PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור בלון חמצן לסעפת היניקה

Etno
26-08-04, 07:58
שלום חברה.

שאלה שאתמול חשבתי עליה..
ניתן לעשות דבר כזה, לקדוח חור בסעפת היניקה, לחבר לשם וסת שיהיה מחובר לצינור שיתחבר לבלון של חמצן טהור.
הווסת תמיד יזין חמצן לסעפת היניקה ובכך יעשיר את התערובת ויגרום לפיצוץ חזק יותר?
וייתן יותר כוח למנוע?

Etno
26-08-04, 08:00
או בכלל פשוט לחבר את הצינור ישירות לכניסת אוויר לקרבורטור ככה שתהיה תערובת נקייה של דלק ומאה אחוז חמצן

איציק - 4X6ZH
26-08-04, 08:13
שלא תנסה לבצע את זה בכל צורה שהיא !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
זה פיצוץ אחד גדול !!!!!!!!!!!!!!
אתה בונה פצצה !!!!!!!!!!!!!
איציק

Etno
26-08-04, 08:31
תודה איציק..
לרגע לא חשבתי באמת לעשות את זה אני יודע שחמצן טהור זה נפיץ מאד.
רק מה שיש רכבים שיש להם את זה.. כמו כל המכוניות ספורט עם הזרקה של ניטרואוקסיג'ן.
בתאוריה זה ייתן פיצוץ חזק יותר בתא השרפה ולכן גם יגדיל את הכוח שהמנוע נותן?

איציק - 4X6ZH
26-08-04, 08:45
אפשר לראות זאת כמעט בכל מרוצי הזינוק בארצות הברית .
כמה מכוניות נדלקות \ כצה מכוניות מתפוצצות .
ושם בדרך כלל זה ניטרו .
איציק

נמרוד
26-08-04, 09:11
"ניטרו" - חנקן דו חמצני, זה לא חמצן!

חמצן "נקי" לא משמש במנועי שריפה פנימית מכל סוג שהוא, באף ענף מירוצים שידוע לי עליו בעולם. חמצן זה דלק טילים, הרבה הרבה מעבר לגבולות הפורום הזה, שמתימר להיות פורום ג'יפים מעשי.

Etno
26-08-04, 13:18
דלק טילים....

קצת נסחפתי אני מבין :)
אז רגע.. אפשר לחבר ניטרו לג'יפ?

UNIX
26-08-04, 14:00
עדיף לקנות כבר אימפרזה טורבו ולהשקיע בה את זה לא?
אפשר להתקין לכל רכב.

Etno
26-08-04, 15:23
באימפרזה טורבו זה ייתן לך יותר כוח על הכביש
בג'יפ זה ייתן יותר כוח בשטח.

אלון_ק
26-08-04, 15:54
לקנות סיקס עם מנוע 5700 יהיה הרבה יותר יעיל וזול. גם סופה סטנדרטית לא בדיוק חסרה כח, בהמעטה. שניהם גם הרבה יותר חוקיים מהרעיון שלך, גם אם שלך מעניין יותר.

מה המטרה שאתה מנסה להשיג?

Etno
26-08-04, 16:01
אין מטרה. 8)
זה פשוט סתם מעניין...
באימפרזה טורבו אפשר גם לשים מנוע עם 12 צילינדרים עם 400 כוח סוס ולחסוך את הניטרו.
או פשוט לקנות מקלארן..
לפי מה שאתה אומר.. אבל לא משנה מה תמיד מחפשים יותר כוח לא?
גם אם אני ישים מנוע וי8 5700 זה עדיין יעניין אותי ובמקום לחשוב איך להפוך את השש צילינדר שלי לפצצה נוסעת אני ינסה לחשוב איך להפוך את הוי 8 לפצצה עוד יותר גדולה נוסעת :lol:

נמרוד
26-08-04, 17:12
:lol:

לא. ממש לא.

ברוך הבא לעולם האמיתי. ברוך הבא לג'יפולוג.

landY
26-08-04, 18:59

לא. ממש לא.

נמרוד,
מדבריך משתמע שאתה חושב על דיפנדר... :D

אדי
26-08-04, 19:06

לא. ממש לא.

נמרוד,
מדבריך משתמע שאתה חושב על דיפנדר... :D
יותר גרוע ... היילקס :) .

