PDA

צפייה בגרסה מלאה : סרנים חיים וסמוראי

shermenz
27-08-04, 17:31
אני לא בטוח שהבנתי משהו...
וקראתי כבר את כול הכתבות
סרן חי זה בעצם יחידה אחת שמחוברת באמצע בדיפרנציאל שזה הביצה הזאת נכון?
וסרן לא חי זה בעצם סרן נפרד כמו באיסוזו רודיאו לדוגמא עד כאן נכון?
עכשיו החוץ מזה השאלה שלי היא בעצם האם כול הדגמים של סמוראי מכול השנים בעלי סרנים חיים?

arnonshoshani
27-08-04, 17:50
כן
כןלל ג'ימיני

shermenz
27-08-04, 18:05
באתר ג'יפ טריפ נקסוס רשם:
אברהם, גם ברכבים עם 2 סרנים חיים (כמו סמוראים מתחת לשנת 96, ל"ר ועוד) לעיתים מוט השפור נמצא לפני הסרן הקדמי. מכאן שהוא פגיע יחסית תחת תנאים מסויימים. אם נמשיך עם הדוגמה של ל"ר, אתה תשים לב שביצי הדיפ' שלהם רגישים מאוד ולכן דורשים מיגון כמעט
עכשיו אני יודע שנקסוס מאוד מבין בנושא השטח ובנושא הסמוראי במיוחד ככה שהדבר בילבל אותי

asafk
27-08-04, 18:40
אני לא בטוח שהבנתי משהו...
וקראתי כבר את כול הכתבות
סרן חי זה בעצם יחידה אחת שמחוברת באמצע בדיפרנציאל שזה הביצה הזאת נכון?
וסרן לא חי זה בעצם סרן נפרד כמו באיסוזו רודיאו לדוגמא עד כאן נכון?
עכשיו החוץ מזה השאלה שלי היא בעצם האם כול הדגמים של סמוראי מכול השנים בעלי סרנים חיים?

לא. לא הבנת.

סרן- קורה שמחברת את שני הגלגלים באופן קשיח (לדוגמה- סרן קדמי במשאיות, או סרן אחורי בטנדרון הנעה קדמית של פורד).
סרן חי- סרן שגם מעביר כוח לגלגלים.

מתלה נפרד- בין אם מעביר כוח ובין אם לא, זה מה שהתכוונת אליו (איסוזו רודיאו לדוגמא).

קרא בבקשה בפורום לג'יפאים מתחילים את המילון האינטראקטיבי.

אסף.

גיא
28-08-04, 00:26
ניראה לי שמה שדרקסוס התכון זה שאחרי השנים ההם סודוקי העבירו את המוט אל מאחורי הסרן.

asafk
28-08-04, 00:39
בסמוראי, כל השנים, וגם בג'ימני- שני סרנים (חיים, כמובן, זה 4X4). ויטארה, לדוגמה, היא עם סרן אחד (אחורי, חי), ומלפנים מתלים נפרדים.

אסף.

סוזי המשתוללת
28-08-04, 16:27
והמוט שפור נשאר מקדימה וגבוה

אלון_ק
28-08-04, 23:47
אני אנסה לסדר קצת את המחשבות שלי:

אברהם, גם ברכבים עם 2 סרנים חיים (כמו סמוראים מתחת לשנת 96, ל"ר ועוד) לעיתים מוט השפור נמצא לפני הסרן הקדמי. מכאן שהוא פגיע יחסית תחת תנאים מסויימים. אם נמשיך עם הדוגמה של ל"ר, אתה תשים לב שביצי הדיפ' שלהם רגישים מאוד ולכן דורשים מיגון כמעט

אברהם טען שאין צורך במיגון בכלל ברכבים עם 2 סרנים חיים. אני רציתי להסביר לו מדוע כן צריך, והתרכזתי באזור בו הסרן נמצא, הוא הגחון:
http://www.4x4wire.com/ford/reviews/rockrod/final.JPG
מוט השפור זה המוט עם הכיתוב עליו. אתה יכול לראות בבירור שהוא נמצא לפני הסרן. אני אבקש יפה מיוסי ורמן (יוסי, בבקשה) שישים תמונה של מוט השפור שלו ואז אתה תבין למה התכוונתי כשאמרתי שהוא מאחורי הסרן.
אתה גם רואה את ביצת הדיפ', זה הביצה שבאמצע הסרן הקדמי (רואים גם את זו באחורי). גם היא ניתנת לפגיעה, אם כי כפי שציינתי בהודעתי שם לרוב הם עשויות מחומר קשיח מספיק ע"מ למגר את הצורך במיגון לבד ממקרים קיצוניים (ולנד-רוברים, שם היא לא מספיק חזקה).

אני לא התייחסתי להבדלים בין סוגי הסרנים מבחינת מבנה ומראה, גם לסרן IFS (כמו בויטארה) יש דיפ', וגם שם הוא די ביצתי.

סושי, המוט לא תמיד לפני הסרן. 95 עבר אחורה.

-->