PDA

צפייה בגרסה מלאה : פעם ראשונה בים - קניתי ג'ימיני 2001 עם צמיגי 215

selyuk
14-04-10, 23:58
שלום כולם
אני חדש בפורום ובאתר בכלל. ברוכים הנמצאים

בג'ימיני שקניתי יש צמיגים 215 (גם ברשיון). מי שהתקין אותם היה הבעלים לפני זה שלפני, ז"א שהרכב נוסע עם צמיגים גדולים כבר יותר מ 4 שנים.

האם כדאי להחזיר אותם לגודל המקורי (כדי להקטין עומסים וצריכת דלק) או שאפשר להמשיך כך.
האם זה נהוג באוכלוסיית הג'ימיניים להסתובב עם צמיגים כאלה? מה ההשלכות על הסרנים, שילדה, בולמים?
האם יכול להיות שגם הגביהו אותו עם בולמים לא סטנדרטיים כדי שהצמיגים לא יגעו בכנפיים?

ושאלה אחרת לגמרי - אני רוצה להתאים עריסה לבחור, איך הכי נכון לחבר אותה למטוטות אורך שבאים על הגג? האם צריך גם מוטות רוחב? חשבתי על עריסת אלומיניום כמו שיש למוניות - מה אומרים הרופאים?

תודה מראש
סלע

asafk
15-04-10, 00:11
215? ברשיון? סע לשלום ואל תטריד את עצמך. יש הרבה שהיו מוכנים להתחלף איתך.

אסף.

אלדר
15-04-10, 00:48
לדעתי 215 מידה מצוינת לג'ימני.
גם אני מכיר הרבה שהיו מתחלפים איתך.

אביעד פ.
15-04-10, 01:43
אני הייתי מתחלף איתך!!!

sapog
15-04-10, 09:37
סלע, תתחדש על הרכב!
אתה מוזמן לפנק אותנו בתמונות :)

את הצמיגים לא כדאי להחזיר למידה המקורית!
הבלאי על המכלולים הוא מינורי\זניח לחלוטין.
בדוק רק את תקינות הצמיגים וסע לשלום.

מעבר לזה, הגבההות מבצעים דרך שינוי בקפיצים ולא בבולמים.
סיכויים די גדולים שהרכב עבר הגבהה.
צלם תמונות של הרכב על משטח מישורי, וננסה להבין האם הרכב הוגבהה ובכמה.
אתה מוזמן גם לצלם את מכלולי הקפיצים והבולמים.

טל.

zerez
15-04-10, 10:03
אני מתלבט כבר די הרבה זמן בקשר לגגון וגם אני הגעתי למסקנה שגגון מונית הוא הכי טוב.
אני לא רוצה להשתמש במוטות רוחב כדי לא להגביה את הגגון (גם ככה הגימני לא יציב) ומה שאני חושב לעשות זה לחבר את הגגון ישירות למוטות האורך בעזרת חבקים מהסוג שמשמש להידוק צינורות מים, מה שנשאר זה למצוא עריסה ברוחב מתאים.

Michal
15-04-10, 10:08
בג'ימני שלי (גם 2001) יש גגון אלומיניום של מוניות, מהבעלים שלפני הבעלים שלפניי. הגגון מוברג ישירות למוטות האורך (4 הברגות כאלה בסה"כ), עם מעין פיסת גומי מבודדת בכל הברגה כדי למנוע מגע ישיר של הברזל בפלסטיק של הגגון. אני יכולה לצלם לך דוגמא כזו של הברגה ולהעלות לפה, אם רלוונטי.

היתרון של הגגון הזה, מעבר לקלות שלו, זה שהוא נמוך ועם שטח פנים קטן יחסית, כך שיש כמה שפחות התנגדות לרוח בזמן נסיעה כשאתה נוסע איתו ריק ביומיום.
נסעתי איתו מועמס כבר מספר פעמים- תענוג.

foxes
15-04-10, 10:27
בג'ימני שלי (גם 2001) יש גגון אלומיניום של מוניות, מהבעלים שלפני הבעלים שלפניי. הגגון מוברג ישירות למוטות האורך (4 הברגות כאלה בסה"כ), עם מעין פיסת גומי מבודדת בכל הברגה כדי למנוע מגע ישיר של הברזל בפלסטיק של הגגון. אני יכולה לצלם לך דוגמא כזו של הברגה ולהעלות לפה, אם רלוונטי.

היתרון של הגגון הזה, מעבר לקלות שלו, זה שהוא נמוך ועם שטח פנים קטן יחסית, כך שיש כמה שפחות התנגדות לרוח בזמן נסיעה כשאתה נוסע איתו ריק ביומיום.
אני עכשיו חושב לבנות משהו דומה, אשמח אם תעלי תמונות :)

zerez
15-04-10, 11:56

ביום שלישי ראיתי אחד כזה בהיר עומד ברמזור בגבעתיים, עד שהספקתי להגיע אליו להסתכל איך הגגון מורכב הרמזור התחלף והוא נסע :(
גם אני אשמח לראות תמונות של איך הגגון מחובר

Michal
15-04-10, 16:50
תמונות:

