PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורת T belt נדלקה

ohanani
06-04-10, 09:53
שלום לכל מביני הדבר,
נדלקה לי נורת T belt בלנד קרוזר 75.
הרכב עשה (לפי מד המרחק) 425000 קמ.
העניין החל לאחר שהרכב עמד מבלי להניע כשבועיים, ואז הנעה ראשונה הייתה עם כבלים (מצבר אחד היה חלש). בהנעה הזו נורת מצבר ו T belt דלקו כ 5 דקות, אז נורת המצבר כבתה (כנראה שהמצבר נטען מעט), ונורת ה T belt כבתה רק לאחר כ 100 קמ נסיעה. מספר ימים לאחר מכן הרכב עמד 4 ימים, הניע בלי בעיות - רק שנורת ה T belt נדלקה ודולקת מאז, כ 200 קמ של נסיעה, ולא כבית.
האם הנורה נדלקת כל 100000 קמ "עגול" לפי מד המרחק? או שמא לפי קמ שעברו מההחלפה האחרונה ואיפוס הנורה? או אולי לפי מד אחר שמורכב על המנוע או הגיר? אולי יש סיבה נוספת להידלקות הנורה?
הרכב סוחב מצויין, נשמע טוב, אין שום תופעה חריגה. לא נראה שמשהו קורה - מעבר לנורה ההמסנוורת בלוח השעונים.
תודה מראש, חנן.

shmulikbg
06-04-10, 11:19
יש לך על גבי לוח השעונים מעין גומיה קטנה?

ohanani
06-04-10, 12:04
יש גומיה... הבעיה היא לא לאפס ולכבות את הנורה, השאלה הגדולה היא למה היא נדלקה... ועוד יותר מזה - האם זה קשור לעובדה שהרכב עומד לתקופות, ולמה היא כבתה אחרי 100 קמ נסיעה ועכשיו היא לא כבית אחרי 200 קמ...
בקיצור - מחפש להבין את הבעיה ולא לטפל בהתראה...
תודה בכל מקרה...

יובל48
06-04-10, 12:25
יש לך מידע מתי הוחלפה רצועת הטיימינג ?
ידוע לך כל כמה ק"מ יש צורך להחליפה?
אם ידועות לך התשובות,ברור לך מה צריך לעשות, או להתעלם.

ohanani
06-04-10, 12:36
הי יובל,
בגלל זה שאלתי - האם הנורה נדלקת אחרי, נגיד, 100000 קמ מרגע איפוס קודם של הנורה = החלפת רצועה, או כאשר במד האוץ עוברים 100000 קמ עגולים (100, 200, 300...).
ועוד נקודה - מדוע היא דלקה ואחרי 100 קמ כבתה - הרי לא עשיתי כלום ולא החלפתי ולא איפסתי...
והאם יש קשר למתח במצבר?
אולי יש לך רעיונות?

יובל48
09-04-10, 15:47
נתעלם לצורך העניין מהנורה,הרי אנו מכירים כמה וכמה כלי רכב ללא הנורה הנ"ל.
אמר היצרן שיש להחליף את הרצועה לאחר כך וכך ק"מ,החלפת/הוחלפה הרצועה
לפני אותם כך וכך,חשבון פשוט יביא אותך למסקנה המתבקשת.
הנורה היא אמצעי עזר בלבד וגם אם היא נשרפה ולא מתפקדת עדיין אתה צריך
לדעת מתי אמורה להיות ההחלפה הבאה.

ohanani
09-04-10, 19:06
על מנת לסגור את העניין
הנורה נדלקת מרגע שחולפים להם 100000 ק"מ (תלוי כמובן במנוע) מרגע כיבויה = טיפול אחרון.
היות ולא תמיד יש ספר רכב בנמצא (כמו אצלי), וזה טיפול הטיימינג הראשון שלי, ואולי גם כי לא כולם קפדניים וזוכרים או רושמים מתי הטיפול האחרון, טוב שיש נורה.
למה היא נדלקה ואז כבתה אחרי 100 ק"מ ואז נדלקה שוב? תעלומה...
הרצועה הוחלפה, המונה אופס, הנורה כבתה והקילומטראז' נרשם.
מקווה שלא יגנבו לי את האוטו עד הטיפול טיימינג הבא...
ותודה על העצות והעזרה.

פחנורון
13-04-10, 00:09
אצלי הייתה אותה תופעה ..לפעמים קצר חשמלי קטנטן ומרגיז באיזור תיבת הפיוזים בתא המנוע מדליק אותה
תציץ שם על 3 פיוזים רגילים שמחוברים ..תוציא ..תנקה ..תחזיר ותבדוק
אצלי בכל אופן זה היה המקרה ,אני לא זוכר מי הפיוזים ..רק שאחד מהם שייך לווסת אלטרנטור שמטריף את כל האוטו בדרך כלל :-) (תוקן הוסת הסורר)

-->