan
30-10-11, 14:13
כתבתי את זה כבר, מחפירה בפורומים של רתכים בארה"ב, עולה שהקסטה (כל היחידה האופטית עם הזכוכית) של ג'קסון מתעלה על כל האחרים, ואילו שאר המסיכה פחות.
למרבה המזל אפשר לקנות את היחידה של ג'קסון בנפרד והיא מתאימה בדיוק למסיכות האחרות (אאל"ט אפשר להרכיב אותה גם על ספידגלאס וגם על של מילר)
וזה אחד השיפורים המקובלים בתחום.

lizard
30-10-11, 19:40
KD2 אני מכיר את הספידגלאס, צפופה מידי לטעמי.
BDM, קראתי שהקסטה NEXGEN של ג'קסון טובה יותר אבל המערכת קירור ממש עשתה לי חשק אז החלטתי על המילר, מאוד קרובות מבחינת ביצועים.
אגב, גם המילר וגם הג'קסון הן 3IN1 ככה שהן טובות גם לריתוך, גם לשיוף וגם לחיתוך. אם אני זוכר נכון הספידגלאס רק מתאימה לריתוך ויש כזו שיש לה משקף FULL FACE שמתאימה גם לחיתוך. אבל זה יותר מידי עבורי. אני לא מרתך בסביבה כל כך לא מאווררת ועם חומרים כל כך מסוכנים. אם ארגיש שיש צורך אמיתי אז אקנה את הספידגלאס הFULL FACE עם מערכת הנשימה והסינון.

עידו לוריה
30-10-11, 20:13
מיכה הספידגלס מתאימה לכול המצבים .
עידו

BackDoorMan
30-10-11, 20:14
היתה כתבה ב YNET לא מזמן, על 7 המקצועות הכי מסוכנים, אחד מהם היה ריתוך והסיבה פליטה של מנגן .
אני חושב שזה נמצא גם בברזל ואם כן, כדאי לשקול שוב את נושא מערכת הנשימה וסינון.

עריכה, מצאתי (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4118260,00.html).

"7. רתךהסכנה: הרעלת מַנְגָּן
הסיבה: חשיפה למנגן

האדים העולים בעת ריתוך מתכת מכילים לעתים קרובות חלקיקים זעירים של מנגן. חשיפה ארוכת-טווח לאדים אלו עלולה להוביל לתסמונת פרקינסון (הכוללת גם את המחלה <a class="bluelink" href="http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3195661,00.html" '="" target="_blank" style="color: rgb(0, 0, 255); font-size: 12px; ">פרקינסון בתצורתה המפורסמת יותר) כתוצאה מהרעלת מנגן. בין הסימפטומים: רעידות, האטה בתנועות, בעיות בשיווי המשקל ונוקשות בשרירים."

lizard
30-10-11, 20:36
יופי את כל התסמונות האלה כבר יש לי :cool:

לא ספרו לך שלחיות זה מסוכן? עוד אף אחד לא שרד את זה...

BackDoorMan
30-10-11, 20:45
אני שונא מנגן .

עידו לוריה
30-10-11, 20:58
אני שונא דרדסים:D
עידו

kd2
30-10-11, 21:17
אני באמת לא יודע איך הרגשת צפוף ב9100XX, אבל כל אחד והראש שלו...
העיקר שתתחדש ותהנה מהמסיכה החדשה.

קח את הטלפון של יוני מ-מ.ב.
052-4889292
הם מייצגים פה גם את מילר (אני לא בטוח שבאופן בלעדי, אבל מייצגים), והוא יוכל בטוח לעזור לך בכל האביזרים הנלווים.
אם אתה מהמרכז הם נמצאים בסגולה והמחסנים שלהם זה פשוט מגרש משחקים מטורף בשביל חולי כלים כמונו, תגיע לשם.

lizard
30-10-11, 21:55
מכיר את מ.ב, קונה מהם חלקים לפלזמה שלי. חשבתי לקנות מהם רתכת מילר אבל העדפתי CEA (אני יודע, לא באותה ליגה).

