PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה פעורה לחבר'ה האינטלקטואליים (וגם לג'יפאים).

Anonymous
27-08-04, 18:24
מה עדיף?
לרכוש סמוראי ישן יחסית (87-89) עתיר בתוספות.
או קצת יותר חדש (90-93) ללא תוספות.
התקציב הוא 30000 סה"כ (כלומר כולל ביטוח, ישור קו, עץ ריח, שמן, מים פלגים, פלטינות, ו מדבקה של NO FEAR )
אנא ענו לי.

חימושניק
27-08-04, 18:26
לדעתי, תמיד עדיף להשקיע במודל חדש יותר ואח"כ לשפר אותו לפי הצרכים האישיים.

Anonymous
27-08-04, 18:52
אם אני אקנה מודל חדש יותר בכל התקציב שלי, אני לא אוכל לשפר הרבה זמן.
המשכורת שלי תספיק להחזיק אותו (ביטוח, דלק, טסט) אבל לשפר?
לפחות שנה יקח לי לגרד כסף לקנות מצפן (7 ש"ח) או פרווה לדשבורד...
לא עדיף לקנות משופר? ההבדל בשנתונים שציינתי (88-90) מול (90-93) כ"כ משמועותי?
עוד שאלה:
יש הבדל במחיר בין עץ ריח לימון לתות?

ארז
27-08-04, 20:38
עדייף החדש יותר, גם הוא כבר מעל ל10 שנים על הכביש, זה לא מעט לרכבי שטח, הישן יותר יעשה לך הרבה בעיות ואת הכסף שתהיה חייב להוציא עליו בתיקונים תוכל לחסוך ולאט לאט לשפר את החדש.

איציק - 4X6ZH
27-08-04, 21:00
אתה לא מתבייש לחתום בשם כזה ?
כצת כבוד לאלה שנותנים מקום לשאלות שלך .
איציק

Anonymous
27-08-04, 21:25
אני מכבד מעל ומעבר את הג'יפאים היקרים...
אני מתנצל אם מישהו נפגע מהחתימה שלי. (אני לא מבין למה...).
נרקומן ציבור הוא שם של שיר יפהיפה של מאיר אריאל האיש והאגדה.
(נרקומן ציבור נרקומן ציבור/מה אתה עושה בין דיבור לדיבור)
מאיר ידע לתאר את יופיה של הארץ ואת משעוליה המפותלים בשיריו.
הוא עורר בי את האהבה לשטח ולארץ.
לכן בחרתי בכינוי הזה.
אם מישהו חושב שהמעטתי בכבודו אני מתנצל.
ושוב אני מלא בכבוד למפעילי האתר.

אלון_ק
27-08-04, 21:42
קוקוס אין, לימון ותות אאוט כבר מזמן. 10 ש"ח לשלושה ליד התחנה המרכזית הישנה בחיפה.

אני תומך בארז, גם מהסיבות שהם ציינו ומעוד אחת קטנה: עם 30K אתה יכול למצוא סמוראי מוזרק מ94. וזה, ידידי, כבר הבדל עצום.

וברוח האתר שיפורים הם לא כל כך יקרים. עבודה עצמית מביאה אותך רחוק מאוד עם מעט מאוד מזומנים, יחסית.

בכל מקרה, קח בחשבון 2K ליישור קו בעבודה עצמית. זה כנראה יהיה הרבה פחות, אבל אתה לא יכול לבנות על זה עד שהאוטו אצלך. אם אתה מתכוון מראש לבלות במוסכים, תכין קצת יותר.

לגבי השם, אני נוטה להסכים עם איציק. למרות שהכוונה יפה, זה עדיין בוטה ללא ההקשר של שאר השיר. אם דעתי משנה למישהו משהו.

Anonymous
27-08-04, 21:59
ברור שבעבודה עצמית! (יש לי רתכת ודיסק וציוד עבודה של מוסך שלם. בעצם, יש לי מוסך שלם... רק של טרקטורים).
ממתי מטפלים ברכב במוסך? יש דבר כזה בכלל? מוסך לרכבים?
בעצם, איך ישאר לי עודף מ2K ישור קו?
אבל ביטוח עולה עוד 2.5K.
זה משאיר לי 25K.
(500 ש"ח הלכו על דלק, שווראמה, רטלין, עצי ריח וזמן חיבור לאינטרנט.)
איזה שנתון אפשר להשיג בסכום כזה? מישהו יודע? מכיר?

asafk
27-08-04, 23:30
דילמה קשה... אם זה לא סמוראי.
ג'יפים "אמיתיים"- לא מתיישנים כל כך מהר- והדילמה יכולה להיות במקומה. סמוראי מתיישן מהר מאוד. סמוראי ישן = גרוטאה. לא משנה מה כמות השיפורים, ג'יפון שבהגדרה נרכש על ידי מעוטי יכולת, לא מטופל כראוי (כולל מקרים, מתועדים היטב- כאן בפורום :twisted: - של הזנחה ממש). תוסיף לזה את עובדת היותו רכב יפני קטן שלא תוכנן לחיות יותר מ10 שנים...

