PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון לבניית מצבר שמטעין את עצמו

Etno
29-08-04, 13:48
אז ככה...

מה אם אני ייקח שתי מצברים ויחבר אותם במקביל.
לאחד המצברים אני יחבר מנוע 12 וולט (נגיד של כננת), למנוע אני יחבר שתי גג"שים שיכפילו את מהירות סיבובי המנוע ומשם לאלטרנטור 12 וולט רגיל שיהיה מחובר למצבר השני.

המערכת תוכל להחזיק את עצמה + צרכן כל-שהוא?

t_uri
29-08-04, 13:54
המצבר שאליו תחבר את הכננת יתרוקן יותר מהמצבר שמתמלא (הניסוח הזה נורא אבל אני מקווה שיצא לי מספיק ברור). אין אנרגיה בחינם.
אנרגיה היא אנרגיה - היא יכולה להיות חשמלים, מכאנית, חום, כימית.... הביזבוזים לחום וחיכוך במנוע והאלטרנטור יהוו את המיכשול בהמצאה הגאונית שלך.

אל תבזבז על זה זמן.

אורי טל.

חנן א.
29-08-04, 14:15
יש לזה אפילו שם : פרפטום מובילה-תנועה אינסופית, וזה רעיון שנטחן לאורך ההסטוריה, ונוסה, ותמיד עם תוצאה אחת: אין חיה כזו .

yoavshefer
29-08-04, 14:47
פשוט תחבר לו תא סולרי לטעינה!

Etno
29-08-04, 14:48
כן אבל אני חשבתי ככה..

אם שתי המצברים יהיו מחוברים עם ממסר מתחלף... ובכל פעם שהמצבר שנותן אנרגיה יחלש הממסר אוטומטית מעביר את האלטרנטור לאותו מצבר שנחלש ואת כל הצרכנים למצבר הטעון..

חנן א.
29-08-04, 15:05
תהפוך את זה איך שתרצה, זה לא ישנה את התוצאה.

תצייר מעטפת כדורית דמיונית מסביב למערכת כלשהי. כמות האנרגיה שנכנסת לתוך המעטפת הזו חייבת להיות שווה, לאורך זמן, לכמות האנרגיה שיוצאת ממנה.

תקיף מכונית באותה מעטפת, תגלה שאתה מכניס אנרגיה (דלק) בכמות זהה למה שיוצא מהמעטפת (חום, ואנרגיה פוטנציאלית-אם עלית עם המכונית בעלייה) .

תקיף את המערכת שלך ותגלה שיוצא ממנה חום, מה אתה מכניס לה בתמורה?

yoavshefer
29-08-04, 15:07
כן אבל אני חשבתי ככה..

אם שתי המצברים יהיו מחוברים עם ממסר מתחלף... ובכל פעם שהמצבר שנותן אנרגיה יחלש הממסר אוטומטית מעביר את האלטרנטור לאותו מצבר שנחלש ואת כל הצרכנים למצבר הטעון..
מה שבטוח, אם תצליח ביל גייטס יהיה כסף כיס בשבילך :!:

Etno
29-08-04, 15:07
כוח מהאלתרנטור שמופעל ע"י מנוע שצורך חלק מהכוח של המצבר אך משווה את המהירות הסיבובית שהאלטרנטור זקוק לה כדי לטעון את המצבר ע"י הגדלת הסיבובים עם גלגלי שיניים ביחסי העברה שונים

Etno
29-08-04, 15:09
כמו מנוע של רכב.. מנוע בסל"ד מקורי לא יכול לתת לרכב את הכוח שהוא זקוק לו אבל מייעלים את כל העסק בעזרת הגיר שמגדיל את הכוח שהמנוע נותן ע"י הגדלת יחס ההעברה

חנן א.
29-08-04, 15:19
על מה אתה מדבר כשאתה מדבר על "כוח" ?
על מומנט? על סל"ד? אתה מכיר את המונחים האלה? אתה יודע איך להגיע מהם ל"הספק" ?