יש לי משקפיים, אולי בגלל זה.

עידו לוריה
31-10-11, 08:12
מיכה לספיידגלס יש על הכרטיס מסילות לעדשות ראייה , כך שאתה יכול לקנות מהם את העדשות שאתה צריך ולהרכיב קבוע בתוך המסכה ולא צריך בזמן הריתוך להרכיב את המישקפים .

עידו

lizard
31-10-11, 08:28
לא ידעתי, טוב אולי פעם הבאה.
בכל מקרה קניתי את הINFERNO ככה שלהבות על הקסדה משדרגות אותה אוטומטית למצב COOL+8
:D

yonygg
04-09-16, 02:36
לא פחות חשוב ממסיכה טובה....זה להשתמש במיגון עיניים שקוף תקני מתחתיה.
ותאכלס עידו הוא האיש שלך להמלצות כאלו.

היי,

חתיכת הקפצה...

חשבתי שמסיכת הריתוך היא מגן מספק בפני עצמו.
אשמח אם מישהו יוכל להפרט על איזה מיגון עיניים שקוף מתחת למסיכה מדובר ומה הצורך בו?

תודה

עידו לוריה
04-09-16, 19:49
המסכה בפני עצמה מספיקה אבל הפלסטיקים השקופים (הפנימי והחיצוני ) שומרים על המסכה עצמה מהגצים של הריתוך אבק וכו'.

עידו

yonygg
04-09-16, 21:53
היי עידו ותודה על התשובה.

אני רוצה לוודא שהבנתי אותך נכון -
אז הכוונה במילים ״מגן עיניים שקוף תקני״ היא לשיכבת פלסטיק שקופה בצד הפנימי של המסיכה ולא למשקפי מגן שלובשים בתוך המסיכה?

kd2
05-09-16, 12:27
קודם כל זאת באמת חתיכת הקפצה...
שווה להזכיר אם כבר, שעד עכשיו אף אחד לא טרח להנפיק אישור כמו שדרשתי אז מזיקה.

אני מרתך היום עם ספידגלס בכל השיטות ונהנה מאוד, בפער מחירים לא מורגש לעומת מסיכה שלא ידוע לי מאיזה בקתה בסין היא הגיעה.
אני שמח שמאז הצטרפו הרבה לקו החשיבה הזה.

לגבי השאלה,
תאכלס אתה לא חייב משקף מגן, כולנו מרתכים ככה הרבה וזה בסך הכל בסדר.
ועם זאת....
בתעשייה אתה תראה רתכים שעובדים עם משקף מגן שקוף מתחת למסיכה, מכמה סיבות:

1) הכי חשוב, הרבה גיצים מסוכנים באמת מצליחים לעבור את המסיכה בתנוחות ריתוך שהראש קרוב או שהן פשוט מוזרות/קשות לגישה.
לכן גם חשוב שהמשקף יהיה אחד צמוד.
2) כשאתה עובד בסביבת רתכים אחרים שנמצאים מטרים ממך אתה סופג קרינה מצטברת כשאתה מרים את המסיכה, דבר שקורה הרבה בעבודה.
בנוסף אתה חוטף קרינה שמגיעה מאחוריך ומוחזרת דרך המסיכה, לא דבר שמשפיע ביום יום, אבל יש לזה השלכות ארוכות טווח
(רתך גב לגב עם מישהו בחושך ותראה שהאור הכחול שלו כמעט יסנוור אותך דרך המסיכה שלך).
3) לפעמים יש פגם בפלסטיק של המסיכה שקשה לגילוי, סדק...שבר קטן... לפעמים זה אפילו בקסטה, משקף מספק ביטוח נוסף בעלות מאוד נמוכה (רוב מקפי הפוליקרבונט מסננות 99% ומעלה של הקרינה).

בהצלחה...

yonygg
05-09-16, 13:39
ים,

אני רוצה להודות למסירות שלך ושל כל החברה פה שמגיבים והגיבו במשך הפוסט הארוך והחשוב הזה!

