PDA

צפייה בגרסה מלאה : מידות של בולמי ראנצ'ו 9000

boaziko
24-08-04, 22:34
האם משהו יכול במקרה לתת part nomber לבולמי ראנצו 9000 במידות : פתוח-60 ס"מ, סגור- 30ס"מ (קדמי ואחורי) לסמוראי

(הכותרת נערכה על ידי המערכת. "בולמים" זה לא כותרת קבילה. מותר לכתוב כותרת של יותר משלוש מילים, שהיא תקציר של השאלה. למה מותר? צריך!)

נמרוד
25-08-04, 14:28
הנתונים שלך:

פתוח (extended length) של 60 ס"מ שהם 23.6 אינץ'
סגור (compressed length) של 30 ס"מ שהם 11.8 אינץ'

מהלך - (travel = ההפרש בין פתוח לסגור) - בערך 12 אינץ'.

אין כזה בולם :D לא ראנצ'ו ולא אחר...

מהלך של 12 אינץ' זה בולם שמצבו הסגור הוא 15-16 אינץ', זה בולם ענק, מתאים לקדימה של סיקס מוגבה ועם תושבות מוארכות. זה ממש לא בולם שנכנס לסמוראי.

בקיצור, המידות שנתת הן לא הגיוניות. חשוב לבדוק, למדוד ולהבין מה אתה צריך, לא לנחש.

* הנתונים של כל דגמי ראנצ'ו ועוד המון בולמים אחרים נמצאים בטבלא הזאת:
טבלת נתונים של הרבה מאד בולמי זעזועים:
http://www.jeepolog.com/ext_images/shocks.xls

boaziko
27-08-04, 21:24
נמרוד, ראשית- תודה :) . שנית, הנתונים שהצגתי הם מידות שקיבלתי מאיתי ממתלם שעשה לי את ההגבהה
(3 אינץ) ואלה המידות שהוא אמר לי לחפש. הידע שלי בנושא מאוד מצומצם. אם מה שאתה אומר הוא נכון ואין בולם במידות האלה :cry: (שכפי הנראה אלה המידות שאני צריך) מה אני עושה? איך אני מתאים בולם להגבהה הקיימת?

אלון_ק
27-08-04, 22:19
אם אלו המידות שלך, אתה מחפש בולם במצב אמצע של 45. בולם פתוח סגור של מונרו 36-58 נמצא באמצע ב47. 200 ש"ח לבולם במקרה הרע. 32-58 נמצא באמצע ב45 בול, אבל קצת קשה למצוא אותו. קיים. שוב, של מונרו.

צור קשר עם חנות חלפים, שיתקשר לספק מונרו שלו. תגדיר לו את המידה הנדרשת, הוא כבר יספק מק"ט והכל. מק"ט של 36-58 אתה יכול לבקש מחגי K2000, נתתי לו את האריזה עם המק"ט עליה.

boaziko
27-08-04, 22:46
נקסוס, האם אתה יכול להמליץ לי על דגם מסויים של בולם מונרו שיתן לי שילוב נוח לכביש (בולמים רכים) וישרת אותי כשטח בצורה טובה (אני מטייל הרבה)

אלון_ק
27-08-04, 23:54
חיחי, זה בדיוק ראנצ'ו, כי שתי הדרישות שלך מנוגדות. רכות לא הולך עם שטח, וקושי לא הולך עם נוחות. בגלל זה רנצ'ו מוכרים...

יש לך סמוראי וזה לא רכב נח. תשלים עם זה.
אני נוסע עם מערכת מתלים קשיחה מאוד מאחור ורכה יחסית מלפנים (הבולם לא רך! הקפיץ בעל קבוע נמוך יחסית - אבל גם זה ישתנה...) והאוטו שלי נח מרבים אחרים. לא הכי נח, אני מודה, אבל נח.

אגב, פיצוי יעיל על חוסר הנוחות זה כיסא טוב. לא הידראולי, פשוט אחד נח. חיפוש יעלה לך הרבה אפשרויות - דנו בזה בעבר פה.

itayhi
28-08-04, 01:26
חיחי, זה בדיוק ראנצ'ו, כי שתי הדרישות שלך מנוגדות. רכות לא הולך עם שטח, וקושי לא הולך עם נוחות. בגלל זה רנצ'ו מוכרים...

.

צודק...ראנצ'ו לדעתי עושים את העבודה, יש להם 5 מצבי "קושי"
אני נוסע על הכביש במצב "2" ומעביר בשטח קשה (ירידת ועליית מעלות למינהם) למצב 4 או 5 ע"מ שהבולם לא יסגור מהלך מהר מדי.

אגב, פיצוי יעיל על חוסר הנוחות זה כיסא טוב. לא הידראולי, פשוט אחד נח. חיפוש יעלה לך הרבה אפשרויות - דנו בזה בעבר פה.

