PDA

צפייה בגרסה מלאה : סובארו 4X4

combina347
08-04-10, 07:05
מאחר שלאמצאתי כאן פורום על סובארו
אני פותח שרשור כדי לעזור לחבר טוב ולהפתיע אותו ברעיונות חדשים מאחר ויש לו שני ילדים והוא עסוק כל הזמן
ויש לו המון בעיות עם הסובארו 4X4
אז ככה אני מחפש רעיונות וקומבינות לשיפור וחיזוק סובארו 4X4
הבעיות הידועות הן בחלק הקדמי (צריות תפוחי הגה נאבות וכו..)
כל רעיון או מידע התקבל בברכה

lior_b.s
08-04-10, 09:11
בוקר טוב
זה המקום לשאלות שלך-מועדון סובארו

http://www.subaru4x4.com/

ליאור

גיא
08-04-10, 12:50
אולי כן יש סיכוי ... בכל זאת יש פה כמה בעלי סובארו.

מצד שני, תן פרטים, דגם, שנה, תקלה ... כמה שיותר יותר טוב.

combina347
08-04-10, 20:14
מדובר בלאונה שנת 91 4x4 1800
הרכב מוגבה מקדימה ומאחורה
חיפשתי כבר בהמון אתרים וגם בחול אבל לא מצאתי פתרון טוב אז אני מנסה כאן
חבר שלי קנה את הרכב מוגבה אך כל מספר חודשים יש לו בעיות בתפוחים ובצריות קדמיות אני חושב שמדובר על צריה ימנית במיוחד
והבעיה חוזרת ולא חשוב מה טיב השיפוץ
אני מחפש פתרון לבעיה אל הפתרון צריך להיות אסטטי כדי לעבור טסט
מדובר על סובארו מיכוון שזוהיא משפחה מטיילת כוללת ילדה בגן ותינוק לכן לא עברו לרכב אחר כגון סמוראי ששם יכולתי לשים את ידי ולעזור
חשבתי על צריות מחוזקות מסובארו אחרת או בניה של צריות כאלו
הקטע שהרכב לא שלי ואני לא יכול לפרק את חלקיו באופן חופשי ולתכנן והנה אני מתייעץ כאן
לא מדובר בעלות כרגע אלה בפתרונות יצירתיים
עיניין הספייסרים של הבודי ליפט והנמכת המנוע לא מקובל
תודה רבה

גיא
08-04-10, 22:35
דוקא פה יש משהו לעזור.
היה קיט, תחפש באינטרנט.
אני לא זוכר את שמו של הממציא אבל זה היה מאושר לרכב ועבר טסט.

אולי אפשר להשיג את זה עוד.

רפאל
08-04-10, 23:25
היי קובי

לאורך כל השנים סובארו הייתה יבואן הרכב היחידי שאישר הגבהות רכב, העביר אותן אישור טכניון, וכן לא ביטל אחריות בגין הגבהת הרכב. כל זאת בתנאי שהגבהת הרכב נעשתה בצורה מסויימת ובגובה מסויים.
כל הגבהה מסוג אחר אינה מומלצת לרכב וכן תגרור אחריה שבירה של חלקים כאלו ואחרים.
לפי התאור שלך, לדעתי, הרכב מוגבה מדי ולכן הציריות אינן עובדות בתוך המגבלה שלהן ונשברות.
סובארו ביצעה ניסויים רבים והגיע להגבה אופטימלית מכל הבחינות. עד היום הוגבהו לא מעט רבים ונמסרו ללקוח כחדשים עם ההגבהה ואין אם זה שום בעיה ולא נגרמים נזקים לצריות, מוטות מייצב, תפוחים וכו'.
במידה ותוכל לתת את גובה ההגבהה ברכב המדובר ובצרוף של תמונה אוכל לתת את דעתי בייתר דיוק ורצינות.

וכן, כל ההגבהות נעשו בעזרת קיט חרוט מאלומניום שנמצא בין התושבת העליונה של הקפיץ ובין גוף הרכב - בודי ליפט בשפת חברי הפורום. ולא, אין שום צורך בהנמכת מנוע או משהו אחר.
יש רק לבנות את ההגבהה ע"פ המידות הנכונות.