אני, כמו רבים פה, מה שנקרא ״רתך סוף שבוע״ או אפילו יותר עגום מזה ״רתךהייתירוצהכלסוףשבועאבלהמציאותמאפשרתלי לרתךרקכלכמהחודשים״...
וכאחד כזה, שיש לו עבודה אחרת שלא קשורה בריתוך אבל תלוייה מאוד ביכולת הראייה שלי בין היתר, הגנה על העיניים חשובה לי מאוד ובכלל בטיחות בעבודה אצלי היא מספר אחת בסדרי העדיפויות - ואני מקווה שכולם ייאמצו גישה זו וייקחו אחריות על הבריאות שלהם (ושל ההורים של ילדיהם).

:cool:

inflictioN
04-01-17, 14:00
חברים אני מחפש מסכה לריתוך למישהו שרוצה להתחיל ללמוד ריתוך (אני) אני מאוד רגיש עם העניים שמש וכאלה.
ניסיתי לרתך עם מסיכה רגילה עם חלון והפיק הכי קטן כבר התחלתי לראות מטושטש לא מצליח לעבוד ככה.
מחפש מסיכה אלקטרונית עד 300 שקל למתחילים אני לא מתכון לשבת שעות ולרתך בהתחלה פעם בשבועה חצי שעה גג כדי ללמוד ואחרי זה פעם בכמה חודשים אם לא יותר לכן אני לא יקנה משהו בסכומים מטורפים עם כל הכבוד.
ראיתי את המסכה הזו
http://www.polack.co.il/item-151/%D7%9E%D7%A1%D7%9B%D7%AA-%D7%A8%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9A-%D7%90%D7%9C%D7%A7%D7%98%D7%A8%D7%95%D7% A0%D7%99%D7%AA-%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%90%D7%A8%D7%99%D7% AA

רציתי לדעת עם משהו מכיר או יכול לתת לי המלצה מאיפה לקנות משהו סביר שיעשה את העבודה בשביל ההתחלה.

boaz avrahami
04-01-17, 14:14
עזוב אותך ממסכות יקרות... עיניים יש כמו זבל

או שתשקיע 600-700 שקל במסכה אלקטרונית תקנית שתשמור על בבת עינך

kd2
04-01-17, 14:24
שלחת לי הודעה פרטית בנושא, אענה לך כבר פה -

במחיר שציינת יש בשוק רק את רמת הפתיחה הסינית ומסתבר שיש לכך סיבה טובה אם קראת את הדיון הארוך.

עם זאת - יש שחקן סיני חדש בשוק במחירים הללו
http://www.taamashipping.com/product-page/0e0dcb31-64f0-e56b-b1bf-045d6d4181ef

תבדוק מולם שאכן יש להם את התעודות המתאימות (יש סיכוי כי הם מצהירים על זה בכל מקום).

אני ממליץ לך להשקיע כפול מהסכום הזה ולהצטייד ב100V או משהו דומה.
אפשר היום גם לייבא מEbay וכדומה... זכוכיות פסיביות טובות מאוד ולסגור את זה בסכום ממש נמון.

בהצלחה

inflictioN
04-01-17, 14:34

אני ממליץ לך להשקיע כפול מהסכום הזה ולהצטייד ב100V או משהו דומה.
אפשר היום גם לייבא מEbay וכדומה... זכוכיות פסיביות טובות מאוד ולסגור את זה בסכום ממש נמון.

בהצלחה

כרגע אעי סטודנט שלא יכול להרשות לעצמו סכומים כאלה.

