PDA

צפייה בגרסה מלאה : המצאת המאה - תיק גג

rob
06-04-10, 21:16
אומנם נשמע כמו התחלה של פרסומת רעה אבל זה לא.
אני מטייל עם רכבי שטח כבר 15 שנה פלוס מינוס
גגונים תמיד היו לי
גם עריסות לגגון כבר בניתי בהתאמה אישית עם שיפצורים לגלגל רזרבי מיכלי מיים ודלק ציוד ומה לא.

מי ידע שדווקא רעיון פשוט כמו תיק שקושרים על הגגון יהיה כל כך נוח.

http://lh6.ggpht.com/_ozc8Ovrcycw/S7oIFr3R13I/AAAAAAAAIIU/SdoFbTnW7-k/s640/P1011236.JPG

בתיק אחד, נכנסו 3 מזרונים (אמיתיים) 3 שמיכות פוך מצעים ואוהל.

אין צורך ברצועות קשירה, הכל נשמר נקי ועם ריח של כביסה גם אחרי נסיעה בפודרה
פריקת הציוד בערב וסידור בבוקר בצ'יק צ'אק.

ממליץ!

דרך אגב,
תוספת נוספת לטיול האחרון זה רעיון שראיתי לפני כמה שנים אצל חבר ועכשיו החלטתי ליישם גם, אסלה שמתחברת לתושבת של הוו גרירה.
אני לא אכנס לפרטים... איכות חיים גם אחרי 4 ימים.

GodsFather
07-04-10, 05:58
את זה קראת ?

http://www.jeepolog.com/788.html

http://www.jeepolog.com/233.html

ohefez
07-04-10, 10:39
מאיפה משיגים אסלה כזאת?

GodsFather
07-04-10, 10:59
מכינים עם פרופיל ברזל שמתאים לחיבור של הוו גרירה הנשלף

נמרוד
11-04-10, 22:55
ערן, תן עוד כמה תמונות של התיק, איך הוא מתחבר לגגון, איך מכווצים אותו... תמיד נחמד לראות פתרונות מקוריים לבעיות נפוצות.

דרור ברלי
12-04-10, 01:11
בשל הבעייתיות של טיול בג'יפ פתוח שאבק מתאבך וחודר אליו מחלקו האחורי, אני חושב על תכנון של תיק כזה, שיכיל את כל הציוד שעתיר בנפח ודל יחסית במשקל, והעיקר - שצריך להישאר נקי ולא מאובק.
תיק כזה ישאיר לי את תא המטען של הג'יפ לדברים הכבדים והקשוחים - צידניות, מנגל, ג'ריקן מים, ארגזי כלים.

הציוד שייכנס בתיק יכלול:
עד שלושה מזרוני ספוג סטנדרטיים באורך 190 ס"מ ובעובי סטנדרטי (5-7 ס"מ?)
2-4 כריות רגילות. 2-4 שמיכות צמר/פוך וכו' או לחילופין - 3-4 שק"שים אזרחיים מהסוג שנדחס לשק ניילון צבעוני (מתקבל גליל שמידותיו כ-30-40 ס"מ באורך,18-20 ס"מ בקוטר)
תיק עם כלי רחצה ובגדים להחלפה ל-2 מבוגרים וילד או למבוגר ושני ילדים.
אוהל ארוז בתיק המקורי (גליל של 70-80 ס"מ באורך ו-20 ס"מ בערך בקוטר)

התיק ייקשר מעל לגג ברזנט של סופה ארוכה וייקשר לקשתות ההתהפכות/אומגות שקיימות כבר ומחוברות לבודי.

אני לא רוצה לתכנן על עיוור, כי מצד אחד - לא רוצה להיתקע עם תיק קטן מדי שיגביל אותי. מצד שני, לא רוצה תיק גדול מדי שעם כל הקשירות וההידוקים, יתבדר ברוח וירעיש.
בשליפה מהמותן - תיק של 180-190 ס"מ באורך, 80-100 ס"מ ברוחב ו-40 ס"מ בגובה יספיק מעל ומעבר. האמנם?... מה המידות המומלצות שצריך כדי שכל החפצים ייכנסו בנוחות אבל לא יטיילו בפנים? אורך? רוחב? גובה (עובי)? האם לתכנן תיק מעט קטן יותר כדי שהחפצים יידחסו בתוכו ויקשיחו אותו?

