PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקנית רכב שטח (אני אבוד)

spankus
17-04-10, 20:24
שלום
אני ומשפחתי מחפשים רכב שטח ונקודת ההתחלה שלי בידע היא מאפס.

התחלתי בכתבות באתר, קראתי, עברתי לחיפוש בגוגל, קראתי, עברתי לפורום חיפשתי וקראתי.
עדיין אני אבוד בתוך כל האינפורמציה.

אני אשמח לעזרה בכיוון כללי ומשם אני אמשיך.

מוכן לשים עד80-90 אלף גג
הרכב אמור לשמש רק לשטח כמעט אולי קצת לעבודה ולנסיעות כהפרייווט תפוס
אמור להכיל בשיא 5 אנשים מהמשפחה לדעתי יכיל רוב הזמן פחות.
לדעתי לא אמור לעשות יותר מדי בשנה בהתחשב והוא לא רכב ראשון אבל אני לא יכול לחזות
כמה המשפחה שלי\אני הולך להכנס לזה.
עדיף שלא יאכל יותר מדי דלק, שיהיה אמין ולא צריך מחשבים ודברי מותרות.
תנאי סף לדעתי אני וכל המשפחה שלי לא סובלים אוטומט, חייב להיות ידני אלא אם כן תהיה
סיבה טובה לא.
(אמא שלי צועקת מאחורה "לא כזה עם ברזנטים כזה עם מזגן" לדעתי אפשר להתפשר על זה
בשביל יכולות שטח)

התחלתי להסתכל על פאג'רו, דפנדר, היילקס, ויטרה ואז כבר התחלתי להסתבך.
מתלים נפרדים, סרן קדמי חי מת....הלכתי לאיבוד

אני אשמח להכוונה כלשהי אפילו אם זה לעוד כתבות ומאמרים אני אקרא ואחזור עם עוד
שאלות.

תודה מראש,
שקד.

ד ו ר ו ן
17-04-10, 20:50
היילקס, ויטרה ואז כבר התחלתי להסתבך.
שקד.
לפחות לשני אלה, אין לך מה לבנות על 5 אנשים בטיול שטח-לפחות לא עם אנשים שאתה רוצה לשמור על קשר גם אחרי הטיול.

idanx2
17-04-10, 21:08
האמת שאני לא מעריץ גדול של איסוזו אבל במחיר הזה אפשר לקנות איסוזו רודיאו
שיהיה עם מנוע בנזין היות וזה רכב שני במשפחה אז זה לא ממש נורא...
נוח מאוד מפואר ובעל עבירות מעולה .
אפשר גם לקנות דיסקברי 2004-5 אבל לנדרובר זה לנדרובר לטוב ולרע תקרא תבין ...
ניסן טראנו 2005 יכול להיות גם אחלה רכב במיוחד עם המנוע 3 ליטר של הפטרול
וכמובן טויוטה פראדו רק שב80-90 יהיה אפשר לקנות רק 2000-2002 והק"מ בשמיים
כל אלו כמובן אוטומטיים

במידה ותרצה רק ידני תוכל
ללכת על ... סופה סגורה או דיפנדר ... מעבר לזה אין עוד הרבה אופציות
אלו הם פחות או יותר הבחירות העיקריות עכשיו תשב תעשה חיפוש על כל רכב תראה מה כותבים ועל בסיס זה תחליט .

מקווה שעזרתי
עידן

elro
17-04-10, 21:13
עזוב אותך 4X4 תתרכז בצילום... :)

האמת, תלוי מאוד איך יהיה אופי הטיולים שלכם ומה באמת אתה מחפש מהרכב.
היילקס או דיפנדר ייתנו לך שטח מצוין, אבל לגבי הנוחות בהיילקס אני בספק אם זה הרכב המועדף למתחילים בתחום והדיפנדר צריך הרבה "תשומי".
סוזוקי לחמישה אנשים יהיה צפוף קצת לטעמי (כמובן ה 5 דלתות בלבד), למרות שבנסיבות מסוימות הוא יכול להתאים.
טראנו/פאג'רו/טרופר יכולים יותר להתאים, הן בשל היותם גדולים יותר והן בגלל שהם קצת יותר נוחים למשפחה, לדעתי האישית.

eysham
17-04-10, 21:27
אולי אני משוחד, אבל אני הייתי קונה גראנד צ'ירוקי.
רגע... בעצם קניתי גראנד צ'ירוקי.

הבעיה היא רק שיתבאסו להזיז את הפרייבט... מדי פעם כדי להטעין את המצבר...

דורוןרובין
17-04-10, 21:31
אם הרכב רק לטיולים, צריכת הדלק לא רלוונטית.

בכזה סכום לרכב שלא נוסע כמעט אתה יכול לקנות סופה או דינפנדר ולשפץ אותו למצב אמין ויציב.

אם אתה מתעקש על ידני , טראנו ישן גם תמצא בהרבה פחות ותשים עליו סכום של כמה אלפים טובים לשיפורים ויש לך ידני אמין ובעל יכולות, עם פינוק שאין בסופה.

ירון גל
17-04-10, 21:35
רכב שטח זה אינו דבר הגיוני
ועל כל דעה שמישהו יכתוב פה יהיו 10 שיכתבו לך למה הוא טועה
כל רכבי השטח בעלי הילוך כוח יעברו ב99% מהשבילים בארץ
וכל הגיפונים יעברו ב90% מהשבילים בארץ
נכון שיהיו כאלה שיעברו יותר בקלות יש כאלה שיצטרכו עבודות מע"צ למיניהם
אך בגדול אלה העובדות
עכשיו השאלה היא מה אתה מחפש
עם אתה מחפש נוחות זה אמרקאי או בריטי
עם אתה מחפש "אמיניות" זה יפנים
אתה אוהב לתקן לבד זה או שברלוט או לנדרובר
עם מראש אתה יודע שלא תפתח מכסה מנוע (אלה רק מוסך) זה טארנו או לנדקורזר שכל מוסך יכול לטפל
מחפש ספרטניות זה סופה או סמוראי
ועוד ועוד
ובעניין ידני ואוטומט
לצורך מעברים טכניים רצוי רכב אוטומט זה מאפשר גמישות במעבר ושומר על יחידת הכוח.
לכן גם במדינות שבהם אוטומט נחשב לקללה (אנגליה למשל) רכבי השטח הם אוטמטים.
חוץ מזה כל השאר זה הוויכוח התמידי בין גיר רגיל לאוטומט
שיהיה בהצלחה

asafk
17-04-10, 23:38
האמת שאני לא מעריץ גדול של איסוזו אבל במחיר הזה אפשר לקנות איסוזו רודיאו
שיהיה עם מנוע בנזין היות וזה רכב שני במשפחה אז זה לא ממש נורא...
נוח מאוד מפואר ובעל עבירות מעולה .

עבירות מעולה? רודיאו? מעולה?

אסף.

דרור ברלי
18-04-10, 00:12
עבירות מעולה? רודיאו? מעולה?

אסף.

נהג טוב יעביר את הרודיאו בקלות בכל המסלולים המוכרים.
עם הגבהה+מיגון ונעילה אחת או שתיים זה כבר אוטו עם יכולת לא מבוטלת. גם אני הופתעתי.

אלדר
18-04-10, 11:44
נהג טוב יעביר את הרודיאו בקלות בכל המסלולים המוכרים.
עם הגבהה+מיגון ונעילה אחת או שתיים זה כבר אוטו עם יכולת לא מבוטלת. גם אני הופתעתי.

זה נכון לגבי כל suv, השאלה היא זמינות הנעילה/השיפורים ועלות.

נדב42
18-04-10, 12:04
לדעתי לא אמור לעשות יותר מדי בשנה בהתחשב והוא לא רכב ראשון אבל אני לא יכול לחזות כמה המשפחה שלי\אני הולך להכנס לזה.
עדיף שלא יאכל יותר מדי דלק, שיהיה אמין ולא צריך מחשבים ודברי מותרות.

הי שקד וברוך הבא :p

שני המשפטים המצוטטים מעלה עומדים בסתירה מסויימת אחד לשני ... אני מניח שכוונתך שאתה מוכן לספוג צריכת דלק גבוהה משל רכב פרטי, אבל לא מחפש משהו ששותה כמו וואנדורה ...