האם יש שילוב שאפשר לעשות רק על מנת להתחיל לעבוד עם זכוכיות או לקנות את זה בחלקים אולי מסיכה סבירה עם זכוכיות טיפה יותר טובות או שזה כל חברה שונה וכל קסדה עם המידות המיוחדות שלה

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

lizard
04-01-17, 15:05
תקנה זיקה בתור התחלה. מה שKD2 כותב זה 100% נכון ואני אישית ממליץ על מסכה טובה יותר מאשר רתכת משוכללת אבל זה כבר תלוי בך.
מה שלא ברור לי זה למה אתה לא משתמש בקסדה רגילה עם זכוכית. לא אלקטרונית.

inflictioN
04-01-17, 15:20
תקנה זיקה בתור התחלה. מה שKD2 כותב זה 100% נכון ואני אישית ממליץ על מסכה טובה יותר מאשר רתכת משוכללת אבל זה כבר תלוי בך.
מה שלא ברור לי זה למה אתה לא משתמש בקסדה רגילה עם זכוכית. לא אלקטרונית.
כי ברגע שאני מתחיל המכסה למעלה לנקודה הראשונה לראות שאני בכלל בכיוון.
ואחרי שאני מוריד זה חשוך רצח לא רואים כלום והשניה הראשונה של ההבזק מסנוורת אותי ואז למשך 10-15 שניות אני רואה מטושטש

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

lizard
04-01-17, 15:28
דבר ראשון לא עובדים ככה ועשית נזק לעיניים שלך. אתה מכוון את האלקטרודה למקום ומוריד את הזכוכית ומתחיל לרתך. אם אתה לא רואה אז או שדרגת הכהות גבוהה מידי או שפשוט תשים פנס חזק שיאיר לך.

עידו לוריה
04-01-17, 15:36
מיכה תקרא גם אתה את השרשור .
או בקיצור גם המסכות של זיקה זה סיני עם כל מה שמשתמע מכך .
בקיצור רין מסכה בפחות מ 800 ש"ח גם לסטודנטים/משוחררי צה"ל /פנסיונרים וכו'
וכל מי שחושב שיש שיקנה אחת...לבריאות.

עידו

GodsFather
04-01-17, 15:56
יד שניה

lizard
04-01-17, 16:15
אני יודע שזיקה סינית וגם לא ברמה גבוהה אבל לעומת כל הסיניות האחרות שיצא לי לעבוד איתן היא בסדר. לא מתקרבת לספידגלאס או מילר

עידו לוריה
04-01-17, 16:49
אין בזה ציון בסדר או לא.
יש תקן מוגדר .
עומד בתקן או לא .
על כל קסדת ריתוך צריך להופיע באיזה תקנים היא עומדת .
עכשיו פעם הבאה שאתה אולך לרתך תסתכל ואז תדע .

עידו

איל מ
04-01-17, 19:22
בתור רתך רוצהכלסופ"שאבליוצאפעםבכמהחודשים בעצמי, אני חושב שאין לך בעיה להתרגל למסכה לא אלקטרונית.
כמו שאמרו, מרתכים בתנאי תאורה טובים. סוגרים את המשקף ורק אז מתחילים לרתך.
אם אתה לא מצליח לפגוע בול אים בעיה לתת החלקה קטנה עם האלקטרודה באיזור כדי "להאיר" את הנקודה.
אני החלטתי שלא שווה לקנות מסכה אלקטרונית זולה ויותר מכך, גיליתי שכשעבדתי עם כאלו זמן התגובה שלהן איטי מדי ואני חוטף איתן סנוורים.

inflictioN
05-01-17, 12:25

איך המסכה הזו?
http://www.ebay.com/itm/Miller-245799-Titanium-Series-1600-Fixed-Shade-Helmet/332074957967?_trksid=p2047675.c100005.m1 851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE% 26ao%3D1%26asc%3D38530%26meid%3D9dfdc04a eb6d4a898a57af836c2a6628%26pid%3D100005% 26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D332064936742&rt=nc

עידו לוריה
05-01-17, 12:45
זו מסכה עם זכוכיות .
מעולה רק כך בחשבון שאתה תצתרך ליבא לה כל פעם זכוכיות .
1.כי אין זכוכיות תקניות בארץ (כן גם בזה יש תקן )
2.כי זה גודל לא סטנדרטי

עידו

inflictioN
05-01-17, 13:06
טוב חברים ניסיתי לחפש יד שניה מחברה טובה אבל גם שם אין בפחות מ600 עם משלוח.

