PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש בולם לספורטאז' שלי

haggzomr
11-04-10, 11:00
יש לי מספר שאלות.
יש לי קיה ספורטאז' מוגבהה אייבך עם צמיגי 235 וספייסרים 3.3 ס"מ, מותקנים עליה מאחורה בולמי קורבן, היום ראיתי שאחד נוזל (אני רכשתי את הרכב עם כל התוספות הללו).
כאשר שכבתי מתחת לרכב פתחתי בולם וראיתי שהוא מתארך בעוד כ-7 ס"מ דבר המצביע על פתיחת מתלה קטנה, כאשר הבולם סגור לא מדדתי כיוון שלפי מה שראו עיניי הוא לא מגיע למצב הזה שהבולם סגור עד הסוף.
שאלתי הראשונה מה דעתם של מביני ענין בנוגע לבולמי קורבן (תוצרת ארגנטינה)?
השאלה השניה האם יש בולם מעט יותר ארוך שיתן לי פתיחת מתלה יותר ארוכה או שמא יש לי הצורך למדוד שוב את הבולם כמו שצריך ע"מ למצוא את הבולם המתאים ביותר, או שפשוט להתפשר ולהשאיר את הדגם של הבולם הזה (או אחד מהדגמים המקבילים)?
לא שיש לי בעיה של מהלכי מתלהשל הספורטאז' לעומת הניבה מהלכי המתלה של הספורטאז' הם כמו של פרייבט, אבל עדין בשטח מספיקים

אלדר
11-04-10, 11:14
כמה ס"מ הרכב מוגבה(הקפיץ+הספייסר)?
האם הצלחתה להגיע לפתיחת מהלך מטלה מלאה, וראיתה שהבולם מגביל את הפתיחה?

haggzomr
11-04-10, 12:54
כמה הרכב מוגבהה בדיוק אינני יודע כיוון שקניתי אותו במצב הזה.
אני יכול לומר שהקפיצים הם אייבך ויש ספייסרים של 3.3 ס"מ.
בנוגע לפתיחת מתלה כבר הגעתי למצב הזה והמשכך הוא זה שהגביל לי את המהלך לכן אני מחפש משהו אולי קצת יותר ארוך, כמובן שכאשר הוא נסגר עד הסוף לא ישבר או ישמש כסטופר למתלה.
אני לא רוצה להוסף רצועות הגבלה לכן הבולם צריך להיות בגדר הנורמלי.

haggzomr
12-04-10, 19:25
לאחר טלפונים רבים ועוד האצבע נטויה נאמר לי ע"י אפק סוכנויות שהבולם קורבין שיש לי על הרכב חסר בארץ (אורכו 59 ס"מ) הוצע לי מונרו אבל הוא באורך של 62 ס"מ הוא קצת ארוך מדי ולכן הבעיה היא הירידה של הקפיץ והיציאה של הספייסר מהמקום ולכן צריך להתקין רצועה מגבילה.
אני בודק עוד כל מיני יבואנים וחנויות שאולי אמצע אצליהם בולם מתאים.
בנוגע לבולם של KYB הדילמה שלי היא איך הבולם הזה מתנהג בשוטח החל מנסיעה שקולה ועד לנסיעת שבילים מהירה של כ-60 קמ"ש האם הם מאבדים את התכונות שלהם מהר או שמא הם השקעה סבירה.
הועלה פה הרעיון של בולם ראב 4 האם מישהו ניסה?
גם בולם של סנטה-פה הועלה כאן מה עם זה?
אם למישהו יש רעיון יותר טוב אני מחכה לתשובה

hadtomer
20-04-10, 19:08
היי. אני הזמנתי סט בולמי סנטה פה- אורגינליים של יונדאי, בחברה. הם יגיעו עוד כשבועיים. אל תהסס ליצור קשר – 0524004032 ולקפוץ לעשות את כל המדידות הדרושות לך לפני שאתקין את הבולם

-->