בקיצור- סמוראי- השנתון חשוב מאוד. כמו שכתבו לך- אתה עלול להוציא באחזקה יותר ממה שתחסוך על שיפורים.
חשוב מאוד- תנסה ללכת על מוזרק.

ולעניין הכינוי- אני בעד. איציק- אל תנסה למצוא משמעות לכל דבר. יש דברים (כמו כינויים של חברים), שהם פשוט הם... בלי פרשנות של המתבונן (עד כאן שיעורי זן להיום)...

אסף.

itayhi
28-08-04, 00:18
התקציב הוא 30000 סה"כ (כלומר כולל ביטוח, ישור קו, עץ ריח, שמן, מים פלגים, פלטינות, ו מדבקה של NO FEAR )
אנא ענו לי.

אין פלטינות בסמוראי, הצתה אלקטרונית....!
ראית איך במשפט אחד "חסכתי" לך כמה שקלים :lol: אתה יכול "לקפוץ" בעוד שנה אחת קדימה.

ג'יפון שבהגדרה נרכש על ידי מעוטי יכולת, לא מטופל כראוי (כולל מקרים, מתועדים היטב- כאן בפורום :twisted: - של הזנחה ממש).אסף.

אסף, יכול להיות שאתה רומז/מתכוון למישהו ספציפי ?!?!?!?!? :o :o :o
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

ועכשיו ברצינות, אני אתן לך את הדוגמא שלי,
אני חיפשתי סמוראי ארוך, ורק ארוך
ובגלל זה קניתי 87 במקום 89
הייתי קונה 88 ארוך אבל לא מצאתי.
כמו שהחבר'ה אומרים, תנסה לסחוט עוד כמה שקלים (היי, אני כבר חסכתי לך כמה..) ולקנות שנת 94 מוזרק,
באמת עולם אחר

איתי

Anonymous
28-08-04, 15:36
מה ההבדל המעשי בין מוזרק לרגיל?
בביצועים?
באחזקה? בעלויות?
מה זה הזרקת דלק בעצם?
סליחה על הבורות בעצם אתם ג'יפאים אתם אוהבים בורות.

Etno
29-08-04, 07:54
מוזרק חוסך בדלק, ונותן ביצועים קצת יותר טובים.
לעומת קרבורטור הוא לא מושפע מזויות ושיפועים חדים של הרכב בשטח.
תיקונים זה הרבה יותר יקר במוזרק מאשר בקרבורטור. הרבה! יותר יקר.
קרבורטור אם הוא מתקלקל בשטח אפשר לפרק אותו ולתקן תוך שעה. או להחליף במידת הצורך.
הזרקה אם היא מתקלקלת זה יהיה סיפור יותר רציני.
הזרקה זה כשהדלק מוזרק ישירות לתוך סעפת היניקה, כאשר בקרבורטור הוא עובר דרך הקרבורטור כדי ליצור תערובת אוויר ודלק ומהקרבורטור נשאב לסעפת היניקה.

yoav
29-08-04, 09:07
הריטלין עליי ( דווקא ריטלין?!?!)- כבר עוד כמה ש"ח נחסכו...
אני קניתי 96, הוצאתי עוד 600 ש"ח על תיקוני יישור קיו, ומאז אני מוציא הרבה קיטור בשאלות פה בפורום במקום להוציא כסף אמיתי במוסך וחנויות חלפים (שרשור של יומיים על ריתוך גרם לי להבין שרתכת אני אמשיך לראות רק מרחוק, והופ! חסכתי K ש"ח - אתהיודע כמה עצי ריח זה?! לגבי הריטלין- אני מודה שיש לי יתרון קל- לי זה בחינם :lol: ). מאחר ואתה בעצמך מוסכניק- אני לא חושב שצפויות לך הוצאות כ"כ משמעותיות.
ההוצאה הבאה המשמעותית הראשונה שלי היא הצמיגים שבדרך- כ 2 K, + גגון שטרם ברור כמהיעלה (יש לי הצעה לחומרים ב 150 ש"ח פה בב"ש וכשאמצא זמן אסע לפרוע המחאה ישנה מנקסוס ואיתי)- כך שבקיצור:
אצלי הרכב 8 חודשים, נוסע 1:10 (בדוק ומדוד!), רואה יחסית המון שטח (אני גר 15 דק' מהעבודה ולוקח לי שעתיים להגיע הביתה דרך גבעות גורל...) ועד כה החלפתי עץ ריח רק פעמיים.
אני מניח שעם עבודה עצמית וללא צורך לרכוש ציוד כי יש לך כבר מוסך- העלויות צפויות להיות נמוכות מאוד- לא שיש לי מושג על מה אני מדבר- אבל ככה זה נראה מקריאה אינטנסיבית, שלא לומר אובססיבית, של כל מה שקורה פה בפורום.