כרכב שני שלא מיועד לנסוע הרבה, אבל לא רוצים ממנו יותר מדי צרות, הייתי הולך על אחד היפניים הארוכים (ג'יפ, לא טנדר) מסוף שנות התשעים כשעוד היו יותר סרנים חיים בסביבה ופשטות יחסית, ואת הכסף שנותר משאיר מקצה לשיפורים, דלק ובלת"מים. פאג'רו/טראנו/טרופר/פראדו, יש מגוון דגמים עם יתרונות וחסרונות, ודיעות עליהן לרוב :rolleyes: קטונתי מלייעץ ביניהם, לא מכיר מספיק אותם ואותך ...

הערה לגבי הויטארה הארוכה: היא יותר מרווחת ל- 5 אנשים ממה שנדמה במבט ראשון, ואף יותר מחלק מהמתחרים הגדולים ממנה חיצונית - אבל לעניין השרשור הזה נראית לי פחות מתאימה כי התחושה הכללית בה היא יותר של פרייבט מאשר של ג'יפ (לטוב ולרע ... זה נהדר למי שמשתמש ברכב גם ליום-יום ... )

להתראות בשטח,

נדב.

דרור הראל
18-04-10, 12:30
אם הבנתי נכון,"אמא צועקת מאחור" ,אתה מתכנן לטייל עם ההורים?
זה דורש ממך חשיבה אסטרטגית אחרת לגמרי,חשיבות הנוחות בנסיעה הופכת להיות מרכזית,לכן אתה צריך לחפש SUV
נח תנאים נוחים לנוסעים מאחור וממוזג כהלכה,תשכח מכל הספארטנים דוגמת-היילקס,דיפנדר,סופה וכו
בתקציב הנ"ל אתה יכול למצוא יופי של רכבים-פאגרו,לנד קרוזר,טרופר,סורנטו ,גראנד ויטארה,טארנו
חמישה מבוגרים בטיול צריכים קצת מרחב לכן לא הייתי בוחר וויטארה או גיפון מצומצם נפח אחר.

דבר ראשון תבדוק במחירון מי מהרכבים הנ"ל נכנס ובאיזה מודל לתקציב שלך-אחר תחפש את זה עם הכי פחות היסטוריה וק"מ(גיר ידני קצת קשה יותר למצוא בארצנו).כשתגיע לדגם אחד או שניים ש/אתה רוצה,תחזור לכאן לקבל המלצות מבעלי ניסיון.
בהצלחה

דרור הראל

דרור ברלי
18-04-10, 14:07
זה נכון לגבי כל suv, השאלה היא זמינות הנעילה/השיפורים ועלות.

חוויתי את הרכב המאוד צנוע הזה במכשולים נקודתיים מול כל מיני SUV אחרים, חלקם בעלי מוניטין והילת גיבורים. הוא עבר בקלות מביכה והם לא. נכון שהנהג שלו עשה הכל כמו שצריך והאחרים אולי טעו פה ושם. אבל בשורה התחתונה הוא לא עיכב את כל השיירה. הם כן.

מה יש לו? המון כוח, מימדים קומפקטיים. מכלולים חזקים. די נוח למשפחה גם בכביש, למי שאוהב את הז'אנר האמריקאי הזה.
מה חסר לו? מרווח גחון (ברכב סטנדרטי).

צמיגי שטח, מיגונים, הגבהות/קיטי מתלים - כולם זמינים בשוק. גם נעילות ARB.
אין לו הילת גיבורים, הוא לא הלהיט התורן שמככב במחירונים כמו כל מיני טויוטות - וזה טוב.
אם הרודיאו גם אמין - יכול להיות דיל לא רע. אבל ממש.

idanx2
18-04-10, 22:20
כל רכבי השטח בעלי הילוך כוח יעברו ב99% מהשבילים בארץ
וכל הגיפונים יעברו ב90% מהשבילים בארץ

גם אני נוכחתי לא פעם ולא פעמיים שהרכב הזה בעל יכולת לא מבוטלת בשטח ואלו שאני ראיתי היו כמעט בלי שיפורים בכלל
ובנוסף הוא גם רכב מפנק מאוד בכביש מנוע מעולה וחזק , לגביי רמת האמינות אין לי בסיס לחוות דעת .
שיפורים קימיים כמו שכתב דרור כי בחו"ל הרכב הזה דווקא מאוד מצליח
וכמובן שבגלל צריכת הדלק ומנוע הבנזין "האימתני" במדינת ישראל אין לו שוק
בקיצור קנייה משתלמת בתור רכב שני למשפחה ...

היפה והחיה
18-04-10, 22:57
חוויתי את הרכב המאוד צנוע הזה במכשולים נקודתיים מול כל מיני SUV אחרים, חלקם בעלי מוניטין והילת גיבורים. הוא עבר בקלות מביכה והם לא. נכון שהנהג שלו עשה הכל כמו שצריך והאחרים אולי טעו פה ושם. אבל בשורה התחתונה הוא לא עיכב את כל השיירה. הם כן.

מה יש לו? המון כוח, מימדים קומפקטיים. מכלולים חזקים. די נוח למשפחה גם בכביש, למי שאוהב את הז'אנר האמריקאי הזה.

אין לו הילת גיבורים, הוא לא הלהיט התורן שמככב במחירונים כמו כל מיני טויוטות - וזה טוב.

רכב שמזמן שמתי עליו עין.
לולא "צריחת" הדלק שלו, לא היתה לי בעיה לקנות אותו.
מעט שיפורים והעברת הגלגל רזבי לדלת האחורית, אין לו שום בעיה לעבור הרבה דברים יפים.

יש מספר דוגמאות יפות ליכולת שלו.

http://4wd.co.il/page.asp?div=Photos&id=65
http://4wd.co.il/page.asp?div=Photos&id=72

spankus
18-04-10, 23:06
וואו....לא ציפיתי לכל כך הרבה תגובות כל כך מהר...תודה

דבהר ראשון כמה הבהרות,
אני בן 20, הורים בני 50 אבל קשוחים ואוהבי שטח שקצת נגמר להם הכח לתיקים והליכות ארוכות.
הכוונה שלי בלא בזבזני מדי בדלק היא לא 1 ל-5 אלא יותר 1 ל-10\11 אבל אני מודע להוצאות.

בינתיים נתתם לי עוד קצת חומר למחשבה, אני אקרא פרטנית על כמה מהדגמים שנתתם לי פה
(אם יש לכם המלצה איפה יש מאמרים נוחים ותמציתיים לקריאה על הנושא אני אשמח)
ואחזור עם שאלות.

ואלרועי, נחמד לראות אותך שוב. =]

שוב תודה,
שקד.

ש01
19-04-10, 10:33
הי שקד,
כאחד שעכשיו רק מתחיל להכנס ל"עסק" ואינו יודע כיצד זה יתפתח, מה גם שהרכב מיועד לסופ"ש/טיולים בלבד, לא הייתי מוצא ישר את הסכום עליו אתה מדבר.
קנה רכב זול יותר, מעט ישן יותר ללא שיפורים/שינויים ותוספות (בכוונה אינני ממליץ על איזה רכב) ותתחילו להתנסות.
לאחר מספר חודשים (וטיולים) תהיו יותר מנוסים, תדעו מה אתם רוצים ואוהבים ותוכלו להתמקד.
- אולי אמא תגלה שבטיול הרעיון של מזגן מיותר משהו...
- תגלו שאתם אוהבים פתוח ואז סופה היא הרכב הנכון ביותר?
- תגלה שכמו רובנו בטיול לא סופרים דלק.
- האם כואב לכם מכל שריטה של ענף מזדמן או לא?
- אתם אוהבים בכלל את הג'אנר?

גילוי נאות ששוויץ גלום בו:
התשובה שלנו לשאלות אלו היתה, לאחר התנסות בטרופר ידני, באפלו ידני, ופג'רו ישן אך אוטומאטי, בסופו של דבר סופה ארוכה ידנית ופתוחה (גם בחורף).
ללא מזגן (פרקתי), ללא רדיו ועוד פינוקים כאלו ואחרים.
הורי - 60+ סופרים את הימים לקראת סוף השבוע לטיול המשותף.
אשתי לא מוותרת (ואף כועסת שמדי פעם אני מבריז לים).
הילדים מאוהבים (הקטן, שנה וחצי, לא מוכן לסוע בשום רכב פרט לסופה, אחרת מראה לנו פיתוח ריאות מהו).
בהצלחה ותתחדש.

