PDA

צפייה בגרסה מלאה : מותר לבקש פה הנחיות למסלול טיול בדרום ?

גיא
25-08-04, 22:31
אם כן,
אז אני מעוניין לטייל בנחל חווה, יש מה לעשות שם בכלל ?
גבי חווה זה במסלול ?
המלצות ?

במידה וזה לא מסלול מומלץ אז המלצה על מסלול אחר ?

המטרה היא טיול "זקנים" לא הרבה עבירויות וגם אם כן אז שלא יעצרו את השיירה, הרבה עצירות לקפה ולשמוע את השקט במדבר ולהריח את הדממה.

תודה.

קיד
25-08-04, 22:57
אח שלי,
זחל חווה זה באמת טיול של זקנים.
1 ק"מ נסיעה בג'יפ.
לאחר מכן 12 ק"מ הליכה ברגל.
אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה לעשות באוגוסט?
קיד.

asafk
25-08-04, 22:57
גבי חווה- מקום קסום. לא פחות, ואפילו יותר- עין חווה. יש קצת הליכה, אבל לא נורא. בגבים יש מים כל השנה, אבל בסוף הקיץ... קצת מג'וייפים. במעיין- יש נביעה כל השנה, אבל עכשיו יש גם דבורים- אז זהירות.
אפשר להיכנס מכיוון מצפה רמון, על השביל שהולך על שפת המכתש לכיוון מזרח, עד מעלה נוח וציר הנפט, ולהמשיך משם צפונה עד לגבי חווה, ומשם חזרה מערבה דרך רמת נפחא. לחילופין, אפשר לחזור למעלה נוח, לרדת אותו לכיוון הר ארדון ורמת סהרונים ולצאת משם לכביש. טיול של פחות מיום (כול ההליכה הרגלית), עם הרבה "רוח מדברית".
עוד דרך יפה למעיין, היא דרך ה"סדקים" (שוב, ברגל)- מסלול ירוק. מאוד מרשים, הליכה קצת יותר אתגרית וארוכה, חצי יום הליכה.

מהאיזורים הקסומים של המדבר, למי שמוכן לרדת מהאוטו.

אסף.

גיא
25-08-04, 23:21
תודה אסף,
זה נישמע בדיוק כמו מה שאנחנו מחפשים.

גיא.

גיא
25-08-04, 23:22
אגב,

רשמת מים מג'וייפים ... מה הכוונה ?
מה המקור של המים ?
מותר לרחוץ בהם ? ( יש מספיק לזה בכלל ? )

ארז
25-08-04, 23:41
המים מגיעים לשם מהגשמים, הם עומדים כל השנה ומתחדשים בחורף, אסף צודק המקום מדהים אבל חובה, פשוט חובה להשאיר מישהו עם הרכבים, יש בדואים בסביבה ואני ראיתי לא פעם אחת שהם פרצו ואפילו שרפו רכבים.

ד ו ר ו ן
26-08-04, 00:29
גיא,
אין מצב שאתה משאיר שם רכב בלי השגחה כשאתה יורד לבריכה. יש 15דק'~ הליכה מהחנייה עד לבריכה ואפילו את החלון נשבר לא תשמעו.יש שם ילדים בדואים שגונבים הכל,אפילו קסטות של טייפ אם עדיין יש לך דבר כזה באוטו.
מעבר לזה,
זה לא נביעה אלא גב רגיל,רק מה,השמש לא מגיעה לשם אף פעם ובגלל זה המים נשארים כל השנה.
אם אתה מגיע מצפון למפגש של ציר הנפט-נחל חווה אתה מגיע לירידה תלולה עם קצת מדרגות+דרדרת,במקביל אליה ממערב(שמאל) יש דרך סבירה יותר אם זה לא מתאים לרדת בתלולה,מדרום הדרך הנוחה יותר מימינך.כל מקרה ישר בתחתית לכיוון מזרח זה המסלול הרגלי לנחל.
אפשר גם לשלב את "מאגורות נחש צמא" במסלול הזה,גימיק נחמד ומקום יפה לעצור בו עם נוף לבקעת צין.

גיא
26-08-04, 12:24
הפחדתם אותי

בן אדם אחד שנישאר בחניה עם הרכבים זה מספיק להפחיד אותם ? או שצריכים פלוגה עם נשקים וכו' ??

yoav
26-08-04, 13:18
בן אדם אחד כן- בתנאי שהוא שוורצנגר/ואן-דאם.
לחילופין- בן אדם אחד, אפילו כחוש וחלוש ליד הרכבים. + 15 יס"מניקים במארב בשיחים...

סתם נו- למיטב נסיוני עם בני דודינו הם לא בקטע של להתעמת עם המטיילים עצמם אלא רק לנצל רכבים עזובים, ולכן כל אחד שיישאר לשמור על הרכבים, אפיל וסבתא זקנה שלא בא לה לצעוד ברגל, זה די והותר. (בכל מקרה תשאירו לה פלא פון, M-16 עם צולבת בהכנס ואקדח זיקוקים...)

-->