PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרילנדר 99/00

elyashiv_b
08-04-10, 15:36
שלום רב!

אני מתעניין מאוד לאחרונה בפרילנדר 99-00 (מסגרת תקציב 30000.) המחיר של הרכב לא בשמיים ולפי הבנתי גם עלויות הדלק נמוכות יחסית.
מישהו יכול להצביע לי על הנקודות השליליות בג'יפ הזה?
מישהו מחזיק כזה ויכול לשתף באמינות וכ'. אני לא מוצא הרבה חומר על הג'יפ הזה באינטרנט משומה...
תודה מראש.

bizon
08-04-10, 15:50
א. אם אתה מחפש ג'יפ אתה לא בכיוון
ב. אופצית החיפוש תגלה לך כמה וכמה דברים לגביי פרילנדר אני מציע לנסות אותה

גיא
08-04-10, 16:23
:)

נקסט.

יואב פולס
08-04-10, 17:08
ואם הוא מתאים לתקציב שלך אבל לא לשימוש המצופה אז הוא טוב או לא? אם תתחיל בתיאור של מה אתה מצפה מהרכב נוכל לענות לך האם פרילנדר יכול לספק את הצרכים שלך.
כרכב לשטח קל, כאשר אתה מבין שיש לו מגבלות עבירות, ולא מדובר בהשוואה ל"מפלצות" אלא גם בהשוואה לגאלופר, טראנו, קוראנדו, ובוודאי כל הטנדרים ה 4X4 - אם אתה מבין שהוא נחות מהם משמעותית בשטח, אז יש על מה לדבר.

tzurs
08-04-10, 17:51
איפה משה?
:lol:

ishc
08-04-10, 18:03
איפה משה?
:lol:

חכה חכה זה עוד יגיע

bizon
08-04-10, 18:13
גם אני שאלתי את עצמי :) :) :)

shmil
08-04-10, 21:08
אני מתעניין מאוד לאחרונה בפרילנדר 99-00 (מסגרת תקציב 30000.) המחיר של הרכב לא בשמיים ולפי הבנתי גם עלויות הדלק נמוכות יחסית.
.כן, עוד לפני שמשה יגיע. אחרי שהוא יגיע יהיו הרמות להנחתה.

אלשיב - שים לב מה נאמר לך בתגובה הראשונה כששאלת:
"אם אתה מחפש ג'יפ אתה לא בכיוון".
פרילנדר הוא לא ג'יפ. הוא גם לא כל כך ג'יפון. הוא - ג'יפונצ'יק. גם אם יבוא מישהו כאן בפורום ויגיד שפרילנדר הוא הכי טוב.

באשר לאמינות של חברת לנדרובר אומר רק דבר אחד - שים לב למחירי הפרילנדרים והדיסקברים ביחס לאחיהם היפנים או האמריקאיים.
מחיר השוק משקף את דעת הקהל לגבי האמינות, שמתבטאת בסחירות ולכן במחיר.
הדיפנדרים, מסיבה מסויימת מאד, נמכרים במחיר יותר גבוה.

elyashiv_b
09-04-10, 17:07
אז כככה...
בעבר הייתה לי ויטרה ונהנתי מנה מאוד בשטח ובכביש. היא נמכרה עקב התרחבות המשפחה וצורך לחסוך בהוצאות (דלק בעיקר).

במשך הזמן התווספו לי 2 ילדים ואישה (האישה באה קודם...), ובעקבות העבודה ושמירת שבת אני לא ממש פנוי מבחינת זמן לטיולים מאתגרים. השאיפה שישמש בעיקר לרכב לצורכי משפחה. נסיעות ארוכות מידי פעם (צפון דרום) ומידי פעם גם להזכר בימים היפים של שבילי שטח נחמדים.

סמוראי וויטרה כבר מש לא בעניין (כמו גם השאיפה להיכנס לשטחים בעלי עבירות קשה), שאר הג'יפים יותר יקרים משמעותית והאחזקה היומיומית שלהם יקרה יותר (דלק ביטוחים וכד').

הפרילנדר בהחלט נוחה ויפהפיה לטעמי (וכן, יש לה פוזה שובה לב לדעתי) וממה שנראה ונשמע באתרי היד 2 למינהם האחזקה לא יקרה במיוחד.

דעתכם...

נדב42
09-04-10, 20:08

יש בעייה בנקודת המוצא ... זה לא ג'יפ. אם זו סתם היתי פליטה פרוידיאנית ואתה מתכוון לרכב כביש עם פוזה של שטח, אז נמתין למשה ואחרים שיוכלו להגיב עניינית לנושאי האמינות...

דרך אגב: ברמת העבירות של הפרילנדר יש גם את הפורסטר, ובין הג'יפים יש גם את הויטארה הארוכה ואת הקיה ספורטאז' ...

נדב.

