PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע מדומם

הדסופה
07-04-10, 00:30
שלום,

מנוע משופר 4700, קאמשפט חם.
המנוע נוטה לדומם יותר ממה שזכור לי בסופה הקודמת.
בנסיעה עם מזגן זה קורה כמעט בכל עצירה (כלומר בלחיצת הקלאץ' הסופית).
בנסיעה ללא מזגן זה כמעט לא יקרה בעצירה אלא יותר בכניסה למשל למכשול בראשון ללא גז. לא מדובר על מכשול משמעותי, מדרגונת יכולה להספיק. שוב, לא הייתי מזכיר את זה אם לא הייתה לי תחושה שזה קורה יותר מבסופה הקודמת שלי.

האם העובדה שמותקן קאמשפט חם תורמת לתופעה כיוון שמלכתחילה הטורים לא במיוחד קבועים , מנוע לא עגול "מבלבל" את המחשב ? (תיאורטית למנוע הזה יש יותר מומנט מלסטנדרטי גם בטורים נמוכים, לא ?)
מה עוד לבדוק ?

הד.

מוני אורבך
07-04-10, 08:48
קמשפט חם עוזר בטורים הגבוהים ופחות בנמוכים
בנוסף אם אין לך שיפורים נוספים מלבד הקמשפט החם הוא לא מאוד עוזר.
סעפת יניקה ופליטה משופרת ובמיוחד תכנות מחשב חדש.
המנוע שלך מוגדל האם המחשב תוכנת לגודל החדש?
אם לא זה בהחלט יכול להסביר את הנטיה לדימום ומנוע שלא עובד עגול

six 4 life
07-04-10, 09:26
קמשפט חם עוזר בטורים הגבוהים ופחות בנמוכים

לא נכון. תלוי איזה קאמשפט.

בנוסף אם אין לך שיפורים נוספים מלבד הקמשפט החם הוא לא מאוד עוזר.
לא נכון.

הדסופה- התופעה הזאת קרתה מאז שהרכב אצלך או שהתחילה לאחרונה?

מוני אורבך
07-04-10, 10:44
ידידי היקר
קל לכתוב לא נכון, קשה להוכיח.

נכון יש סוגים שונים של קמשפטים "משופרים"
אבל בעמי אני חיי ולא בארצות הברית.
בארץ בדרך כלל הקמשפטים החמים מיועדים לשיפור הספק בסלד גבוה.
זאת על ידי הרמת השסתומים יותר מהרגיל.
אם אין לך מערכת אספקת אוויר יותר טובה מהרגיל, מאין תבוא תוספת האוויר
או תוספת הפליטה.
אז נכון יש שיפור מסוים, אבל אתה לא מגיע למלא היכולת

eliv1
07-04-10, 13:34
התופעה שאתה מתאר תואמת בדיוק לחיישן מהירות (VSS) לא תקין/מחובר.
בדוק אותו ודווח.

ואין קשר לקמשפט החם.

six 4 life
07-04-10, 17:22
ידידי היקר
קל לכתוב לא נכון, קשה להוכיח.

נכון יש סוגים שונים של קמשפטים "משופרים"
אבל בעמי אני חיי ולא בארצות הברית.
בארץ בדרך כלל הקמשפטים החמים מיועדים לשיפור הספק בסלד גבוה.
זאת על ידי הרמת השסתומים יותר מהרגיל.
אם אין לך מערכת אספקת אוויר יותר טובה מהרגיל, מאין תבוא תוספת האוויר
או תוספת הפליטה.
אז נכון יש שיפור מסוים, אבל אתה לא מגיע למלא היכולת
מהסוף להתחלה
למצות מקסימום יכולת ממנוע ומהשיפורים שלו 98% מהאנשים בארץ לא מנצלים, אמרת קאמשפט חם לא עושה הבדל ללא שיפורים מסביב- אני אומר שכן, בדוק. זה שזה לא אידיאלי או מתקרב למקסימום תפוקה שלו- עניין אחר.

קאמ חם לסל"ד גבוה או נמוך- עכשיו אתה כבר מדבר בניחושים וזה מיותר. בכל אופן כמה חם הקאמ שלו זה לא הדיון, ובכל מקרה ברכב מוזרק כמו סופה גם עם קאמ חם מנוע הצעדים לא יתן לו להתכבות כ"כ מהר כמו שהבחור מתאר.

kobiarava
07-04-10, 17:50
ולכן צריך לשאול קודם כל- האם יש תסמינים נוספים לתקלה? המנוע עובד עגול בסרק? בדקת קודי תקלות? לחץ\ספיקת דלק? האם פילטרים אויר\דלק נבדקו\הוחלפו? מנוע צעדים? אם תבדוק ותענה על השאלות הנ"ל, תוכל לעזור לנו לכוון אותך לפתרון הבעיה

בהצלחה-קובי

הדסופה
07-04-10, 18:13
אחרי יום שלם שאני קורא את הדיון המתפתח בלי יכולת להגיב (חברה בטחונית, אינטרנט דרך שרת ICA) , העסק נסחף לדיון על קאמשפט חם שזה לא בדיוק הכוונה, אם כי מעניין לא פחות.