איציק - 4X6ZH
19-04-10, 11:10
אז מה היה לנו \ או מה יש לנו ?

80-90 אלף שקל גג אז שלא יהיה לנו צרות נעשה את זה 70-80 שישאר תקציב לחודש הראשון .

הבחור לא יודע כלום .
אז מה עכשיו זה הזמן לעשות לו בית ספר ? סופה ... נו באמת :roll:
מאותם סיבות אסור לו לחשוב על לנד רובר :wink:

רודיאו ?? נראה יפה אבל זה סוס מת כמה כאלה יש עדין בשימוש ? כמה כאלה בכלל יש ?
וזה עוד לפני שנכנסים למגבלות זמינות חלקים מוסכים .

כל ה SUV החדשים \ ישנים שמתאימים לתקציב ומרשימים במראה . הם מפלצת מוצצת למתחילים . כל אחד והמציצה שלו . לאחד מראה במחיר 5000 ש"ח . ולשני דפרנציאל כל יום שני וחמישי .

טנדר איסוזו ... טנדר הילקס .... טנדר מציבושי ... :cool: לא נראה לי שאמא באמת חושבת לכיוון הזה .

טרופר לא לחשוב עליו בלי שאתה מבין טוב טוב את המלכודת . וגם אז תחששוב טוב .

אז מה נשאר ?
פראדו
גאלופר
פאגרו

תתמקד בכלי הרכב האלה ותתפשר על גיר אוטומטי

איציק

A r i
19-04-10, 11:48

בתור בעלים של רודיאו בחמשת החודשים האחרונים יכול רק להסכים עם הדברים הנ"ל.

1. עבירות - אכן אין לרכב במה להתבייש. הרכב שלי ממוגן ומוגבה (בולמי אולדמן, קפיצי קינג) - מתקבל מהלך מתלה נאה מאוד מאחורה וגובה מספק. יצא לי לטייל בכמה מסלולים ברמות עבירות שונות (משלט 21, פרצים עליון וכדו) - אין טענות בינתיים...

2. אמינות - לפי ההיסטוריה של הרכב (135000 ק"מ בקניה עם היסטורית טיפולים מלאה) + החודשים האחרונים אצלי מתקבל בסה"כ רושם של רכב אמין. הבעיה העיקרית - עלות החלפים
ב-UMI. מצד שני, הרכב די נפוץ בארה"ב כך שאת רוב החלפים ניתן להזמין באינטרנט.

3. "צריחת" דלק - כאן אין הפתעות... ממוצע 5-6 ק"מ לליטר (עירוני, בין-עירוני, שטח). אצלי משמש כרכב שני לנסיעות קצרות ביום-יום כך שלא בעייתי מדי מבחינתי.

בשורה תחתונה - ברמות המחירון הנוכחיות של הרכב, עלויות הביטוח (כ- 5200 ש"ח מקיף + חובה) והזמינות של רכבים שמורים בלוחות המכירה (אני סגרתי הסיפור ב- 62000 אלף שח - רודיאו LS 2002 שמור, ממוגן, מוגבה, צמיגי AT ולאחר יישור קו...) הוא בהחלט מהווה אלטרנטיבה אטרקטיבית.

A r i
19-04-10, 11:54
אז מה היה לנו \ או מה יש לנו ?

רודיאו ?? נראה יפה אבל זה סוס מת כמה כאלה יש עדין בשימוש ? כמה כאלה בכלל יש ?
וזה עוד לפני שנכנסים למגבלות זמינות חלקים מוסכים .

איציק

סוס מת? מאיפה הידע?

יש מספיק רודיאו על הכביש (נמכרו כ-1500 רכבים בתקופה שהביאו הרכב לארץ) וגם מבחינת מוסכים וחלפים המצב בסה"כ בסדר.

joconto
19-04-10, 12:17
לא מבין איך הרודיאו הפך פה לשיחת היום ?
המר בחור *אמר שהוא לא מחפש צרחן דלק, ולמי שלא ברור 1 ל 5 זה כפול מ 1 ל 10 יענו אם הוא מוציא 1000 ש"ח בחודש על רכב של 1 ל 10 הוא יוציא 2000 ש"ח ברכב של 1 ל 5, יענו 12000 ש"ח לשנה יותר ! עכשיו בואו נוסיף פחת מקובל לרודיאו כ 15% בשנה (במקרה הטוב) על רכב שיעלה לו 70K הוא יפסיד עוד 10K כל שנה. כלומר 25K דלק + 10K פחת = 35K ועוד לא כולל טיפולים/רישוי/ביטוח/שידרוגים ושיפורים.

מיי 20 סנט , תתרכז ברכבים שהם מיינסטרים, כאלה שהם סחירים ותמיד תוכל למכור בלי להפסיד הרבה : טראנו/טרופר/פראדו/פאגרו.
80-90 K ישיגו לך: טראנו עד 2005, טרופר עד 2004, פראדו עד 2001, פאגרו עד 2003 (קינג).
הכי חשוב שתראה מה שיותר רכבים, תיסע עליהם ותחליט מה מתאים לך. קנית ולא יתאים לך ? מקסימום תמכור אחרי חצי שנה בלי נזק רציני. אל תתפתה לדיסקברי/רודיאו או כל רכב אחר שנראה מציאה ביחס למחיר, השוק לא טועה ואם המחיר נמוך יש לזה סיבה, וכבר אמרו חכמים - אתה לא מספיק עשיר לקנות בזול

אלדר
19-04-10, 12:51
לא מבין איך הרודיאו הפך פה לשיחת היום ?
המר בחור *אמר שהוא לא מחפש צרחן דלק, ולמי שלא ברור 1 ל 5 זה כפול מ 1 ל 10 יענו אם הוא מוציא 1000 ש"ח בחודש על רכב של 1 ל 10 הוא יוציא 2000 ש"ח ברכב של 1 ל 5, יענו 12000 ש"ח לשנה יותר ! עכשיו בואו נוסיף פחת מקובל לרודיאו כ 15% בשנה (במקרה הטוב) על רכב שיעלה לו 70K הוא יפסיד עוד 10K כל שנה. כלומר 25K דלק + 10K פחת = 35K ועוד לא כולל טיפולים/רישוי/ביטוח/שידרוגים ושיפורים.

מיי 20 סנט , תתרכז ברכבים שהם מיינסטרים, כאלה שהם סחירים ותמיד תוכל למכור בלי להפסיד הרבה : טראנו/טרופר/פראדו/פאגרו.
80-90 K ישיגו לך: טראנו עד 2005, טרופר עד 2004, פראדו עד 2001, פאגרו עד 2003 (קינג).
הכי חשוב שתראה מה שיותר רכבים, תיסע עליהם ותחליט מה מתאים לך. קנית ולא יתאים לך ? מקסימום תמכור אחרי חצי שנה בלי נזק רציני. אל תתפתה לדיסקברי/רודיאו או כל רכב אחר שנראה מציאה ביחס למחיר, השוק לא טועה ואם המחיר נמוך יש לזה סיבה, וכבר אמרו חכמים - אתה לא מספיק עשיר לקנות בזול

נתחיל בזה שרכב הוא לא השקע כלכלית וג'יפ בפרט.
לגבי שכירות של רכבים אחרים לעומת הרודיאו לא נראה לי שביקוש לטראנו כל כך גדול. אני מכיר כמה חברים שמנסים למכור טראנואים שמורים כבר הרבה זמן. רוצה לשמוע משהו אפילו לא מתקשרים אליהם:roll:.
לדעתי ג'יפ קונים מהלב.

דרור ברלי
19-04-10, 13:44
צריחת דלק - צאו מהסרט של 10-11 ק"מ לליטר. תקבלו את זה רק בג'ימני וזה לא אוטו שמכניסים לתוכו משפחה.
ג'יפון בנזין קטן כמו ויטארה או ספורטאז' יעשה 7-8 לליטר עם גיר ידני, 6-7 באוטומטי. תלוי בגודל הצמיגים, בעומס על הרכב ובצורת הנהיגה. SUV עם מנוע בנזין ייסע 5-6 ק"מ לליטר בממוצע. כלים גדולים (אמריקאים או בריטים) עם מנוע בנזין וגיר אוטומטי לא יתביישו להראות גם 4 ק"מ לליטר ואפילו פחות. קחו בחשבון.
סופה תקינה - 6-7 ק"מ לליטר בממוצע עם גיר ידני, 4-5 וגם פחות מזה עם אוטומט.