יואב פולס
09-04-10, 20:32
במשך הזמן התווספו לי 2 ילדים ואישה (האישה באה קודם...), ובעקבות העבודה ושמירת שבת אני לא ממש פנוי מבחינת זמן לטיולים מאתגרים. השאיפה שישמש בעיקר לרכב לצורכי משפחה. נסיעות ארוכות מידי פעם (צפון דרום) ומידי פעם גם להזכר בימים היפים של שבילי שטח נחמדים. סמוראי וויטרה כבר מש לא בעניין (כמו גם השאיפה להיכנס לשטחים בעלי עבירות קשה)

אתה יכול בשקט לקנות את הפרילנדר. אתה בעל נסיון בשטח, יודע מה צריך הילך כח שאין, ולכן הפרילנדר יתאים לך.
לשבילי טיולי משפחות הפרילנדר יספק בהחלט.

גיא
09-04-10, 20:50
יש בעייה בנקודת המוצא ... זה לא ג'יפ. אם זו סתם היתי פליטה פרוידיאנית ואתה מתכוון לרכב כביש עם פוזה של שטח, אז נמתין למשה ואחרים שיוכלו להגיב עניינית לנושאי האמינות...

דרך אגב: ברמת העבירות של הפרילנדר יש גם את הפורסטר, ובין הג'יפים יש גם את הויטארה הארוכה ואת הקיה ספורטאז' ...

נדב.

אני לא חושב שפרילנדר ופורסטר בנשימה אחת זה משהו שאפשר לעבור עליו בשקט :) ...

הפורסטר טיפה יותר חלק מלמטה, טיפה יותר גבוה מלמטה, טיפה יותר זול לתיקונים ועוד כל מיני ...

mi88
09-04-10, 21:13
היגעתי בשעה טובה (עכשיו ראיתי)

אם אתה מעוניין אני מוכן לתת לך להתנסות על הפרילנדר שלי

הרכב חסכוני בדלק, יכול לנסוע בשבילים ואפילו שטח טכני קל

נוסע בדיונות (לא בטוח שיעלה דיונות גדולות מידי)

מספיק למשפחה, הוצאות אחזקה לא יקרות כל כך הודות ל "אוטו-מיני"

אני נוסע בו המון, יום יום, ואני די מרוצה ממנו

חשוב למצוא אחד במצב טוב

הרכב ללא הילוך כוח, ואם אתה לא רוצה לנסוע במעלות מסובכים אז כדאי
הייתה לי התלבטות בין זה לפורסטר ולטוסון, פורסטר אוכל הרבה דלק יחסית לכמות הנסיעות שלי, אבל הוא גם טוב מאד בשטח, הפרילנדר הוא לדעתי יותר טוב בשטח מהטוסון.
אני לא אוהב להשקיע סכומים גדולים בקניה ברכב שאני נוסע בו יום יום, מאחר ופעם השקעתי והרכב בגלל הקילומטראג' מאבד ערך באופן אכזרי, יותר זול לתקן.

רק לצורך המידע יש לי את הרכב מסוכות וכבר עשיתי 17000 קילומטר.

(חייב לציין שאני נרגש מזה ששואלים עלי)

משה

יואב פולס
09-04-10, 21:21
בעזרת השם, אפשר להפסיק לדאוג!

mi88
09-04-10, 21:46
ידיד המתעניין, וכמובן לכולם

קבל קישור לסרטון ביו טיוב (http://www.youtube.com/watch?v=-herdvTvRpo)

ירידה, ויש עוד אחד שהוא נסיעה רגועה

משה

יואב פולס
09-04-10, 23:13
ידיד המתעניין, וכמובן לכולם

קבל קישור לסרטון ביו טיוב (http://www.youtube.com/watch?v=-herdvTvRpo)
ירידה, ויש עוד אחד שהוא נסיעה רגועה
משה

1. בשני הסרטונים - אם היית קורא לי להצטרף, הייתי בא עם הוולוו 940 החבוטה שלי. היא יכולה לנסוע באותו המקום כאשר האדמה כל-כך מהודקת, ואפילו היה יותר כיף עם ההנעה האחורית.
2. לנסוע ללא חגורת בטיחות זה מעשה אווילי.
3. לנסוע בירידה שלפי דעתך היא "רצינית" (למרות שהיא ממש לא) ללא חגורת בטיחות זה עוד יותר אווילי.

יואב

mi88
09-04-10, 23:32
חשבתי שאנשים המומים מהביצועים ולכן לא מגיבים

בשביל לרדת צריך לעלות רק לא צילמנו

לא תראה אותי עולה עם הרכב דברים מסובכים וברור למה

אבל כן אפשר לטייל איתו (זה המסר)

ולעניין החגורת בטיחות, זאת הפעם היחידה בחיי שנסעתי ללא חגורה, כל הכבוד על ה"תפיסה"

אתה יכול להצטרף למשטרת התנועה. האמת לא שמתי לב. זאת בין הירידות הראשונות שלי ואני זוכר שיצאתי מהרכב לפני זה לבדוק את הירידה וכנראה בגלל זה הייתי בלי חגורה.
(חוץ מזה יש לי שני שוטרי תנועה מוסבים ברכב כך שלא ניתן לנסוע בניגוד לחוקי התנועה--למי שלא קלט אלו שני הילדים החמודים שלי)

תודה על התגובה

משה

גיא
10-04-10, 00:25
ושאלה אחרת ...

