PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש משונה מהמנוע-ויטרה קצרה 94>>

riluman
15-04-10, 17:09
שלם לכם, יש לי ויטרה קצרה 94, נוסעת מצויין. לפני כשבוע +- התחיל רעש שונה מהמנוע. זה קורה אך ורק תו"כ נסיעה, ורק בלחיצה על דוושת הדלק.פעם הייתה לי בעיה עם הסעפת (סדק) והבעיה תוקנה, הרעש נשמע מעט דומה, כאילו חלול כזה. אין שום שינוי בצריכת דלק, אך המנוע אוכל מעט יותר שמן לאחרונה. מה לדעתכם יכולה להיות הבעיה ומה צריך לבדוק?

ושתי שאלות שלא קשורות- בקרוב אני צריך להחליף את הצמיגים, כרגע יש לי 215 על ג'נטים מגנזיום, השאלה היא אם כדאי לחזור לגודל המקורי או שעדיף להישאר עם הגודל הזה? כמה ההבדל בצריכת הדלק?
ושאלתי השניה היא, 1/9.5 זאת צריכת דלק סבירה לויטרה קצרה 1600?

תודה ושבת שלום

asypeer
16-04-10, 16:15
שלם לכם, יש לי ויטרה קצרה 94, נוסעת מצויין. לפני כשבוע +- התחיל רעש שונה מהמנוע. זה קורה אך ורק תו"כ נסיעה, ורק בלחיצה על דוושת הדלק.פעם הייתה לי בעיה עם הסעפת (סדק) והבעיה תוקנה, הרעש נשמע מעט דומה, כאילו חלול כזה. אין שום שינוי בצריכת דלק, אך המנוע אוכל מעט יותר שמן לאחרונה. מה לדעתכם יכולה להיות הבעיה ומה צריך לבדוק?

ושתי שאלות שלא קשורות- בקרוב אני צריך להחליף את הצמיגים, כרגע יש לי 215 על ג'נטים מגנזיום, השאלה היא אם כדאי לחזור לגודל המקורי או שעדיף להישאר עם הגודל הזה? כמה ההבדל בצריכת הדלק?
ושאלתי השניה היא, 1/9.5 זאת צריכת דלק סבירה לויטרה קצרה 1600?

תודה ושבת שלום

אני אתחיל מהסוף ברשותך,
1/9.5 לויטרה לא מוזרקת עם 215 זה צריכה סבירה. שלי מוזרקת עושה 1/10 עם 235.

לגבי עניין הצמיגים - אני מניח שמבחינת מראה על ג'נט מגנזיום צמיד רחב יהיה יותר יפה. אבל זה הכל בערך. אם אתה לא נוסע בשטח הרבה ולא מחפש פוזה. לחזור למקורי יחסוך לך כסף בדלק (אולי 5%..) ובעלות של הצמיג.

לגבי עניין הרעש - יכול להיות שהריתוך שעשו לך בפעם הקודמת לא החזיק ושוב צריך לסגור את הסדק (אם אתה לא יכול לבדוק - עדיף שתקח את הרכב למישהו שמתמחה באגזוזים שיבדוק)
האם הרעש קיים גם שהרכב עומד ונותנים גז? (נסה להעלות את הטורים לאט וגם מהר ותראה אם הרעש קיים בשני המקרים)
לגבי צריכת השמן המוגברת - לעניות דעתי אין קשר. אבל כמה זה צריכה מוגברת ? אל תשכח שמדובר ברכב לא חדש אז הבלאי מתגבר עם הזמן - שווה על הדרך לבדוק אם אין נזילות/הזעות מהמנוע.

אתה יכול למצוא בעלי מקצוע מומלצים בנעוץ
אני אישית ממליץ על "זוקילנד" מנורדיה.

בברכה,
אסף

נדב42
16-04-10, 16:28
צריכת הדלק שציינת סבירה לויטארה מוזרקת, מעולה לקרבורטור ...
לגבי מידת הצמיג - השאלה הראשונה הוא מה רשום לך ברשיון - עדיף להדבק לזה ...
אם אתה משנה מידה, חשוב לוודא שמידת הג'אנט תואמת למידת הצמיג. כתוב את שתי המידות (ברשיון, ורוחב הג'אנט - כתוב עליו איפשהו) ונמליץ ...