לכן אשמח לדעת איך לעשות את המסיכה הרגילה עם החלון למשהו טוב?
מה להחליף ולאיזה סוג? יש משהו בארץ ששוה להביא או להזמין מחול?
האם אתם מחליפים גם את הזכוכית השקופה?

ModChiP
05-01-17, 15:03
אין טעםן לקנות משהו יותר יקר ממסכה רגילה עם זכוכית.
או מסכה רגילה עם זכוכית או את ה V100.
כל דבר אחר זה בזבוז כסף.

ronen7k
05-01-17, 19:26
טוב
קראתי את כל השירשור מההתחלה ועד כאן
ים , עידו או מישהו אחר יכול לסכם את כל המספרים והאותיות של התקנים לטווח שבאמת מומלץ לחפש בו מסכה ?
לא הצלחתי ממש להבין בתקנים..

יכול להיות שהמסכה שלי הפשוטה מ2009 עם התריס לאור הדיון באמת עדיפה מהזיקה ???

kd2
06-01-17, 09:21
אז שוב חברים, בואו נשים דברים בפרפורציות הנכונות.
גם מסיכות סיניות דוגמת הזיקה וגם סתם זכוכית מגן עלומת שם שקנית בחנות חומרי הבניין הקרובה לביתך.....הן דבר לא טוב לטווח הארוך.
ובהינתן פיתרון במחיר סביר, לא צריך להשתמש בהם.
אבל....כנראה שלא יקרה לך כלום מריתוך במסיכות האלו למטרות לימוד או למטרות פה ושם.
הדיון נפתח בשביל אלו שמרתכים ממש כתחביב או מקצוע וצריכים להכיר את הסכנות ולהמנע מהם בכדי להמשיך ולעשות זאת בכיף עוד שנים רבות.

כפיתרון זמני המסיכות הללו יסחבו (והצעתי את אופציית הTECMEN שצריך לבדוק אותה).

לגבי התקנים, הם מצויינים בפירוט בתחילת הדיון, אבל בפרקטיקה אני חושב שבארץ זמינה לך במחיר נמוך רק ה100V.
אם יש מתחרה ראוי אני אשמח לדעת.

אם אתם מעוניינים לקרוא עוד, זה הדיון המקביל שפתחתי בזמנו
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/45302-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%94-%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA%D7%99%D7% AA-%D7%9E%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%A8%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9A-%D7%90%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%99%D7% 95%D7%AA-%D7%95%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%95%D7% AA-%28%21%21%21%29-%D7%A8%D7%AA%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%95%D7%A8%D7% 98%D7%A8-%D7%95%D7%A8%D7%AA%D7%9B%D7%95%D7%AA-MIG?highlight=%F1%F4%E9%E3%E2%EC%E0%F1

עידו לוריה
06-01-17, 10:49
ים אתה בטוח שפיק פה פיק שם עם מסכה לא תקנית "לא עושה שום דבר" ?
אני בטוח שכן עושה וזה נזק מצטבר ועדיף במקרא כזה עודף היסטריה מאשר שאננות.

עידו

boaz avrahami
06-01-17, 14:01
שווה קריאה קצרה בכדי להבין את הסכנה באופן מוחשי.

http://www.burn.org.il/כוויה-עין-ריתוך/

אסף ד.
06-01-17, 17:56
לא מבין על מה הויכוח, עיניים הן איבר מאוד רגיש ולפעמים יכולות לחטוף נזק בלתי הפיך מכל מני פגיעות פיסיות או אופטיות.
גם רתך סוף שבוע צריך מסכה ברמה גבוהה, אני רתך "סוף חודש" ואחרי חפירות בפורום פה ובחו"ל הבנתי שייקר לי מדי להיות עם מסכה זולה... מה לעשות, מהפחד של פוטנציאל הנזק, ומה לעשות, העיניים הן כלי העבודה היומי שלי.
http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_EU/Speedglas/WeldingShields/EyeFaceProtection/9000Shield/?MDR=true

