PDA

צפייה בגרסה מלאה : זוכרים את הסובאגי?? היא חוזרת

הצפרדע
15-04-10, 12:47
הסובאגי נבנתה כשעשוע הנובע משעמום בשנת 2006

http://www.jeepolog.com/271.html

הבניה נעשתה ממכלולי סובארו B4 שהולבשו על שילדת צינורות, כאשר המתלים חוזקו במידת מה.

היא היתה חד מושבית וחמודה, עד שאריה פאהן החליט שיוכל להשתתף איתה בחוצה ישראל, וכך היה.

הרכב נסע מצויין עד שבאחת הקפיצות באזור הדרום קפצה רצועת הטיימינג, מה שבטעות אובחן כבעיית ראש מנוע, ולכן פרש.

במסגרת התכנית "כבקשתך", הופכת הסובאגי בתוך מספר ימים לדו מושבית, מושב אחרי מושב כמו במסוק קוברה, עם השלמת כלוב כמובן, בולמי מירוץ, כסאות, רתמות, מערכת קשר וכו', והיא תעשה הופעת בכורה במירוץ ההקפות בצאלים.

לא שהיא מתאימה לשטח כזה עם מהלכי מתלה של נמלה :cool: ומנוע חלוש למדי(125 כ"ס), אבל בתור נסיעת אימון ראשונה, לה וגם לנהג ערן כהן שינהג לראשונה בחייו במירוץ ראלי רייד, זה אמור להיות חוויה נחמדה.

תמונות בקרוב.

גל שחם
15-04-10, 12:51
איזה כיף להיות נווט ברכב הזה, יכול לתת קאפות לנהג,כל פעם שמעצבן אותו :p

דרך אגב, בקוברה הישיבה הפוכה, הטייס (הנהג) יושב מאחור.

הצפרדע
15-04-10, 12:55
איזה כיף להיות נווט ברכב הזה, יכול לתת קאפות לנהג,כל פעם שמעצבן אותו :p

זה בדיוק הפואנטה - ערן יהיה במירוץ הראשון שלו, אבל הנווט, ששמו עדיין לא הותר לפרסום ע"י מערכת הבטחון:cool:, היה נהג מירוצים זמן רב מאד, והוא נווט מצויין, כך שהפוזיציה הזאת תאפשר לו לדפוק כאפות בלי הכרה....

זה גם ניסוי מענין לראות איך יתפקד צוות נהג/נווט במבנה כסאות כזה.

היתרון של ריכוז מירב המאסה בקו המרכזי של הרכב, ברור. אם זה יעבוד טוב גם מבחינת תפקוד הצוות, אולי זאת התצורה שתהיה מועדפת גם ברכבים אחרים.

רני דקל
16-04-10, 19:50
זה גם ניסוי מענין לראות איך יתפקד צוות נהג/נווט במבנה כסאות כזה.

היתרון של ריכוז מירב המאסה בקו המרכזי של הרכב, ברור. אם זה יעבוד טוב גם מבחינת תפקוד הצוות, אולי זאת התצורה שתהיה מועדפת גם ברכבים אחרים.
נשמע מאוד מעניין. אתה הולך להגביה את המושב האחורי בשביל שדה הראייה של הנווט או להשאיר אותו נמוך בשביל מרכז הכובד?

יש פה יתרון לנהג שיושב ממורכז אבל מצד שני לנווט ולנהג יהיה יותר קשה לתקשר במקרה של תקלה. בהצלחה לצמד, נראה שיש כאן פוטנציאל.

eysham
16-04-10, 20:10
גם זו של אדג' עם מנוע סובארו וישיבת טנדם

http://www.edge.au.com/images/buggies/ballistic/ballisticcover.jpg

http://www.edge.au.com/images/buggies/ballistic/static_dunes.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=W61yyMkcjro

איל

נימי
16-04-10, 20:23
בהצלחה במירוצים,

קראתי עכשיו את הכתבה שוב, האם הבאגי נישקלה? אם כן אפשר לדעת כמה היא שוקלת?