ה-SUV הגדולים, אלה מה"מיינסטרים", יצרכו 7-8 ק"מ לליטר. סולר. בד"כ היותר ישנים מביניהם כבר משומשים להחריד, עם מאות אלפי ק"מ בתחת. כשנבלה כזו מפילה עליך כשל במשאבת סולר, או טורבו, או גיר אוטומטי, חייך חביבי, אכלת אותה. תכין את הארנק ואת מנהל הבנק.
ככה ש-SUV דיזל כדאי רק למי שנוסע הרבה. ומי שנוסע הרבה מוטב לו להתאמץ קצת ולרכוש רכב כמה יותר חדש.

רכב לטיולים בלבד, או יומיומי עם ק"מ שנתי נמוך - אפשר ומומלץ לקחת בנזין. נכון - קצת שתיין, אבל תמיד אמין יותר ובלי כל מיני כשלים של טורבואים ומשאבות למיניהם.

גיר - ברוב הכלים האלה אין אפשרות לבחירה ואוטומט הוא ברירת המחדל. איפה שאפשר לבחור - תעשו לעצמכם טובה וקחו רק ידני. ולא רק מפני שהידני חסכוני יותר בדלק אלא כי גיר אוטומטי משומש זה חתול שורט ונושך שמשתולל בתוך השק.

Saar
19-04-10, 15:36
בתנאים האלו הייתי מתלבט בין 2 אופציות עיקריות:
1. איסוזו טרופר בנזין
2. גראנד צירוקי - בתקציב נמוך יותר ומשפרו (או קונה משופר בתקציב הנ"ל)

היתרון הבולט של הטרופר - הוא גדול, מאוד גדול, חזק ואמין יחסית (שוב, מדובר על בנזין)
כבר אמרתי שהוא גדול ומרווח?
גם בשטח לא תהיה לו בעיה ברב המסלולים המוכרים עם צמיגים טובים.

הגראנד? זה ליגה אחרת כאשר הוא משופר (אפילו עם 2-3") אבל, הוא פחות מרווח מטרופר.

ד"א, לא נראה לי שיהיה לך קל למצוא רכב ידני במחירים האלו ובסגנון שאותו אתה מחפש (SUV...)

סער.

גיא
19-04-10, 15:38
דרור - 1:9-10 במיינסטרים הדיזלים הגדולים, היו לי כבר כמה כאלו.

איציק - רציתי לשאול למה טראנו לא ברשימה שלך. מאיזו סיבה ?

ד ו ר ו ן
19-04-10, 16:58
רכב שמזמן שמתי עליו עין.
לולא "צריחת" הדלק שלו, לא היתה לי בעיה לקנות אותו.
מעט שיפורים והעברת הגלגל רזבי לדלת האחורית, אין לו שום בעיה לעבור הרבה דברים יפים.

יש מספר דוגמאות יפות ליכולת שלו.

http://4wd.co.il/page.asp?div=Photos&id=65
http://4wd.co.il/page.asp?div=Photos&id=72
אני מכיר את הרכב בתמונות- הוא דוגמא לאן אפשר להגיע כשמשפרים רודאו, ממש לא דוגמא לרודאו סטנדרטי.
הראודו הזה נעול ק+א, מוגבה וממוגן.
ראיתי אותו עולה את הזיק בקצב הליכה כשהמעלה היה במצב די מחורבן, אבל- וזה אבל גדול מאד, הרכב הזה ממש לא מדגם מייצג של רכב סטנדרטי.

joconto
19-04-10, 18:03
דרור ברלי - צריחת דלק - צאו מהסרט של 10-11 ק"מ לליטר

לחלוטין לא מדוייק, כל המיינסטרים שהזכרתי עושים בין 8-10, בנוסף לכך שהדיזל זול יותר, מביא אותך להוצאה על דלק מקבילה ל 1-10 במנוע בנזין.

אלדר - נתחיל בזה שרכב הוא לא השקע כלכלית וג'יפ בפרט.

זה שרכב הוא לא השקעה זה ברור, זה עדיין לא אומר שאתה צריך לזרוק עליו כסף בלי חשבון. בכלל ברוב משקי הבית ההוצאה על רכב היא ההוצאה החודשית הגבוה ביותר, ותכנון נכון של הרכב לצרכים יכול לחסוך הרבה (מאוד !) כסף.

אנשים מסתכלים בד"כ על מחיר הקניה וזה טעות ! כי מחיר הקניה הוא רק חלק מחישוב העלות, בוודאי אם אין לך צורך במימון.
בעולם יש מושג שנקרא TCO - TOTAL COST OF OWNERSHIP, שאומר תכלס כמה יעלה לך להחזיק רכב מסויים כולל הכל: דלק, פחת ומימון, תיקונים, רישוי, בקיצור הכל.

לשם הדוגמה, TCO של רכב משפחתי ממוצע (נגיד מאזדה 3) שנקנה חדש, נמכר אחרי 3 שנים, ועושה 18000 קמ בשנה, הוא בין 3000 ל 3500 ש"ח בחודש (36000-42000 בשנה !)

אם תקנה את מאזדה בן 3 שנים ותמכור אחרי 3 שנים (בן 6), ה TCO ירד לאיזור ה 2500 בחודש (פחות פחת,קצת יותר תיקונים).

בוא ניקח רודיאו 2004 שעולה 70K, פחת של 15% בשנה, אוכל 1 ל 5 בנזין, תיקונים ב 6K לשנה, אגרות וביטוח, יביא אותך ל TCO של 3900 ש"ח בחודש !
חישוב דומה לפראדו 2000 שעולה 80K, עם פחת של 10% (למרות שבפועל נמוך מזה), עושה 1 ל 9 דיזל, ביטוח, אגרות ותיקונים אותו דבר, יביא אותך ל TCO של 2700 ש"ח בחודש, שזה בחישוב שנתי כמעט 15,000 פחות מהרודיאו !

רכב עם ביקוש גבוה בד"כ מעיד על TCO נמוך יחסית, ולהיפך. מה שמסביר למה מחירי הדיסקו בקרשים, ומחירי הטויוטות בשמים.

עכשיו שהבחור יעשה חשבון מה מתאים לו,לא נראה לי שזה רודיאו....

דרור ברלי
19-04-10, 18:52
כל ה-SUV דיזל שאני מכיר, עשו במבחנים בין 7 ל-8 ק"מ לליטר בממוצע. וזה כלל נהיגה נורמלית בכל תוואי השטח/כביש. היו גם כאלה שלא התעלו מעל ל-6-6.5. כן, אלה היו כלים מה"מיינסטרים" המקודש. ואני לא אציין כאן דגמים ושמות ספציפיים ומי אכל כמה, כי זה יעורר מהומות ומלחמות.
בואו ונאמר ש-SUV אוטומטי ששוקל (יבש וריק) 2 טון פלוס עם מנוע של 125-170 כ"ס, לא אוכל 10 לליטר בממוצע. פשוט לא. ושלא ימכרו כאן אשליות ופנטזיות לאף אחד.
מי שנוהג כמו סבתא מתה רק כדי לחסוך דלק הוא לא דוגמא מייצגת.
מי שמודד רק בכביש מהיר הוא לא דוגמא מייצגת.

כבר היו לנו חוכמולוגים שהציעו לכבות מנוע בירידות כדי לחסוך עוד כמה סמ"קים של דלק.

כדי לדעת כמה דלק הרכב שלכם צורך באמת, בחיים האמיתיים - שווה אולי למדוד קילומטראז' שנתי וכמות הליטרים השנתית ואז לקבל תשובה אמיתית. מישהו כאן עשה את זה?

TCO לא יכול להיות מדויק על המילימטר כי הוא מכניס גם נתונים שאין להם קשר לאמינות אמיתית או לצריכת דלק.
ביטוח למשל? הפרמיה יכולה להשתנות מעלה או מטה בהתאם למידת הגניבות של הרכב או למקום המגורים של בעל הרכב ואני מדבר על הפרשים של עשרות אחוזים.
ירידת ערך ו"סחירות"? באופן כללי מושפעת לפחות בישראל גם מ"מוניטין" ומסיפורי סבתא ואגדות עם. רכב מסוים יכול להיות יקר במחירון, ואחרי כמה שנים לאבד גובה באופן משמעותי ולהפך. דוגמא מצוינת הם מחירי הסופות ששנים ארוכות היו בשפל ולפני כשנה התחילו להתפוצץ כלפי מעלה. הסבר? אין. גם לא מחיר-מחירון רלוונטי שמשקף את המציאות...