לגבי הקשר בין צריכת הדלק למידת הצמיג - זה לא נראה לי משמעותי במידות האלו. הרבה יותר משמעותי הוא סוג הפרופיל (שטח מסוגים שונים, כביש או "50-50"). צמיגי השטח מעלים במידה מסויימת (בתלות בפרופיל) את צריכת הדלק, את הרעש, ואוחזים פחות טוב בכביש, אבל מפצים על כך בענק בשטח ...

לגבי הרעש, לא יודע להגיד מרחוק, אם בא לך לקפוץ אשמח לנסות לעזור
(אני לא מכונאי, אבל בעל וותק רב עם ויטארות ...)

נדב.

riluman
16-04-10, 19:10
אז ככה, פירקתי היום את המכסה של הסעפת פליטה (מין מכסה פח או אלומיניום כזה) והריתוך נראה בסדר גמור, ללא סדקים וכו'. הרעש הוא מין טרטור כזה, שמתגבר עם עליית הטורים בנסיעה. בעמידה במקום, שלא בהילוך כמובן, אין רעש, גם לא במתן דלק. לגביי הצמיגים, ברישיון יש לי 215, המידה הנוכחית של הצמיג הרחב, אך אני כן נוסע הרבה בשטח (כ- 30% מהנסיעות) אז כנראה שעדיף לי להישאר במידה הנוכחית. אולי הצריכת דלק מעט גבוהה בגלל גגון אלומיניום גדול ו3 פרוז'קטורים שיש לי על הגג, האוטו מוזרק ולא קרבורטור. לגביי צריכת השמן המוגברת לאחרונה, פעם בשבוע אני צריך להוסיף300 מיל' +-, לא משהו נורא דרסטי, אבל חשבתי שאולי יש איזה קשר בין רעש שונה של המנוע לבין השמן. אין נזילות נראות לעין, כמובן שהמנוע לא יבש לגמריי, אך זה לא משהו שהשתנה בחודשים האחרונים.
מה אתם אומרים? יש אולי עוד רעיונות לפני שאני הולך למוסך שכדאי לי לבדוק?

נדב42
16-04-10, 23:21
קודם כל תתחדש: יש לך 2 בעיות ולא אחת.

האם הרעש מתגבר עם עליית המהירות או עליית הטורים (בדוק בהילוכים שונים)

אם הרעש קיים רק בנסיעה ולא בעמידה, אז הוא כנראה מגיע ממערכות ההנעה
אם מתגבר עם המהירות ולא הטורים כפי שכתבת, ייתכן ומדובר באחד או יותר ממיסבי הגלגלים (תקלה נפוצה, לא יקרה מדי לתיקון)

צריכת השמן לא קשורה כנראה לסיפור הזה ...

בהצלחה,

נדב.

riluman
17-04-10, 16:17
החלפתי לפני מספר חודשים מייסבים, הרעש לא קשור לדעתי, סוג אחר לגמריי של רעש. הרעש עכשיו מגיע ממש מאזור הצד השמאלי של המנוע, איפה שהסעפת פליטה (ככה זה נשמע לפחות מכיסא הנהג), ותודה. אני יוצא לשבוע מילואים עם הרכב\ אני מקווה שיחזיק מעמד. שבוע הבא ניקח לדוקטור שימצא מה הבעיה...

riluman
23-04-10, 19:15
והרי התוצאות:
יום אחרי השיחה איתכם נסעתי למילואים, באמצע הדרך נשבר הצינור שיורד מהסעפת פליטה לאגזוז (היה מחובר בכמה פיקים של ריתוך, ככל הנראה). הרעש כמו שאתם מתארים היה מחריד, אבל אפשרי לנסוע. אחרי יומיים של סבל מהרעש קפצתי לרתך בפורדיס שיחבר חזרה, בגלל המיגון גחון הוא הצליח לעשות רק כמה פיקים של ריתוך שיחזיקו את זה במקום.
חזרתי לגולן ולקחתי למוסך הקבוע, אמרו שאי אפשר לרתך שם, אבל על הדרך עשיתי טיפול-שזה תוצאותיו- בולמים קדמיים, מיסבים קדמיים, תפוח של גלגל שמאל קדמי, ופילטרים ושמן...(טיפול ק"מ). כמה לדעתכם צריך לעלות כל הטיפול הנ"ל במוסך מורשה? ועוד שאלונת. ראיתי שהרכב מאחורה נוטה טיפה לצד, המרווח בין הצמיג הימני למרכב, גבוה בשני ס"מ מהצד השני, הרכב נוטה טיפה. מה עושים עם זה וכמה סיפור זה למתוח מעט את הקפיץ?

-->