בברכה

רפי

combina347
09-04-10, 03:44
הבנתי ונשמע מעניין מאוד
נניח שההגבהה יותר גדולה לאיזו מידה אני צריך להקטין אותה
האם ניתן בכל זאת להחליף צריות למחוזקות של איזה רכב אחר או רק תפוחים כדי לתת יכולת עבודה גם בזויות כאלו

mixael
11-04-10, 03:38
אני לא זוכר את שמו של הממציא אבל זה היה מאושר לרכב ועבר טסט.

אולי אפשר להשיג את זה עוד.

אם אני לא טועה שמו איתי מליניאק

בנוגע להגבהה מקסימלית ללא נזקים - בטנדרים זה 3-5 ס"מ, לא יותר. אח"כ הציריות נשלפות מתוך הפעמונים. הלאונה קצת יותר רחבה => ציריות ארוכות יותר, אבל עדיין ה-5 ס"מ היא המגבלה העליונה ללא נזקים.
יש בעיה לבנות צירייה "היברידית" מחלקים חזקים יותר, בגלל הפעמון החיצוני הגדול והייחודי.
החריצים הזחיחים של הפעמון הפנימי זהים לאלה של האימפרזה/לגאסי, אבל לא תהיה התאמה למוט או לפעמון החיצוני. מה גם שהמודלים החדשים הם רחבים יותר והציריות שלהם בנויות לעבודה בזוית מתונה יותר.

כמו שכבר אמרתי לך פעם באתר אחר [תחת הניק DESERT], תמצא זוג ציריות של סובארו XT טורבו, תרכיב ותראה כמה זמן יחזיקו. המכלולים שלו אמורים להיות חזקים יותר.

תפוחי היגוי עולים 50ש"ח ליחידה, ולטעמי לא שווים את הטרחה של החיפושים וההתאמות.
ורק כדי לחסוך לך חיפוש בכיוון לא נכון - החלפה למסרק קצר יותר כדי להגדיל את אורך מוטות ההיגוי ולהקטין את זויות העבודה - לא יבוא ממשפחת סובארו. המסרק של הטנדר באותו הרוחב כמו זה של הלאונה, וההגה של הג'סטי אמנם יכול להתאים אבל חלש מדיי לאוטו כזה.

אם בכל זאת יתמזל מזלך ותמצא רעיון חדש או מגניב, אשמח לשמוע!

combina347
12-04-10, 00:39
פניתי אליכם כי אין לי המון זמן ואין לי יכולת לפרק לו את הרכב ולהנדס מחדש
אבל בנוגע לתפוחי ההגה דווקה כן מצאתי רעיון
הרעיון הוא כמו ברכבים אחרים שיש מוט דראג לינק פשוט את המוטות שיוצאים ממסרק ההגה
להחליף במוטות S כך בהזוית תחזור להיות 0 כמו בהתחלה וכך יהיה מספיק חופש תנועה ופחות לחץ על התפוחים

רפאל
12-04-10, 19:27
היי קובי

האם אתה רוצה לקחת עליך את האחריות של שינוי מוטות היגוי ברכב הנוסע עם הורים ושלושה ילדים ?

ולא אוסיף !

רפי

refa_l
15-04-10, 22:31
הייתי בעלים של סובארו כזו במשך שנתיים

ציריות: הדגם הזה מגיע עם צריות מחוזקות הפעמונים יותר גדולים והציר יותר ארוך. אם אין על הרכב כנראה שהן הוחלפו ברגילות. מנסיוני גם המחוזקות צריך להחליף לעיתים קרובות (אצלי כל פחות מחצי שנה ציריה שמאל הייתה מוחלפת). אם זו רק ציריה אחת אז יכול להיות שמסרק ההגה לא ממורכז ואז לצד מסויים (במקרה שלך ימין) הוא מסתובב יותר ניתן לבדוק ע"י ספירה של סיבובים לשני הצדדים ולהשוות. בכל מקרה בסובארו לא מומלץ לסובב את ההגה עד הסוף מכיוון שהזוית שלו גדולה משמעותית מרוב הרכבים, ובשילוב עם הרבה גז והגבהות ציריות נטחנות כו כלום.

לגבי חיזוקים ושיפורים אין מוצרי מדף (בארץ לפחות) והכל תוצרת עצמית. אל תצפה למצוא סט קפיצים בולמים להגבהה כי לא קיים.
רק ספייסרים מומלץ מעל הבולם כדי לא לקצר מהלך מתלה וניתן לשים גומיות בתוך הקפיצים כדי להקשיח אותם. אגב לא עשו לי בעיות בטסט על הגבהות.