למה לא השתמשת בכפתור הצהוב על ידית ההילוכים ?

אמור לשמור אותך ב 9 קמ"ש בירידה .. לפחות עד שהבלמים רותחים.

mi88
10-04-10, 01:13
אז זהו שמת לב

מאחר וזה בין הירידות הראשונות שלי הסיבה שירדתי מהר זה שלא ידעתי

לשלב כמו שצריך, ניסיתי לשלב תוך כדי הירידה

טוב עוד לא הכרתי את הרכב ומהפדיחה לא ציינתי את זה

וכן זה מחזיק אותך טוב בירידה, לאט לאט
אני אישית לא אוהב את זה כל כך כי אני מפחד שזה ישתבש באמצע כביש מהיר, סומך על הרגל שלי והברקס פחות על אלקטרוניקה מסובכת,
ולכן אני ניתקתי את זה (חיבור פשוט על ידית ההילוכים)

משה

גיא
10-04-10, 08:27
אוווהההווווו

עכשיו אנחנו נחכה שאיציק יראה את זה :) ...

אתה דוקר את המפלצת ... היא תינשוך אותך בחזרה.

אתה, חביבי .. משחק באש ! אני לא צוחק.

( ד.א. - לא ניבהלת מהרעש המפחיד של זה ? )

יואב פולס
10-04-10, 08:44
אני אישית לא אוהב את זה כל כך כי אני מפחד שזה ישתבש באמצע כביש מהיר,
ממה יש לך לפחד? מתקלה אלקטרונית בלנדרובר? אתה בטח צוחק.
חוצמזה, בלנדרובר המערכת יכולה להיכנס לפעולה רק כשהרכב משולב ל LOW. בעצם יש לך פרילנדר...סליחה. לא התכוונתי... :-)

על אף הטוויסט המשעשע בשרשור...בחזרה לשאלה המקורי, אני עדיין סבור שלפותח השרשור הפרילנדר יתאים כמו כפפה ליד.

יואב

elyashiv_b
10-04-10, 21:23
אני גם מתחיל לחשוב ככה.
מנסיוני הקטן בעולם השטח והכמיהה לג'יפ (פוזה, רכב שטח או איך שלא תגדירו אותו) למדתי להבין שהתאהבות בג'יפ היא הגורם המכריע וכמו שרובנו פה יודעים שהלב מתמלא השכל מתרוקן ולכן חשוב לי שתפרטו יותר מה הבעיות של הפרילנדר (שאדע לקראת מה אני נכנס) ולא דווקא הדברים החיוביים שהם פחות רלוונטיים כרגע כי פשוט התאהבתי בו...

כמו משה גם אני אצטרך לגמוע קילומטראז' לא קטן בכלל (מאז סוכות עשיתי כפול ממך... 3 פעמים 10000...

נדב42
10-04-10, 21:29
מנסיוני הקטן בעולם השטח והכמיהה לג'יפ (פוזה, רכב שטח או איך שלא תגדירו אותו) למדתי להבין שהתאהבות בג'יפ היא הגורם המכריע וכמו שרובנו פה יודעים שהלב מתמלא השכל מתרוקן

כמה פיוטי, אך נכון ...
מי יודע, אולי גם אשתך תתאהב בחיידק השטח ואז תוכלו לעבור (אם תרצו) למשהו בעל יכולות טובות יותר :p:p:p

להתראות בשטח,

נדב.

גיא
10-04-10, 22:40
תומר צוחק עלי שאני תמיד שולח אנשים ל"חיפוש" .. אז .... :)

טוב, קודם כל אתה חייב לבצע חיפוש, פה ובגוגל.
תמצא המון מידע פה ( ובגוגל ) לגבי האמינות הלא ממש טובה של רכבי ל"ר.
כמו כן, הרכב הספציפי הזה, הוא לא רכב שטח. הוא גם לא ממש בדיוק כביש-שביל.

הוא מאוד יפה, באמת אחת המכוניות היפות שיש. הוא גם לא ממש נורא על הכביש. 4 על 4 כל הזמן מה שמייצר אחיזת כביש יחסית טובה. יחסית, כי הוא בגל זאת גדול, כבד וגבוה מרכב כביש ... בכל מקרה, כרכב לכביש בלבד הוא יקר לתחזוקה ולאחזקה, יש טובים ממנו בכל תחום, אמינות, שמירה על ערך, בטיחות, חיסכון ... ובכן .. לא ביופי !!

הרכב נוח ל 4 בוגרים ומאד נוח ל 2 בוגרים ו2-3 זאטוטים ...

הוא מאוד יפה ! ויש לו פוזה מפה ועד ל...שם !

איכות הבניה הבריטית לא סובלת מרמה גבוהה מאד, גם איכות החלקים לא משהו... לעומת זאת, יש מחירים בלי עין הרע אם תחליט לפנות למוסכים. יש פתרון להחלץ מהמצב הזה, שמו ג'קי. הוא ידוע גם כ"אוטו מיני" ... ( חיפוש יסביר לך מי ומה הוא ואיך למצוא אותו ).

על היופי של הרכב כבר כתבתי משהו ? ... :)
באמת, כי הוא ממש יפה !

