PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדל בין מוזרק לקרבורטור - סמוראי 94-93

Hauzer
02-04-10, 21:42
הי,
לאחר קריאה מרובה באתר, הבנתי שהחל משנת 94 הסמו הגיעו עם הזרקת דלק ועם עוד 11 כ"ס (יחסית ל63 כ"ס של שנת 93 קרבורטור).

אני עומד לקראת קנית הסמו הראשון שלי (והג'יפ הראשון שלי בכלל) ואני רוצה משהו למתחילים עם אפשרות להמשיך הלאה עם השיפורים ועם הזמן.

מה עדיף?
אמנם הקרבורטור פחות "מועד לפורענות" אבל מדובר על 11 כ"ס... האם ההבדל כ"כ רציני?

בתודה מראש וחג שמח,

GodsFather
03-04-10, 17:55
קרבורטור יותר פשוט לטיפול , בלי חיישנים, בעיות עם מצברים וכד'. יש שהסבו שנתונים גבוהים כמו 94 חזרה לקרב' בשביל הפשטות הזו.

עם הזרקה , הרכב עובד יותר עגול ואולי טיפה יותר חזק, אבל מספיק שיש בעית חשמל אחת או מצבר שקצת מזייף ועוד ועוד ואתה מתחיל לקרוא היבהובים בדשבורד בשביל להבין מה הקוד תקלה.

בסופו של דבר מדובר בהבדל זניח לעומת עניין התחזוקה.

איש
04-04-10, 01:44
יש לי סמוראי מוזרק כמעט 4 שנים , 94 .
מעולם לא הייתה לי תקלה בהזרקה , המערכת הזרקה בסמוראי מאוד אמינה .

חוץ מזה לשאלה שלך תוכל למצוא תשובה בכלל הרכבים היום , אני לא חושב שיש היום רכב כביש או שטח שיוצא מהחברה עם קרבורטור תבין את המשמעות לבד .

נ.ב:
עוד יתרונות של הזרקה הן : לא רגיש לסתימות דלק , לא מושפע משיפועים קיצוניים (קרבורטור נכבה בשיפוע קיצוני ) , חסכוני יותר ,תגובות מצערת מהירות יותר,ולא רגיש לאבק.
חסרונות: רגישות גבוהה יותר למים , בדר"כ תקלות בהזרקה (עד כמה שהן נדירות ) דורשות טיפול במוסך ולא ניתנות לפתירה בשטח .

המלצתי הזרקה .

ishc
04-04-10, 23:23

חוץ מזה לשאלה שלך תוכל למצוא תשובה בכלל הרכבים היום , אני לא חושב שיש היום רכב כביש או שטח שיוצא מהחברה עם קרבורטור תבין את המשמעות לבד .

נ.ב:
עוד יתרונות של הזרקה הן : לא רגיש לסתימות דלק , לא מושפע משיפועים קיצוניים (קרבורטור נכבה בשיפוע קיצוני ) , חסכוני יותר ,תגובות מצערת מהירות יותר,ולא רגיש לאבק.
חסרונות: רגישות גבוהה יותר למים , בדר"כ תקלות בהזרקה (עד כמה שהן נדירות ) דורשות טיפול במוסך ולא ניתנות לפתירה בשטח .

המלצתי הזרקה .

+1 בתור מישהו שהיה לו רכב סמוראי מוזרק והיום אני נוסע על סמוראי קרבורטור אני חושב שמנוע עובד יותר טוב, יותר חזק ויותר חסכוני עם הזרקה (תחושה אישית בלבד). מה עוד שבהזרקה מעולם לא היו לי בעיות בעוד שבקרבורטור (והמקורי של סוזוקי לא כזה אמין) היו כמה. אז נכון שהכל מכני ופשוט, אבל זה לא הכל. גם אני הייתי מעדיף מנוע הזרקה למרות שזה השיקול הכי זניח שאתה מחפש סמוראי

assaf234
04-04-10, 23:34

נ.ב:

המלצתי הזרקה .