לא מסכים! כיסא הידראולי מוסיף המון לנוחות בכביש
לדעתי זה אלמנטרי בסמוראי!
לא יקר מדי לבניה עצמית ושומר יחסית על חוליות הגב!!!

והאוטו שלי נח מרבים אחרים. לא הכי נח, אני מודה, אבל נח.

.

נכון, שלא לא הכי נוח.....אבל שלי כן!!!!!!!!!!!! :twisted:

איתי

אלון_ק
28-08-04, 23:26
איתי, אני חוזר בי מההצרה על הנוחות ביחס לאוטו שלך. היום נסעתי עם 3 אנשים באוטו, והיה נח בדיוק כמו שלך עם 3 אנשים. אמנם מקדימה, אבל עדיין. שאל את עירא.

כיסא הידראולי טוב רק אם יש לו נעילה לשטח (דהיינו ביטול כלשהו לפעולת הבוכנות. מושג בקלות ע"י שני פלאחים שמחוברים באופן נתיק לשני קצוות התושבת). חוץ מזה שזה מרגיז לעלות ולרדת כל היום, זה גם מנתק אותך מההרגשה של האוטו. מצב קשה בכיסא זה לא מספיק טוב, אתה עדיין מנותק. זו דעה, אגב, לא עובדה. אני יודע שאתה לא מסכים איתי לגבי נושא המצב הקשה של הכיסא.

asafk
30-08-04, 01:13
אני נוסע באופן קבוע ברכב שטח עם כיסא הידראולי. אמנם הרכב שוקל 3 וחצי טון. ריק. והוא אף פעם לא ריק, אבל בכל זאת הכיסא מותאם במיוחד לרכב שטח- בוכנה מוקשחת במיוחד, ככה שהכיסא כמעט לא עובד, אלא בקפיצה רצינית. חשוב בכיסא הידראולי שהתפס של החגורה יהיה מחובר לכיסא ולא לרצפה. אני מאוד נהנה מהמנגנון. חוץ מזה, בכל הכלים הכבדים באמת יש כיסאות הידראוליים. וזה עושה יופי של עבודה (אני יודע, משאית שטח של 30 טון זה לא משהו שמשווים לסמוראי, אבל העבירות שלה יותר טובה, אז אולי כדאי ללמוד משהו ממנה בכל זאת? )
.... ואיפה יש מקום בסמוראי למנגנון של כיסא הידראולי? המנגנון תופס כמעט 30 ס"מ בגובה- ואז ההגה בגובה הביצים, לא?

אסף.

אלון_ק
30-08-04, 01:45
וזו בדיוק הסיבה, אסף, שבסמוראי מחברים את התפס של חגורת הבטיחות למרכב ולא לכיסא - שהראש לא יפגוש את התקרה.

אני רציני לגמרי. בוא לסיבוב, יש לי 2 הידראולים, ניתן לך לשבת בהם על איזה קפיצה שניים. אני מבטיח לך תסרוקת חדשה! :lol:

שחר-סופה
30-08-04, 10:04
אסף ,
בעניין של הכיסא הידראולי אני עם אלון...
חבר שיש לו בסופה כיסא שכזה מקלל כל רגע והולך להחליפו.
שינוי תנוחת הישיבה שגורמת לקושי בשליטה ובתפעול של ההגה והדוושות (במיוחד הגז)
במעלות קשים ובדרכים משובשות.= לא ממולץ !

דעתי, שחר.

asafk
31-08-04, 00:35
אז בסה"כ אין ביננו ויכוח- בג'יפים אין לזה מקום. אבל אם היה- מהנסיון שלי- זה דווקא יכול להיות חיובי. כלומר- זה לא טוב- לא בגלל שהקפיצות לא טובות, אלא בגלל שאין מקום - שינוי תנוחת הנהיגה (ההגה מול הביצים ורואים את המסגרת של החלון מול העיניים).

אסף.

לירז מילר
01-09-04, 00:58
לי יש כסא הידראולי בסמוראי, הוא מאוד נוח. אני יושב זקוף, ההגה בגובה המתאים, הבייצים במקום. ההקשחה באמצעות שינוי המשקל עושה את שלה. הגובה ותנוחות מתכווננות.

הכי חשוב לדעתי בכל ג'יפ, זה גג ברזנט, שחוסך הרבה כאב ראש, בלי קשר לכסא.

לירז.

adam2408
07-10-09, 18:41
היי

לאחר חיפוש מעמיק בהמון שירשורים ופורומים, לא מצאתי פרטים לגביי מספר סידורי ,שם ,מק"ט,לבולמי ראנצו מתכווננים לסמוראי 93 ... מצאתי באמזון את הבולם האחורי (Rancho RS99119 RS9000X Adjustable Shock Absorber) ואני ממש ממש נואש למספר ודגם של הבולם הקידמי ....תודה

-->