מנוע TD4 זה מנוע שככל הידוע לי מותקן רק ברכב הזה .. ( למרות שאולי אני טועה ) ואם אני לא טועה .. אז זה אומר שכמות חלקי החילוף המשומשים שתוכל למצוא היא ממש ממש ממש ( ממש ) קטנה, אבל האוטו ממש ממש יפה ~!~

~~

טוב, אם קראת עד פה, אני אסכם במספר מילים. :)

אמרו לפני, רכב שטח קונים מהלב ולא מהראש, זאת עובדה.
לכן אתה תקנה פרילנדר ואתה כנראה תהנה ממנו לזמן מה, אחרי זה אתה או תחזור לרכב כביש כי לא ממש תבלה איתו בשטח, או תקנה רכב שטח ותתחיל להנות בשטח.
אם זה עושה לך את זה, לך על זה ! באמת.
רק תדע לאן אתה הולך...

האוטו יפה, ממש יפה ! מאוד יפה ... וזהו.
( אני לא ציני, אני מת על העיצוב שלו )

גיא
10-04-10, 23:05
הנה דוגמה:

פרילנדר
http://www.youtube.com/watch?v=jdzgWl3RdM8&feature=related

האחים הגדולים
http://www.youtube.com/watch?v=4U-yFmnu0sY&NR=1

mi88
11-04-10, 00:42
אדון גיא הנכבד

הרכב כן נוסע בשטח, אני הייתי איתו בהרבה מקומות.

יקר זה יחסי, מנוע גיר ותיבת העברה לא יקר יחסית (תאמין לי חצי מחיר מהשאר-לא החלפתי רק התענינתי לאור השירשור בעניין הפטרול).

דלק לא יקר.

אוטו מיני לא יקר יבורך.

מקיף לא יקר, טסט כמו פרייבט.

הכל יחסי.

בכביש נוסע כמו פרייבט, בשטח נוסע טוב,ואחרי הבולמים הוא מאד מאד נוח, לא קופצני, ולא מרגישים את השבילים. גם בשטח טרשי קל- עליתי בהר חורשן.

אבל אני חייב לציין כי בטיול אחד, הייתה עליה שנראתה לי מפחידה משום מה, (הייתי חדש בתחום) והשארתי את הרכב למטה והצטרפתי לחברה האחרים ברכב שלהם.גם כשהם נכנסו לתוך הירקון כאשר היה יבש, לא יכולתי להיכנס עם הפרילנדר. אבל לא בטוח שהגי'פים הגדולים היו יכולים באותה מידה.
ואם היה לי קצת יותר נסיון ופחות פחד כמו עכשיו אפשרי שכן הייתי מנסה לעלות את העליה אבל לא נכנס לירקון עצמו.

ברור שלא יעשה תחרויות עבירות אבל יטייל בכיף.

(לצורך ההגינות נציין בפני הבחור כי זה רכב שטח ראשון שלי ולא היה לי מדד אחר להשוואה)

30000 ק"מ הבן אדם עושה בחצי שנה, בטוח במאה אחוז שהאחזקה של הפרילנדר תהיה זולה יותר מכל ג'יפ גדול אחר.
רק על הדלק הוא חוסך המון כסף.

כמובן שניתן ליצור איתי קשר לשמוע פרטים.

משעשע שיש עוד אחד כמוני כאן, אני מזמין את הבחור לטיול קצר בירקון להתרשמות
למעשה ההזמנה הינה לכל מי שמעוניין. בכיף.

משה

mi88
11-04-10, 01:07
תמונות להתרשמות
אם תיקנה בסופו של דבר כזה תבוא לסיבוב

בכל מקרה מה שתקנה אני מאחל שתהנה, ותטייל בכיף.

משה

גיא
11-04-10, 06:58
אדון גיא הנכבד

הרכב כן נוסע בשטח, אני הייתי איתו בהרבה מקומות.

משה

בכבוד, אח שלו .. בכבוד :-)

יואב פולס
11-04-10, 12:50
...ואתה ממשיך לנסוע בשטח בלי חגורת בטיחות. ועוד לפני עליה מעט קשה.
כן...אני יודע...תפסתי אותך...זה פעם ראשונה...ובכלל לא ידעת שצריך בשטח...ויש לרכב HDC שמבטל את הצורך בחגורה...
תתחיל להסתכל על תמונות שלך לפני שאתה כל כך מהר משגר אותן לאינטרנט.

גיא
11-04-10, 13:04
סליחה שאני לא בקונצנזוס לשניה ...

אבל אני חושב שיש פה קצת עליהום בנושא של החגורות בטיחות.

זאת צריכה להיות אחריות אישית של כל אחד ולא עסק של אף אחד אחר. בדיוק כמו האחריות האישית של לעלות או לא לעלות בשביל הזה או האחר.

אני גם עושה את זה, לא כל הזמן אני עם חגורה ואני לא חושב שזה עסק של אף אחד אחר חוץ ממני. זה כאילו היו אומרים "ששש ... הוא מעשן ... "

גם העקשנות של משה לגבי היכולת המופלאה של הגרוטאה המטופשת שלו ( שמצחיקה אותי מאד באופן אישי - משה, אתה אידיוט ( וזה משהו טוב לא רע .. אז אל תעלב ) :) ) לא קשורה במאום להיה או לא היה.