אם כן, אז תתחיל להשתמש בהם, לפתח נוסחאות של מה שאתה רוצה להביע, ואז נוכל להסביר לך באיזו נקודה יש לך טעות.
אם לא, עזוב, זה התחיל נחמד כרעיון הזוי, וזה יגלוש לשטויות כמו:

מנוע בסל"ד מקורי לא יכול לתת לרכב את הכוח שהוא זקוק לו אבל מייעלים את כל העסק בעזרת הגיר שמגדיל את הכוח שהמנוע נותן ע"י הגדלת יחס ההעברה

הגיר מגביר את המומנט של המנוע במחיר של הורדת הסל"ד, סה"כ הוא לא מגדיל את ההספק. נהפוך הוא: הוא מבזבז חלק מהספק המנוע על יצירת חום.

בקיצור, תתחיל לדבר במונחים שעולם ההנדסה מכיר (הספק, מומנט, סל"ד. ב"כוח" מותר לך להשתמש רק בהקשרים של כוחות קויים ישרים, עם וקטור כיוון, לא סיבוביים) .

Etno
29-08-04, 15:34
תן לי יום לעשות את החישובים ואני יגיע לאפשרי או לא כבר בעצמי...
חוץ מזה חנן...
לפני מאה שנה המחשבה ששתי אנשים יוכלו לדבר אחד עם השני משני צידי העולם גם הייתה רעיון הזוי...
לא שאני מחפש להתחיל כל מיני תאוריות חדשות כן.. אבל גם אם זה בזבוז של זמן אני נהנה לעסוק במחשבות האלה כי בסך הכל בערך כל מה שאנשים המציאו בעולם התחילו מאיזה רעיון אחד פרוע שכולם שללו.

ד"א: כל הרעיונות האלה שאני מעלה פה מידי פעם נובעים כולם ממאה אחוז שיעמום בעבודה.

:lol:

חנן א.
29-08-04, 15:42
תן לי יום לעשות את החישובים ואני יגיע לאפשרי או לא כבר בעצמי...
חוץ מזה חנן...
לפני מאה שנה המחשבה ששתי אנשים יוכלו לדבר אחד עם השני משני צידי העולם גם הייתה רעיון הזוי...
לא שאני מחפש להתחיל כל מיני תאוריות חדשות כן.. אבל גם אם זה בזבוז של זמן אני נהנה לעסוק במחשבות האלה כי בסך הכל בערך כל מה שאנשים המציאו בעולם התחילו מאיזה רעיון אחד פרוע שכולם שללו.

סבאבה, בגלל זה השרשור הזה עדיין לא נעול, למרות שהמסקנה שלו כבר ידועה.

התנאי היחיד הוא שתדבר במונחים אמיתיים (מומנט, סל"ד, הספק) עם נוסחאות אמיתיות, כי אחרת חבל על הביטים שמאוחסנים על חשבוננו באתר.

חנן א.
29-08-04, 15:50
אגב, וזה כבר הופך לדיון פילוסופי-פסאוודו מדעי:

בשביל לדעת להכניס מתחת לאבן ענף עגול, ולראות שזה הופך את הזזת האבן לקלה יותר, ולקרוא לזה "גלגל" לא צריך תואר בפיזיקה.
בשביל לשפר את פעולת הכור בתחנות כוח גרעיניות, אתה חייב להיות בעל בסיס מוצק מאוד בהנדסה גרעינית. אין מצב שבסטיונר עם 8 שנות לימוד יתרום משהו בתחום הזה, למתכנני הכור.

בשביל לדעת להמציא הספק יש מאין, אם בכלל זה ניתן, אתה צריך להכיר, לפחות, נוסחאות בסיסיות של הספק.

Etno
29-08-04, 16:08
אל תדאג לי חנן...

כרגע אני שנה ב הנדסאי מכונות רכב ואני יכול לתת לך מומנטים והספקים של כל חלק נע ברכב...
פשוט שכאן אין לי כוח להתחיל לעשות חישובים אבל אם כבר העלית את הנושא היום בערב אני ישב בבית ינשנש מהסלט העצבני שאני הולך להכין ויעשה כמה חישובים.. נתייעץ גם עם ידידי החשמלאי שיעזור קצת (ואולי יצחק קצת :lol: ) עם כל נושא הלייצר חשמל בפחות חשמל ומחר אני יחזור אלייך.