לא רוצה לפתח את כל נושא המישקל מחדש פשוט כאן מדובר במנוע יחסית חלש ומעניין אותי בכמה קוצץ המישקל יחסית ל B4 מקורית, אולי יום אחד גם אני אלך לכיוון ....

הצפרדע
16-04-10, 21:29
המושב האחורי גבוה מהקדמי באופן משמעותי, כך שלנווט יש שדה ראיה טוב.

יותר מזה, מכיוון שהרכב צר, ברוחב הדרוש לאדם אחד, יש שדה ראיה מצויין גם מהצדדים.

לגבי המשקל, לא שקלתי עדיין. מה שאני יכול לומר הוא שהסובארו המקורית שקלה כ 1450 ק"ג, ככל הזכור לי, וכאן כל הבודי איננו, אם כי יש במקומו שילדת צינורות.

אתמול, כשהיינו צריכים להזיז את הרכב ימינה, לא טרחנו להסיע אותו קדימה ואחורה, אלא שמשכנו אותו הצידה, על הצמיגים, ושני אנשים עשו זאת די בקלות.

אני רוצה לקוות שהרכב ישקול יבש כ 1100 ק"ג, מה שעושה אותו - עם מנוע שנותן בסביבות 125 כ"ס - נסבל, אולי אפילו סביר.

עמדתי להחליף לו את המנוע/גיר עכשיו מ-B4 שנת 2008(לאחר תאונה) עם 165 כ"ס, אבל כשהגענו למגרש, ראינו שהמנוע נדפק ולא היה טעם לגעת בו. אני מקווה שעד חוצה ישראל, יהיו לו כבר מנוע וגיר חדשים וחזקים הרבה יותר, אולי אפילו סובארו 3 ליטר 6 צילינדרים עם 245 כ"ס.

אריה פאהן
17-04-10, 00:24
יש לי זכרונות יפים מהתחרות שהשתתפתי ברכב הזה, היתה חוויה מעניינת.
אפשר לשפר אותו כדי שיהיה באמת תחרותי, אני לא הייתי הופך אותו לרכב ראלי רייד שמצריך נווט.
הייתי משתמש בו לתחרויות כמו באחה הקפות בצאלים ותחרויות כמו ראליספרינט ( תחרויות שלא חייבים נווט )

הצפרדע
17-04-10, 01:00
אפשר לשפר אותו כדי שיהיה באמת תחרותי, אני לא הייתי הופך אותו לרכב ראלי רייד שמצריך נווט.

מה היית עושה על מנת לשפר?

ענין הנווט כבר גמור - הכלוב הושלם, הכסא כבר כבר קיים, הרדיאטור עבר אחורה, כך גם מיכל הדלק, וגם מיקום הספיירים שונה.

הייתי משתמש בו לתחרויות כמו באחה הקפות בצאלים ותחרויות כמו ראליספרינט ( תחרויות שלא חייבים נווט )

דוקא צאלים? חשבתי שדוקא שם יהיה לו קשה בגלל תואי הקרקע, למרות שהופתעתי מהמהלכים שלו - יש לו בערך 18 ס"מ כניסה .....

NadavRally
17-04-10, 11:31
הרכב שלי שוקל כ900 ק"ג עם 90 כ"ס ו14 קג"מ בגלגלים מצליח לנוע לא רע בשטח...