זה דיון אחר ולא שייך לשאלה של השואל המקורי לגבי האוטו המיותר הזה.

אגב באותו עניין בערך, אני כבר מזה זמן מה חושב על משהו - יש המון אנשי "שטח" חדשים ... אנחנו ניתקלים בהם בטיולים ובנסיעות בשטח, אנחנו כועסים שהם לא מתנהגים כמונו, יש כתבה של אסף על זה באתר .. אבל מה אנחנו עושים בעניין ? ... כלום כהרגלינו.

אני בתור דוגמה אישית, מתחיל החל מלפני שבועיים שלושה להזמין אנשים שאני לא מכיר / חדשים / טירונים אם תרצו לטיולים. אני לא יודע עד כמה אני ותיק או ג'יפאי טוב או נהג שטח או משהו טוב בכלל .. אבל אם אני אוכל להעביר חלק מהדיעה שלי / אופן ההתנהגות שלי , תארו, ל"חנך" לג'יפאות טובה, דהיינו לפנות אשפה/לא לרדת משבילים/ לתת זכות קדימה במעברים / לנסוע לאט ורגוע / להתחשב שעוברי הדרך האחרים וכו' ...... , את שלי אני אעשה וזה מבחינתי מספיק, כל אחד בקטנה יכול לתת קצת ובסופו של דבר ניתן הרבה.

אני ממליץ לכל אושיות השטח, ותיקי האתר, מומחי השטח ובעלי העניין והדעה, לעשות כמוני, לא תמיד אמנם זה נחמד ולא תמיד כולם חברים שלנו ומוצאים חן בעיננו. אבל מצד שני, אם אנחנו רוצים שמשהו ישתנה, אנחנו צריכים לנקוט פעולה.

Saar
11-04-10, 13:23
הי,

עם כל הכבוד לפרילנדר, ויטרה ארוכה תיתן לך את האפשרות לנסוע בשטח כשתרצה,
רכב שטח בלי הילוך כח הוא לא ממש רכב שטח וגם אם בטיול אחד תתקע בגלל זה, זה יכול להיות חבל/יקר.
אני לא חושב שיש רכב שטח עם 4 דלתות זול יותר לתחזוקה מויטרה ארוכה.

סער.
(לא היה לי פרילנדר, אני אוהב את המראה שלו, הייתה לי ויטרה ארוכה במשך למעלה מ 3 שנים)

נדב42
11-04-10, 14:03
אני בתור דוגמה אישית, מתחיל החל מלפני שבועיים שלושה להזמין אנשים שאני לא מכיר / חדשים / טירונים אם תרצו לטיולים. אני לא יודע עד כמה אני ותיק או ג'יפאי טוב או נהג שטח או משהו טוב בכלל .. אבל אם אני אוכל להעביר חלק מהדיעה שלי / אופן ההתנהגות שלי , תארו, ל"חנך" לג'יפאות טובה, דהיינו לפנות אשפה/לא לרדת משבילים/ לתת זכות קדימה במעברים / לנסוע לאט ורגוע / להתחשב שעוברי הדרך האחרים וכו' ...... , את שלי אני אעשה וזה מבחינתי מספיק, כל אחד בקטנה יכול לתת קצת ובסופו של דבר ניתן הרבה.

אני ממליץ לכל אושיות השטח, ותיקי האתר, מומחי השטח ובעלי העניין והדעה, לעשות כמוני, לא תמיד אמנם זה נחמד ולא תמיד כולם חברים שלנו ומוצאים חן בעיננו. אבל מצד שני, אם אנחנו רוצים שמשהו ישתנה, אנחנו צריכים לנקוט פעולה.

גיא, אני לא בטוח ש"לחנך" אנשים לפי הדיעות (הספציפיות) שלך זה בהכרח דבר טוב :rolleyes:, אבל אם ניקח את המשפט (המודגש) הזה בתוך ההקשר (המצוטט), אני בעד, ומקיים בעצמי :p:p:p ...

בסוף גם ייצא לנו לטייל יחד ...

נדב.

נדב42
11-04-10, 14:16
הי,

עם כל הכבוד לפרילנדר, ויטרה ארוכה תיתן לך את האפשרות לנסוע בשטח כשתרצה,
רכב שטח בלי הילוך כח הוא לא ממש רכב שטח וגם אם בטיול אחד תתקע בגלל זה, זה יכול להיות חבל/יקר.
אני לא חושב שיש רכב שטח עם 4 דלתות זול יותר לתחזוקה מויטרה ארוכה.

סער.
(לא היה לי פרילנדר, אני אוהב את המראה שלו, הייתה לי ויטרה ארוכה במשך למעלה מ 3 שנים)

+1

מסכים לחלוטין וגם זרקתי על זה מילה אי שם בהתחלת השרשור...
אני לא נוהג לדחוף את הרכב המועדף עלי (ויטארה, אם לא היה ברור) בכוח בכל שרשור, ולכן לא הוספתי מילה בנושא מאחר ולא היתה התייחסות עד כה, אבל אם כבר נפרץ הסכר ...

