PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעקבות השרשור הקודם שלי על הסיירה דאבל קאבינה

shay_love_off_road
09-04-10, 21:53
האם ניתן לייבא לארץ טנדר שברולט/GMC ממודל 73-79
ביבוא אישי כרכב אספנות??? מדובר בC10 חד קאבינה
או קאבינה וחצי 4X4

כמובן שעדיף אחד במצב יחסית טוב....אבל גם לא אתנגד
לאחד עם בודי ושלדה שלמים...לא איכפת לי שאת המנוע
הגיר והטראנספר אני ארכוש כאן בארץ....

השאלה היא:
1 האם ניתן ליבא?
2. אם כן מה הוא התהליך?
3.מכס אני יודע שזה 150 אחוז ממחיר הרכב (לפי מה שהבנתי נכון)
איך אני מוציא לו רישיונות ישראלים?
4.במידה שהבאתי רק "בודי ושלדה" מה אני צריך לעשות כדי להעלות אותו לכביש

הרכב הולך להיות אצלי כרכב א' ורכב ב' כלומר גם נסיעות ביום יום
וגם סופשים בנגב הצחיח....

http://www.kellysmith.net/mycars/1976_chevy_1986.jpg

http://images.tribe.net/tribe/upload/photo/53f/02e/53f02ee8-fea8-41f1-a656-3ed333ee3032

תודה מראש לכל העונים

e-sheta
09-04-10, 23:41
לאחרונה חשבתי כמוך ולאחר מספר בדיקות הגעתי למסקנה שעליי לרכוש רכב שכזה רק בארץ העלות הגבוה של הבעת הרכב ארצה גרמה לי להחליט כך עוד לפני הבירוקראטיה של הרשויות נגיד וקנית רכב בסכום של 5000 דולר מינימום הובלה ימית וביטוח עולה בין 3000 ל 5000 דולר תלוי איך הרכב נארז עמילות מכס מיסים נילווים וכמה מאריך את הרכב שמאי המכס בארץ לצורך תשלום המיסים דרך אגב משלמים מכס גם על מחיר המישלוח עשיתי חישוב קל שלפני מחיר השקעה של שיפוץ עברתי את הסכום של 45000 שקל במקרה הטוב ירדתי מהנושא ואני מחפש פה בארץ משהו כזה לשיפוץ .

shay_love_off_road
10-04-10, 01:23
לאחרונה חשבתי כמוך ולאחר מספר בדיקות הגעתי למסקנה שעליי לרכוש רכב שכזה רק בארץ העלות הגבוה של הבעת הרכב ארצה גרמה לי להחליט כך עוד לפני הבירוקראטיה של הרשויות נגיד וקנית רכב בסכום של 5000 דולר מינימום הובלה ימית וביטוח עולה בין 3000 ל 5000 דולר תלוי איך הרכב נארז עמילות מכס מיסים נילווים וכמה מאריך את הרכב שמאי המכס בארץ לצורך תשלום המיסים דרך אגב משלמים מכס גם על מחיר המישלוח עשיתי חישוב קל שלפני מחיר השקעה של שיפוץ עברתי את הסכום של 45000 שקל במקרה הטוב ירדתי מהנושא ואני מחפש פה בארץ משהו כזה לשיפוץ .

האמת אני ראיתי איזה שני GMC שמצאתי בארץ אחת ממודל 81 והשניה ממודל 85
הבעלים עליהם רצו מחיר לא הגיוני.... אחד רצה על כלי כזה עם מנוע 4.3 V6 מחיר של 50K...
איך אמר הגשש "על גופייתי!" השני רצה 35 אלף אבל הייתה עבודה על הרכב....