אריה פאהן
17-04-10, 14:38
הרעיון של הרכב שבנית בזמנו היה טיל בליסטי, רכב 4*4 עם מנוע חזק ומשקל 600-700 ק"ג .
בסופו של דבר כנראה שהגדלת הצמיגים כבר האטה אותו מאוד יחסית לרכב כזה עם צמיגים רגילים.
אם היום תגדיל את השילדה והמרכב + נווט , לדעתי תוסיף משקל שיסרס את הרכב לגמרי.
דבר שני - המתלה הקדמי ( מקפרסון ) לא היה מוצלח, הייתי משנה אותו למשולשים .
דבר שלישי - היגוי, היו חופשים גדולים מאוד בהיגוי וכן ההיגוי שלו מאוד מעורפל ( הרבה סיבובי הגה ) , לדעתי צריך להחליף לו את מע' ההיגוי לגמרי .
דבר רביעי - בעיית קפיצת רצועת הטיימינג, בדיעבד הסתבר שהבעיה מוכרת בסובארו, בזמנו דיברתי עם המנהל הטכני של סובארו והיה לו פתרון לזה .

הצפרדע
17-04-10, 16:40
הרעיון של הרכב שבנית בזמנו היה טיל בליסטי, רכב 4*4 עם מנוע חזק ומשקל 600-700 ק"ג .

מעולם לא היה בסביבות הללו - נכון שאני קוסם :), אבל גם אני לא הצלחתי להוריד את משקלו הרכב ל 600-700 ק"ג. בסה"כ הוחלף שם כל הבודי בשילדת צינורות חד מושבית, מה שהוריד להערכתי בין 400ל 500 ק"ג, כלומר כבר אז הרכב היה בסביבת ה 900-1000ק"ג.

בסופו של דבר כנראה שהגדלת הצמיגים כבר האטה אותו מאוד יחסית לרכב כזה עם צמיגים רגילים.

צודק בהחלט, אבל זאת המגרעת העיקרית כאשר אתה משתמש ברכב נתון עם טראנסאקסל - קשה מאד לשנות יחסי הערבה, אם בכלל.

אם היום תגדיל את השילדה והמרכב + נווט , לדעתי תוסיף משקל שיסרס את הרכב לגמרי.

תוספת המשקל זניחה מאד מכיוון שרק הוספתי חלק קטן של כלוב מאחור לנווט, כאשר הבסיס לכלוב כבר היה קיים, מה גם שהכנסתי מיכל דלק קליל במקום הכבד שבניתי אז. אבל זה נכון שהגדלת הגלגל גרעה מאד מזריזות הרכב, ולכן מלכתחילה לא ייעדתי אותו למירוצים. אם אקבל את ה B4 עם מנוע ה 3 ליטר על ה 245 כ"ס שלו, זה כבר יהיה סיפור אחר.

דבר שני - המתלה הקדמי ( מקפרסון ) לא היה מוצלח, הייתי משנה אותו למשולשים .

צודק שוב. החיזוק שעשיתי למתלה מחזיק מעמד, אבל אין ספק שרצוי להחליפו למשולשים. גם זה בתכנית, מתישהו.

דבר שלישי - היגוי, היו חופשים גדולים מאוד בהיגוי וכן ההיגוי שלו מאוד מעורפל ( הרבה סיבובי הגה ) , לדעתי צריך להחליף לו את מע' ההיגוי לגמרי

הענין הזה היה תקלה והוא סודר. לגבי מספר סיבובי ההגה, מדדתי קצת פחות משלושה מנעילה לנעילה. לא היגוי ספורטיבי במיוחד, אבל נראה לי שאפשר יהיה לחיות איתו.

דבר רביעי - בעיית קפיצת רצועת הטיימינג, בדיעבד הסתבר שהבעיה מוכרת בסובארו, בזמנו דיברתי עם המנהל הטכני של סובארו והיה לו פתרון לזה .

זה מענין - מה התקלה ומה הפתרון? יש לך שם במחלקת השירות בסובארו או תפקיד?

אריה פאהן
17-04-10, 20:14
זה מענין - מה התקלה ומה הפתרון? יש לך שם במחלקת השירות בסובארו או תפקיד?