צריכת דלק מעורבת עם שטח: 1:10
אמינות יפנית מרשימה (לדרור: זה לא אומר שאין תקלות, אלא שהן במינון הגיוני ובמחיר כספי שפוי)
נסיעה בכביש כמו פרייבט (בן אותו הגיל כמובן)
נסיעה נוחה בשטח
עבירות בשטח - ע"פ רמת השיפורים. אפשרויות השיפורים מהנרחבות בשוק, ורוב הרכבים שופרו כך או אחרת.

סיבוב נסיון לא נחוץ כי היתה לו כבר ויטארה, רק נוסיף שעם 5 דלתות ובגאז' החיים הרבה יותר מרווחים, הנסיעה פחות קופצנית מהקצרה, אבל יש נטייה קלה לסגור מהלך מתלה מאחורה (נפתר באופן מדהים ע"י איירליפט !).

נדב.

mi88
11-04-10, 15:00
שלום לכולם

אני כן נוסע כל הזמן עם חגורה

התמונה שלי בעליה בחורשן זה יום הדרכת שטח, ויש לי עדים שהייתי עם חגורת בטיחות

גם המדריך הקפיד.יכול להיות שהורדתי את החגורה מתחת ליד.

ביתר התמונות כן הייתי עם חגורה.

חגורה זה טוב במיוחד בשטח כי זה מצמיד אותך לכסא.

לכן לא ברור לי מה העליהום, ולמה?

פשוט הייתי חייב לענות על זה.

ולגיא, אכן זאת הדרך הנכונה, להקנות מניסיונך למתחילים. כי רק כך אפשר ללמד תוך כדי הדגמה בשטח. אבל תידע כי זה מצריך הרבה סבלנות. יש לי גם תכנון להפסיק להיות אידיוט ולקנות רכב שטח במלוא מובן המילה.
ועד אז נסתפק בפרילנדר היפה שלי.

משה

גיא
11-04-10, 15:24
גיא, אני לא בטוח ש"לחנך" אנשים לפי הדיעות (הספציפיות) שלך זה בהכרח דבר טוב :rolleyes:, אבל אם ניקח את המשפט (המודגש) הזה בתוך ההקשר (המצוטט), אני בעד, ומקיים בעצמי :p:p:p ...

בסוף גם ייצא לנו לטייל יחד ...

נדב.

חמוד אתה :)

ה"לחנך" היה מכוון לאופן ההתנהגות שמתואר כל כך יפה בכתבה של אסף ולא לדעה הפוליטית שלי או לדעתי על איך לנהוג בפושעים.

ishc
11-04-10, 16:27
משה אני מת עליך! איך כל דיון איתך בפורום הופך לכזה רעש. גדול.
גילוי נאות, משה הוא גיסי.
חחח... הדיון הזה הוא אחד מאלו שסטו לחלוטין מהייעוד המקורי שלו.

bizon
11-04-10, 17:07
לא נורא זה חלק מהכיף :) משה תבורך :) :) :)

joconto
11-04-10, 17:24
מילא החגורה, אבל אם מסתכלים ממש טוב אפשר לזהות שישיית גולדסטאר במושב האחורי, בוא בוא מיד לינשוף....
הי הלו ? מה קורה ???? חשבתי שזה פורום שטח.....

ishc
11-04-10, 19:17
מילא החגורה, אבל אם מסתכלים ממש טוב אפשר לזהות שישיית גולדסטאר במושב האחורי, בוא בוא מיד לינשוף....
הי הלו ? מה קורה ???? חשבתי שזה פורום שטח.....

+1
אני משועשע

mi88
11-04-10, 22:59
צחי גם אני אוהב אותך, (וגם את אחותך),

ואת כל חברי הפורום באשר הם. (גם אלו שלא מסכימים איתי כי זה מה שתורם לפורום)

תודה על התגובות של כולם וההתענינות

מקוה שכולם נהנים, ואני תורם לדיונים בפורום.

ואם זה כך זה בסדר.

והכי מעניין זה האם הבחור יקנה פרילנדר

משה

elyashiv_b
12-04-10, 17:20
בחודש/חודשיים הקרובים כנראה שעדיין לא.
אני מנסה לדלות קצת מידע אודות הרכב מאיזה אתר של ג'יפאים (נראה לי קוראים אותו ג'יפולוג...) אבל אני לא ממש מקבל מהם מידע קונקרטי.
אני אוהב את האוטו הזה. באמת. עוד לפני שעליתי עליו. אגב משה, אשמח לעשות סיבוב...
אך עדיין לא ברור לי למה אני נכנס...
קונקרטיות חבר'ה. עלויות - צריכת דלק, אמינות (מה זה אומר בפועל? מה הנקודות טורפה שלו).
חלקי חילוף הבנתי כבר שאין מפירוקים...
וכמובן מה עומד מנגד בהתאם לצרכים שלי הג'יפים?
אני לא מעלה תמונות של הויטרה עד שאמחוק מהם את התמונות של הנסיעה ללא חגורה, עם בירה מאחורה ותלוליות מסכנות חיים שעברתי בהם...