אגב מסקירת שוק שעשיתי באי-ביי ובאתרים אחרים שמפרסמים בהם מכוניות למכירה
המחירים שדורשים על כלים כאלו עם 4X4 וגיר אוטומאט מצויידים במנועי V8
5.7 בנזין/6.2 סולר/6.5 סולר/7.4 בנזין. היו בין $700 לאחת במצב סביר (ע"פ התמונות)
לבין $20000 לאחת משופרת מפוארת ומאובזרת עם ארגז טקסס המחירים בממוצע ברוב הרכבים
שראיתי הסיירות כולל קאבינה וחצי ודאבל היה בין $1000 לבין $3500 לכאלו שניראו טוב

אבל שאני חושב על זה זה לקנות חתול בשק...אומנם הרכב ישב אצלי לשיפוץ כללי מצידי שיהיה
רק בודי ושילדה נורמאליים....גם סרנים יוחלפו באיזשהו שלב.... כך שהרכב מכאנית לא משנה לי
למרות שהייתי מעדיף משהו במצב נסיעה שיהיה לי עליו רק יישור קו....

וזה צפויי שיהיה כ"כ הרבה מיסים....לרגע שחכתי שאני תושב ישראל...

תודה על התשובה....אשקול לחזור לחיפוש בארץ המיסים והקודש

e-sheta
10-04-10, 18:57
אם אתה מגיעה לאזור המרכז בבני ברק בין פרדס כץ לכיוון קניון אילון יש אזור תעשייה קטן יש שם ירקן אם רכב 4X4 מודל 85 או 87 אני חושב שאם תציא לו מחיר על הרכב הוא ימכור לך הרכב בצבע לבן

e-sheta
10-04-10, 19:01
ניזכרתי אני יכול גם לעניין אותך בפורד ברונכו מודל 81 יש ניירת צריכה שיפוץ

shay_love_off_road
10-04-10, 19:56
ניזכרתי אני יכול גם לעניין אותך בפורד ברונקו מודל 81 יש ניירת צריכה שיפוץ

לא תודה חביבי... אני צריך גם את הקטע של הארגז לכן בחרתי ללכת על הסיירה
ואם כבר רכב סגור אז אני מעדיף סוברבן.... לדעתי גם רכבי השטח של פורד ובכלל
פורד תוצרת ארה"ב הם מאוד נדירים בארץ וכך גם תהיה לי בעיית חלקים...
אם אכן אקח פורד זה יהיה איזו F350 יוצאת צבא ממכרז לשיפוץ כללי...

אבל תודה על ההצעה...:D

אם אתה מגיעה לאזור המרכז בבני ברק בין פרדס כץ לכיוון קניון אילון יש אזור תעשייה קטן יש שם ירקן אם רכב 4X4 מודל 85 או 87 אני חושב שאם תציא לו מחיר על הרכב הוא ימכור לך הרכב בצבע לבן

אני אברר זאת במהלך השבוע.... תודה

polar bear
10-04-10, 21:22
אם אתה חושב ליבא רכב - צריך לזכור שיש לזה יתרון ברור אחד - שעליו משום מה אתה מוכן לוותר. וזה כמובן - הכנסת רכבת הינע בארץ המוצא. וגם יש את ענין השילדה.

למשל - אם תקנה סיירה בארץ - ואתה רוצה שיהיו לו - מנוע 7.4 , גיר חזק { אליסון נניח, שלא ממש תמצא בארץ } , טרנספר בהתאם ואולי מפחית נוסף, סרנים חזקים ונעולים, מערכת מתלים הכוללת הגבהה כמו שצריך { ולא בלוקים } . שלא לדבר בכלל על הכנסת צמיגים לרשיון { שזו שאלה בפני עצמה }. כל מי שאיננו עשיר מופלג ועושה את התהליך הזה בארץ מוצא את עצמו מוותר פה ושם ומשבית את הרכב לתקופות ארוכות מההגיוני. וכל הזמן לחפש ולהביא כל מני גומויות מטופשות ששם אתה כמעט קונה במכולת.

לכן - אולי להביא כזה מארה"ב יוצא יותר יקר - אבל הרבה יותר פרקטי.