ניתן להרכיב ג'נטים של פג'ו 14 אינטש ולהרויח עוד גובה, קשה לאשר את המידה.

הגה :פשוט לעקוב אחרי חופשים ולהחליף מה שצריך.

בהצלחה

abucoral
01-07-10, 14:22
יש גיר שהיציאה לציריה היא דקה יותר, ואז הן פחות עמידות. פעם היה לי כזה רכב בדיוק, וכשהחלפתי גיר גיליתי שהציריות הקיימות לא מתאימות.

ככלל כשמגביהים את הרכב כל הגאומטריה של הציריות משתנה. מנסיון, אפשר לעבור כמעט בכל מקום בלי ההגבהות.

אם הרכב עם צמיגי 14 זה מגביה אבל מעמיס מאוד על רכיבי ההנעה.

שלח לי בפרטי את מספר הרישוי, מעניים אם זה הרכב שהיה שלי...

נעים לראות שרשור כזה, מכרתי את שלי מזמן, ואני מתגעגע אליו...

subaman
06-07-10, 19:33
אני חושב שהבעיה של הרכב זה לא ההגבהות אלא הג'נטים המורכבים,
אם הוא החליף מ 13 ל 14 אז הציריות שלו ילכו מהר מאוד,
עדיף להחזיר למידה המקורית, דרך אגב לסטיישנים האלו יש מידה מיוחדת 185 \70 \13
צמיג רחב יותר,

mixael
06-07-10, 21:35
יש לך במקרה מסמך שמאשר 185 לסובארו ?
בכל ספרי האוטודאטה שראיתי מופיעות רק שתי המידות הידועות, 155 ו-175/70/13

subaman
06-07-10, 23:56
כן, יש ויש, בדוק ,ידוע ,מניסיון,
אצלי ברישיון הרכב, וגם בפחית שמוצמדת לגוף הרכב בדופן של הדלת של הנהג , כאשר פותחים את הדלת,
ל4X4 GL 1800 יש את המידה הזו, ונדמה לי גם ל1800 GL ה 4X2.
לא מקומבן, אלא חוקי ותקין

mixael
07-07-10, 02:16
ברור שלא מקומבן. אם כך, זה אמור להופיע באיזה מקור בירוקרטי...
יש לך מקור נוסף למעט הרשיון והלוחית? מכון רישוי שמכיר במידה הזו?

subaman
10-07-10, 13:47
אני לא מבין את שאלתך,

מה אכפת לי ממכון רישוי??

למה הוא צריך לענין אותי??

הרכב הגיע ככה מהיצרן, ככה כתוב ברישיון הרכב, ככה כתוב בספר של הרכב, ככה כתוב בפחית המוצמדת לרכב בדופן הדלת של הנהג

גם בקומפיוטסט יש להם בספר את המידה הזו,

אז מה הבעיה?
מידה גדולה יותר מזו שציינתי אם בחתך, או גודל ג'נט , היא פשוט לא תקינה ולא תעבור טסט.

ייתכן ומידה זו היא ל 1800 4X4 בלבד, או וגם, ל1800 2X4.

mixael
11-07-10, 02:12
לך אין שום בעיה :p

הבעיה מתחילה כשגם אני רוצה מידה גדולה כמו שלך, ובצורה חוקית

בספרים של שני מכונים שבדקתי, המידה שלך לא מופיעה בהקשר של שום דגם סובארו, ומה שמופיע מתייחס באופן גורף לכל הדגמים והנפחים.

סביר להניח שב'קומפיוטסט' ישנו ספר אחר, וייתכן שגם המידה שלך מופיעה שם בהקשר לכל הדגמים (יתכן ולא, או רק ל-1800סטיישן-ואגון, או רק ל1600/1800, או רק ל-1800 מ-85 ומעלה, או רק רמת גימור GL, או כל קומבינציה הזויה אחרת).

היכן בדיוק נמצא 'קומפיוטסט' המדובר ?

subaman
11-07-10, 11:28
הקומפיוטסט ממוקם במזרח ראשון,

חוץ מזה אתה מוזמן לראות בעצמך שברישיון הרכב שלי מאושרת המידה שכתבתי, וגם ברכב עצמו זה כתוב.

mixael
11-07-10, 13:09
סובאמן היקר,
שלא תבין לא נכון - לא מעניין אותי, לא מפריע לי ולא איכפת לי מה רשום ברשיון שלך או של מישהו אחר ואיך הרישום הזה הגיע לשם! באמת
ואני מאמין לך בלב שלם שזה היה אצלך שם מאז ומתמיד
העניין הוא שאם אני מעוניין לרשום שם משהו שונה ממה שיש לי, אני צריך לספק אסמכתות כלשהן, ומבט על רכב אחר לא יספק אותם, מן הסתם.