עלויות תיקונים? לפי מה זה מחושב בדיוק? מחירי החלקים ושעות העבודה במוסכי יבואן? ואם ברכב X אני יכול לטפל בעצמי ולחסוך המון כסף, וברכב Y לא, ואין ברירה אלא לאשפז אותו לטיפולים במוסך ולשלם תועפות?

אתה יכול להתנבא לגבי עלויות תיקונים אמיתיות של מכונית משומשת ספציפית? ממש לא, אפילו לא בלנדרובר דיסקברי שזו נבלה אמיתית... וזה מה שכל כך עקום בסטטיסטיקות. מספיק שראש מנוע יקרוס בפאג'רו, או דיפרנציאל קדמי/אחורי או טרנספר יילכו בפראדו, או שיעוף מנוע בפטרול או בטרופר (בכוונה הזכרתי כמה תקלות כרוניות אופייניות, כי כלים יפניים מהמיינסטרים מתקלקלים ועוד איך), וכל החישוב היפה שלך קורס. כמו גם תקלות הנובעות מבלאי שאופייניות לכל רכב ישן עם מנוע טורבו דיזל - מגדשים, משאבות הזרקה וכו'. כל פריט כזה עולה אלפים רבים גם אצל ספקים חיצוניים שזולים בהרבה מהיבואן הרשמי.

בנוסף, במכוניות בנות כמה וכמה שנים שום דבר כבר לא ידוע מראש. הסבירות שפראדו בן 9-10 שנים עם 200-300 אלפי ק"מ יתקלקל גבוהה יותר מאשר טראנו בן 5 שנים עם 100 אלף ק"מ.

המציאות מלמדת שכולם מתקלקלים, גם יפניים בעלי מוניטין, גם "אגדות מוטוריות" כפי שמכנים אותם כתבי רכב עם דמיון מפותח, ואז הם יקרים לתיקון ברמות שבנאדם ממוצע מהיישוב שאינו עובד חברת החשמל או מתכנת בכיר בחברת הייטק, זה שחי על משכורת רגילה ומחשב את צעדיו היטב לפני שהוא פותח ת'ארנק, לא יכול לעמוד בהן.
אל תשכחו שערך מכונית משומשת יורד כל הזמן, אבל מחירי החלקים והטיפולים נשארים קבועים במקרה הטוב, ומתייקרים במקרה הנפוץ. וכך - רכב שמלכתחילה מיועד לעשירים ועלויות תחזוקתו בהתאם, יישאר כזה גם כשערכו צלל לכדי 20-30% ממחירו כחדש.

היפה והחיה
19-04-10, 18:59
אני מכיר את הרכב בתמונות- הוא דוגמא לאן אפשר להגיע כשמשפרים רודאו, ממש לא דוגמא לרודאו סטנדרטי.
הראודו הזה נעול ק+א, מוגבה וממוגן.
ראיתי אותו עולה את הזיק בקצב הליכה כשהמעלה היה במצב די מחורבן, אבל- וזה אבל גדול מאד, הרכב הזה ממש לא מדגם מייצג של רכב סטנדרטי.

בכדי לעלות את הזיק, מחמל, גרופית ודומיהם, כל רכב סטנדרטי צריך שיפור.
הרכב של חיים הוא יותא דופן אבל לטיולים רגילים, לא חושב שהוא פחות טוב מאחרים.
יש לו הרבה כח במנוע ויש לו LOW,
לרוב הטיולים שיוצאים רכבים ללא סטרואידים, הוא יכל לצאת בקלות גם ללא שיפורים.

idanx2
19-04-10, 19:58
דרור אכן צודק הסטטיסטיקה לא מייצגת כמעט כלום ברכב שטח שהבעלים קונה על מנת לטייל בשטח ,יכול להיות אולי שהסטטיסטיקה יותר תתאים למאזדה 3 שנת 2009 או קורולה 2009 אבל לא לרכב שטח בן 4-5 שנים ויותר .
יש דעה רווחת אצלנו במדינה שטויוטה בפרט ורכבים יפניים בכלל לא מתקלקלים .. ויכול להיות שלדעה הזו יש בסיס אבל בסופו של דבר כולם מתקלקלים הכל תלוי בכמות הטיפולים,יחס,אהבה
שקיבל הרכב הספציפי . יש דיסקברים שנסעו חצי מיליון ק"מ ועוד נוסעים ויש פטרולים עם 100K שכבר הזמינו להם חלקת קבר ... בקיצור כל רכב לגופו . ולכן אני לא רואה שום סיבה לשלם על פראדו בן 10 עם 300K באמתחתו ובטוח יותר מ2-3 בעלים מחיר כמו של רכב בן 4-5 עם 100K ובעלים אחד את אותו המחיר או במקרה של הטויוטה גם מעל למחירון .

נדב42
20-04-10, 01:00
ג'יפון בנזין קטן כמו ויטארה או ספורטאז' יעשה 7-8 לליטר עם גיר ידני, 6-7 באוטומטי. תלוי בגודל הצמיגים, בעומס על הרכב ובצורת הנהיגה.

זה נכון לגבי ויטארה עם קרבורטור, או הזרקה חד נקודתית. בויטארה עם הזרקה רב נקודתית (וכל הארוכות הגיעו כך) צריכת הדלק טובה בכ- 20%.

במקרה הפרטי שלי מדובר מעלייה מ- 1:8 ל- 1:10 באותם תנאים במעבר מקרבורטור להזרקה(תנאים אלו כוללים תמיד נסיעת שבילים ונסיעה עירונית, אני מחשב את הצריכה בכל תדלוק כמעט)

הויטארה הארוכה נהיית רכב נישה, ובהיבט ה- TCO של רכב שטח עם 5 דלתות אין לה כמעט מתחרים. מה שכן, הרכבים מתיישנים, ופה ושם קצת קשה להשיג חלפים. אני מעריך שככל שיעבור הזמן יקשה יותר ויותר להשיג חלקים - לטווח ארוך זה גם שיקול.

נדב.

joconto
20-04-10, 09:39
דרור אכן צודק הסטטיסטיקה לא מייצגת כמעט כלום ברכב שטח שהבעלים קונה על מנת לטייל בשטח ,יכול להיות אולי שהסטטיסטיקה יותר תתאים למאזדה 3 שנת 2009 או קורולה 2009 אבל לא לרכב שטח בן 4-5 שנים ויותר .

הפוך גוטה הפוך...... רוב מי שקונה רכב שטח עדיין עושה 80%-90% מהזמן בכביש (שימו לב שזאת ההגדרה של מי ששאל את השאלה....) ולכן הסטטיסטיקה מאוד מייצגת, ועוד יותר לגבי רכב ישן.
ברכבים חדשים ההבדל בעלויות הטיפולים / תיקונים בין דגמים שונים הינו קטן עד זניח, אך ככל שהרכב מתיישן הולכים ההבדלים וגדלים. ועל אמינות אנשים מוכנים לשלם. למה על מה נבנתה תעשיית הרכב היפנית ? על יופי ? ביצועים ? מירוצים ? רק דבר אחד, אמינות !

אם הבנתי נכון להגדרתך, נהג השטח הממוצע נוסע רק בשטח, מטפל ברכב בעצמו, אבא שלו שותף ב"פז" וכל מה שמעניין אותו זה כמה מהר הרכב יעלה את מעלה זיק ורצוי ביד אחת עם עיניים עצומות. אם זה היה המקרה, אולי היית צודק, אבל יש לי תחושה שלנהג השטח הממוצע, בוודאי אלה ששואלים פה שאלות בפעם הראשונה יש שיקולים קצת שונים.