ועוד לא דיברנו על השילדה ועל קוסמטיקה.

ofervan
11-04-10, 15:45
חלק מההצעות של הדב הן לא רלוונטיות לייבוא רכב אספנות לארץ: אישור הרישוי נעשה לפי מספרי ה-WIN של הרכב הספציפי והנתונים שלו צריכים להתאים בדיוק לנתונים לפיהם יצא מבית החרושת! כך שהחלפת מנוע, צמיגים ושאר חלקים רשומים אינה אפשרית. החלפת סרנים, גירים ותיבות ההעברה והוספת תיבות הפחתה, שיפור מתלים וכו' - אפשריים.

polar bear
12-04-10, 13:24
:) זה נכוווווווווווון שבודקים את ה VIN , וזה נכווווווווווווווווווווווןןןןןןן שאם תביא רכב שנתוניו בשטח לא תואמים את מפרט היצרן לא יכניסו אותו או שיכריחו אותך לעשות שינויים, אבל זה גם נכוון....שהאמריקאים החולרות תקעו ב VIN שלהם את ההגדרה המענינת - INCOMLEtE VEHICLE.

מה שאומר בעצם , שצריך למצוא סיירה שהאות השלישית שלה היא B והאות השמינית שלה היא W. ולהמשיך משם....

:)

ofervan
12-04-10, 21:23
רק תביאי לארץ רכב משופצר ומלוקק והשמאי של משרד התחבורה יגדיר אותו ברמה 1, יפתח מחירון קראוס ויקרע לך את הישבן במסים - שאותם אתה משלם גם על ההובלה...

shay_love_off_road
13-04-10, 11:29
רק תביאי לארץ רכב משופצר ומלוקק והשמאי של משרד התחבורה יגדיר אותו ברמה 1, יפתח מחירון קראוס ויקרע לך את הישבן במסים - שאותם אתה משלם גם על ההובלה...

כן ידוע לי...
רמה 1 זה מצב מוזיאוני ורמה 6 זה נטו לפירוק....והמיסים גם בהתאם....
לאחר בדיקה מקיפה הגעתי למסקנה שעדיף לייבא רכב במצב שניראה כמו 3 או 4
הרי מה שחשוב לי ברכב זה ה4X4 הכוח והארגז...כך שרכב עם מעט חלודה,
צבע דהויי וריפודים של אוטובוס אפריקאי יכול להוריד משמעותית את הערכת השמאי

נ.ב. עדיין בחיפושים :)

tzagi
14-04-10, 06:05
:) זה נכוווווווווווון שבודקים את ה VIN , וזה נכווווווווווווווווווווווןןןןןןן שאם תביא רכב שנתוניו בשטח לא תואמים את מפרט היצרן לא יכניסו אותו או שיכריחו אותך לעשות שינויים, אבל זה גם נכוון....שהאמריקאים החולרות תקעו ב VIN שלהם את ההגדרה המענינת - INCOMLEtE VEHICLE.

מה שאומר בעצם , שצריך למצוא סיירה שהאות השלישית שלה היא B והאות השמינית שלה היא W. ולהמשיך משם....

:)

אתה טועה ומטעה,
המידע שאתה חוזר עליו רלוונטי לדגמים בשנות ה90,
בשנות ה70 זה שונה
http://www.chuckschevytruckpages.com/73-87specs.html

אגב, Incomplete vehicle
זה קוד לשלדה וערכת כוח בלבד, בלי גוף בכלל, כמו שהיו מוכרים לגרומן להרכבת בודי מאלומניום, אלה שירתו את FEDEX,UPS,USPS וכדומה
אתה לא תמצא "סיירה" עם הVIN הזה.

polar bear
14-04-10, 19:19
1. זה עצוב מה שאתה מספר { שאין כזה סיירה }. בעיקר בגלל שהצדק עמך ככל הנראה.

2. מה שכתבתי יצא מספר של בליזרים עד שנת 82. כך שיש כזה וין לרכבים מלפני שנות ה 90.