אתה אומר ברצינות שהזרקה לא רגישה לסתימות דלק? קרבורטור הרבה פחות רגיש כי המעברים שלו יותר רחבים. בתור בעלים לסמוראי 88 קרבורטור כמובן הגעתי לשיפועים מאוד קיצוניים המנוע אפילו לא חשב לגמגם לרגע. בנוסף מערכת הזרקה רגישה יותר לאבק, ודווקא פחות רגישה למים כל עוד מחשב הרכב מוגן אטום או גבוה מספיק וה רק במקרה שאתה מתכנן לצלול

RAMURAI
04-04-10, 23:46
+1 מוזרק

איש
06-04-10, 02:28
כן אני אומר את זה ברצינות , הזרקה פחות רגישה לסתימות דלק , ואבק כיוון שהיא דיי אטומה .
בנוגע למים הכוונה אכן למערכת החשמל של ההזרקה + חיישנים בעלי רגישות למים .

וקרבורטור מאוד רגיש לאבק ולסתימות דלק , מה שכן דיי קל לנקות אותן .

לגבי בעיית השיפועים , אולי בסמוראי פחות מורגשת אבל בסיקסים היא מאוד מוחשית .

+ שכחתי לציין , אין בעיות התנעה בהזרקה לעולם אין , מניע כמו שעון ללא קשר לטמפרטורה בחוץ.

assaf234
06-04-10, 07:50
כן אני אומר את זה ברצינות , הזרקה פחות רגישה לסתימות דלק , ואבק כיוון שהיא דיי אטומה .
בנוגע למים הכוונה אכן למערכת החשמל של ההזרקה + חיישנים בעלי רגישות למים .

וקרבורטור מאוד רגיש לאבק ולסתימות דלק , מה שכן דיי קל לנקות אותן .

לגבי בעיית השיפועים , אולי בסמוראי פחות מורגשת אבל בסיקסים היא מאוד מוחשית .

+ שכחתי לציין , אין בעיות התנעה בהזרקה לעולם אין , מניע כמו שעון ללא קשר לטמפרטורה בחוץ.

אין שום ספק שאתה צודק בקטע שהזרקה יותר טובה, העובדה היא שכל העולם ממה שאני מכיר עבר למערכות הזרקה
יתרונותיה הברורים הם תערובת מדוייקת יותר מה שגורם למנוע לעבוד עגול יותר וחסכון בדלק, יתכן שאני שוכח עוד

אבל אתה טועה בחלק מהדברים.
המקום היחיד בו מערכת ההזרקה אטומה יותר הוא הניצוץ שמגיע לפלאג וגם זאת כי המערכת פשוט חדשה יותר. גם מערכת קרבורטוק יכולה להיות אטומה באותה מידה
את האוויר מקבלת המערכת באותו אופן ועוברת את אותו סינון בדיוק ובקשר לדלק למשאבת הזרקה יש בדרך כלל פילטר כי היא יותר רגישה לאבק וחלקיקים וכך גם המזרקים.
בקשר לחיישנים, אני לא מכיר חברת רכב כיום שמייצרת חיישנים רגישים למים.
חיישנים בתא המנוע מקבלים מים כל החורף ובטח ובטח ברכב שטח ולכן אינם רגישים למים חד משמעית.
הבעיה במערכות ישנות קרבורטור שבד"כ המפלג שלהם אינו אטום למים כמו שצריך וברגע שמים חודרים אליו המנוע מתחיל לגמגם
בנוסף מערכת הזרקה רגישה יותר לדלק לא איכותי (או דלק שהוסיפו לו מים מה שקורה לא מעט)
לגבי מניע בכל מצב, יש קרבורטורים עם צ'וק אוטומט, כשהוא פועל אין שום סיבה שהרכב לא יניע בכל מצב.
נא להיות מדוייק ולא לכתוב דברים שאינך בטוח לגביהם ב-100% אתה מטעה אנשים
תודה . אסף

ישי.פ
06-04-10, 14:25
אסף;
כמה אנשים אתה מכיר שהיו להם בעיות בהזרקה של הסמוראי?
וכמה כאלו אתה מכיר עם בעיות בקרבורטור?
תבדוק פה באתר, למי יש יותר תקלות ותווכך שסמוראי מוזרק יותר אמין!