joconto
12-04-10, 17:54
בוא נהיה חיוביים לשם שינוי...
1. לרכב שוק חלש, אתה יכול לנצל זאת למצוא אחד יד 1-2 עם קילומטראז נמוך במחיר שציינת
2. נראה טוב ללא ספק, ובניגוד לרוב הקשקשנים פה אני חושב שמראה זה חשוב
3. יתרון גדול בצריכת הדלק :כ 1/15 לדיזל 2.0 הידני. בהשוואה לרכב יפני אמין שעושה 1/10 זה אומר חסכון של 6,000 ש"ח לשנה (אם אתה עושה 30K בשנה).
ועכשיו מה שנשאר זה להתפלל שה 6000 ש"ח האלה יספיקו לתיקונים...

גיא
12-04-10, 18:02
תקרא שוב
קבלת תשובות.

נדב42
12-04-10, 18:44
תקרא שוב
קבלת תשובות.

האמת שלא, הן לא ניתנו בשרשור הזה ...
אנחנו פשוט כבר כל כך שבעים מזה שזה עולה לנו אוטומטית ...

גם בחיפוש לקח לי כמה דקות למצוא (את זה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=287611&highlight=%F4%F8%E9%EC%F0%E3%F8#post2876 11) למשל), בין כל ההודעות שמבהירות את דעת הרוב פה בפורום לגבי הפרילנדר (הידוע כאן בכינויו החביב: פרילי)

אלישיב,

הפורום הזה מלא באנשים טובים שמנסים לעזור, אבל כנראה שחוץ ממשה, אף אחד כאן לא באמת מכיר את הפרילנדר (אולי כי זה פורום של ג'יפאים ...). גם משה מכיר אותו זמן קצר, ומתעתד להחליפו במשהו בעל יכולות שטח יותר משמעותיות.

יש לי הרגשה שהפעם יקשה עלינו לעזור, אז אנסה לסכם את השרשור המשעשע הזה ולמצות את מעט התועלת שניתן: ברוב המקרים קנייה של רכב שטח אינה קנייה רציונלית אלא סוג של הליכה אחרי משאלות הלב. אם פרילנדר זה מה שבא לך וזה מה שהלב אומר, אז אין באמת חשיבות לעוד ק"מ/ליטר, אמינות, ביטוח וכדומה (לפחות בתחום הסביר). לפיכך, אם בשונה מדעת האנשים פה אתה עדיין רוצה פרילי, צור קשר עם משה, עשה סיבוב על האוטו ע"מ לאשר עם הלב שלך שבאמת זה מה שאתה רוצה, וגם תרגיש התנהגות של רכב כזה כאשר הוא תקין (אני מקווה) לצורך השוואה עם מועמדים פוטנציאליים, ותתחיל לחפש...

בהצלחה,

נדב.

גיא
12-04-10, 19:56
בשרשור הזה היה : ....

גיא - נקסט.

יואב - אם אתה מבין שהוא נחות מהם משמעותית בשטח

שמיל - אם אתה מחפש ג'יפ אתה לא בכיוון".
פרילנדר הוא לא ג'יפ. הוא גם לא כל כך ג'יפון. הוא - ג'יפונצ'יק. גם אם יבוא מישהו כאן בפורום ויגיד שפרילנדר הוא הכי טוב.

באשר לאמינות של חברת לנדרובר אומר רק דבר אחד - שים לב למחירי הפרילנדרים והדיסקברים ביחס לאחיהם היפנים או האמריקאיים.
מחיר השוק משקף את דעת הקהל לגבי האמינות, שמתבטאת בסחירות ולכן במחיר.

גיא - איכות הבניה הבריטית לא סובלת מרמה גבוהה מאד

joconto - בוא נהיה חיוביים לשם שינוי...
1. לרכב שוק חלש, אתה יכול לנצל זאת למצוא אחד יד 1-2 עם קילומטראז נמוך במחיר שציינת
2. נראה טוב ללא ספק, ובניגוד לרוב הקשקשנים פה אני חושב שמראה זה חשוב
3. יתרון גדול בצריכת הדלק :כ 1/15 לדיזל 2.0 הידני. בהשוואה לרכב יפני אמין שעושה 1/10 זה אומר חסכון של 6,000 ש"ח לשנה (אם אתה עושה 30K בשנה).
ועכשיו מה שנשאר זה להתפלל שה 6000 ש"ח האלה יספיקו לתיקונים...

;~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

כל אלו תשובות שניתנו בשרשור הזה, אני עברתי עכשיו הודעה הודעה והדבקתי.
למעט צריכת דלק, שאני אישית לא ידעתי מהיא, כל הדברים נאמרו.

כולל צרפתי סרט מיוטיוב, שמראה איך האוטו הזה מצליב על שקל .. כמו גם תמונה.
חיפוש ביוטיוב, אגב עם המילה freelander ואפשר להוסיף 4x4 מניב סרטונים משעשעים למכביר ...

