PDA

צפייה בגרסה מלאה : מאגרי מים מלאכותיים - סכנת חיים

יואב פולס
17-04-10, 09:57
כולנו מכירים את המאגרים ה"מזמינים" שחיה לצורך התרעננות.
מקרה הטביעה האחרונה הבהיר מדוע ניתן להיכנס אך לא לצאת.

את החילוץ ניהלו אנשי יחידת חילוץ ערד. דובר היחידה, קובי חבקין, סיפר כי מבדיקה ראשונית עולה כי השלושה החליקו על יריעות הפלסטיק מסביב למאגר. "כאשר היריעות רטובות, במיוחד כאשר מצטברת עליהן ירוקת מתחת למים, אי אפשר לצאת מהמאגר". לדבריו, "זה בלתי אפשרי לאדם לצאת ולטפס החוצה - גם האנשים שלנו שנכנסו פנימה והצוללנים של המשטרה לא היו מסוגלים לעלות בחזרה למעלה בלי עזרת חבלים".
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3877090,00.html

הישמרו לנפשותיכם!

קובי-ערד
17-04-10, 12:21
משולט מסביב אבל כשלא רוצים לקרוא ...

אמנון
17-04-10, 16:43
מזכיר לי אירוע מלפני שנה -

ליד גבעת עדה יש גבעה עם מאגר קטן, בקוטר 30 מטר אולי.
בטיולים שלי באזור הייתי מגיע לראות את מפלס המים בו. במקרה הראשון, באחת הפעמים הראשונות שהייתי שם הכלבה שלי החליקה על יריעת הניילון השחורה שמהווה את הדפנות והקרקעית ללא יכולת לטפס מעלה. משיתי אותה משם עם חבל.
במקרה נוסף הגעתי לשם בשלהי הקיץ, כבר לא היו מים במאגרון, וראיתי שם תן בוגר במצב מזוויע, ניכר כי הוא שהה שם מספר ימים, הסתובב סביב מספר פגרי תנים על הקרקעית. הוא היה מותש פיזית מנסיונות טיפוס על היריעה. התקשרתי מייד לרט"ג להזעיק לשם פקח על מנת להציל את התן, תוך מתן הנחיות הגעה ונ.צ. של המקום.
במקביל, ניסיתי בעצמי לנסות לחלצו בעזרת ציוד טיפוס שהיה איתי בג'יפ. כאשר אדם נוסף נשאר על הגדה ומאבטח אותי בחבל. לאחר שעה וחצי של נסיונות חילוץ התן שהיה תשוש מכדי לברוח ממני אך עדיין סרב והתנגד ללולאה שזרקתי לעברו, ויתרתי. השארתי לו מעט אוכל כלבים שיש לי בג'יפ ונסעתי משם. הפקח לא הגיע למקום בזמן שהייתי שם. גם אני לא הייתי מצליח לצאת לולא היה לי חבל מחובר לעוגן בגדה.

שימו לב.

-->