Anonymous
29-08-04, 14:01
עקב העזרה האדיבה שלכם.
החלטתי!!! אני מחפש סאמוראי 92-94 יפה ומושקע.
התקציב שלי זה בערך 30K כולל הכל.
אם מישהו שמע או יודע שיגיד לי.
הגיע אלי משלוח של 30 ק"ג עצי ריח בריח מונית.
עוד קצת בדרך.
בקשר לרטלין לא תודה עברתי לשאיפת אדי בנזין 96 נטול. אותו אפקט פחות כסף.
אז נתראה בשטח בעיקר אתה יואב. אתה נשמע לי בחור נחמד.
חומרים לגגון? תחפש בצידי הדרכים. ובמזבלות תעשיותיות יש שם הרבה אם לא תופסים אותך.
תודה לכולם.
אולי גם אני אהיה ג'יפאי בקרוב.

yoav
29-08-04, 15:39
אז נתראה בשטח בעיקר אתה יואב. אתה נשמע לי בחור נחמד.
שלא תקבל רעיונות- אני נשוי! :lol:

אלון_ק
29-08-04, 22:07
עוד נקודה קטנה לטובת ההזרקה, לפחות בסמוראים שאני נתקלתי בהם: היא הרבה, אבל הרבה יותר אמינה מהקרבורטור. זה לא רק עניין של פער שנים, יש לי הרבה חברים עם סמוראים 90-93 שחתיכת האיסין הדפוקה הזו ממררת להם את החיים. יש לי גם כמה וכמה חברים עם סמוראי 94 שעד היום - הנה אני פותח להם פה - אין להם שום בעיה שהיא. אין מצב שפער של שנה שתיים משמעותי כל כך. הקרבורטור עושה צרות, לא יעזור. לא על בסיס קבוע, אין לו איזו תקלה מסויימת שאפשר להצביע עליה, אבל זה רכב ישן ויש שם הרבה גומי שהולך לעולמו.

לגבי החיפוש שלך, אני מכיר סמוראי 89 עם 1:4.16 בטרנספר, קפיצי דובינסון, צמיגים 215, דיגומים למכביר לטיולים ועוד כהנה וכנה שיפורים מכאניים ודיגומים. הוא לא זול (30K) והוא לא מתפשר על המחיר, אבל הוא גם שווה את זה. רכב שאתה קונה בשקט לשנתיים הקרובות לפחות. אם הוא עוד מוכר... הוא משנה את דעתו כל שני וחמישי (מה לעשות, תקוע איתו כבר כמה שנים טובות, הילד מאוהב). שלח לי ה"פ אם זה נשמע מעניין.

המהנדס
08-09-04, 18:22
יואב.
שם נשכח העלת באוב.....
"גבעות גורל" -----כמה חרא אכלתי שם בצבא בניווטים
יבלות וחתכים כאבים ושברי מאמץ .
אני אשמח לאיזה טיול באיזור הפעם בצורה כצת יותר מהנה עם הג'יפ.

נראה לי שאני אקפוץ מתישהו בחודשים הקרובים.

yoav
09-09-04, 15:48
מהנדס -
גבעות גורל השתנו רבות מאז כיתת רגליך שם בניווטים. נכון- נ.ג 503 עוד מאירה באורה האדמדם בלילות, אך פרט לכך המקום השתנה ללא הכר:
ראשית- הגבעות בותרו ע"י כביש עוקף ב"ש החדש(גרררררר...9
שנית- שכונת רמות צצה וצמחה לה פתאום, תוך שהיא מקיפה את האנדרטה, ובולעת נ.צ רבים וטובים, כולל הנפוליון שאיננו עוד ומיכלי המים שהפכו מ"סיכת ממ שחורה , פ-7 באדום" לחלק מהנוף בשכונה..
פרט לכך בני דודינו כבשו באוהליהם ופחוניהם כמעט את כל השטח- שים לב איפה אתה נוסע- הכל מלא בזנ"טים (הם קושרים לבזנ"טים חמורים/סוסים/פרות/גמלים/ נש...), וילדים זבי חוטם עלולים לצוץ ממקומות לא צפויים.
ברררם- מול גבעות גורל, שוכן לו היישוב עומר, ובו בית קטן וחמוד, עם גינה גדולה ומזמינה שכבר יבש פי מלהזמין את כל המטיילים דרומה פה בפורום, לעצור בדרך להתרעננות- וזה כולל גם אותך..
:lol: אגב- את גבעות גורל המרנו פה ב"נבטים דרום" - שטח יותר משבי"ז לניווט רגלי אמנם- אבל הרבה יותר כיף לג'יפ וביער להב על שלוחותיו כמובן.

-->