;~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

וגם את התשובה שאוטו קונים מהלב ולא מהראש, נתתי ...
:-)

זה לא שאנחנו מדושנים ושבעים ועצלנים שלא רוצים לכתוב שוב ושוב ושוב ושוב את אותם דברים ... כמו שאנשים לא נוטים לקבל את הדעה של אחרים למרות שהם אלו ששאלו.
וזה לגיטימי :)
אז שואלים שוב ושוב .. :-)

מקסימום יקנה, יהנה ממנו קצת ויחליף אם ירצה, גם אני עצמי ניכנסתי להרפתקאה פה ושם עם רכבים ... זה לא ש"אסור" לקנות פרילנדר, פשוט צריך להבין מה קונים ומה המגבלות ומה המחיר .... ( גם את זה כתבתי :) )

mi88
12-04-10, 23:35
העיות שידוע לי שהיו הם, דרייבשפט קידמי בהתחלה היה עושה בעיות, לי אין ולא יודע אם זה סודר בחברה.

לגבי תיקונים וחלפים, יש את אוטומני, שהוא זול יותר מחברה.

לגבי מנוע גיר וכו' יש אחרים גם זול יחסית (מחירים בטלפון כך הבנתי מהחברים)

לגבי אמינות אני עוד לא נתקעתי איתו.

הבעיה היא שהרכב לא מכירים אותו כי הוא נדיר יחסית, לדעתי בגלל שהוא היה יקר מאד ובלי יכולות שטח רציניות (יעני לצפונים בלבד, או רכב פוזה) ולכן לא הצליח. וידני, צפוניות לא אוהבות ידני נכון????!!!!

קראתי שבאירופה הוא רכב הפנאי הנמכר ביותר.

כתבתי שצריכת דלק מצוינת.

בסהכ' אינו מסובך לטיפולים וניתן חלק מהדברים לבד. במוסך בדרך כלל ישאר יותר מיום אלא אם תביא חלקים בעצמך.

מיגונים מלאים אין להשיג מהמדף וצריך להכין לבד או ללכת למקום שיתאימו לך.

אין הילוך כוח אבל הראשון קצר ויש לרכב כוח.

מה עוד לא אמרתי תתקשר, תנסה. אגב יש לי חבר עם אותו רכב, ולו יש חבר עם אותו רכב.

לפי החשבון שעשיתי, החיסכון בדלק הוא עצום יחסית לרכב בגודל מלא עם מנוע 3000 סמ"ק

לא להתפתות לרכוש בזול שלא יעלה ביוקר.

אגב אותו רכב שנת 2005 או 2004 עולה לפי מה שאני זוכר כ-100000 ויותר.

תרצה עוד מידע תקבל בשמחה, וגם סיבוב.

הטלפון שלי 0528625801

הגיוני שהרכב לא יהיה מוכר, אבל גם הסיטרואן פיקסו שהייתה לי אף אחד לא היה ממליץ ותאמין לי אחד הרכבים הכי טובים שהיו לי.

לא יודע מה אתה עושה בחיים, אבל תתאים את הרכב לצורך/כיס/פוזה/צרכים/ציפיות וכדו'.

אגב נדב הפרילי שלי תקין לחלוטין, ואף מלוקק ומשודרג (בולמים). רגע בטוחמשהו לא עובד כי זה לנדרובר, הוא נוסע גם כשהו מקולקל אז אין דאגה

משה

גיא
12-04-10, 23:49
משה, אחלה תשובה !

רק שני דברים, אני חושב אם אני לא טועה המנוע הוא 2000 סמ"ק ולא 3000 .. תתקן אותי אם אני טועה ?
וקסרה פיקסו ( דיזל ידני ) זה אחלה אוטו שבעולם, חסכוני, זריז, נוח הכל ... מומלץ מאוד !

mi88
13-04-10, 00:00
גיא
אכן המנוע זה 2000 טורבו דיזל ידני. התכוונתי שהוא חסכוני מג'יפ בגודל מלא עם מנוע 3000 סמ"ק.

והייתה לי קסרה פיקסו בנזין (כי לא היה דיזל עם קילומטראג' נמוך), לא מה שמכירים מסיטרואן בכלל. רכב מצוין.
אגב שלי היה היחיד בארץ עם גג ברזנט.(בשביל הילד,עדיף גג רגיל)

משה

mi88
18-04-10, 21:15
אלישיב

קנית או לא פרילנדר? נא לעדכן

משה

mi88
18-04-10, 22:38
רכב הניתן להתאמה אישית,

או מכונית ספורט (בכחול)

או רכב שטח שיכול בהחלט לעבור יפה

משה

elyashiv_b
02-05-10, 16:08
מצטער על העיכוב..
לצערי עוד לא קניתי.
אני מרגיש שזה ממש קרוב אבל ייקח זמן... לדעתי משהו בכיווון של חודשים

יואב פולס
02-05-10, 16:24
רכב הניתן להתאמה אישית,

או מכונית ספורט (בכחול)

או רכב שטח שיכול בהחלט לעבור יפה

משה

משה,
בכל התמונות הללו גם הוולוו שלי (940 משנת 94') יכולה להצטלם.

לשואל המקורי,
זה שעוד לא קנית זה רווח נקי שלך X מספר החודשים שעוד לא קנית...
י'

-->