כמו שאמרתי אני גם ספקני בנושא אבל פשוט אני רוצה לנסות ולראות... :)

חנן א.
29-08-04, 16:15
אני לא דואג לך, אני דואג לפורום :wink:
בתור אחד שמתעתד להיות הנדסאי, נצל את זה ותתבטא בצורה תואמת. בערך חצי ממנהלי ואחראי הפורומים כאן הם מהנדסים, וגם השאר לא פראיירים, כך שיש מי שיבין אותך כאן.

Etno
29-08-04, 16:20
מה יש לך לדאוג לפורום.. תמיד אפשר למחוק את ההודעה.
מה זה גוזל ממך חצי קילובייט? :)

אם כבר דיברת... אפשר לשאול פה שאלות חישוביות במקצוע..אם יש לי איזה בעייה?

חנן א.
29-08-04, 16:24
תשאל, ונראה.
אם זה יהיה מספיק מעניין בשביל המנהלים והאחראים כאן, אני מהמר על כך שהם יהיו סלחניים עם המחיקות.

ryanai
29-08-04, 16:35
הדיון הזה הזכיר לי הגדרה ישנה של חוקי התרמו-דינמיקה:

החוק הראשון של התרמו-דינימיקה - אתה לא יכול לנצח (שימור אנרגיה).
החוק השני של התרמו-דינמיקה - אתה לא יכול לצאת תיקו ("אי הסדר" במערכת גדל).
החוק השלישי של התרמו-דינמיקה - אתה לא יכול לרמות (לא תוכל להגיע ל0 המוחלט).

:roll:

shmil
29-08-04, 22:02
זהב באולימפיאדה כבר יש.....

אולי לפנינו הגאון שיגמור אחת ולתמיד מה שמאות בשנים מנסים לבנות - הפרפטום מובילה בכבודה ובעצמה... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

הנה לפנינו הנורה של מרידור פעם נוספת...... :twisted:

אלון_ק
29-08-04, 23:30
חבר'ה, יש כבר מקרים מתועדים של הפרפטום מובילה: הסמוראי. בהספק של זבוב וחצי זה מגיע ל100 קמ"ש, וזה מניע 950 קילו. מה יותר מזה? :lol:

וזה עוד מחזיק מערכות חשמליות בנוסף! יוצר אנרגיה מכלום (הספק מנוע: 1 חלקי אינסוף, שואף ל-0).

חוק שימור האנרגיה כן מופיע גם בסמוראים, למרבה ההפתעה. אם תקחו מערכת סגורה של סמוראי אחד וCJ אחד, אתם תגלו שכל הביזבוז של הCJ מתאזן עם הסמוראי במדוייק. שימור אנרגיה. :twisted:

זה, והפה שלי... :shock: עוד מערכת שמוציאה הספק מדהים של שטויות.

ההודעה הזו היא ביטים מבוזבזים. אפילו אני יודע את זה.

סוזי המשתוללת
30-08-04, 00:59
על המשפט האחרון שלך נקסוס אני חייב להסכים :lol:

itayhi
30-08-04, 01:00
ההודעה הזו היא ביטים מבוזבזים. אפילו אני יודע את זה.

גם אני.
ואני אפילו לא מהנדס...
יודעים מה, אני אפילו לא מתיימר להיות מהנדס.

מזכיר לי את עצמי בגיל 12 שניסית לבנות 2 בריכות לדגים בחצר, וליצור בינהן מפל של מים שימשיך לפעול לעד ע"י חוק "כלים שלובים"
מאוד פשוט, מחברים צינור קרוב לפני המים של הבריכה התחתונה, ואת הצינור מחברים בתחתית הבריכה העליונה בצורה כזאת שהחיבור בבריכה העליונה יהיה יותר נמוך מהחיבור של הצינור בבריכה התחתונה.
נורא פשוט...
מעניין למה זה לא פעל לי...