ד ו ר ו ן
20-04-10, 11:39
בכדי לעלות את הזיק, מחמל, גרופית ודומיהם, כל רכב סטנדרטי צריך שיפור.
הרכב של חיים הוא יותא דופן אבל לטיולים רגילים, לא חושב שהוא פחות טוב מאחרים.
יש לו הרבה כח במנוע ויש לו LOW,
לרוב הטיולים שיוצאים רכבים ללא סטרואידים, הוא יכל לצאת בקלות גם ללא שיפורים.
בהחלט, רק שניתנה דוגמא ממש לא נכונה לנושא הדיון- למי שלא בקיא במפרט של הרכב בקישורים יכול לחשוב לרגע שהמדובר ברכב סטנדרטי כי לא צויין אחרת.
בפסח נסע איתנו גראנד ויטארה ארוכה, לא היה מקום שהוא נכשל במעבר, הוא בהחלט היה צריך לתכנן הרבה יותר, לנסוע שונה, נגע פה ושם בגחון והיה צריך להשקיע יותר זמן בתכנון נתיב אבל לא קרע את הרכב, ונסענו במסלול טיול- לא עבירות.
כלומר מידי פעם קטע נקודתי בעייתי או משובש.

כדי לדעת כמה דלק הרכב שלכם צורך באמת, בחיים האמיתיים - שווה אולי למדוד קילומטראז' שנתי וכמות הליטרים השנתית ואז לקבל תשובה אמיתית. מישהו כאן עשה את זה?
לתקופה מסויימת של כחצי שנה עשיתי את זה באדיקות, הממוצע הכללי היה 1:8~ שכלל כביש וגם שטח לאורך התקופה.
רק כביש (בעיקר מהיר, מהירויות חוקיות+פקקים כל בוקר) והממוצע עולה ל- 1:9.5 בקלות, משולב כביש+שטח 1:8~ (איפוס מד מרחק כל תדלוק).
באיסוזו רודיאו סטנדרטי שיצא לי לנסוע עליו במשך יום, הצריכה היתה 1:7 בערך בכביש בעיקר וקצת שטח.

גיא
20-04-10, 20:21
פקקים בהחלט נחשבים.

כשאני תקוע בפקקים לפעמים ( פרוייד / או קריות חיפה .. ) אני מגלה שהצריכה הרבה הרבה יותר נמוכה.

נסיעה במהירות מאוד נמוכה.

טלסקופ
20-04-10, 20:49
איציק - רציתי לשאול למה טראנו לא ברשימה שלך. מאיזו סיבה ?

גם אני אשמח לדעת. תודה.

idanx2
20-04-10, 21:38
הפוך גוטה הפוך...... רוב מי שקונה רכב שטח עדיין עושה 80%-90% מהזמן בכביש (שימו לב שזאת ההגדרה של מי ששאל את השאלה....) ולכן הסטטיסטיקה מאוד מייצגת, ועוד יותר לגבי רכב ישן.
ברכבים חדשים ההבדל בעלויות הטיפולים / תיקונים בין דגמים שונים הינו קטן עד זניח, אך ככל שהרכב מתיישן הולכים ההבדלים וגדלים. ועל אמינות אנשים מוכנים לשלם. למה על מה נבנתה תעשיית הרכב היפנית ? על יופי ? ביצועים ? מירוצים ? רק דבר אחד, אמינות !

אם הבנתי נכון להגדרתך, נהג השטח הממוצע נוסע רק בשטח, מטפל ברכב בעצמו, אבא שלו שותף ב"פז" וכל מה שמעניין אותו זה כמה מהר הרכב יעלה את מעלה זיק ורצוי ביד אחת עם עיניים עצומות. אם זה היה המקרה, אולי היית צודק, אבל יש לי תחושה שלנהג השטח הממוצע, בוודאי אלה ששואלים פה שאלות בפעם הראשונה יש שיקולים קצת שונים.[/quote]

אתה טועה לא הבנת נכון ....
קודם כל אני לא ממש חושב שרכב שטח נוסע רק בשטח ,אני נוסע 70 אחוז מהזמן בכביש ואני מודע לזה שזה יחסית הרבה ,לא מעניין אותי כמה מהר הג"יפ יעלה את זיק או מחמל אבל מעניין אותי שיעלה(אני עולה אותם לאט עם טנדר לא נעול ) , ולפי דעתי אדם שהחליט להיכנס לתחום צריך להתחיל עם רכב שטח "רך" בדיוק כמו שאופנוען לא מתחיל לרכב על היאבוסה...
ולכן כל SUV סטנדרטי מתאים לדרישות והיות וזה רכב שני במשפחה מצאתי לנכון שעדיף בנזין ,חדש , זול יחסית ,ומפנק , במידה ואתה רואה שהתאהבת בתחום ודיפנדר או סופה עושה לך את זה אז קדימה לדרך .
ולגבי הסטטיסטיקה ,היא תמיד תשאר סטטיסטיקה בתכל"ס מצב הרכב ספציפית יכול להעיד כמה הוא יעלה לך בהמשך .

ד ו ר ו ן
20-04-10, 21:55
אני נוסע 70 אחוז מהזמן בכביש ואני מודע לזה שזה יחסית הרבה ,
הפוך גוטה.. הפוך..
אם אתה נוסע 30% מהזמן בשטח- אתה נוסע המון בשטח או מעט מאד ק"מ בכללי, ואז גם ק"מ של טיול אחד לדרום יהיה חלק גדול מהק"מ השנתי..

רכב שטח נורמלי שמהווה גם כלי תחבורה יום-יומי, גם אם מטייל כל סופ"ש לא מגיע לאחוזים האלו.

idanx2
20-04-10, 21:59
הכוונה הייתה שאני נוסע הרבה בשטח לא בכביש ,כמובן שלא כל הזמן רק מטייל הרבה מזה זה בשטחים של המושב.

היפה והחיה
21-04-10, 09:51
גם אני אשמח לדעת. תודה.

ממה ההתרגשות?

אף פעם לא ספרו את הטרנו.

בעניי רבים הוא "מוקצה".

אני, אישית, לא צריך אישור מחדש כל פעם.

:)

גיא
21-04-10, 14:00
ממה ההתרגשות?

אף פעם לא ספרו את הטרנו.

בעניי רבים הוא "מוקצה".

מי זה אף פעם לא ספרו את הטראנו ? ...

אלדר
21-04-10, 14:20
מי זה אף פעם לא ספרו את הטראנו ? ...

בקהילת הג'יפאים, אף פעם לא תשמע/תקרא על משהו שהמליצו לו לקנות טראנו.
אולי בגלל הצורה שלו או מהסיבה שהוא לא נפוץ בין הג'יפים שבאמת מטיילים.

גיא
21-04-10, 17:06
קישקוש שמקורו כניראה שאנשים שהאף שלהם תקוע בתחת של אלוהים ...

נדב42
21-04-10, 18:06
בקהילת הג'יפאים, אף פעם לא תשמע/תקרא על משהו שהמליצו לו לקנות טראנו.
אולי בגלל הצורה שלו או מהסיבה שהוא לא נפוץ בין הג'יפים שבאמת מטיילים.

אולי בגלל שמי שקונה אותו בד"כ לא מתעסק בלעשות רעש וצלצולים...
מעולם לא היה לי טראנו, אבל ראיתי רבים מאוד בטיולים.
הנהגים שלהם לא היו מהטיפוס הרעשני, שמנסה להראות למי יש הכי גדול ... מה שכן, הם תמיד עברו איפה שכל האחרים עברו...

נדב.

טלסקופ
21-04-10, 19:22
ממה ההתרגשות?

אף פעם לא ספרו את הטרנו.

בעניי רבים הוא "מוקצה".

יופי של תשובה מדעית ומנומקת ברוח ג'יפולוג. לפי הגישה הזו, יונדאי טראקן, שנמכר בארץ כמו לחמניות אחרי הפסח הוא רכב השטח האולטימטיבי אולי בעצם דייהטסו טריוס. אין טיול שלא רואים איזה כוכב עם טראקן במסלול. מה זה אומר על הרכב? לא יודע.
אני עם סופה דרך אגב.

אני בטוח שאיציק יוכל לענות בצורה קצת יותר רצינית.

בנוסף, איציק, אשמח לשמוע את חוות דעתך המלומדת (ברצינות) לגבי קיה סורנטו. בודאי לאור מחירו הנמוך יותר ביחס למתחרים (?). סלח לי על חילול הקודש ועל העלאת הקוריאנים לדיון בפורום מכובד זה.

joconto
21-04-10, 20:46
פורסם במקור על ידי היפה והחיה
ממה ההתרגשות?