אחרי ראלי סובארו- איתוראן שברוך שליט אירגן לפני בערך 4 שנים, קראו לי לישיבת הפקת לקחים בבית סובארו, פגשתי שם מישהו שאחראי על המערך הטכני של סובארו, אותו אדם סיפר לי שהוא זה שהצליח להוציא את הפורסטר מסובארו לטובת תחרויות הראלי רייד, זאת שיובל מלמד נהג בה.
דבר עם יובל מלמד הוא וודאי מכיר את האיש, אני לא זוכר את שמו.(נועם הימן גם היה שם ומכיר אותו)
בכל אופן שסיפרתי לו את המקרה של קפיצת רצועת הטיימינג בתחרות הוא אמר לי שזה תקלה מוכרת ברכב,הוא אמר שאביא לו את הרכב והוא יפתור את זה בדרך שתחזיק מעמד.

אריה פאהן
17-04-10, 20:47
עוד משהו, לפני החלפת מנוע+גיר הייתי בודק אפשרות לשפר את המנוע הזה כדי שיתן עוד 30 כ"ס שיפצו על הגדלת הגלגלים, אולי ע"י משחק במחשב ניהול מנוע או משהו כזה, אני חושש שלשים מנוע של 245 כ"ס על על מכלולים שבנויים ל 125 כ"ס יגרום לשבירות.
עם המנוע הנוכחי הוא נסע יפה מאוד, חסר לו רק תוספת קטנה של כוח .
ואז בתחרויות ראליספרינט הוא יכול לתת הופעה מרשימה

הצפרדע
17-04-10, 23:59
תודה על העצות והרעיונות - אין חכם כבעל נסיון

asafk
18-04-10, 00:03
ברוך, אני חושב שאתה מכיר מישהו שעובד בסובארו....?

אסף.

הצפרדע
18-04-10, 00:27
וואללה נכון, קטן כזה ורזה. אתה צודק 8-)

עידן הגז
18-04-10, 07:07
זה מענין - מה התקלה ומה הפתרון? יש לך שם במחלקת השירות בסובארו או תפקיד?[/quote]

מר ברוך!

כמו שכבר כתבו לך תתיעץ עם הקרובים אליך אחר כך עם אנשי סוברו:x:x:x:x:x

הבעיה בטימינג נובעת מפעולה של מותח הידראולי שלא עומד בעומסי הסל"ד הגבוהים

הפתאומים ישנם שני פיתרונות :

למותח ההידראולי יש גם מתיחה ידנית (יש לו חריצים אובלים)ואז פשוט ממקמים אותו

במקסימום מתיחה והוא בתור הידראולי עושה את שאר העבודה.פתרון טוב

עד שהמותח נחלש!

פתרון שני מתאים לרכבי ראלי ומנועי סוברו משופרים פשוט מבטלים את המתיחה ההידראולית

לטובת מתיחה מכנית והבעיה נפתרה!!!

נ.ב-למי להוציא חשבונית???

הצפרדע
18-04-10, 08:37
לי, אבל אחרי שתעשה את העבודה....:mrgreen:

freeline
18-04-10, 16:22
תמונות בקרוב.

יש תמונות?? הבטחת..אז תקיים:)

ארי.

OP2000
18-04-10, 21:53
this thread is worthless without

pics

תתחיל לשחרר תמונות - אנחנו הרי יודעים שכבר יש מה להראות . ואני לא מתכוון לתמונות של הז"ל. מזה יש לנו מספיק ......

הצפרדע
18-04-10, 23:29
טוב, טוב, אני מקווה שעד יום ד'(אחרי יום העצמאות) כבר תראו תמונות של הרכב עם שילדה ערומה, ללא חיפויים.

היום הנענו אותה,עם מיכל הדלק החדש והמשאבה הטבולה, ולא יאומן איך מנוע הבוקסר הישן הזה מנגן כמו שעון שויצרי.

tomer s
19-04-10, 07:52
משאבה של מה?