Jo_P
12-04-10, 06:42
הי,
אני משתמש בתיק כזה שעשוי משמשונית ואטום למים ואבק.
התיק יושב על עריסה וכך אין מעיכות בגג ואפשר לשים מה שרוצים כמובן שעדיף דברים קלים.
אנסה לצרף תמונה בהמשך.
אגב - עלה לי 500 שח בתפירה לפי מידה.
בהצלחה,
יוחאי

רמי רווה
12-04-10, 06:51
הכן רעיון טוב, תיק של חברת צימיגג טיול ראשון שלי עם התיק הזה בהחלט עומד בציפיות (נפח 470 ליטר)
יושב טוב על גג הרכב , נח להעמסה , פתח גדול, אפשרויות כיווץ. אטום למים.
אני לא חושב שזה המצאת המאה, אך בהחלט תיק מומלץ למי שרגיל לטייל עם כל הבית.

רמי

GodsFather
12-04-10, 06:56
אם כבר יש גגון על הרכב, למה לא פשוט לתכנן עבורו כיסוי מברזנט שיעטוף אותו כראוי ?

idanw
12-04-10, 08:21
אם כבר יש גגון על הרכב, למה לא פשוט לתכנן עבורו כיסוי מברזנט שיעטוף אותו כראוי ?

כי כשזה לא אטום הרמטי, האבק תמיד ימצא דרכו לציוד.

gradar
12-04-10, 08:55
2 ורסיות דומות.
ממליץ לתפור מזרנים מתקפלים (שלי נתפרו בפולירון סלמה 40 ומשהוא ת"א).
גודל התיק 80X110 גובה 50 (בתמונה על הדיסקו).
מספיק לשלושה מזרנים + אוהל + 3 פוך + 3 כריות ומצעים.
רוכסן הקפי.
נקשר לגג באמצעות 2 רצועות בכל פאה עם מחבר מהיר.
סה"כ 5 ד' להעמסה.
עלה כ- 500 ש"ל במתפרה.
גיא

GodsFather
12-04-10, 09:07
כי כשזה לא אטום הרמטי, האבק תמיד ימצא דרכו לציוד.

אם הגגון עצמו הוא פלטה סגורה ולא רצועות פסים (אני מקווה שאני ברור) , אז כיסוי צמוד של ברזנט פותר את הבעיה. אצלי בגגון הייתה פלטת עץ כרצפת הגגון ואז הברזנט שהגיע מעל היה אוטם אותו לחלוטין, עם רצועת הידוק כמובן. במקרה של גגון רצועות-פסים, אפשר לשים חתיכת פלטה של קרטון או פוליגג כמו שיש בבתי ספר והנה סגרנו את הפינה.

במקרה שאין גגון, כמו שרואים פה בחלק מהתמונות, אני מבין את הצורך בתיקגג.

דרור הראל
12-04-10, 09:08
רדר,

סחטיין על התיק,יש לך רשיון לזה?אל תשכח צקלקה למען מטוסים מנמיכי טוס.

כשאתם מזמינים תיק במתפרה,אל תשכחו נתון אחד מאד מאד משמעותי וזוהי ההגנה מפני גשם.מאחר ובתיק בדרך כלל יהיה ציוד השינה(אני מניח שאת הפוייקה אתם לא מכניסים לתיק)-מספיק פעם אחת שהוא נרטב אפילו רק מעט גשם והטיול נהרס והמצד רוח שלכם מהתיק יתחרבש כליל.תקנו במתפרה שיודעת לבצע תפירה כמו שצריך והגנה של הרוכסן מפני הגשם,כמו כן לולאות מכל הצדדים למען חיבור גומיות אחיזה.
אצלי התיק כיסה שני שליש גגון והכיל רק ציוד שינה,כך שאפשר היה לזרוק אותו למטה ללא נקיפות מצפון ולהעמיס בקלות.