יונתןמצפה
06-04-10, 15:02
בתור אחד שעשה 100,000 ק"מ על אותו סמוראי מוזרק (לפחות ה- 100,000 השניים אם לא יותר...), אני יכול להגיד שמעולם לא הייתה לי תקלת הזרקה. בוודאי לא אחת שגורמת לאוטו לעצור או להיתקע.
למי כאן יש קרבורטור ויכול להגיד שעבר 100,000 ק"מ ללא טיפול או התעסקות בקרבורטור??

איש
06-04-10, 16:02
אין שום ספק שאתה צודק בקטע שהזרקה יותר טובה, העובדה היא שכל העולם ממה שאני מכיר עבר למערכות הזרקה
יתרונותיה הברורים הם תערובת מדוייקת יותר מה שגורם למנוע לעבוד עגול יותר וחסכון בדלק, יתכן שאני שוכח עוד

אבל אתה טועה בחלק מהדברים.
המקום היחיד בו מערכת ההזרקה אטומה יותר הוא הניצוץ שמגיע לפלאג וגם זאת כי המערכת פשוט חדשה יותר. גם מערכת קרבורטוק יכולה להיות אטומה באותה מידה

את האוויר מקבלת המערכת באותו אופן ועוברת את אותו סינון בדיוק ובקשר לדלק למשאבת הזרקה יש בדרך כלל פילטר כי היא יותר רגישה לאבק וחלקיקים וכך גם המזרקים.
נכון ובגלל זה היא פחות רגישה .

בקשר לחיישנים, אני לא מכיר חברת רכב כיום שמייצרת חיישנים רגישים למים.

מסכים אתך , גם בסמוראי אין חיישנים רגישים , אבל אני מדבר לא רק על סמוראים אלא בכלליות על מערכות הזרקה, ולא רק על רכבים חדשים.

חיישנים בתא המנוע מקבלים מים כל החורף ובטח ובטח ברכב שטח ולכן אינם רגישים למים חד משמעית.
הבעיה במערכות ישנות קרבורטור שבד"כ המפלג שלהם אינו אטום למים כמו שצריך וברגע שמים חודרים אליו המנוע מתחיל לגמגם

כמו שאמרתי מערכת הזרקה יותר אטומה

בנוסף מערכת הזרקה רגישה יותר לדלק לא איכותי (או דלק שהוסיפו לו מים מה שקורה לא מעט)
מסכים איתך ב100 אחוז .

לגבי מניע בכל מצב, יש קרבורטורים עם צ'וק אוטומט, כשהוא פועל אין שום סיבה שהרכב לא יניע בכל מצב.
נכון קרבורטור שמטופל באהבה ולפחות פעם בתקופה לא ארוכה מקבל כיוון עובד כמו שעון , הבעיה היא כמה זמן עד שהוא שוב דורש כיוונים .

נא להיות מדוייק ולא לכתוב דברים שאינך בטוח לגביהם ב-100% אתה מטעה אנשים
תודה . אסף
לא חושב שאמרתי דבר שהטעה משהו , והדברים שרשמת רק מחזקים את זה , מעבר לכך אם יש לך ביקורת לגבי דרך שבא אדם רושם כאן ,אז מומלץ דרך ה"פ , כי גם אם אתה צודק ב100% יש גם דרך יותר נכונה לומר אותם .

תודה גלעד.

ohadw50
06-04-10, 16:33
לא היה לי סמוראי מוזרק

אבל בתור אחד עם סמוראי קרבורטור יש תמיד התעסקות
כל שנה חייבים ניקוי קרבורטורים במיוחד בגלל איכות הדלק הממש גרועה שישי בארץ
וניקוי קרבורטור עולה לפחות 330 ש"ח ( זה מה ששילמתי לפני חודש )
לפעמיים נתפס הצוק לפעמיים לא בקיצר ממש לא 100000 ק"מ ללא בעיות ,
חוץ מזה אין תקלות כמעט בקרבורטור

צריכת דלק 1:10 כך שזה סביר,

אז נראה לי שלפי התגובות ההזרקה יותר מוצלח !?!?

