PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות לגבי נעילות לונדורה 4X4

ofervan
27-08-04, 20:04
אני מתלבט כבר זמן רב לגבי נעילות לונדורה שלי: מנוע TBI 5700, גיר אוטומטי ארבע הילוכים, ג'.מ. 14 בולט קטן (9.5) מאחור, דנה 44 קדימה, יחס העברה בסרנים 4.10, צמיגי MTR 265/75/16 (בערך 32 אינץ), לוקרים אוטומטיים. ועוד נתון חשוב: העסק שוקל קרוב לשלושה טון, עוד לפני הנוסע הראשון - ויש מקום לתשעה כאלה.
הרכב משמש בעיקר לטיולים ולנסיעות מינהלתיות פה ושם, לא נמצא בשימוש יומ-יומי. הנהיגה שלי בדרך כלל רגועה מאוד, משתדל - וגם די מצליח - לא לשבור כלום. טיולים בעבירות בינונית+. בכביש מהירות שיוט 90-100.
נטיית הלב הראשונה היא לכיוןן ARB - לא משפיע כלל על הנסיעה הרגילה בכביש, אבל יקר, 1600-1700 דולר בארה"ב וגם המורכבות של המערכת לא עוזרת לבחור בה
בקיצוניות השנייה - לוק-רייט אחורה וקדימה. זול יחסית 600-650 דולר, נכנס בקלות למזוודה, לא בטוח אם זה מספיק חזק עבור הונדורה
אפשרות נוספת - דטרויט אחורה/קדימה - 1100 דולר בערך, חזק אבל כבד לסחוב מארה"ב
ואפשר כמובן גם קומבינציה שהרבה משתמשים בה - דטרויט אחורה, לוק-רייט קדימה, משהו כמו 850 דולר
מה דעתכם? להשקיע את הכסף וללכת על ARB או ללכת על האוטומטיות? האם נעילה אוטומטית לא תגרום שינוי קיצוני מדי בהתנהגות הכביש של רכב כזה כבד? לוק-רייט תחזיק מעמד גם מאחור? אולי כדאי להתחיל בנעילה רק אחורה (ואז ללכת על דטרויט) ולנעול קדימה בשלב מאוחר יותר?

מוני_הכוכב
27-08-04, 22:22
לי יש בלייזר.
קניתי lock right עבור שני gm10 קדימה ואחרוה.
היום שיחקנו בהר טוב. פשוט מדהים, הרכב לוקח הכל בהליכה!

פתרון זול ביותר. יש לי אתר שבו קניתי אותם ב- 200$ ליחידה, אצלך יעלה אולי קצת יותר.

לדעתי זה הפתרון הזול ביותר והוא למעלה מטוב.

asafk
28-08-04, 00:48
חפש סרן אחורי של טנדר CUCV צבאי במגרשי הפירוקים.
רבע שעה עבודה (פותחים את המכסה של הדיפרנציאל, מוציאים ציריות, פותחים 4 ברגי קסוות מיסבים, פותחים שני אומי כיוונון), ולא הרבה כסף (בהחלט פחות מלקנות חדש.... כל הסרן יעלה לך כמו לקנות לוקרייט), ויש לך דטרויט ל14 בולט.

יש לי אחד כזה שפירקתי במגרש פירוקים מסרן של CUCV, עלה לי סכום מגוחך בשביל דטרויט, ויהיה מורכב על סיירה- כשיהיה לי ולבעל הסיירה זמן להרכיב.

לא הייתי מרכיב לוקרייט לסרן האחורי. הוא עובד קשה, יש עליו הרבה משקל.

אסף.

ofervan
28-08-04, 03:37
ל-CUCV סרן אחורי 14 בולט גדול - קורונה 10.5
שלי קטן...

נמרוד
30-08-04, 14:26
לאחורה - דטרויט.

אני מנחש שהתנהגות הכביש תהיה בסדר גמור, הרכב שלך ארוך יותר וכבד יותר מהג'יפים וזה לטובה. אני באופן אישי ומנוסה עם נעילות אוטומטיות ממש לא חושש מזה. יש דפנדרים 110 עם נעילות דטרויט אחוריות לא מעט והם קרובים אליך במשקל כשהם עמוסים.

לקדמי, הייתי אומר לוקרייט ללא ספק... בהנחה שהיו לוקרים ידניים רגילים. אם יש לך אוטומטיים, צריך לחשוב על זה עוד קצת.

ofervan
01-09-04, 00:30
הלוקרים אכן אוטומטים
ההנעה אצלי לא קבועה, כך שכל זמן ש-4X4 לא משולב, נעילה קדמית אוטומטית לא צריכה להשפיע. עד כמה אני ארגיש אותה בשטח?
לדנה 44 הקדמי יש לי גם אופציה של האלקטראק - 800 דולר ויש פתרון לנעילה נשלטת חשמלית. חבל שאין אותה גם ל-GM האחורי. כרגע רק ל-44 ול-60
יש למישהו נסיון איתה?

-->