PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מקרר בג'יפ?

אליKO
28-08-04, 11:10
אני נוסע בג'יפ שלי בעיקר לטיולים ופיקניקים ואחד הדברים החשובים מן הסתם, לשמור את המזון בקרור. הדבר נעשה ע"י ציידנית עם "קור חום".
קיימות בשוק ציידניות חשמליות ששומרות על טמפ' נמוכה בסביבות 5 מעלות+ עלותן כ 300 שקל
כמו כן ישנן בשוק צידניות עם מערת קרור ע"י מדחס בעלות של 4000 שקל ויכולת קרור של 5 מעלות מתחת לאפס.
לאחר שבניתי מערכת לדחיסת אויר ע"י מדחס של מזגן וזה מאוד הצליח לי אז עם הביסים בא התאבון והחלטתי לנסות לבנות מערכת קרור ע"י מדחס של מזגן עם יחידת קרור שתהיה בתוך תא מבודד(תא קרור) המערכת כמובן היא מערכת סגורה (בשונה ממדחס אויר).
בקיצור יהיה לי מקרר בג'יפ!!!
השאלה היא האם יש לכם רעיון או נסיון בהתקן כזה? אם כן אשמח להחליף דעות ורעיונות.
מדחס וחלקים שונים אני מתכוון להשיג ממגרש פרוקים. עבודה עצמית כמובן (זה כל הכייף).
על תא הקרור טרם חשבתי.

אליKO

polar bear
31-08-04, 01:51
אתה בעצם רוצה לבנות מזגן בתוך צידנית, אז תקח את המזגן שלך, ובמקום שהצנרת תתעל את האויר לאוטו - היא תתעל אותו לצידנית, ובמקום שהאויר ילקח מהאטמוספירה או מהרכב - הוא ילקח מהצידנית.........הפתעה.........כמו שזה קים ברכב.

בהצלחה.

zik5
31-08-04, 20:35
שלום אני טכנאי קרור וביניתי מספר מקררים לרכב לשמושי הפרטי,בגדלים שונים ,כולל מקרר בנפח מקרר ביתי 450 ליטר כולל תא הקפאה ל-20- . שימוש במדחס של מזגן רכב יהיה בעיתי מאד........ בסיסית -הרכב צריך להיות מונע רוב הזמן ,מדחס מיזוג רכב הוא בעל הספק ענק ביחס למקרר לרכב,קרור המדחס ע"י גז שחוזר מיחידת המאייד יהיה חלקי ביותר עקב לחצי גז נמוכים מאד,שימוש בסוללת המזגן כמו שהציע קודמי אינו אפשרי בשל צפיפות הסוללה שתתמלא קרח,אל תשווה למדחס האויר שפועל זמן קצר מאד בכל מקרה. ובנוסף לזאת המערכת שאתה מדבר היא בזבזנית מאד מבחינת ההספק הנדרש כ-1\10 -1\4 כ"ס .
בניית מקרר כזה רק אם מדחס חשמלי!! ניתן לתפור מקרר בדיוק למידות שאתה מבקש תגדיר בדיוק דרישות .....ותקבל ממני עזרה מקסימלית. בכל מקרה בניה כמו שרצתה אפשרית אבל תהיה יקרה יותר,בזבזנית יותר,ללא אופציה להפעלה ממקור מתח חשמלי אחר.

ועוד דבר תקלה במנוע הרכב שלך-והלך גם האוכל של כל שאר משתתפי הטיול.

landY
31-08-04, 23:28
אולי אפשר פשוט להכניס לרכב מיני-בר שישתמש בממיר מתח ל-220V?
או אולי יש דרך להחליף למיני-בר את המנוע למנוע 12VDC?

zik5
01-09-04, 05:39
עלות מדחס 12v גבוהה יחסית ויש רק בגודל אחד כ-10\1 כ"ס , מדחס זה מספיק רק למקררון כמו מיני בר והעלות הכוללת תהיה דומה לצידנית קרור עם מדחס.
עבודה עם ממיר מתח מועדפת לדעתי מאפשרת שימוש במדחס זול יחסית,מאפשר שימוש במגוון מדחסים בגדלים שונים,מאפשר הפעלה במתח ביתי\גנרטור בזמן חניה או לפני יציאה לטיול.

בעבודה עם ממיר מתח חייבים להחליף את מערכת התנעת המדחס,אחרת זרם ההתנעה של המדחס גורם להפסקת הממיר בשל נפילת מתח בזמן התנעת מדחס המקרר.

landY
01-09-04, 17:21
מה גודל הממיר שדרוש? (300W מספיק?)
ומה אומר השינוי בהתנעה של המדחס? איך?

zik5
01-09-04, 17:38
ההספק הדרוש נגזר מגודל המדחס שיבחר בהתאם לדרישות,בכל מקרה לא רצוי לעבור את65%
מהספק הממיר מה שממילה אינו אפשרי עקב זרם ההתנעה.
שינוי מע התנעה של המדחס שוב נגזר מגודלו ,לפעמים מספיק הוספת קבל התנעה.

zik5
01-09-04, 20:48
אפשרי בהחלט אבל........עלות מדחס 12vdcללא אחריות,התקנה ושאר ירקות כ-1450 ש"ח (מחיר לטכנאי)כאשר המדחס כולל מ"ע ניתוק בירידת מתח ברכב לשמירת המצבר אבל המחיר!!!

zik5
01-09-04, 20:57
אם לא דרוש נפח גדול
-פשוט חבר מיני בר לממיר מתח ,הספק מדחס קטן כמו מני בר יוכל לעבוד ולהניע גם ללא שינוי מ"ע התנעה רק זכור לקנות ממיר של כ500W
לפחות .למרות שבמצב עבודה רגיל נדרשים כ-200W בלבד.
ל

אליKO
02-09-04, 07:34
ועוד דבר תקלה במנוע הרכב שלך-והלך גם האוכל של כל שאר משתתפי הטיול.
במקרה של תקלה הלך כל הטיול לא רק האוכל.....
תודה לכל הפונים.
יש לי כבר כיוון מסויים לביצוע וכשזה יחל אני אשתדל לצלם ולתעד את השלבים לטובת כולם.
מקווה שזה יצליח...
אליKO

-->