ותודה על המידע, אבקר שם בהזדמנות הקרובה

subaman
11-07-10, 18:14
תבדוק בפחית הקטנה שבדופן הדלת של הנהג, צריך להיות לך מצויין שם המידה של הצמיגים,
תלך עם זה, זה האסמכתה הכי חזקה, הם לא יכולים להתווכח עם הנתון הזה.
וחוץ מזה אם לא רשום לך ברישיון את המידה הזו, יכולים לחייב אותך ללכת לעמדה 1 בחולון,

אני גם הלכתי לשם אחרי שבטסט אחד ,החליט מר בוחנצ'יק החביב, שלא נראה לו שהרכב שלי עובר טסט כבר 15 שנה כאשר כתוב לו בסעיף ה"הנעה" 4X2, למרות שהוא 4X4 ,וגם מצויין לו במספר שלדה, ועוד אח"כ מצא איזה טעות או ספרה חסרה במס' מנוע,

לך תבין טמטום של אנשים.

itt8
15-07-10, 18:07
מדובר בלאונה שנת 91 4x4 1800
הרכב מוגבה מקדימה ומאחורה
חיפשתי כבר בהמון אתרים וגם בחול אבל לא מצאתי פתרון טוב אז אני מנסה כאן
חבר שלי קנה את הרכב מוגבה אך כל מספר חודשים יש לו בעיות בתפוחים ובצריות קדמיות אני חושב שמדובר על צריה ימנית במיוחד
והבעיה חוזרת ולא חשוב מה טיב השיפוץ
אני מחפש פתרון לבעיה אל הפתרון צריך להיות אסטטי כדי לעבור טסט
מדובר על סובארו מיכוון שזוהיא משפחה מטיילת כוללת ילדה בגן ותינוק לכן לא עברו לרכב אחר כגון סמוראי ששם יכולתי לשים את ידי ולעזור
חשבתי על צריות מחוזקות מסובארו אחרת או בניה של צריות כאלו
הקטע שהרכב לא שלי ואני לא יכול לפרק את חלקיו באופן חופשי ולתכנן והנה אני מתייעץ כאן
לא מדובר בעלות כרגע אלה בפתרונות יצירתיים
עיניין הספייסרים של הבודי ליפט והנמכת המנוע לא מקובל
תודה רבה
היה לי סובארו 4X4 1991 1800 גיר אוטומטי (למייטב ידיעתי היחיד בארץ) במשך מספר שנים, אין שביל שלא עברתי איתו בדרום ובצפון, לגבי שבירת הציריות ותפוחים הסיבה לכך היא אינה טיב החלקים אלא תוצאה של הגבהה לא תקינה של הרכב, ככל הנראה הגביהו אותו יותר על המידה לכן נשברות ציריות, עם חבר שלך לא ינמיך תמשכנה להשבר הציריות.

combina347
04-08-10, 19:38
כן את זה גם אני אמרתי לו אך כניראה שהוא אוהב את הרכב ככה בתצורה הזאת
השאלה שלי הייתה האם יש חלפים ממכוניות אחרות לרכב הזה
אני יודע שיש שני סוגים של ציריות 2X4 ו4X4 והשניה מסיבית יותר אך גם היא נשחקת מהר מאוד
וחשבתי לעצמי אולי יש פעמון אחר יותר טוב
בכלל אשמח לשמוע על פטנטים ושיפורים שיש לכלי הזה

subaman
05-08-10, 20:03
אפשר לקנות פעמון של סובארו 1800 ולהרכיב על הציריה, במקום ולהחליף ציריה קומפלט, וזאת בהנחה שאתה יודיע בוודאות איזה מפרק דופק,
כי כשאתה קונה משופצת, אתה לא בדיוק מקבל 2 פעמונים חדשים שהורכבו מהקופסא במיוחד בשבילך.

combina347
08-08-10, 00:27
תודה רבה
את הנ"ל עשיתי אני אוהב קומבינות חזקות האם יש כאלו

subaman
10-08-10, 02:43
דרך אגב יש כמה פריטים (או שהיו וכנראה כבר אינם ) של סובארו לאונה אוטומטי עם 4X4 שזה הכפתור שנועל את הדיפרנציאל האמצעי,
החיסרון של הדגם הזה שאין הילוך כח.

combina347
07-12-10, 02:17
בימים הקרובים אני מתחיל הסבה של סוברו עם הגה רגיל להגה כח
מעוניין לקבל טיפים מאנשים שעשו זאת כבר בעבר

mixael
07-12-10, 12:58
מה הדגם המדויק?

