PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש חזק מהנעילה הקדמית

עוזי5555
07-04-10, 22:35
הרכב נועל צמיג 33 , עם נעילה קדמית פאוור טרקס.
הקורונה די חדשה.
שהרכב במצב 4*4 ואני נותן גז או יוצר קצת עומס על המכלולים אני שומע רעש חזק מאד מלחיץ ,כאילו שמשהו נשבר לו שם כל מי ששומע את זה נלחץ מהרעש
סוג הרעש הוא כמו דפיקת פטיש על ברזל בחוזקה.
הרמתי את הרכב על ג'ק ובדקתי את הצלבים מצד ימין יש חופש קל(לא נראה רציני) , ומצד שמאל אין שום חופשים.
מישהו מכיר את הסיטואציה או יודע לפחות ממה הרעש הזה נובע???:confused:

shmil
07-04-10, 22:45
הרכב נועל צמיג 33 , עם נעילה קדמית פאוור טרקס. נו-סליפ? כמה זמן וק"מ מותקנת?
הקורונה די חדשה. רק הקורונה? החלפת קורונה ללא החלפת בן זוגה הסיאמי?
שהרכב במצב 4*4 ואני נותן גז או יוצר קצת עומס על המכלולים אני שומע רעש חזק מאד מלחיץ ,כאילו שמשהו נשבר לו שם כל מי ששומע את זה נלחץ מהרעש
סוג הרעש הוא כמו דפיקת פטיש על ברזל בחוזקה.
באיזו תדירות? כל הזמן, אחת לכמה מאות מטרים, בסיבובים?
הרמתי את הרכב על ג'ק ובדקתי את הצלבים מצד ימין יש חופש קל(לא נראה רציני) , ומצד שמאל אין שום חופשים.

אם זו נו סליפ, והתדירות לא גבוהה, ובפרט אם הנעילה חדשה - זה יכול להיות תקין ולנבוע משחרור הנעילה.
אבל - תלוי בתשובות שתספק לשאלות שאלתי.

עוזי5555
07-04-10, 23:01
הנעילה היא נו סליפ
לא מותקנת הרבה זמן לא יודע לספור קילומטרים..
הרעש נוצר בזמן עומס לאו דווקא בסיבובים.
הרעש הוא כמו התיקתוקים המוכרים מנעילות אוטומטיות אבל התיקתוק הוא יחיד וחזקקקקק מאד כאילו שמשהו נשבר..כמובן שזה קורה רק בעומס..עם גז ולחץ על המיכלולים עקב מכשול או סתם עומס מיותר..

shmil
07-04-10, 23:17
אתה רציני, אתה.

הנעילה היא נו סליפ
לא מותקנת הרבה זמן לא יודע לספור קילומטרים.. אני מניח שאתה מסוגל למקם אותי בין 2 ל-2000.
הרעש נוצר בזמן עומס לאו דווקא בסיבובים. גם על כביש וגם בשטח? חול/כורכר?
הרעש הוא כמו התיקתוקים המוכרים מנעילות אוטומטיות אבל התיקתוק הוא יחיד וחזקקקקק מאד כאילו שמשהו נשבר..כמובן שזה קורה רק בעומס..עם גז ולחץ על המיכלולים עקב מכשול או סתם עומס מיותר..
אתה כתבת "עומס מיותר" ואין לי אלא להסכים איתך.
נהיגה עם נעילה שונה מנהיגה ללא. לא צריך לת בגז, נוסעים יותר עדין.

עוזי5555
07-04-10, 23:38
הנעילה אני מעריך שהיא קיימת על הרכב בסביבות ה 5000 ק"מ..

הרעש לא קיים על הכביש ולא על נסיעה בכורכר או חול (שבילים)..

יכול להויצר רק בזמן מכשול והעומס שהוא מייצר...לדוגמא השבוע ירדתי עם הרכב לחוף הים לא הורדתי אוויר ...הרכב התקשה לנוע אחרי שעצרתי..ואז נשמע הרעש תוך כדי המאמץ...
דוגמא נוספת בדיונה עם גז חזק הרעש נוצר..אני חוזר שוב הרעש ממש חזק, כמו מכת פטיש על ברזל ממש מלחיץ...

shmil
07-04-10, 23:42
לעניות דעתי - הרעש שאתה מתאר הוא תקין בתנאי הנהיגה שלך.
אין לי אלא לאמר שוב:

אתה כתבת "עומס מיותר" ואין לי אלא להסכים איתך.
נהיגה עם נעילה שונה מנהיגה ללא. לא צריך לת בגז, נוסעים יותר עדין.

סופת המדבר
08-04-10, 21:55
לא הזכרת שהרעש נשמע מהחלק הקידמי של הרכב
אז אולי מהטרנספר?? יכול ליהיות שהשרשת שמחברת את ההנעה קידמית קצת רפוייה\ ישנה
ואז במאמץ היא קופצת על הגלג'ש

קרה מקרה כזה לחבר ליפני שנה בערך בסופה.. במאמץ היה רעש כמו שאתה מתאר
של נקישות חזקות
כמובן שהחליף שרשרת וזה יסתדר

yoav21
09-04-10, 08:30

כל חופש שאתה יכול להרגיש ביד הוא רציני !, זה רק עניין של זמן עד שתשבור צלב או תגזור צרייה.
שווה מאוד להחליף את הצלב בבית בתנאים נוחים ולא בלחץ אחרי שנשבר בשטח!

לגבי הרעש מהנעילה, אני לא יודע מה סגנון הנהיגה שלך ומתי הרעש קיים קצת קשה דרך המחשב לתת איבחון אבל אם אתה מתאר תופעה שמתרחשת בכל פעם שמפעל לחץ על המערכת זה לא תקין.
שווה לנסות לעבור את אותו מכשול פעמיים ובפעם השנייה לנהוג יותר עדין ולראות גם אם אז נשמע הרעש החזק, במידה ולא אז אולי הבעייה באופי הנהיגה.
בכל מקרה שווה לפתוח את הביצה ולבדוק שהכל שלם והאם המרווח של הנעילה תקין.

באופן כללי כן יש רעשים מהנעילה אך לא בתדירות והאופן שאתה מתאר

יואב

אברמלה
10-04-10, 09:13
יכול להיות ששרשרת טרנספר מחליקה.. ויכול להיות שהפין הקטן בספייסר של הנעילה נישבר. . הבדיקה שלך היא פשוטה. תוריד דריישפייט קידמי . ותיסע במאמץ. דופק. שרשרת טרנספר. לא דופק. הפין בנעילה שבור.

הצפרדע
10-04-10, 09:34
תקשיב למה שאומר אברמלה - הוא יודע בדיוק מה הוא אומר ויש לו המון נסיון.

סופת המדבר
11-04-10, 17:15
אבל אם הוא מוריד דרייבשאפט קידמי אז לא יהיה עומס על השרשרת אז היא לא תיקפוץ

עוזי5555
13-04-10, 23:08
יכול להיות ששרשרת טרנספר מחליקה.. ויכול להיות שהפין הקטן בספייסר של הנעילה נישבר. . הבדיקה שלך היא פשוטה. תוריד דריישפייט קידמי . ותיסע במאמץ. דופק. שרשרת טרנספר. לא דופק. הפין בנעילה שבור.

אולי תמליצו לי על איש מקצוע שיודע להתעסק ולבדוק את הנעילה הנ"ל (אני לא טיפוס טכני)....כמובן שפותחים כבר את הסרן אז גם להסתכל ולבדוק בין היתר שהכל תקין בפנים..

תודה מראש

עוזי

-->