PDA

צפייה בגרסה מלאה : שדרוג מנוע לסמוראי 1000

gargamel
18-04-10, 23:32
הי,
גרגמל יקירי, טנדר 1000 סמ'ק בן 26 ולאחר 13 מערכות יחסים עם בעלים שונים, התחיל לשתות יותר מידי שמן. זה עולה לו לראש... והיות והראש תקין, כנראה לא ניתן להמנע מאובראול או החלפת מנוע בקרוב.
אני מחפש רעיונות למנוע דומה ככל הניתן למקורי מבחינת נפח ואמינות היות וכל שידרוג דרמטי יכניס אותי לסחרור של שיפורים שלא בא לי עליו - טוב לי קטן. גיר 5 דווקא כן בא בחשבון, יותר בשביל החיסכון מאשר המהירות, במיוחד אם בכל מקרה צריך להשכיב כמה אלפיות ואת הרכב...
כמה אמור לעלות מנוע מסמי 1300 וגיר מיבוא\שיפוץ\פירוק ?
עד כמה מסובך לדחוף את זה לתוך sj410 ? מה ההתאמות הנדרשות, בהנחה שמחליפים גיר ?
עוד משהו חוץ מתושבות ודרייבשאפט מרכזי ? מה לגבי החשמל למנוע ? צריך משהו ?

תודה מראש
אמי

GodsFather
19-04-10, 07:25
ספק אם תוכל להחליף חוקית מ1000 ל1300 ולכן זה יורד מהפרק. אם אין לך בעיות חוקיות, תעלה כבר ל1600 :)

לגבי החלפה לגיר 5 הילוכים, נתקלתי בכמה שעשו זאת. אולי מורי יוכל לפרט על הנושא.

כיווני חשמל למנוע עם קרבורטור ? אין כזה דבר :) רק כיוון הצתה בסוף התהליך.

gargamel
19-04-10, 08:28
ספק אם תוכל להחליף חוקית מ1000 ל1300 ולכן זה יורד מהפרק. אם אין לך בעיות חוקיות, תעלה כבר ל1600 :)

לגבי החלפה לגיר 5 הילוכים, נתקלתי בכמה שעשו זאת. אולי מורי יוכל לפרט על הנושא.

כיווני חשמל למנוע עם קרבורטור ? אין כזה דבר :) רק כיוון הצתה בסוף התהליך.

לא מרגיש צורך ב1600 ואני בספק ששאר המכלולים יעמדו בכוח הזה, מדובר בכמעט פי 2 סוסים...
1300 מוזרק וחיסכוני קורץ לי יותר. חוקיות... זה נושא כאוב גם ככה, אז כשנגיע לגשר, נקפוץ.
יש מושג לגבי מחירים ?*

combina347
19-04-10, 09:47
עשיתי כזה דבר אצל חבר מנתניה
אם אתה מביא מנוע 1300 וגיר 5 הילוכים
עליך להחליף את הפלאנץ בטרנספר ולהחליף את הדרייבשאפט המרכזי
כל שאר השינויים הם שינויים פיזיים של חיתוכים וריתוכים וכמובן אסטטיקה
הדבר אפשרי וללא הרבה סיבוכים
בהצלחה

assaf234
19-04-10, 19:47
אני לא חושב שצריכה להיות לך בעיה מבחינת חוקיות.
לאחותי הייתה פג'ו 1100 סמ"ק והיא שידרגה אותו ל1400.
רק צריך לדאוג שיהיו לך ניירות למנוע ונראה לי שצריך חשבונית ממוסך שהחליף לך.
אני בטוח שתהנה מ-1300.
בהצלחה.

GodsFather
20-04-10, 05:53
אם בדגם הספציפי יש את האפשרות מבחינת היצרן, אז כן. לסמוראי 84 לא הייתה כזו אפשרות...

asafk
20-04-10, 20:18
אני הייתי משקיע בשיפוץ המנוע בעבודה עצמית, וכתוספת, סט קרבורטורים "עצבניים".
או להשאיר אותו סטוק לחלוטין. שים לב שהמנועים האלו הופכים נדירים, אבל ערכות שיפוץ אין בעיה להשיג, והעבודה ממש קלה.

הטנדר שלך, חלק מהאופי שלו זה שאין לו כוח. בזכות זה שום דבר לא נשבר. בשטח עוזר לו הטרנספר ה"קצר", ובכביש הילוך חמישי לא יעזור יותר מדי(יעזור קצת), לא יהיה לו מספיק הספק לשייט במהירויות גבוהות.

אגב החלפת מנוע שים לב לזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=43228

רק אני חושב על מנוע של ג'יקסר? זה גם 1000 גם סוזוקי וגם בנזין...

אסף.

GodsFather
20-04-10, 20:36
צחוק צחוק, יש קיט קרבורטורים לסמוראי של GSX750R שעושה עבודה לא רעה, בלשון המעטה.

gargamel
21-04-10, 13:46
אני הייתי משקיע בשיפוץ המנוע בעבודה עצמית, וכתוספת, סט קרבורטורים "עצבניים".
או להשאיר אותו סטוק לחלוטין. שים לב שהמנועים האלו הופכים נדירים, אבל ערכות שיפוץ אין בעיה להשיג, והעבודה ממש קלה.

הטנדר שלך, חלק מהאופי שלו זה שאין לו כוח. בזכות זה שום דבר לא נשבר. בשטח עוזר לו הטרנספר ה"קצר", ובכביש הילוך חמישי לא יעזור יותר מדי(יעזור קצת), לא יהיה לו מספיק הספק לשייט במהירויות גבוהות.

אגב החלפת מנוע שים לב לזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=43228

רק אני חושב על מנוע של ג'יקסר? זה גם 1000 גם סוזוקי וגם בנזין...

אסף.

תודה על כל התגובות !
אסף, אני איתך.. חוץ מעיניין ההילוך החמישי, שדווקא בא לי עליו למרות שרציונאלית, אני מסכים שהוא לא יעזור הרבה. למזלי, להחזיק טנדר סמי בן 26 זה לא עינין רציונאלי מלכתחילה.
אני אשמח לפרק ולשפץ את המנוע הזה - הוא היה חביב עליי עד היום ולא איכפת לי להמשיך. איפה קונים קיט שיפוץ כזה ? מה עוד צריך חוץ מגריז, מברג ופטיש ?

אמי

מורי
21-04-10, 18:53
אמי,יש לי מנוע מעולה למכירה אם תרצה.

לגבי גיר 5 הילוכים-הגיעו לארץ מספר גירים כאלה מיבוא.קשה מאוד לשים יד על אחד כזה.

מורי

-->