לאונה דור 2 זה סיפור אחד,
לאונה דור 1 / טנדר זה קצת יותר מורכב, אבל גם לא מסובך בכלל

combina347
10-12-10, 22:01
מדובר על טנדר 2X4
תודה רבה

combina347
10-12-10, 22:02
הכי חשוב אם יש תמונות
שווה לא פחות ממילים

mixael
10-12-10, 22:44
לצערי אין לי תמונות, אבל בטנדר אתה תצטרך להשיג את החלקים הבאים:

מסרק הגה הדראולי של לאונה
מפרק אוניברסלי של הלאונה
משא' הגה + אלתור של תושבת תואמת, או סט של תושבות אביזרים למנוע EA71 הכולל תושבת למשא ההגה
במקור, הצנרת ההדראולית ברכב הזה מנותבת לאורך גשר המנוע וסביב לכל המנוע. או שאתה משיג את כל הצנרת שלמה (יושבת כמעט אחד לאחד), או שאתה חותך את הפלאנג'ים מהצנרת הישנה ומייצר צנרת לחץ שעוברת בדרך הקצרה וההגיונית.
בגדול, במקור משאבת ההגה יושבת במרכז, מעל פולי המנוע.

הכי טוב זה ללכת לפרוקיה ולפרק הכל מלאונה שלמה, ולראות איך הכל אמור לשבת. או לחילופין לחפש ביד2 מישהו עם רכב כזה מושבת בתאונה, ולרכוש ממנו. או ללכת לאשדוד ולהמתין לדביל התורן שבא למסור את הרכב שלו לגריטה, לשלם לו כמה גרושים ולפרק לו את החלקים ברחוב.

כמו כן, חלקים של לגאסי דור ראשון או אימפרזה מתאימים למשימה. תצטרך רק להשיג/לחרוט פולי מתאים למשאבה, בשביל רצועת V במקום ה-PK.

מסרק ההגה ההדראולי הוא כמעט באותו הרוחב כמו המכאני המקורי של הטנדר, אבל מוטות ההיגוי ארוכות יותר.
מודדים את הרוחב הכולל של המסרק המכאני, הולכים לחנות חלפים ומחפשים זוג מוטות היגוי קצרים יותר שיש להם הברגות תואמות. מנסיון, קיימים לפחות שני סוגים - של יונדאי ושל ב.מ.וו. אין לי מושג של אילו דגמים בדיוק. גרמושקות מתאימות הן של פורד טרנזיט, אוודי A4, ובטח של עוד כמה.

על מנת להרכיב את המסרק ההדראולי בתוך גשר המנוע, יש להפריד את חלקו התחתון. הוא מחובר ב-4 ריתוכים נקודתיים. קודחים אותם עם מקדח 6, ובמקומם מרתכים אומים, או פשוט מחזירים הכל עם 4 ברגים+אומים.
חובקי ההגה של הלאונה שטוחים מדיי, אז מניחים כמה דיסקיות בינם לבין תושבות המסרק אשר על גשר המנוע.

כל השאר הוא כבר עניין פשוט של הרכבת חלקים תואמים.

חלק קטן מדגמי הלאונה ישנה (1980-84) היה מצוייד במסרק הגה הדראולי. אם אתה משיג כזה, יש לך חלקים BOLT-ON . נדיר מאוד.

בהצלחה

combina347
11-12-10, 03:41
תודה רבה לך זה נראה ממש הסבר מפורט לחלוטין
על הרכב קיימת כבר משאבת הגה ממנוע שהורכב מפירוק בא כבר קומפלט אני מקווה שיש שם את הצינורות
ההסבר על מסרק ההגה וכל הנילווה היה ממש חשוב
נשאר לי לבדור מה מצב הגרמושקות ולצאת לדרך
אני יעדכן ואולי גם אצליח לצלם את תהליכי העבודה למען כולם
שוב תודה רבה זה אמור להתבצע בשבוע עד שבועיים הקרובים
תודה מקרב לב

-->