אז קודם כל נתונים נוספים:
יש סעפת פליטה משופרת/הדרס/אגזוז פתוח איך שלא תעדיפו לקרוא לזה. יש גם מע יניקת אוויר משופרת : פילטר פתוח ו"חילזון". אז אפשר להיות רגועים לגבי זה :) למרות שזו לא השאלה שנשאלה.

הסופה אצלי חודשיים עם רקורד של 2-3 טיולים קשה לי להגיד אם זה מלפני שבוע או כך במקור.

המנוע לא עובד לגמרי עגול - לא אמור להיות כך ?

לגבי חיישן VSS - דווקא בשרשור הרלוונטי היה תשובה הפוכה...מי צודק ?
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=43486
במסמך על מע' ההזרקה שיש באתר יש משפט כללי לגבי חיישן VSS "בעזרת האותות הנ"ל המחשב יכול לקבוע את מצב המנוע לייצוב סיבובי הסרק" - נראה לי כיוון מתאים לבדיקה

ואיך/איפה ניתן לבדוק תכנות מחשב ?

פילטר אוויר פתוח עומד לפני טיפול (בהחלט עשוי להיות מלוכלך...), שאר הדברים ייבדקו גם הם.

תודה,
הד

kobiarava
07-04-10, 18:20
תקלה בחיישן ה-VVS בהחלט משפיעה על עבודת המנוע, החיישן עובד על אותו קו 5V עם חיישני הקראנק והסנכרון (קמשאפט), שאני משער שאת חשיבותם לניהול המנוע אתה מבין.
בנוסף, מנוע שעובד לא עגול- כמובן שהמצב לא תקין או נורמלי. בדוק את הדברים שהוזכרו ותקבל תשובה למקור הבעיה.

קובי

eliv1
07-04-10, 19:32
המנוע לא עובד לגמרי עגול - לא אמור להיות כך ?

לגבי חיישן VSS - דווקא בשרשור הרלוונטי היה תשובה הפוכה...מי צודק ?

אתה יודע, לא צריך להקשיב לכל קשקשן, כי הרי התשובה שלו הייתה כל כך מנומקת ומוסברת.. :-?

ובקיצור, התקלה שאתה מתאר, כיבוי בהגעה לרמזור וכו', היא תופעה קלאסית שמתרחשת כאשר חיישן ה-VSS אינו תקין, או לא מחובר, תסמוך על ח'ברה מנוסים...

בכל מקרה, המנוע אמור לעבור עגול, תוריד קודי תקלות, ונתחיל משם, אחרי זה בדוק את חיישן המהירות אם הוא מחובר בכלל, אם מחובר בדוק את החיווט, ונמשיך משם...

הדסופה
07-04-10, 21:26
הקוד 15 = VSS מופיע ברשימה התקלות שלי, כלומר החיישן מנותק. היה ידוע מראש רק שלא קישרתי עד התגובה לגבי ה VSS בשרשור הזה.

גיחה מהירה מתחת לרכב הזכירה לי שמדובר בטרנספר 241. החיבור החשמלי מנותק מפני שלא קיימת החתיכה (מצוירת בשחור בספר של הסופה בפרק של ההזרקה ומחשב) שאליה נכנס החיבור החשמלי ויוצא מד המהירות. הכבל העבה של מד המהירות מחובר ישירות לבורג שנכנס לקייס של הטרנספר ואין איפה להכניס בכלל את המחבר החשמלי....

מצורפת תמונה

כלומר צריך להשלים את החתיכה הזו או שזה נובע מהבדל בין 231 ל 241 ?

eliv1
08-04-10, 07:20
החלק שחסר הוא אכן החיישן עצמו, מוזר מאוד שיש לך כבל ספידומטר בסופה, (סופה 92?)
בכל מקרה, אתה זקוק לחיישן שיש לו חיבור גם לכבל וגם מייצר סיגנל חשמלי, אתה יכול להשיג כזה אצל אורן ויריב מכפר הנגיד, אני זוכר שראיתי כמה אצלו... (מס' הטלפון של אורן: 0547000073).

הדסופה
12-06-10, 11:40
סגירת סיפור:
1 - חיישן מהירות חובר למחשב+לדשבורד
2 - מזגן חובר דרך המחשב

העבודות בוצעו ע"י אמל משפרעם במסגרת "שיקום חשמלי" וחיווט מחדש.

התופעות נעלמו.

הד.

-->