אבל זה לא מה שיכריע לי איזה אוטו לקנות,

assaf234
06-04-10, 18:53
אסף;
כמה אנשים אתה מכיר שהיו להם בעיות בהזרקה של הסמוראי?
וכמה כאלו אתה מכיר עם בעיות בקרבורטור?
תבדוק פה באתר, למי יש יותר תקלות ותווכך שסמוראי מוזרק יותר אמין!

אתה שוכח כמה דברים קודם כל רכב קרבורטור ישן יותר נסע יותר וצבר במיכל יותר ג'יפה.
בנוסף לקרבורטור יש משאבת דלק מכאנית (למיטב ידיעתי אבל אל תתפוס אותי במילה) וזו בודאות אמינה יותר ממשאבה חשמלית. כמה סמוראים נתקעו בגלל משאבת דלק שהפסיקה לפעול ? לא יודע, כנראה שיותר מאלו שנעצרו בגלל שהמשאבה המכאנית בפסיקה לפעול. :)

ולאיש (מצטער מראש אך איני יודע את שמך)
כמו שאמרתי מערכת הזרקה יותר אטומה כי היא חדשה כוונתי הייתה שגם סמוראי 96 כנראה אטום יותר טוב מ94 גומיות מתבלות ומתייבשות ומי שדואג בסמוראי 88 שלו (כמוני) שהמפלג יהיה אטום לא יהיה לו גמגום ולכן אין לזה קשר להזרקה או קרבורטור

לסיכום אגיד שוב כמובן שלמערכת הזרקה יתרונות וחסרונות כמו כל דבר בחיים אבל אם כל הרכבים שאני מכיר בעולם עברו להזרקה כנראה היתרונות עולים על החסרונות

GodsFather
06-04-10, 19:01
קרבורטור סובארו, 5 שנים , ניקוי קרב' אחרון נעשה לפני 3 שנים , נוסע ומניע בנגיעה, משאבת דלק חשמלית של סובארו שעשתה בעיה פעמיים ובטווח שנים וק"מ של סבל שעומד בגדר הסביר ביותר. 1/10 ביחס דלק עם המון משקל עודף על הרכב... ועל שיפועים אין מה לדבר, כיוון נכון והוא עובד כמו נמר גם בזויות שרואים רק שמים.

הבקשה להשוואה כאינדקציה פה באתר היא לא רצינית, יש פה מספיק חובבנים שלא יודעים לטפל בקרב' ולכן זה נראה להם מסובך ובתכלס צריך לדעת מה לעשות כדי שזה יעבוד עגול ונכון ("משחק" בברגי כיוון בסופו של דבר), מאידך , אלה עם ההזרקה ידעו ישר לפנות למוסך בבעיה במידה ולא הצליחו להבין איך האורות בלוח שעונים אמורים להסביר את הקוד תקלה.

כשקרב' מת מחליפים אותו ב150 שקל. כשמשאבת הזרקה מתה כמה זה עולה ? כשמחשב מנוע הולך כמה זה עולה ?
כמה קומבינות חשמל יש ברכבים שיכולות להפיל את המערכת הזו ? קרב' עובד גם עם קצרים בתנאי שמשאבה המכנית (המקורית!) עובדת.

שלא תבינו לא נכון - ההזרקה היא העתיד, היא דואגת לעבודה עגולה יותר ונכונה יותר ומכאן גם חסכונית יותר, על אחת כמה וכמה אם יש שיפור בסוסונים אבל אני לא יודע להגיד שזה יחס ישיר. מאידך, יותר כוח במנוע = יותר קל לרכב לנסוע = פחות צריכת דלק ולכן גם מנוע 1600 קרב' יקח פחות דלק כי יותר קל לו לעבוד על הסמוראי הקליל...