ספידגלאס של 3M אין אחרת, ממש לא מסכים עם הגישה של סוף שבוע.
דוודא הרתכי סוף שבוע יכולים להפגע יותר מחוסר נסיון כזה או אחר.
אבל זה רק דעתי, כל אחד יעשה מה שטוב לו.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ModChiP
08-01-17, 03:24
במחיר של 700 שח למסכה מצויינת אין בכלל מה לחשוב.
ושתבינו משהו, זיקה דיימונד היא סינית לכל דבר ועניין, את הקסטה שלה ניתן למצוא במסכות סיניות שקונים באיביי ב 100 שקל.
זה עובד ככה, יש 3 רמות
1- מסכת זכוכית רגילה
2- מסכה סינית(זיקה או כל שטות אחרת)
3. מ100V והלאה

kd2
08-01-17, 11:00
עידו ואסף,
אני חושב שאתם צריכים לקרוא שוב, לאט, את מה שכתבתי.
תוך כדי שאתם נזכרים-
1) מי פתח את הדיון הזה, ולמה...
2) מסתכלים קצת על כל הראיות האנקדוטיות שמסביבכם.

עידו לוריה
11-01-17, 13:49
אני קורא טוב טוב לפני שאני מגיב ועדין המלצה של "פה ושם לא מזיק" על מסכות ללא תקן זה לא נראה לי מקצועי.
ולא הבנתי את הקשר לזה שפתחת את השרשור ואיזה ראיות צריך....מה זה משפט[emoji12]
נראה לי שרתכת יותר מדי עם המסכה של זיקה חומר מגולוון [emoji2]

עידו

אסף ד.
06-02-17, 12:03
לכל מחיר יש "מחיר".
רוצה זול ומיגון מינימאלי, בבקשה.
זה לא כפפות או חליפת ריתוך מעור באפאלו...

הטענה שלי היא לנזק בלתי הפיך לאיבר רגיש בתהליך מזיק.

Big_White
01-04-17, 12:27
מיכה לספיידגלס יש על הכרטיס מסילות לעדשות ראייה , כך שאתה יכול לקנות מהם את העדשות שאתה צריך ולהרכיב קבוע בתוך המסכה ולא צריך בזמן הריתוך להרכיב את המישקפים .

עידו

זה לא עדשות ראיה, זה לעדשות הגדלה.

- - - Updated - - -

בקשר למסיכות הזולות...
יש לי מסיכה סינית שהיצרן של "הטלוויזיה" שלה לא ממש עלום שם, יש להם אפילו אתר וכו וכו...

סוף היום, מרגישים את העייפות בעיניים

ההבדל בין מסיכה טובה ו "טובה" גדול מאוד מאוד

זה אף פעם לא נגמר בפיק פה פיק שם.

הסיבה היא, שבמסיכות הסיניות, זמן התגובה שלהן איטי להצתה של הקשת, לא שמים לב לזה, אלא רק בסוף היום.

לא רוצים או לא יכולים להוציא כמה מאות שקלים על מסיכות אלקטרוניות טובות? תקנו מסיכות רגילות עם זכוכיות.
עובד נהדר. וגם לא עולה יקר.

מי שעובד עם CO2 מסיכת כזאת זאת הוצאה, השמשה הקדמית תתמלא בגיצים מהר מאוד. ושמשות ספייר עולות לא ממש זול.

ModChiP
02-04-17, 01:26
אין חדש תחת השמש
רק מ 700 שח ומעלה מקבלים משהו איכותי

עידו לוריה
24-12-17, 11:04
אני רק יניח את זה כאן

https://www.youtube.com/watch?v=qMyeVXuElkQ

https://www.youtube.com/watch?v=a1dwMCS34nI

עידו

kd2
25-12-17, 21:41
מעניין מאוד...
תודה.