3. אז עם איזה קוד יוצא רכב למפעל להסבה { כמו הוונדורות 4X4 למשל } ?

4. איזה רכב אני כן יכול למצוא עם קוד כזה?

:) תודה.

tzagi
14-04-10, 20:03
1. זה עצוב מה שאתה מספר { שאין כזה סיירה }. בעיקר בגלל שהצדק עמך ככל הנראה.

2. מה שכתבתי יצא מספר של בליזרים עד שנת 82. כך שיש כזה וין לרכבים מלפני שנות ה 90.

3. אז עם איזה קוד יוצא רכב למפעל להסבה { כמו הוונדורות 4X4 למשל } ?

4. איזה רכב אני כן יכול למצוא עם קוד כזה?

:) תודה.

ראה את הקישור שצירפתי, לצערינו האות חסרה,
בכול מקרה, כמעט ובלתי אפשרי למצוא, כי הרכבים "הקטנים, האלה לא יוצאים למכירה לציבור אלא נגרסים, משמשים לחלפים וכדומה, למה? לא יודע. רובם גם הגה ימני.
לידיעתי גם לא היה כלום בסדר גודל שאתה מחפש, היו רכבים מבוססים עם S10 ושלדות work horse
הנה דוגמה
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Chevrolet-P30-1994-P30-STEP-VAN-GRUMMAN-KURBMASTER-GRUMMAN-OLSON_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem20b0542 078QQitemZ140397256824QQptZUSQ5fCarsQ5fT rucks#ht_782wt_958

האות השלישית B = Chevy incomplete vehicle

http://sstilletto.tripod.com/sstilletto/id10.html

לידיעתי קוויגלי ופאט'פינדר קונים ואנים מושלמים עם וין סטנדרטי,
שמישהו יכתוב את הוין שלו, קל לבדוק.

asafk
15-04-10, 00:35
אסור לייבא למדינת ישראל פיקאפים בייבוא אישי. ולמיטב ידיעתי זה כולל גם רכב אספנות.
(כי ברכב בייבוא אישי אסור להשתמש לצרכים עסקיים, והרי פיקאפ זה רק לצורך עסקי, לא יכול להיות למשהו אחר)

אסף.

e-sheta
15-04-10, 07:13
רכב אספנות מותר ליבוא פיק אפ יש מיגבלה למשקל הרכב ואוליי הגבלה על מנועי דיזל ביבוא

אסור לייבא למדינת ישראל פיקאפים בייבוא אישי. ולמיטב ידיעתי זה כולל גם רכב אספנות.
(כי ברכב בייבוא אישי אסור להשתמש לצרכים עסקיים, והרי פיקאפ זה רק לצורך עסקי, לא יכול להיות למשהו אחר)

אסף.

GodsFather
15-04-10, 07:20
כבר יצא לי לראות כמה פיק-אפים אספנות שהגיעו ביבוא אישי לאחרונה, אז כנראה שיש תנאים לזה.

shay_love_off_road
16-04-10, 16:48

אסף.

רכב אספנות עם מנוע בנזין V8 אינו משתלם לעסק....

את הארגז אני צריך לציוד לסחיבת עצים וסתם כי אני חולה על טנדרים ומעדיף אותם על פני הSUV
למרות שהבלייזר יותר קצר וקל לתימרון בשטח....אבל בטנדר אין מגבלה מבחינת הגובה במה
שאפשר להעמיס שם... אומנם תא הנוסעים בבלייזר יותר גדול ומרווח....אבל מבחינת אופציות
דחיסת ציוד והעמסה הטנדר עולה בהרבה על הבלייזר....למרות שלכלים שלי הייתי מעדיף רכב
סגור...בבכל אופן ראיתי כמה סיירות בארץ משנות השמונים היפות

GodsFather
16-04-10, 19:18
אפשר סיירה עם ארגז סגור פריק ואז יש לך גם סגור וגם פתוח :)

-->