אדי
26-08-04, 19:08
ואלון ...

לקנות סיקס עם מנוע 5700 יהיה הרבה יותר יעיל וזול. גם סופה סטנדרטית לא בדיוק חסרה כח, בהמעטה. שניהם גם הרבה יותר חוקיים מהרעיון שלך, גם אם שלך מעניין יותר.

מה המטרה שאתה מנסה להשיג?
זה מהמבחנים :?:

קו11
27-08-04, 02:44
ניטרו נותן boost של כח למספר שניות בודדות בלבד, בהן מתרוקן המיכל. תוספת הכח היא לנסיעה בקו ישר בלבד למרחקים קצרים (מה שבארה"ב קוראים 1/4 מייל).
משתמשים בו הרבה במרוצי רחובות בקליפורניה, במכוניות ספורט.
הדבר היחיד שזה ייתן לך בג'יפ זה להיכנס במכשול מהר ובכח, ולאסוף את השיניים....

קו11
27-08-04, 02:50
אם המטרה זה להעשיר את התערובת/להזרים יותר אויר, מה שבאמת ייתן יותר כוח, שים סופרצ'רג'ר.

קיד
27-08-04, 16:35
כמובן שהכל ממש ממש פשוט.
נניח שהמנוע יחזיק 100% תוספת הספק. האם הגיר יחזיק מעמד :?:
נניח שהגיר יחזיק 100% תוספת הספק. האם התיבה תחזיק מעמד :?:
נניח שהתיבה תחזיק 100% תוספת הספק. האם הקרדן יחזיק מעמד :?:
נניח שהקרדן יחזיק 100% תוספת הספק. האם הדיפרנציאל יחזיק מעמד :?:
נניח שהדיפראנציאל יחזיק 100% תוספת הספק. האם הציריות יחזיקו מעמד :?:
וגו' וגו' וגו'.
מההתחלה: צריך לחזק את הבוכנות, הטלטלים, ראש מהנוע, השסתומים, גל הזיזים, הנדנדים, מערכת התיזמון, גל הארכובה, את בלוק המנוע. רגע מה בקשר לפינוי החום הרב? 100% יותר הספק <=> 100% יותר חום שיש להיפתר ממנו, די, די. די, די.אין לזה סוף.
את הפגיעה במיכלים מתקנים ע"י תוספת של פלדה. תוספת של פלדה, מוסיפה מישקל. הוספת מישקל מקשה על המיתלים. חיזוק המיתלים מקשה על השילדה. חיזוק השילדה מעלה את מישקל הרכב, ואז מה :?: צריך שוב להוסיף הספק :!: . זהה הדבר גם במערכת הזימון, קפיצי שסתומים חזקים, דורשים נדנד חזק, הדורש גל זיזים חזק, הדורש מערכת זימיון מחוזקת, הדורשת יותר הספק להפעלתה.
גידוש, ניטרוסאוקסיד ודומיהם, דורשים שינויים מיבניים ברמת ההנדסה, ולא ברמת של התאמת הניפל אל הצינור.
בברכה,
קיד.

קו11
27-08-04, 21:42
קיד אתה צודק ולא צודק...
ומה קורה שאתה רוצה גלגלים יותר גדולים?
צריך להגביה? - חוסר יציבות
עומס על הדרייבשפט? תחליף ל CV
יחסי העברה? - יותר מומנט על המיכלולים...
כל שינוי ברכב גורר איתו שינויים הנדסיים נוספים.
אני לא אומר לך תגדיש את המנוע...יש מספיק מה לעשות לפני.
אבל כל המשמעויות קיימות גם למשל בהשתלת מנוע של סופה בסיקס.. וגם את זה עושים.

אבל אם כבר פתחו שרשור בנושא... עד כמה מקובל להגדיש מנועים של רכבי שטח?
באתרים של משפרים כמעט ולא רואים קיטים כאלה.

גיא
27-08-04, 23:08
אני לא מומחה בכלל
אבל מחשבה ...

כל הדוחסים למינהם מתעסקים על סל"ד גבוה
וזה משהו שגורר מהירות נסיעה גבוהה בדרך כלל

וזה משהו שג'יפים לא אוהבים ... בדרך כלל.

asafk
28-08-04, 00:43
אבל אם כבר פתחו שרשור בנושא... עד כמה מקובל להגדיש מנועים של רכבי שטח?
באתרים של משפרים כמעט ולא רואים קיטים כאלה.