לי יש משאבה קוית (לא טבולה) שמתחילה להרגיז ולחתוך בקפיצות.

הצפרדע
19-04-10, 21:37
מיכל דלק קומפלט של סוזוקי בלנו, כולל המשאבה הטבולה שלו.

מיכל דקיק שנכנס יופי מתחת למושב הנווט, בקיבולת של כ 60 ליטר.

הצפרדע
23-04-10, 19:31
קצת באיחור, אבל מוטב מאוחר מאשר בכלל לא - כמה תמונות עם חיפוי חלקי, בלי חיפוי, ליד ה"אח הגדול" וכו'.

הרכב נוסע יופי, ונראה איך יחזיקו המתלים בצאלים 8-)

הצפרדע
23-04-10, 19:38
דרך אגב, ככה היא נראתה לפני שבוע - חלודה , אומללה וחד מושבית...:roll:

הצפרדע
23-04-10, 19:43
חלוקת המשקל עכשיו היא אידיאלית - מקדימה, מנוע/גיר/נהג

ומאחור, נווט/מיכל דלק/רדיאטור/שני גלגלי ספייר

מוני_הכוכב
23-04-10, 19:49
היי ברוך,

אני כבר לא יכול להיות אפילו הקיביצער.

מצד אחד אני מתפעל מהעבודה.

מצד שני אני חושב לתומי שזה ממש מזל שלא נתנו לך לתכנן את בר רפאלי.

jeep.il
23-04-10, 20:39
ברוך בגלגול הבא שלה היא תהיה פיראנה אם מנוע סובארו זה יהיה פיצוץ של באגי.

הצפרדע
24-04-10, 20:20
הנה סרטון קצר מהסובאגי היום בצאלים.

נסעה חזק כ 130 ק"מ, וזה נראה טוב, אם כי 120 כ"ס לא מספיקים לה.

למרות שאין לנו שום יומרות ושום סיכוי מול ה T1 הכרישים, נחכה להקפות...

מכיוון שהרכב הוא בניה עצמית ו 4X4, הוא חייב להיות ב T1, עד כמה שזה נשמע מוזר.

http://www.youtube.com/watch?v=9sZjKF9N9qw

יריב קלר ברוך
25-04-10, 16:25
הכלי הכי מכוער שיש אבל זז נחמד עוד כמה סוסים והכול טוב;)

GodsFather
26-04-10, 07:11
נראה יופי של כלי.

הצפרדע
27-04-10, 14:27
לגבי המשקל, לא שקלתי עדיין. מה שאני יכול לומר הוא שהסובארו המקורית שקלה כ 1450 ק"ג, ככל הזכור לי, וכאן כל הבודי איננו, אם כי יש במקומו שילדת צינורות.

אתמול, כשהיינו צריכים להזיז את הרכב ימינה, לא טרחנו להסיע אותו קדימה ואחורה, אלא שמשכנו אותו הצידה, על הצמיגים, ושני אנשים עשו זאת די בקלות.

אני רוצה לקוות שהרכב ישקול יבש כ 1100 ק"ג, מה שעושה אותו - עם מנוע שנותן בסביבות 125 כ"ס - נסבל, אולי אפילו סביר.

זה מה שכתבתי לנימי בהודעה בעמוד הקודם.

אתמול שקלתי את הרכב ולהפתעתי, יצא ניחוש מדוייק - הרכב שוקל 1100 ק"ג בכללי, כולל חצי מיכל דלק , כאשר חלוקת המשקל היא אידיאלית לרכב 4X4, דהיינו 600 ק"ג אחורה ו 500 קדימה.

זה אומר חלוקה של 55% אחורה ו - 45% קדימה.

כאשר הנהג והנווט בפנים, ומכיוון שהנווט יושב ממש על הציר האחורי, חלוקת המשקל הופכת להיות בסביבות 60:40 לטובת החלק האחורי.