אף פעם לא ספרו את הטרנו.

בעניי רבים הוא "מוקצה".

לא יודע מה יש לכם נגד הטראנו, זה כנראה עוד פעם סינדרום ה "לא עולה את מעלה זיק ביד אחת ועיניים עצומות" שמוציא אותו לגמרי מהמשחק, כי זה אומר שהוא עגלה/גרוטאה/ואין מה לספור אותו.
ועכשיו בחזרה לעולם האמיתי, לפי דעתי בהגדרות של בעל השרשור (זוכרים אותו....) שמה שמעניין אותו זה קצת יותר פרקטיקה, נכנס בול טראנו 3000 (2003-2005), מנוע חזק, אפשרות לגיר רגיל, חסכוני (1 ל 10 בידני) והכי חשוב ניתן למצוא אקזמפלרים שמורים(עד כדי 2005 עם פחות מ 100K קמ!). הבעיה שה 3000 נדירים יחסית , אבל עם קצת סבלנות ניתן ליפול על המציאה המיוחלת.

היפה והחיה
21-04-10, 22:01
יופי של תשובה מדעית ומנומקת ברוח ג'יפולוג. לפי הגישה הזו, יונדאי טראקן, שנמכר בארץ כמו לחמניות אחרי הפסח הוא רכב השטח האולטימטיבי אולי בעצם דייהטסו טריוס. אין טיול שלא רואים איזה כוכב עם טראקן במסלול. מה זה אומר על הרכב? לא יודע.
אני עם סופה דרך אגב.

אני בטוח שאיציק יוכל לענות בצורה קצת יותר רצינית.

בנוסף, איציק, אשמח לשמוע את חוות דעתך המלומדת (ברצינות) לגבי קיה סורנטו. בודאי לאור מחירו הנמוך יותר ביחס למתחרים (?). סלח לי על חילול הקודש ועל העלאת הקוריאנים לדיון בפורום מכובד זה.

רוצה תשובה מדעית? OK.

רכב הוא מכלול של יתרונות וחסרונות.
אין רכב אולטימטבי, אם היה כזה כולם היו קונים רק אותו.
בין השיקולים שי בקניית רכב יש: שיקול של מחיר, סוג הטיולים, כמות הנסיעות ועוד מספר דברים.(לחלק המגיפאים הכי חשוב זה אגו).
לעיניין הטרנו, רכב עם יתרונות במחיר, בצריכת הדלק וכד, וחסרונות בדברים אחרים.
בשטח אין לו בעיות מיוחדת ואם יוסיפו לו חצי מהשיפורים ששופכים על רכבי אגו, לא תהיה לו שום בעיה לעבור בכל מקום.
בד"כ הכוכבים שאני רואה בשטח אלו כוכבי הסופות שמנסים להוכיח דברים, כך שהכל עיניין של השקפה.

כבר אמרתי, אני לא צריך להוכיח כלום ואני לא צריך אישור. מי שטייל איתי, יודע בדיוק למה אני מסוגל עם הטרנו מודל 96 סטנדרטי עם פחות ממאה כ"ס, ללא נעילות ואפילו ללא הגבה מינימאלית.

גיא
21-04-10, 22:53
זה, חביבי .. יודע כל מי שיש לו או היה לו טראנו :)

spankus
22-04-10, 00:34
פורסם במקור על ידי היפה והחיה

לא יודע מה יש לכם נגד הטראנו, זה כנראה עוד פעם סינדרום ה "לא עולה את מעלה זיק ביד אחת ועיניים עצומות" שמוציא אותו לגמרי מהמשחק, כי זה אומר שהוא עגלה/גרוטאה/ואין מה לספור אותו.
ועכשיו בחזרה לעולם האמיתי, לפי דעתי בהגדרות של בעל השרשור (זוכרים אותו....) שמה שמעניין אותו זה קצת יותר פרקטיקה, נכנס בול טראנו 3000 (2003-2005), מנוע חזק, אפשרות לגיר רגיל, חסכוני (1 ל 10 בידני) והכי חשוב ניתן למצוא אקזמפלרים שמורים(עד כדי 2005 עם פחות מ 100K קמ!). הבעיה שה 3000 נדירים יחסית , אבל עם קצת סבלנות ניתן ליפול על המציאה המיוחלת.

תודה על תגובה עניינית...נשמע כאילו אתה מדבר בראש שלי...
אני אבדוק לעומק את הרכב הזה...

צמצמתי את האפשרויות לדעתי לטראנו, טרופר, פאג'רו, או דיפנדר (אם זקני המשפחה יחשבו
שהם מוכנים להיות קצת יותר וותרנים על יוקרה)...

מה המומחים אומרים?

גיא
22-04-10, 07:37
עד שיענו לך המומחים,

טרופר, או בנזין או תזהר מאוד מהבעיית דיזל של השנים 98-04
טראנו, תזהר מהגג הניפתח, תחפש סימני רטיבות בריפוד מסביב ושברים בקונסולה ויציאות מזגן
פג'או פלסטיקה באזור הנהג, נעילה חשמלית שפועלת כראוי.

דיפנדר ? .. מה זה שייך ?
תרחב היריעה מדגשים פה, לא בטוח בכלל שזה מתאים. אבל אם כן .. תנסה לארגן איתך מישהו שיבוא לעזור לבדוק. עדיפות לבעלי רכב דומה.

fuksi
22-04-10, 10:31
לך על טראנו
טראנו הוא המזדה3 של רכבי ה4*4

אלדר
22-04-10, 12:22
לדעתי לך על טראנו, הסיכוי למצוא רכב טוב ושנתון מתקדם לעומת החלופות גדול.

joconto
22-04-10, 14:29
במקביל לטראנו תבדוק גם טרופר 2003-2004, גם כאן רצוי לנסות להשיג יד 1-2 עם קילומטראז נמוך.
לטרופר יתרון במרווח פנים, עם זאת העיצוב (לטעמי לפחות) מיושן קצת (גם פנימי גם חיצוני), וחשוב לבדוק שהמנוע עבר את הריקול למזרקים.
הדיפנדר זה עולם אחר לגמרי, מצד אחד יכולות שטח הרבה יותר גבוהות, מצד שני תשלם על זה בכביש (רועש, קופץ וכו וכו), לא נראה לי שזה הכלי שכדאי לקפוץ איתו ראשון למים.
אם אתה מוכן להתפשר בנושא הקילומטראז והשנתון, תנסה לראות גם טויוטה פראדו (שנת 2000), שכולל נעילת דיפרנציאל אחורי שאין בטרופר/טראנו.*

בקיצור, חדל קשקשת, תתחיל לראות מכוניות, תראה מה עושה לך את זה ותחזור לספר מה החלטת.

nirs
22-04-10, 17:35
קישקוש שמקורו כניראה שאנשים שהאף שלהם תקוע בתחת של אלוהים ...

שלום גיא
כבעלים של טראנו בעבר, אני חייב להעיד שהוא היה הגיפ הכי פחות עביר / שביר שהיה ברשותי (אפילו בהשוואה לניבה) ושלא יובן לא נכון, הוא היה משופר למשעי.
אם זאת אין ספק שהוא סיפק איכות חיים משופרת, בנהיגה על כביש, בהשוואה לניבה / סיקס / דיפנדר.

אגב, האף שלי (וגם הלשון) לא תקוע לאף אחד בשום מקום...

גיא
22-04-10, 20:52
ניר ידידי ..

תתפלא אבל גם אצלי הטראנו הוא הרכב הכי פחות עביר שהיה לי ...
כולל הניבה :)

מצד שני, הוא לא גרוע כמו שמציירים אותו. עליתי בחורשן מקומות שהייתי משוכנע שאין שום מצב שאני עולה. עברתי בבוץ שהייתי בטוח שלא יעבור וכו' ... נכון שאני נהג לא משהו .. ונכון שהמכוונים מבחוץ וכו' ..

אבל שורה אחרונה, אם אתה משווה את הרכב הזה לרכבים נעולים וכו' .. זאת לא השוואה הוגנת. אם אתה משווה את הרכב לתפקיד שאותו הוא נועד למלא, למשל, לקחת אותי ואת הילדים לשתות קפה במקומות שבהם אין פוקוסים .. אזי הוא ממלא את תפקידו בנאמנות כמו כל SUV יפני או אמריקאי אחר במידה הזאת. אני לא מצפה לטפס איתו במצלעות ולא מתכונן לנסות. ולכן השואה שלו להיילקס שכן עלה שם בקלות יחסית, היא שגוייה.