דרור הראל

shachar
12-04-10, 09:36
דרור (ברלי)

אצלי תיק של 190 *80*35 לערך מכיל את הציוד שהזכרת.
ריץ רץ מהצד מאפשר הוצאת פריט ללא הורדת התיק כולו.
הידוק עם שתי רצועות ראצט אורכיות באלכסון.
תעשה סימולציה של ערימת החפצים כדי להגיע למידות המתאימות לך.

אני מדגיש את נושא האיטום למים - גם שבדרום נעים יכול לתפוס אותך קצת גשם בדרך.

Jo_P
12-04-10, 16:15
הי,
אני משתמש בתיק כזה שעשוי משמשונית ואטום למים ואבק.
התיק יושב על עריסה וכך אין מעיכות בגג ואפשר לשים מה שרוצים כמובן שעדיף דברים קלים.
אנסה לצרף תמונה בהמשך.
אגב - עלה לי 500 שח בתפירה לפי מידה.
בהצלחה,
יוחאי
הי חברים,
מצרף תמונה - אגב - התיק הוא בנפח של 900 ליטר - פי שניים מצימיגג.
כמו כן אטום למים ולאבק.
יוחאי

דרור הראל
12-04-10, 20:01
בניגוד לכיסוי ברזנט ומגבלותו,לתיק יש יתרון אחד משמעותי,הוא מאפשר להוריד בבת אחת את הציוד וגם להעמיס והכי חשוב ניתן לאחסן אותו ארוז בבית עם הציוד בתוכו כשהוא מוכן כבר לטיול הבא.

תסלחו לי אני לא יכול להתאפק,לאחר שחזיתי שוב בתמונה של רדר (גלוי נאות-חבר יקר לכן אני מרשה לעצמי לרדת עליו) ושל הטארנו שאיתו-שגובה התיקים שהם תפרו מופרך לחלוטין-זהירות מקווי מתח גבוהה.זוהי אחת התוצאות השליליות של נסיעתי לחו"ל,רדר נשאר ללא הדרכה בנושאי דיגום ראוי.

דרור הראל

rob
12-04-10, 20:21
מחר אם אצליח להגיע הביתה לפני שהשמש הולכת לישון, מבטיח לשים בוק של תמונות.

בגדול:

מידות: 1.5*1*0.2 מ,
חומר מבנה שימשונית נדמה לי 700 גר/מר אבל אל תתפסו אותי על זה
ריצ' רץ מאסיבי על חצי מהתיק, מוגן מים (פס שימשונית מלמעלה)
החיבור של התיק לגגון על ידי סקוטשים
תוך כדי הטיול אין סיבה להוריד את התיק, הכל נכנס ויוצא דרך הרוכסן
בבית אני מאכסן את התיק מלא בכל הציוד
התיק שלי נתפר לפי מידות כך שהוא תמיד מלא ותמיד מתוח

מבחינתי גובה היה נושא קריטי ועשיתי הכל על מנת שבאמת יכנס ב20 סמ גובה.

הערות לפעם הבאה:
להוסיף רצועות קשירה מעל התיק
בטיול האחרון מצאתי את עצמי עם שולחן קשור בראצט מעל לתיק,
או עם שקית זבל גדולה

rob
16-04-10, 09:05
תמונות של התיק גג

rob
16-04-10, 09:07
תמונות של השירותים הניידים

yoni_0000
25-04-10, 00:21
בשל הבעייתיות של טיול בג'יפ פתוח שאבק מתאבך וחודר אליו מחלקו האחורי, אני חושב על תכנון של תיק כזה, שיכיל את כל הציוד שעתיר בנפח ודל יחסית במשקל, והעיקר - שצריך להישאר נקי ולא מאובק.
תיק כזה ישאיר לי את תא המטען של הג'יפ לדברים הכבדים והקשוחים - צידניות, מנגל, ג'ריקן מים, ארגזי כלים.