אגב, בנסיעה מתברר שהרכב אכן מתנהג יותר טוב במצב שגם הנווט ברכב מאשר במצב שהנהג נוסע לבדו.

בקשר למנוע, החלפנו את פילטר האויר המקורי לפילטר פתוח גדול של K&N וביטלנו את הממיר הקטליטי, ולפי איך שהוא נשמע, אפשר להעריך שקיבל עוד איזה 10-15 כ"ס.

eranbar
27-04-10, 22:39
זה מה שכתבתי לנימי בהודעה בעמוד הקודם.

אתמול שקלתי את הרכב ולהפתעתי, יצא ניחוש מדוייק - הרכב שוקל 1100 ק"ג בכללי, כולל חצי מיכל דלק , כאשר חלוקת המשקל היא אידיאלית לרכב 4X4, דהיינו 600 ק"ג אחורה ו 500 קדימה.

זה אומר חלוקה של 55% אחורה ו - 45% קדימה.

כאשר הנהג והנווט בפנים, ומכיוון שהנווט יושב ממש על הציר האחורי, חלוקת המשקל הופכת להיות בסביבות 60:40 לטובת החלק האחורי.

אגב, בנסיעה מתברר שהרכב אכן מתנהג יותר טוב במצב שגם הנווט ברכב מאשר במצב שהנהג נוסע לבדו.

בקשר למנוע, החלפנו את פילטר האויר המקורי לפילטר פתוח גדול של K&N וביטלנו את הממיר הקטליטי, ולפי איך שהוא נשמע, אפשר להעריך שקיבל עוד איזה 10-15 כ"ס.

בדיוק איך שכתבת, "ולפי איך שזה נשמע" .
קבלת איזה 10-15 כ"ס פסיכולגית, שזה בסדר, בפועל יש מצב שירדו לך כוחות הסוס, אבל קבלת נשימה יותר טובה של המנוע ותגובת מצערת יותר טובה, אבל לא יותר.

עידן הגז
28-04-10, 06:49
בדיוק איך שכתבת, "ולפי איך שזה נשמע" .
קבלת איזה 10-15 כ"ס פסיכולגית, שזה בסדר, בפועל יש מצב שירדו לך כוחות הסוס, אבל קבלת נשימה יותר טובה של המנוע ותגובת מצערת יותר טובה, אבל לא יותר.

מסקנה מענינת לפי מה שכתבת "תגובת מצערת טובה יותר" שתורגש בגלל(אני אומר)

הורדת ממיר קטליטי ומסנן אויר פתוח עד כאן שנינו מסכימים!!!:D

אבל...ירידת כוחות בפועל:confused: רק הורדת ממיר קטליטי מוסיפה בין 5-7 אחוז מכוח המנוע!

בקיצור-נמק,פרט,והסבר

eranbar
28-04-10, 07:12
קשה לי להסביר בצורה מקצועית.
לפני כמה שנים, במסגרת חברותי במועדון רכב מסויים, הייתי נוכח בהרצאה של מהנדס רכב.
בעקבות נושא שעניין אותי ואת שאר האנשים בהרצאה, שהוא נושא שיפורי מנוע ברכב, אחד הדברים הנפוצים לשיפור הרכב הם אותם אלמנטים שהוזכרו לעליל :אגזוז, פילטר אויר וצ'יפ (סופר צ'יפ למחשב הרכב למי שמכיר).
אבל, כך הוסבר לנו, ברגע שמשנים את התהודה הן בסעפת היניקה והן בסעפת הפליטה (גאזים חוזרים) לכל אורכיהן, הדבר יכול לפגוע ישירות בכ"ס.
אין ספור נסיונות על דיינו הוכיחו זאת.
תחשוב, נגיד ולא צריך אגזוז ומורידים אותו לגמרי, האם האוטו יסע יותר טוב או פחות טוב ללא אגזוז?