כל זה מקבל משמעות הרבה יותר גדולה כשמתיחסים לשאלות של אנשים חדשים שלא מכירים אותנו ו/או את הרכבים האלו או ההם שהיו לנו. אז אם אנחנו פה בשביל לעזור להם ולתת להם עיצה טובה ולא שרות דוב, כדאי לחשוב לא איזו עליה אני מתכנן לטפס בשבת עם המפלצת שיש לי היום ... אלא איזה רכב יתאים לפלוני הטירון שרוצה ללכת להריח כלניות ( כבר אין ) בתל הרקפות יחד עם ה שני ילדים נקודה 7 וחצי כלב סטטיסטי שלו ... :)

וזה ניכתב עם חיוך וברוח טובה. אז שלא יובן שום דבר אחר <סמיילי גדול וחיוך רחב>

גיא.

היפה והחיה
23-04-10, 08:39
שלום גיא
כבעלים של טראנו בעבר, אני חייב להעיד שהוא היה הגיפ הכי פחות עביר / שביר שהיה ברשותי (אפילו בהשוואה לניבה) ושלא יובן לא נכון, הוא היה משופר למשעי.
אם זאת אין ספק שהוא סיפק איכות חיים משופרת, בנהיגה על כביש, בהשוואה לניבה / סיקס / דיפנדר.

אגב, האף שלי (וגם הלשון) לא תקוע לאף אחד בשום מקום...

עבירות מורכבת משני רכיבים.
1. רכב.
2. נהג.

לניבה, שהיא קטנה, קצרה וקלה יש יתרונות לא מבוטלים.
על דיפנדר אין מה להרחיב.

נהג, כל אחד יש יכולת וניסיון שונים. יש מי שיכול לעבור עם פיאט אונו מה שאחר לא יכול לעבור עם דיפנדר משופר.
כל רכב והיכולות שלו וגם כל נהג והיכולות שלו.

גיא
23-04-10, 08:54
אכן כן ...

רק לגבי הניבה ... הרבה דברים היא כן, קלה - היא ממש לא.

spankus
23-04-10, 10:40
תודה על כל העזרה...

מבין שלושתם (הדיפנדר ירד...נראה שכן נצטרך לנסוע קצת על כבישים מפה לשם אחת ל...)
מישהו יכול לתת לי חיסרון בולט וייתרון בולט על כל אחד...או משהו שייתן לי נקודת התחלה ברורה
יותר ואני אצא לשטח להתחיל לנסות...
ואם מדברים על עבירות אז לא, אין לי שום נסיון שטח בידיים שלי, או למשפחתי בכלל, ככה שמדובר
ביכולת טכניות אובייקטיביות לחלוטין בלבד.

שוב תודה חבר'ה, לא חשבתי שאני אקבל כל כך הרבה תשובות בכל כך מעט זמן...

נדב42
23-04-10, 11:19
אנסה לסכם את דברי קודמיי בשרשור ולעזור למקד אותך: לכל אחד מהכלים האלו חסרונות ויתרונות, כולם ראויים ואין חסרון שפוסל אחד מהם. מאחר ומדובר בכלים ישנים יחסית, הגורם המשמעותי ביותר הוא מצב הכלי הספציפי ולא "מחלות" עקרוניות של הכלים.

לפעמים למצוא כלי שמור היטב יכולה להיות משימה לא קלה בכלל, לכן למה לך להגביל את עצמך מראש ? השאר ראש פתוח לגבי הדגם הספציפי והתחל לחפש בפועל ולראות כלים מתוך הקבוצה המצומצמת של הדגמים. מהר מאוד תבין את מצב הכלים בשוק ותקבל תחושה מתי רכב שמור יותר או פחות. כאשר תמצא רכב שנראה לך שמור ומתאים, חזור אלינו עם שאלות ספציפיות ...

שתי נקודות לקחת בחשבון:

א. בד"כ לא משתלם לקנות כלי מוזנח במחיר זול - זה יעלה בסופו של דבר הרבה יותר מכלי שמור ...
ב. הכלים השמורים בד"כ נחטפים מהר. אם מצאת אחד כזה עליך להגיב מהר (לא צריך להראות להיטות כמובן, אבל לא למזמז יותר מדי - למשל לא למשור יותר מיום-יומיים שאלות פה בפורום...)

בהצלחה,

נדב.

spankus
23-04-10, 16:17
אנסה לסכם את דברי קודמיי בשרשור ולעזור למקד אותך: לכל אחד מהכלים האלו חסרונות ויתרונות, כולם ראויים ואין חסרון שפוסל אחד מהם. מאחר ומדובר בכלים ישנים יחסית, הגורם המשמעותי ביותר הוא מצב הכלי הספציפי ולא "מחלות" עקרוניות של הכלים.

לפעמים למצוא כלי שמור היטב יכולה להיות משימה לא קלה בכלל, לכן למה לך להגביל את עצמך מראש ? השאר ראש פתוח לגבי הדגם הספציפי והתחל לחפש בפועל ולראות כלים מתוך הקבוצה המצומצמת של הדגמים. מהר מאוד תבין את מצב הכלים בשוק ותקבל תחושה מתי רכב שמור יותר או פחות. כאשר תמצא רכב שנראה לך שמור ומתאים, חזור אלינו עם שאלות ספציפיות ...

שתי נקודות לקחת בחשבון:

א. בד"כ לא משתלם לקנות כלי מוזנח במחיר זול - זה יעלה בסופו של דבר הרבה יותר מכלי שמור ...
ב. הכלים השמורים בד"כ נחטפים מהר. אם מצאת אחד כזה עליך להגיב מהר (לא צריך להראות להיטות כמובן, אבל לא למזמז יותר מדי - למשל לא למשור יותר מיום-יומיים שאלות פה בפורום...)

בהצלחה,

נדב.

טוב...נשמע נחמד...

נשתמע בהקדם,
תודה,
שקד.

lior_b.s
23-04-10, 20:06
אכן כן ...

רק לגבי הניבה ... הרבה דברים היא כן, קלה - היא ממש לא.

גיא
1150 ק"ג ללא כל הברזלים המוספים פה בארץ..מדוד על משקל משאיות.(1152 אם לדייק).כמה לדעתך שוקל ג'ימני "קליל"..?;)

ליאור

גיא
24-04-10, 08:32
אם ככה ... אז אולי המנוע אשם.
התחושה של האוטו היא ממש ממש ממש לא קל :)

lior_b.s
27-04-10, 08:10
זה גם לא המנוע, זה יותר הקרב' נסעתי בניבה עם קרב' וובר 34\34 והרכב פשוט נוסע!!
אם מישהו מכיר או יודע איפה אפשר להשיג קרב' כזה אני אשמח:D

גיא
27-04-10, 08:16
אחרי שהטבעתי את האוטו בנחל יפתחאל .. והקרב' עליו השלום ( יותר נכון המחשב שלו מתחת למושב הנוסע ) החזיר את נישמתו האלקטרונית לסטלין ...

קניתי קרב' ( 93 ללא מחשב ) חדש דנדש בשקית שהותקן וכווון במוסך אוטו ויק.

האוטו אכן היה הרבה יותר זריז ויותר חי ( ובעיקר יותר חסכוני בערך 1:10 ) .. אבל זה עדיין לא אומר שסמוראי עם מנוע מכובה ובלם חניה משוך לא היה יותר זריז ממנו :)

תכלס .. אוטו "כבד". :)

lior_b.s
27-04-10, 09:00
גיא..זה עדיין קרב' מקורי...
חכה שתיסע על ניבה עם קרב' משופר ויש לקנות כאלה יעודיים למנוע של הניבה...אז תיזכר בניבה שהייתה לך לעומת זה..אני נסעתי על כזו עם קרב' וובר ומניפה חשמלית במקום המכנית, מה שנתן למנוע להעלות סל"ד אפילו יותר מהר(ובפחות רעש), לעומת שלי עם קרב' חדש מהניילון ומניפה מכנית קבועה על המשאבה..מרגישים טוב טוב את ההבדל בכל מצב נסיעה..
כשאני אמצא את הקרב' שאני מחפש תקבל הזמנה...;)

-->