PDA

צפייה בגרסה מלאה : בודי ליפט האם זה רע?

pachul
20-04-03, 18:50
בשלבים אלו של שיפוץ הסופה חשבתי :idea: להחליף מספר תושבות בבודי ליפט.
השאלה שלי בעצם האם כדי להשאיר את הבודי ליפט? הגובה של התושבות הוא כ 3 אינצ'.
מה היתרונות/חסרונות של הבודי ליפט(והסופה לא בשביל לעשות דאווינים :!: :!: ).
תודה שרון
נ.ב
האם בגלל הבודי ליפט נוצרה לי הבעיה בתיבת העברה(לאחר פתיחה של התיבה התברר שהציר הראשי מהתיבה לגל הינע אחורי נשבר :( ) :?:.

דרור ברלי
21-04-03, 02:01
היתרונות:
- הג'יפ נראה גבוה ובריון ונורא יפה (עניין של טעם)
- מפנה מקום לצמיגים גדולים ומאפשר סגירת מתלה ללא מגע של הצמיג במרכב
וזהו.

החסרונות:
- העלאת מרכז הכובד שלא לצורך
- גורם לעומס מוגבר בנקודות החיבור של המרכב לשילדה, עד כדי סדקים ושברים ומוביל אף לקריסת המרכב על תושבות האוקולון של הבודי ליפט.
- מחייב הנמכת רדיאטור, ובסיקסים גם טיפול והארכה של דוושת המצמד.
- לא חוקי, קורץ לשוטרים ולבוחני משרד התחבורע.

בגדול - בודי ליפט זה ממש רע ולא חוקי ולא נחוץ, אלא אם אתה מתכוון להתגלגל על צמיגי 33' ומעלה, ומהלך המתלה שלך כל כך גדול גם בסגירה, שאתה ממש מוכרח להרים את המרכב על מנת למנוע את פגיעת הצמיגים בו. וגם במקרה זה, הייתי שוקל טרימינג של מפתחי הגלגלים ולא בודי ליפט.

דרור ברלי
21-04-03, 02:03
וכמעט שכחתי:
אין קשר בין הנזק בטרנספר שלך לבודי ליפט.

נחמה קטנה...

אריק זמר
21-04-03, 11:27
הנה,
בהתאם למה שכתב דרור, מצורף לינק לטבלה המתארת דוגמא עבור YJ, שהינו המקבילה (הקרובה ביותר לסופה)...
http://www.jeepyj.net/projects/tiresize.htm

אתה יכול לראות בטבלה את גודל הצמיגים, הגבהת מתלים, בודי ליפט נדרש על מנת להכניס את הצמיגים ללא פגיעה בכנפיים, ואפילו אפשרות של חיתוך הכנפיים מופיע (טרימינג).
אמנם הטבלה אינה מתאימה לחלוטין לסופה, אולם היא יכולה להצביע ולתאר את הצרכים...
אצלי בזמנו, צמיגי 31, קיט 4", לא הספיק ולא רציתי לחתוך כנפיים, לכן שמתי בודי ליפט של 2"...ולמעשה גם אז היו נגיעות קלות בסגירת מתלים מלפנים...במעבר ל33 כבר היה חיכוך בולט אך בכל אופן לא היתה כוונה להגביהה את הבודי ליפט שכמו שרשם דרור, פוגע יותר מאשר תורם...

-->