PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מנוע

holit
16-04-10, 17:59
שלום :)

אני מעוניין לרכוש סופה מסויימת . לקחתי אותה לבדיקה במכון מבדק.
לא התגלו ליקויים משמעותיים חוץ ממנוע בעייתי.

לא קניתי כמובן את הסופה. לאחר מכן המוכר הציע לי שהוא יחליף מנוע וימכור לי אותה בהנחה של 5000 ש"ח.

מה אומרים?:confused:

מוטי כהן
16-04-10, 19:13
זה בערך המחיר למנוע סופה תקין ( 5000 ש"ח ) לא כולל הרכבה .

כך שלדעתי , במידה והרכב מוצא חן בעינייך והמנוע שיוחלף במצב תקין (כולל שינוי ברישיון כמובן) , העיסקה הוגנת . מבלי לדעת את המחיר המבוקש על הרכב .

יוסי56
16-04-10, 22:49
זה ממש הימור כי גם מנוע חדש מיבוא יכול להיות בעייתי ואחרי שהעברתם בעלות לך תדבר עם מישהו...תוריד ממנו עוד אם האוטו גם נראה טוב וכל המכללוים בסדר...ועדין תחשוב פעמים

mi88
16-04-10, 23:33
לדעתי עיסקה טובה

הסיכון הוא כ- 5000 ש"ח ועוד עבודה

אם המנוע החדש טוב הרווחת רכב עם מנוע חדש

ואם לא אזיי הסיכון מגולם במחיר שיורד ב 5000 ש"ח

כלומר יתכן ותרוויח 10000 ש"ח.

וייתכן ולא תרוויח, אבל גם לא תפסיד (בהנחה שהמחיר המבוקש נורמלי)

משה

holit
17-04-10, 20:16
תודה למשיבים.;)

אחשוב...

kobiarava
17-04-10, 20:37
אהלן
בד"כ במכוני הבדיקה מוסרים תוצאות שאמורות לא לחייב את המכון במקרה של כשל, ולכן יכול מאוד להיות שמנוע שמכון הבדיקה טען שהוא "גמור", עדיין יכול לעבוד חודשים או שנים לפני שימות. לכן, בכלל לא בטוח שכדאי לרוץ ולהחליף את המנוע לפני בדיקה ע"י מוסך המתמחה בג'יפים, או לפחות ג'יפאי מנוסה ומבין עניין. במידה וימליץ לא למהר להחליף מנוע, ניתן להתפשר עם המוכר על קיזוז העלות, ולשמור את עודף הכסף להחלפה העתידית.
במידה ובכל זאת יעלה הצורך להחליף את המנוע, מניסיוני, בהחלפת מנוע טובה ונכונה בסופה, אין שום סיכון או ירידת ערך. העניין צריך להיות-קניית המנוע הטוב ביותר, ממקור אמין ושנתון נמוך, אם אפשר גם קילומטרז' נמוך, ועבודה טובה ובלתי מתפשרת בהרכבה, בלי לנסות לחסוך כלום.
במידה ואתה מעוניין ברכב, ויתר המכלולים תקינים וכו', לדעתי הדבר הנכון יהיה לבצע את החלפת המנוע בעצמך או במוסך המועדף עליך, ולא להשאיר אותה למוכר, שיחפש את ההחלפה הזולה ביותר. רכישת המנוע מהיבואן באמצעות המוסך תאפשר לך אחריות על המנוע מהספק ועל העבודה מהמוסך, רצוי לעמוד על הדרישה לחצי שנת אחריות ולא 3 חודשים שמקובלים בחלק מהמקומות. בחירת מנוע נבונה ותקופת מבחן של 6 חודשים יבטיחו מנוע תקין, במידה והמנוע תא טוב מלכתחילה הבעיות יתגלו ללא ספק במהלך אותם חודשים.
נסה להגיע לפשרה כספית עם המוכר, שתכלול את קיזוז ההוצאה הצפויה ממחיר המכירה, ואם המוכר מסרב-תמשיך הלאה, יש עוד ג'יפים טובים בשוק.

שבוע טוב-קובי

-->