הערה יותר לגבי הכותרת שלו (העלאק פרובוקטיבית) מהירות ההחלפה לכהה עדיין רלוונטית למרות שידוע שהפילטר של הUV/IR הוא קבוע,
וזאת בגלל שההבזק גם מעייף את העיניים ומכניס אותם לסטרס לא רצוי וגם לא לטובתה של רשתית העין.
האפקט הוא כמו כשאתה מסתכל על השמש ואז נשאר לך נקודה שחורה לזמן קצר בשדה הראייה, רק שבמסיכת ריתוך הוא מוקטן יותר, בכל אופן זאת פעולה שלא רצוי לחזור עליה הרבה פעמים כשמדובר בכמות כזאת של הבזקים ביום/שבוע/שנת עבודה/קריירה שלמה.

פשוט תקנו מסיכה טובה:cool:

איל מ
25-03-21, 10:44
מקפיץ קצת.
בעולם שבו הסיניים שולטים. האם הייתם קונים (בארץ, מחנות מסודרת) את המסכה הבאה. של realand (למיטב זכרוני היתה פעם חברה מכובדת), המתהדרת בתקן en379? (וגם en175f הפחות מעניין).
http://www.welding.co.il/items/2899634-%D7%9E%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%AA-%D7%A8%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9A-%D7%90%D7%9C%D7%A7%D7%98%D7%A8%D7%95%D7% A0%D7%99%D7%AA-XDH1-Realand
השימוש הוא חובבני לחלוטין. פעם בכמה חודשים, מספר תפרים.

נמרוד
25-03-21, 10:49
מקפיץ קצת.
בעולם שבו הסיניים שולטים. האם הייתם קונים (בארץ, מחנות מסודרת) את המסכה הבאה. של realand (למיטב זכרוני היתה פעם חברה מכובדת), המתהדרת בתקן en379? (וגם en175f הפחות מעניין).
http://www.welding.co.il/items/2899634-%D7%9E%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%AA-%D7%A8%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9A-%D7%90%D7%9C%D7%A7%D7%98%D7%A8%D7%95%D7% A0%D7%99%D7%AA-XDH1-Realand
השימוש הוא חובבני לחלוטין. פעם בכמה חודשים, מספר תפרים.

לשימוש המינימלי שאתה מתאר, כן, אני הייתי מסתפק בה.

kd2
25-03-21, 11:58
אייל שלום,
תשובה בקצרה - זה כנראה מספיק.

באריכות :

1. תקנים שציינת: הסיפור הוא שאין למסיכות האלו בדרך כלל שום תקן. זה מעולם לא באמת נבדק במעבדה ראויה.
על זה בדיוק הדיון הזה בזמנו התחיל, זיקה לא ידעו לספק תעודות של כלום.
מכיוון שהסינון הנדרש הוא "משהו0.00" אני חושב שכדאי מוצר טוב.
זה פשוט לא הפרש כספי מספיק גדול בין הזול לראוי.

2. מה שאותי מטריד יותר מה"אין תקנים" במוצרים האלו זה ה"אין אבטחת איכות", 99 מתוך 100 מסיכות אולי יהיו טובות לגמרי והביקורות יהיו נפלאות, אבל אתה לא רוצה להיות האחד. כל מי שקונה מוצרים מצ'ייניזיום מכיר את זה.

3. הדיון הזה הפנה אלי לאורך השנים הרבה אנשים מתלבטים, אף אחד שקנה מסיכה ראויה חשב שזה היה בזבוז כסף במחשבה לאחור.
גם בעניין אורך חיי המוצר, אני וכמה חברים עם ספידגלס לדוגמא (יש היום הרבה יותר שחקנים טובים מהשנה שבה הדיון נפתח, לא חייב ספידגלס), כבר 8-10 שנים ללא תקלות. אם אתה קונה 100V שילמת כ65 שקל לשנה +-, לא כדאי ?
אתה בזמן הזה תחליף 2 סיניות. תחשב את זה במחיר.

-->