PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל הדישון

archi1963
03-04-10, 21:01
שלום חברים!

מתכנן טיול לדישון ביום שני (חג שני של פסח), רציתי לשאול היכן מתחיל המסלול, אורכו, ועוד טיפים והמלצות.

תודה

תמיר

Zambia-protocol
03-04-10, 22:29
היי תמיר
מסלול נחל הדישון מתחיל (בכיוון הזרימה) ליד קיבוץ ברעם, כביש הצפון החדש.
ונגמר בעמק החולה ליד איילת השחר כביש 90
מבחינת אורך זה משו כמו 25 ק''מ. מבחינת זמן זה משתנה בתנועה שבמקום (רכבי 4X4 טרקטורונים והולכי רגל) אבל ביום שקט אפשר לעשות אותו בשעה וחצי בכיף (עם כמה עצירות).
לדעתי, וזו רק דעתי.
אין לך מה לחפש בדישון בחג השני של פסח.
אין מים בכלל (חוץ מכמה בריכות קטנות).
חם אש, ועוד לא התחלתי לדבר על התנועה של הרכבים והאנשים שעוברת שם.

תהנה ובהצלחה בכל שתחליט.
ברק

דרור ברלי
03-04-10, 23:27
לדישון נוסעים רק בחורף/לאחר מכת גשם רצינית מאוד. בכל זמן אחר - סתם יבש. עבירות - לפחות מה שהיה בחורף האחרון - כל ג'יפון יכול. כולל טוסון, פורסטר, ראב4 וטריוס. בזהירות הראויה כמובן.

אומי5
04-04-10, 00:46
נכון לסוף חודש שעבר , יש זרימה קלילה בדישון , יותר מברוב נחלי ארצינו , הייתי שם בשתי שבתות , אחת ה7/3 והשניה 20/3.
הזרימה קלילה אבל יפה לדעתי , העבירות לא אתגרית ( אני אומנם הייתי רכוב על האמר אבל עברו גם ג'יפונים ) , מעט מעברי מים קלים .
בשבת הראשונה היו עוד לא מעט רכבים אבל לא היו פקקים ורוב הזמן היינו לבד על השביל כשכל כמה מאות מטרים עובר רכב ממול .

בשבת השניה היינו רק בקטע התחתון , ולא היו מטיילים אחרים ( הגענו בסוף היום ממש) אבל נתקענו לקטע דרך אחרי מחפרון שביצע שם עבודות גידור.

archi1963
04-04-10, 09:47
תודה על התשובות.

תמיר

Zambia-protocol
05-04-10, 19:25
נכון לסוף חודש שעבר , יש זרימה קלילה בדישון , יותר מברוב נחלי ארצינו , הייתי שם בשתי שבתות , אחת ה7/3 והשניה 20/3.
הזרימה קלילה אבל יפה לדעתי , העבירות לא אתגרית ( אני אומנם הייתי רכוב על האמר אבל עברו גם ג'יפונים ) , מעט מעברי מים קלים .
בשבת הראשונה היו עוד לא מעט רכבים אבל לא היו פקקים ורוב הזמן היינו לבד על השביל כשכל כמה מאות מטרים עובר רכב ממול .

בשבת השניה היינו רק בקטע התחתון , ולא היו מטיילים אחרים ( הגענו בסוף היום ממש) אבל נתקענו לקטע דרך אחרי מחפרון שביצע שם עבודות גידור.

נכון להיום ולכל השבועיים האחרונים. וכנראה לחודש הקרוב. (אלה אם כן ירד גשם רציני)
הדישון ללא טיפה של זרימה.
ברק

-->