PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרנד ויטרה 2006 צפונה

השבדי
03-04-10, 10:23
שלום לכולם !
אני מתעניין ברכישת גרנד ויטרה 2006 צפונה שתהיה אצל אישתי (לי יש פחונית מדגם 3...)
התקציב הוא כמחיר GV 2006-2007 , אישתי עובדת כ 10 ק"מ ממקום מגורינו, כך שצריכת דלק זה לא סעיף כזה קריטי (נספוג עוד 100 ש"ח לחודש).
אנו מעונינים לערוך טיולי שטח קל לרוב ולפעמים קצת יותר מזה. הטיולים יהיו על בסיס פעם בחודש-חודשיים.
קראתי בעיון רב את כתבותיו של דרור על הGV הקצר והארוך ואני מבין שאין מדובר בטורף שטח ויש בעיה עם מכלולים חשופים ומרווח גחון בעייתי.
שאלתי האם הגבהה קלה + מיגון האזורים החשופים יאפשרו לי לטייל בכיף בלי לחשוב כל הטיול מה יהיה ביום ראשון ? האם העבירות תפגע/תשופר ? (משקל על מנוע ) והאם ההגבהות אינם מסוג יותר מאותו דבר כלומר האם הם יתנו תמורה בשטח ?
תודה על עזרתכם.:rolleyes:

zivo
03-04-10, 17:40
קנה וסע...
1- יש לי 2006 נהנה מכל רגע (לפני -טרופר, צ'רוקי, סופה ).
2- הגבהה ומיגון חובה.
3- אין חוכמות, צריך לנסוע יותר בזהירות מסופה, ומדי פעם מצריך קצת עבודות מע"צ אבל בסופו של יום, יביא אותך ל 99% מהמקומות שאפשר לחלום. אתמול חזרתי מטיול שכלל את גב זרחן הר אורחות, שלוחת צלמון וירידה למרזבה ("המדרגה" המפורסמת).
קצת ניקוי אבק, ושבת הקרובה אני שוב בנגב, אין בעיות- זה סוזוקי :-)
4- אמין וזול בתחזוקה רישוי וביטוח.

אני הרכבתי מיגון של אספיר (כולל מיגון ספים מלמטה), אני חושב שעבור GV2006 זה המיגון הטוב ביותר.
לגבי הגבהה, לדעתי מה שיש בארץ יקר ולא טוב :-), את דעתי והפתרון שלי ניתן למצוא פה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=29894

השבדי
03-04-10, 18:03
תודה על התגובה המפורטת !!
ההתלבטות היא בין GV 2006 לקינג 2004 ויש משמעות גדולה להוצאות האחזקה/ביטוח/חלפים בין השניים. הנטיה היא ל GV2006 ועזרת לי מאד !!
שוב תודה.

udi500
03-04-10, 22:40
שלום לכולם !
קראתי בעיון רב את כתבותיו של דרור על הGV הקצר והארוך ואני מבין שאין מדובר בטורף שטח ויש בעיה עם מכלולים חשופים ומרווח גחון בעייתי.
שאלתי האם הגבהה קלה + מיגון האזורים החשופים יאפשרו לי לטייל בכיף בלי לחשוב כל הטיול מה יהיה ביום ראשון ? האם העבירות תפגע/תשופר ? (משקל על מנוע ) והאם ההגבהות אינם מסוג יותר מאותו דבר כלומר האם הם יתנו תמורה בשטח ?
תודה על עזרתכם.:rolleyes:
GV 2003 קצר- של אשתי, נוסעת סה"כ 10 ק"מ ביום, מוגבהת וממוגנת עם מדרגות צד, ממוצע של 1:8.
הרכב אכן נמוך אבל אחרי הגבהה כפי שנאמר כאן - טיולי שטח קלים בממוצע פעמיים בחודש, טיולים יותר ארוכים - ממוצע פעם בחודשיים. הרכב יביא אותך ל- 99% מהמקומות שתרצה לטייל בהם. עוד לא נתקלנו במקום שלא עבר. לדעתי - הגבהות ומיגונים הן חובה לרכב מהסוג הזה.
לאחר הגבהה - לא היה שום שינוי בהתנהגות הרכב (הוגבה אצל יורם ממוסך אפ"ק) ולאחר מיגון גחון וגיר של גתוס (בדיעבד הייתי ממגן גחון וגיר באספיר -אמנם קצת יותר יקר אבל יותר מתאים מבחינת התכנון לרכב) ומדרגות צד (עד היום הגנו על הרכב יותר מאשר כל מיגון אחר) לא ראיתי הבדל בהתנהגות כביש, בביצועים או בצריכת דלק. אם היה (מה שסביר) הרי זה זניח.
הרכב מעולה, חוץ מטיפול שנתי בארבע שנים האחרונות לא היה זקוק לשום דבר נוסף, ובסופו של יום עמד על ראש כל הר או גבעה בשורה אחת עם הרכבים שעלו פי 2 או 3 ממנו. בקיצור - לדעתי נותן יחס טוב מאד של עלות תועלת.
חיסרון אחד (או יתרון) - GV איננו רכב מירוץ, מי שנוסע כל השבוע על ליסינג סדרה 3 5 או 6 - פתאום הוא נראה עגלה. מנגד - ממוצע המהירות שלנו בכל הטיולים בשנה האחרונה (עפ"י ה- GPS) הוא 7.4 קמ"ש....

zivo
05-04-10, 10:44
עוד נקודה שכדאי לשים לב - ESP
לGV אין נעילת דיפ' (רוחבית), ולכן חשוב לקנות רכב עם ESP (זה לא סטנדרט בכל הרכבים, ובכל שנה החלוקה בין הגימוקים השונים, שונה).

השבדי
05-04-10, 20:56
חבר טוב שעימו אני עורך טיולים (מלווה...) המליץ לי לחשוב על גראנד שירוקי 2002-2004 ,
מבחינת עלות מדובר באותה עלות. לגראנד יכולות שטח אמיתיות ולללא חשש - מגיע עם נעילות מקוריות - מצריך אומנם מיגון אך ליגה אחרת.
נסענו היום עם החבר (לו יש גראנד 2006 דגם מתקדם יותר) ומאד נהננו !!
אנא - עיזרו לי ....
תודה

נמרוד
11-04-10, 23:34
גראנד צ'רוקי זה רכב מליגה אחת מעל גראנד ויטארה. הרבה יותר מפואר ונוח, טוב יותר בכביש ובשטח, פוטנציאל גבוה לשיפורים, ומקדם דאווין גבוה בהרבה... אבל גם הרבה יקר לתחזוקה, בכל מובן. גם ירידת הערך שלו תהיה גדולה בהרבה. תחזור לרעיון המקורי שלך, הכיוון נכון. גראנד ויטארה הוא רכב שטח פשוט ויעיל. הגבהה קלה וצמיגים איכותיים (כמו אצל זיו ואצל עוד כמה חברי פורום שקטים שלא צריכים להוכיח שום דבר) והוא יענה על הצרכים שהגדרת בצורה טובה מאד.

עוד מידע רלוונטי:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=41675

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=42534

-->