כמו שציינתי בהתחלה, אני לא מהנדס רכב או אפילו מכונאי, אני מקווה שאני מסביר נכון.

עידן הגז
28-04-10, 07:39
קשה לי להסביר בצורה מקצועית.
לפני כמה שנים, במסגרת חברותי במועדון רכב מסויים, הייתי נוכח בהרצאה של מהנדס רכב.
בעקבות נושא שעניין אותי ואת שאר האנשים בהרצאה, שהוא נושא שיפורי מנוע ברכב, אחד הדברים הנפוצים לשיפור הרכב הם אותם אלמנטים שהוזכרו לעליל :אגזוז, פילטר אויר וצ'יפ (סופר צ'יפ למחשב הרכב למי שמכיר).
אבל, כך הוסבר לנו, ברגע שמשנים את התהודה הן בסעפת היניקה והן בסעפת הפליטה (גאזים חוזרים) לכל אורכיהן, הדבר יכול לפגוע ישירות בכ"ס.
אין ספור נסיונות על דיינו הוכיחו זאת.
תחשוב, נגיד ולא צריך אגזוז ומורידים אותו לגמרי, האם האוטו יסע יותר טוב או פחות טוב ללא אגזוז?

כמו שציינתי בהתחלה, אני לא מהנדס רכב או אפילו מכונאי, אני מקווה שאני מסביר נכון.

מסכים עם כל מילה אבל... לא דובר על אגזוז דובר על ממיר

קטליטי וכאן אני לא מסכים איתך ממיר פוגע בביצועי המנוע דבר ידוע

ממיר מורכב על רכב רק בגלל תקן של זיהום אויר הורדת ממיר קטליטי מעלה את ביצועי המנוע

בלי קשר למערכת הפליטה וגם במערכת הפליטה שנובעת מתקן של כמות דציבלים המותרת בחוק

יש מקום לשפר ביצועי מנוע ע"י זרימה יותר חופשית של גזים שדרך אגב מכאן נובעת ההרגשה

שדיברת עליה שהמצערת מגיבה ביותר קלילות!:)

הצפרדע
28-04-10, 08:02
.

אני חושב שלא צריך להוסיף על זה כלום, ובאנגלית משפטית אומרים על זה

I REST MY CASE..........:cool:

אבל פטור בלט כלום אי אפשר - כמו שדודי כתב, ממיר קטליטי לא נועד לאיזון מערכת הפליטה אלא למניעת זיהום, והוא רעה חולה שיצרני הרכב נאלצים להתמודד איתה. שמים ממיר לא בגלל שזה טוב ונכון אלא משום שתקני הזיהום שמקורם בירוקים למיניהם(ובצדק), מחייבים זאת.

לא תמצא מתכנן רכב שמבחירה יתקין ממיר :rolleyes:

לכן, הסרת הממיר מועילה ועוד איך, בתנאי שאתה לא גורם למחשב הרכב להשתגע ע"י הסרת חיישן החמצן.

מה שנכון, הוא שאם אתה משנה לגמרי או מבטל את מערכת הפליטה, יכול להיות שזרימת הגזים לא תהיה תקינה או שלא יהיה מספיק לחץ חוזר. מכיוון שמערכת הפליטה כמעט לא השתנתה, אין בעיה כזאת.

מכאן ועד להצהרה שיש פחות כ"ס בגלל הסרת ממיר, המרחק עוד רב מאד.

eranbar
28-04-10, 08:07
צודקים,
חוסר דיוק שלי.
כל שנותר הוא לאחל לך מרוצים ללא תקלות.

בהצלחה.

רפאל
28-04-10, 08:28
תכנון של מערכת יניקת אוויר ומערכת פליטת אוויר הינו תורה בפני עצמה, ובענף הרכב יש אנשים שזו כל ההתמחות שלהם.