הציוד שייכנס בתיק יכלול:
עד שלושה מזרוני ספוג סטנדרטיים באורך 190 ס"מ ובעובי סטנדרטי (5-7 ס"מ?)
2-4 כריות רגילות. 2-4 שמיכות צמר/פוך וכו' או לחילופין - 3-4 שק"שים אזרחיים מהסוג שנדחס לשק ניילון צבעוני (מתקבל גליל שמידותיו כ-30-40 ס"מ באורך,18-20 ס"מ בקוטר)
תיק עם כלי רחצה ובגדים להחלפה ל-2 מבוגרים וילד או למבוגר ושני ילדים.
אוהל ארוז בתיק המקורי (גליל של 70-80 ס"מ באורך ו-20 ס"מ בערך בקוטר)

התיק ייקשר מעל לגג ברזנט של סופה ארוכה וייקשר לקשתות ההתהפכות/אומגות שקיימות כבר ומחוברות לבודי.

אני לא רוצה לתכנן על עיוור, כי מצד אחד - לא רוצה להיתקע עם תיק קטן מדי שיגביל אותי. מצד שני, לא רוצה תיק גדול מדי שעם כל הקשירות וההידוקים, יתבדר ברוח וירעיש.
בשליפה מהמותן - תיק של 180-190 ס"מ באורך, 80-100 ס"מ ברוחב ו-40 ס"מ בגובה יספיק מעל ומעבר. האמנם?... מה המידות המומלצות שצריך כדי שכל החפצים ייכנסו בנוחות אבל לא יטיילו בפנים? אורך? רוחב? גובה (עובי)? האם לתכנן תיק מעט קטן יותר כדי שהחפצים יידחסו בתוכו ויקשיחו אותו?

אני אומר תתכננן הכי גדול שאתה יכול, על חשבון הגובה. אם התיק גדול מדי, הוא בסך הכל עשוי מבד, ותמיד אפשר לקפל אותו.
בבית מצאתי בד יוטה בגודל של 5X5. פשוט תפרתי ממנה את המידה מהקסימלית שהתאימה לקשתות של גג, ועבד יופי. הכנסתי בה ארבעה מזרונים, ארבעה שקי שינה, שני אוהלים, כמה כריות קטנות, ועוד נשאר מקום. העניין היחיד שלא השקעתי בו הייתה הסגירה... אבל מצד שני לא השקעתי בדבר הזה יותר מעשרים שקל...
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23568&stc=1&d=1272147464

עכשיו אני משתמש בתיק ששימש פעם למיטת מסאז'ים שקיבלתי מחבר. הוא קטן יותר, מספיק למזרונים ולשקי שינה אבל לא לאוהלים, אבל יש לו סגירת ריצ'רץ' נורמלית והוא עשו מקורדרוי...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23569&stc=1&d=1272147464

zivo
25-04-10, 01:49
my2 cents

צריך להזהר מתיק גדול מדי. בד"כ התו"ל הוא לארוז על הארץ ואז להעמיס. זה גם עוזר בפריסה, מורידים ושמים בצד. עם צריך שטח איחסון גדול יותר, עדיף 2 תיקים.
כמו שהוזכר פה, יש חשיבות למיקום של הרוכסנים לעומת רצועות ההידוק. זה מאוד משפר את איכות החיים עם אפשר לפתוח את התיק על הגג ולהוציא (מעיל?) מבלי לשחרר את כל התיק.
עמידות למים - שום תפירה קונבנציונאלית לא תמנע כניסת מים בגשם ונסיעה של 80 קמ"ש! אם יש חשש לגשם, צריך להצטייד ביריעה נוספת, גדולה ולעטוף מלמעלה.

כנף שבורה
27-09-14, 23:21
מקפיץ הודעה ותיקה
מחפש עוד המלצות על מתפרות לתפירת תיק לפי מידות רצויות
אזור תל אביב הרצליה

-->