PDA

צפייה בגרסה מלאה : סרנים חיים

aybazo 1
17-04-10, 22:53
היי,

בטיול האחרון שעשיתי עלה דיון בנושא ג'יפים חדשים וסרנים חיים , נכון להיום אין כמעט ג'יפים עם סרנים חיים מקדימה למעט ג'ימיני,דיפנדר ועוד משהו שאני בטוח לא יודע.

מישהו יודע למה כבר לא עושים גי'פים עם סרן חי מקדימה?

לפי מה שאני יודע סרן חי הרבה יותר עביר ואמין+++, מישהו יכול בבקשה להסביר את ההבדלים המהותיים בנושא וכמו כן אם אין סרן מקדימה כלומר אין ביצה איך הנ"ל בעצם עובד?\

תודה, ערן

ירון גל
18-04-10, 00:05
הסיבה העיקרית שלא מיבאים לארץ רכבים עם סרן חי מקידמה היא חוסר ביקוש
ללנדקרוזר 120 יש סרן חי
וגם לכל ללנדרוברים עם אינני טועה פרט לפרילנד
והסיבה לכך שכל יצרני הרכב פרט ללנדרובר משכחים את הסרנים החיים בעזרת קפיץ עלים.
דבר שיוצר משקל רב ופוגם ביציבות הרכב.
מבחינה טכנית לסרן חי אין הרבה יתרונות על גבי ציריות והדוגמא לכך היא שלאחד רכבי השטח הטובים בעולם ההאמר (הצבאי) אין סרנים חיים לא מקדימה ולא מאחורה ואפילו יש לו חיסרון אחד בולט שהוא הביצה שנמוכה משעותית משער הרכב ונתונה לחסדי הדרך והנהג.
אך יש לו יתרון אחד משמועתי שניתן לשפרו באופן בלתי מוגבל הגבהת הרכב, הגדלת מהלך מתלה וכמובן "דרופקיט". דבר שכמעט ואינו ניתן לשיפור בציריות. ולכן ברכבים משופרים כמעט תמיד מקדימה יהיה סרן חי ולא ציריות.
וההבדל בין סרן חי לציריות הוא שבסרן חי הדיפיניצאל (הביצה) נמצאת על הציר המניעה וזזה ביחד עם הגלגלים.
והשיכוח הוא לכל הסרן משמה שגלגל ימין משפיע על מה שקורה לגלגל שמאל וליהפך
לעומות ציריות שבהן הדיפניצאל מחובר לגוף הרכב והגלגל מחובר למתלה עצמאי ומקבל את ההנעה מהדיפניצאל

שוב לכל שיטה יש את ההיתרונות והחסרונות ואני לא חושב שמישהו יכול להגיד מה יותר טוב
והעובדה לקח שכאשר יצרן רכב מסויים מיצר רכב באופן מלאה לצורך שטח מיצריים מתלים נפרדים כגון ההאמר, רינג'ר ועוד כל מיני רכבים

idanw
18-04-10, 00:20
והסיבה לכך שכל יצרני הרכב פרט ללנדרובר משכחים את הסרנים החיים בעזרת קפיץ עלים.

טעות...
סמוראי\ג'ימני... ויש עוד

azora
18-04-10, 00:25
במקום לפתוח דיון חדש בנושא, אני אפנה אותך לשני שרשורים:

מי אמר שסרנים חיים זה טוב לעבירות ולמה? (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=734&highlight=%EE%FA%EC%E9%ED+%E4%E0%EE%F8) - דיון מצויין בנושא, אני אפילו הייתי הופך אותו לדביק.

מתלים נפרדים (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19623&highlight=%EE%FA%EC%E9%ED+%E4%E0%EE%F8)

מקווה שעזרתי.

-->