מבט מהצד:

http://img163.imageshack.us/img163/5528/ddui1.jpg

מבט על החיבור מלמטה (אפשר לראות שההברגה לא עוברת לחלק התחתון של מוט האורך):

http://img717.imageshack.us/img717/5115/ddui2.jpg
מבט מלמעלה- תקריב של ההברגה- משושה עם דיסקית (בכחול מסומנים השוליים של החומר המבודד- פיסת גומי כלשהי- שמפריד בין הברזל לפלסטיק של המוט, צילמתי דוקא הברגה בה הוא לא כ"כ ישר...):

http://img249.imageshack.us/img249/4941/ddui4.jpg

וזהו, מקווה שזה עוזר. אם צריך עוד תמונות- תגידו לי, ואשתדל לצלם גם באור יום ולא בחניון החשוך...

matokik
15-04-10, 22:40
שלום כולם
אני חדש בפורום ובאתר בכלל. ברוכים הנמצאים

בג'ימיני שקניתי יש צמיגים 215 (גם ברשיון). מי שהתקין אותם היה הבעלים לפני זה שלפני, ז"א שהרכב נוסע עם צמיגים גדולים כבר יותר מ 4 שנים.

האם כדאי להחזיר אותם לגודל המקורי (כדי להקטין עומסים וצריכת דלק) או שאפשר להמשיך כך.
האם זה נהוג באוכלוסיית הג'ימיניים להסתובב עם צמיגים כאלה? מה ההשלכות על הסרנים, שילדה, בולמים?
האם יכול להיות שגם הגביהו אותו עם בולמים לא סטנדרטיים כדי שהצמיגים לא יגעו בכנפיים?

ושאלה אחרת לגמרי - אני רוצה להתאים עריסה לבחור, איך הכי נכון לחבר אותה למטוטות אורך שבאים על הגג? האם צריך גם מוטות רוחב? חשבתי על עריסת אלומיניום כמו שיש למוניות - מה אומרים הרופאים?

תודה מראש
סלע
בג'ימני הקודם שלי (2001) היה לי גגון שהובא לי במתנה מתאילנד, אין למצוא כזה בארץ,, עם עומק וגודל דיי רציני, אבל עם משקל דבילי וזניח לחלוטין. אשתדל להעלות תמונות של היצירה.
כיום, בג'ימני 2009 שלי, עוד לא הרכבתי את הגגון המדובר, החלטתי לשמור על ה"בתוליות" של הג'ימני, ככל האפשר, עד שנמצא לאיזה טיול רציני שיכריח אותי להשתמש בגגון.
גם אני חשבתי אולי להתקין באופן קבוע את ה"גגון מוניות" אבל גיליתי שהקיבולת שלו, קטנה משל הגגון שברשותי, כמו כן גם המשקל של ה"גגון מוניות" קל בהרבה מהמשקל של הגגון שברשותי.
עניין הדלק הוא עוד סיבה למה לא לתקין את הגגון המדובר שלי, באופן קבוע.

selyuk
21-04-10, 20:30
תודה לכולם על התגובות, במיוחד למיכל על התמונות

שאלה לגבי הגגון:

אני רוצה שיהיה אפשר לפרק אותו ולהרכיב בקלות רק כשצריך להעמיס. חשבתי לקדוח במוטות אורך המקוריים שעל הגג חורים עוברים ולבר אליהם את הגגון עם ברגי פרפר. האם זה בסדר לקדוח שם או שעדיף להימנע מכך?

דבר אחר: איך מעלים תמונות לפורום?

תודה שוב

סלע

matokik
21-04-10, 21:00
לקדוח? בשביל מה להרוס?
תביא שמונה חבקים כאלה, שתחבר כל חבק בעזרת שני ברגים ושני אומרים גדולים.
בג'ימני הקודם שלי, עשיתי ככה בדיוק, לא יותר מחמש דקות של הרכבה ופירוק.
המסילות נשארות שלימות, אין צורך לקדוח בהן, אין בעיות והכל טוף

hahochman
22-04-10, 09:07
שלום לכולם
מישהו יודע איפה אפשר לקנות כזה "גגון מוניות"
או שלא קונים את זה מוכן וצריך ללכת למסגר?
תודה

GodsFather
22-04-10, 10:04
אריה גגונים

http://www.gagon2car.co.il/index5.html

zerez
22-04-10, 10:19
שלום לכולם
מישהו יודע איפה אפשר לקנות כזה "גגון מוניות"
או שלא קונים את זה מוכן וצריך ללכת למסגר?
תודה

ביד 2 אפשר למצוא כאלה בסביבות 500 ש"ח, רק צריך קצת סבלנות שיפול אחד טוב

GodsFather
22-04-10, 10:22
בהחלט מסכים עם ההמלצה - סבלנות וישיבה עמוקה על האתרים השונים.

selyuk
24-04-10, 19:17
[
תביא שמונה חבקים כאלה, שתחבר כל חבק בעזרת שני ברגים ושני אומרים גדולים.
בג'ימני הקודם שלי, עשיתי ככה בדיוק, לא יותר מחמש דקות של הרכבה ופירוק.

אתה יכול בבקשה לפרט מה זה אומר "חבקים כאלה"? יש לך תמונה, שרטוט או מידות?

תודה

-->