אולי מורי ידע לומר מה עדיף כי יש לו נסיון בפועל בתיקון תקלות לשני הסוגים שלוקח את רוב הכותבים פה. עניינית, גם למורי יש קרב' במקום הזרקה, זה כנראה אומר משהו.

combina347
06-04-10, 21:23
מניסיוני האישי על סמוראי
קרב' סוברו תותח על ניתן לתיקון גם בשטח על סדין ספרי קרב' וסיליקון לאטימה כשאין אטמים
הערכה כולל משאבת תאוצה עולה 70 ש"ח קרב' שלם עולה 150 ש"ח כמו שאמיר ציין אם מחפשים טוב
עם קיוון נכון אין בעיות כלל ונגיעה להנעה
קיימת בעיה של מצוף בירידות אבל נהג טוב לומד להסתדר בקלות
נראה שאין לי חדש בקשר לקרב'
בקשר להזרקה
דבר אדיר כאשר יודעים להתעסק איתה
וניתן לעקוף המון חיישנים כשיש בעיה
בעיות לא קורות בהזרקה בדרך כלל אלא בחיישנים וגם זאת עקב חוסר בטיפול והזנחה
בסמוראי כמעט כל החיישנים נמצאים על הסעפת כך שנפתרים המון תקלות

אני יעבור להזרקה כאשר תהיה לי אפשרות והסיבה לעבור להזרקה היא זחילות סלעים ושיפועים קיצוניים
כרגע חוץ מהסיבה הזאת איני רואה צורך לעבור להזרקה
למי שמעוניין להוסיף טורבו יצטרך כמובן להחליף להזרקה כי קשה מאוד לעשות זאת על קרב'

ההבדלים בין הזרקה וקרב' פורטו לגורמים לדעתי
ועיניין הכדאיות הוא על פי שיקולי המתבונן תוך כדי שיקולי עלות והבנת המערכת

מורי
06-04-10, 23:27
לדעתי למשתמש "הרגיל" עדיף הזרקה בזכות צריכת דלק נמוכה יותר וביצועים טובים יותר.

אישית,אצלי ברכב תמיד מעדיף קרבורטור שנותן אופציות מצוינות לשיפורים,אפשרות תיקון תקלות בקלות בשטח.
ברגע שמותקן כמו שצריך קרבורטור טוב,פשוט אין בעיות!
הבעיה היא שהקרבורטורים בסמוראים פשוט ישנים,וניקוי והחלפת אטמים לא בהכרח פותר את הבעיות.

ניתן לומר שמערכת ההזרקה בסמוראי לא מהאמינות שיש,אני לא מכיר הרבה סמוראים שמערכת ההזרקה מתפקדת אצלם בצורה מושלמת,והרבה אנשים נוסעים עם בעיות (לא תמיד במודע...)

מורי.

Hauzer
06-04-10, 23:53
הי,
מורי - שמחתי לקבל ממך התיחסות.

היום למשל ראיתי סמוראי מצוין, הבעיה שהטורים שלו לא יציבים עד שהוא מגיע לטמפ' עבודה (כך לטענת הבעלים). הוא טוען שצריך להחליף חיישן MAP (?). לטענתו במידה ומנתקים את החיישן - נדלקת מנורת "בדוק מנוע" והנסיעה חלקה...אבל המנורה דולקת (לא נראה לי הכי בריא בעולם...)
כמובן שמדובר בהזרקה...ולא בקרבורטור.
מה סיפור עלות של דבר כזה?

בתור בעלים של C5 הידרופניאומטית (בעבר הרחוק), אני קצת חושש מכל בעיות ההחיישנים האלו מצד אחד...מצד שני, חיפוש בפורום על המילה "חיישן" לא העלה יותר מדי תוצאות כמו המילה "קרבורטור"....

יש כאן מישהו שנתקל בבעיות קריטיות עם הזרקה?

-->