במנועי בנזין- כמעט ולא... אבל אם כן- זה בדרך כלל מגדש על (סופרצ'רגר) שנותן יותר כוח כבר מסל"ד נמוך, יחסית לשאר השיטות (יש דברים יפים לדוגמה גם לTRD לV6 של טויוטה, וגם לקלמיני, עבור סוזוקים).
הסיבה, לדעתי- באמריקה אין בעיה לבנות, ובזול, SMALL BLOCK שיהיה 450 כ"ס (אפשר להתרשם מהקטלוג של PAW) אין בעיה לבנות אותו ככה שיהיה מומנט גדול כבר בסרק, אז למה להתעסק עם כל מיני שיטות מוזרות להעלאת ההספק במנועים קטנים?

אגב, המנוע בלנדרובר שלי מוגדש.. :twisted: :twisted: ושים לב שהמון מתעסקים בהוספת כוח למנועי טורבודיזל קטנים- כי הם חלשים. אני, לדוגמא, כנראה אכוון מחדש את משאבת ההזרקה (שינוי קטן מאוד... אני לא רוצה להרוס את המנוע), וגם אוסיף קירור לאוויר הדחוס על ידי אינטרקולר נוסף (בשביל לאזן את הכמות הגדולה יותר של הדלק). זה ייתן בעיקר כוח בטורים גבוהים- ולשטח העניין לא מועיל במיוחד. זה שיפור לכביש. בשטח, צריך מומנט גדול, בסל"ד נמוך- בינוני, ולאורך זמן (אני לא מחשיב דיונות לשטח).
בטורבודיזלים האמריקאים הגדולים, מתעסקים המון בתוספות כוח, כי הכלים הגדולים משמשים לגרירת הג'יפ לשטח (או הסירה לאגם, או מה שלא יהיה), אז הם צריכים המון מומנט (80 קג"מ זה לא מספיק... :roll: ).

אסף.

אליKO
28-08-04, 10:52
חמצן ושמן=פיצוץ

זהירות!!!

קיד
29-08-04, 00:07
קיד אתה צודק ולא צודק...
ומה קורה שאתה רוצה גלגלים יותר גדולים?
צריך להגביה? - חוסר יציבות
עומס על הדרייבשפט? תחליף ל CV
יחסי העברה? - יותר מומנט על המיכלולים...
כל שינוי ברכב גורר איתו שינויים הנדסיים נוספים..........
זוהי בדיוק דוגמא של שינוי טכני אשר אינו הנדסי.
נניח והיצרן של הסופה תיכנן אותה עבור צמיג 225/70*15 , ואתה מתקין צמיג בקוטר 33", תעשה חשבון ותגיע לשינוי של 13% בקוטר. את יחס העברה בדיפרנציאל תגדיל גם ב-13% מ-3.54 ל-4. מערכת המצמד למשל, בכלל לא תדע שעשית שינוי ברכב. כנל לגבי הגיר, גם הוא לא ירגיש בשינוי (למעט שינוי בכוחות ההתמד עקב משקל הצמיג).
נכון, מיסבי הקצה בסרנים יעבדו קשה יותר, כנ"ל לגבי בלאי מוגבר בתפוחי ההגה ובלאי של הבלמים. אבל רכבת הכוח לא תקצר את חייה ביותר משניה אחת, ואולי אפילו זה לא.
שינוי זה הוא שינוי טכני פשוט, וכלל לא דומה לשינוי הנדסי, כגון הוספת פריט פשוט כמו מגדש.
מגדשטורבו סטנדרטי, מכפיל את הלחץ בסעפת היניקה, ומכאן שהוא גם כופל את הלחץ השורר בראש המנוע. זהו שינוי בעל השלכות מרחיקות לכת. שינוי של 100% בפרמטר מנוע שונה מאוד מהרכבת צמיג בעל קוטר הגדול ב-13%.
קיד.

ניר ל
29-08-04, 14:15
איציק כתב :

שלא תנסה לבצע את זה בכל צורה שהיא !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
זה פיצוץ אחד גדול !!!!!!!!!!!!!!
אתה בונה פצצה !!!!!!!!!!!!!

איציק, לפעמים צריך לדעת מתי לשתוק ! :wink:

-->