דוגמא פשוטה:
הידעתם כי אורך כל צינור פליטה מכל צילינדר (עד לחיבורם לצינור אחד בהמשך) צריך להיות זהה ?
ולמה מיד ביציאה מהצילינדר יש זווית של 90 מעלות לפחות ? (לחץ חוזר ?)

דוגמא נוספת הינה נושא הפורטינג (החלקה וליטוש) שמבצעים למעברי יניקת האוויר במנוע.

אכן כמו שהצפרדעון כתב, אין באי קיומו של ממיר קטליטי השפעה על פעולת המנוע כל זמן ש"מרמים" את מחשב המנוע כאילו יש ממיר (ברכבים בהם יש מערכות מתקדמות יותר).

לידיעה כללית.
מנוע הרכב "מבזבז" כ-8% מכוחו על נושא של יניקת האוויר למנוע ופליטת הגזים דרך המפלט.
עכשיו מתמטיקה פשוטה 8% מ-120 כ"ס (ביום טוב עם רוח גבית :lol:) זה 9.6 כ"ס.

ולכן ככל שניתן למנוע לנשום יותר טוב וניתן למנוע דרך יותר חופשית בפליטת הגזים אנו "מעלים" את כ"ס של המנוע, או לחילופין יותר נכון להגיד שאנו פחות מבזבזים כוחות על פעולות שאינן קשורות בהזזת הרכב, ויש עוד אלמנטים שמשפיעים:
מזגן ? - עוד כ-3%.
אלטרנטור ? - עוד כ-1% תלוי בכמות הטעינה הנדרשת.
משאבת הגה כח ?

התאוריה אומרת כי בסה"כ המנוע "מבזבז" כ-10%עד 12% מכוחו על פעולות שאינן קשורות ישירות לתזוזת הרכב. ולכן ככל שנפחית אותן כך "נעלה" יותר את כוחו של המנוע.

רפי

OP2000
08-05-10, 20:54
"עמדתי להחליף לו את המנוע/גיר עכשיו מ-B4 שנת 2008(לאחר תאונה) עם 165 כ"ס, אבל כשהגענו למגרש, ראינו שהמנוע נדפק ולא היה טעם לגעת בו. אני מקווה שעד חוצה ישראל, יהיו לו כבר מנוע וגיר חדשים וחזקים הרבה יותר, אולי אפילו סובארו 3 ליטר 6 צילינדרים עם 245 כ"ס."

האם יהיה ניסיון נוסף בחוצה ישראל הקרוב ?

הצפרדע
08-05-10, 23:02
לחוץ ביותר, אבל יתכן שנצליח.

יש כבר מנוע + גיר אבל דרושות השלמות, מה שיקח זמן.

הרכב הזה נראה מאד מתאים לחוצה ישראל, אבל ספק אם נספיק.

השבועיים הבאים יגידו.

adi-ros
08-05-10, 23:03
לחוץ ביותר, אבל יתכן שנצליח.

יש כבר מנוע + גיר אבל דרושות השלמות, מה שיקח זמן.

הרכב הזה נראה מאד מתאים לחוצה ישראל, אבל ספק אם נספיק.

השבועיים הבאים יגידו.

בהצלחה,
נקווה שיגיע :>

יריב קלר ברוך
09-05-10, 23:06
בהצלחה ולצרף תמונות מהעבודה:shock:

הצפרדע
28-05-10, 22:54
תמונות עדיין אין(יהיו בקרוב), אבל מנוע 165 כ"ס שנת 2006 וגיר טיפטרוניק כבר יש.

אני מתחיל להאמין שנספיק להכין גם את הסובאגי לחוצה ישראל.

השאלה מה נעשה עם עוד צוות סיוע.....:confused:

רפאל
29-05-10, 21:19
אתה עדיין בהעלבות מההונדה :confused::rolleyes:

או ששכחת כבר את הטלפון שלי

ALL YOU GET TO DO IS ASK :mrgreen::mrgreen:

רפי

-->