איתי

חנן א.
30-08-04, 10:18
בגיל 14, אבי קנה בביקור במפלי הניאגרה ברווז קלקר שאמור לשחות לתמיד בתוך צלחת שמתחתיה מונח מגנט. היה בחנות ברווז כזה להדגמה והוא באמת שט לו במים בשמחה.
כל הדרך עד למלון התווכחתי עם אבי שזה לא יכול להיות והוא טען שלא יתכן שהאמריקאים משקרים בצורה בוטה כל-כך, מה גם שזה כתוב על האריזה של המוצר.
טוב, ברור שהניסוי במלון, בערב, הוכיח שוב: אין תנועה אינסופית.

Etno
30-08-04, 12:41
אוקיי חנן...

אומנם עוד לא סיימתי את כל התהליך אבל בנתיים הגעתי לזה:
אם ניקח ארבע מצברים 12 וולט 65 אמפר\שעה כל אחד ונחבר את כולם למתג שבכל פעם סוגר מעגל עם מצבר אחר... (סרטטתי את זה אבל אין לי כוח ואין לי לאן להעלות תמונה), למתג הזה בצידו השני יהיה מחובר מנוע חשמלי קטן שראיתי באיזה אתר שזה מנוע 12 וולט 27 אמפר עם 1800 סל"ד שליש כוח סוס.
למנוע הזה יהיו מחוברים שתי גלגלי שיניים ביחס העברה של 1:2 ומשם מחוברים לאלטרנטור שאת הנתונים שלו לקחתי מהספר טיפולים של הCJ. זה אלטרנטור 28 וולט שמספק 60 אמפר ב3400 סל"ד ככה שעם הגלגלי שיניים הוא יעבוד ב3600 סל"ד. (עוד לא הגעתי לחישובים של הפסדים בדרך, משקל הגג"שים וכו').
האלטרנטור הזה יהיה גם מחובר למתג הזה ומה שקורה זה ככה. בזמן שהמנוע עובד על מצבר אחד. שלפי חישוב בלי הפסדים יכול להריץ אותו במשך שעתיים בערך, האלטרנטור בפרק זמן של חצי שעה בערך מטעין מצבר אחר. כשאותו מצבר נטען המתג אוטומטית מקפיץ את ההזנה של המנוע הקטן למצבר אחר ואת האלטרנטור לאותו מצבר שהזין מקודם.
בתאוריה.. שזה במילים אחרות בראש שלי :D זה עובד. בלי לקחת בחשבון את הבלאי של המצברים שזה.. אין מה לעשות..
כרגע אני באמצע כל התהליך של החישובים, הפסדים וכל שאר ירקות אז נראה מה יצא לי בסוף...
השתמשתי עם ארבע מצברים כי בהתחלה היה אמור להיות צרכן אבל אחרי זה אמרתי קודם כל נעשה מעגל סגור אחרי זה נוסיף צרכן... אז תקעתי הכל עם ארבע מצברים אבל לא חשוב..

חנן זה נשמע לך הגיוני כל זה? או שאני סתם הוזה?
8)

נמרוד
30-08-04, 12:45
הדיון הזה הזכיר לי הגדרה ישנה של חוקי התרמו-דינמיקה:

החוק הראשון של התרמו-דינימיקה - אתה לא יכול לנצח (שימור אנרגיה).
החוק השני של התרמו-דינמיקה - אתה לא יכול לצאת תיקו ("אי הסדר" במערכת גדל).
החוק השלישי של התרמו-דינמיקה - אתה לא יכול לרמות (לא תוכל להגיע ל0 המוחלט).

:roll:

זה הניסוח המבריק של היינליין לחוקי התרמו:

you can't win
you can't brake even
and you sure as hell can't get out of the game

אטנו, אתה בחור חמד, אבל אין לך שמץ של מושג... :lol:

ההפסדים הם הלב של העניין. החוק השני של התרמודינמיקה. החוק האכזרי שמבדיל בין גן-העדן לבין היקום האמיתי.

Etno
30-08-04, 12:48
תראה.. כולם פה שלילים.. האמת גם אני.. זה לא ממש שאני אופטימי אבל כמו שאמרתי נחמד לחשוב על זה גם ככה אין לי הרבה מה לעשות כל היום... אלה אם כן מישהו צריך להקים פה יחידת מחשב ולספק לי עבודה?

אבל חוץ מזה הכל טוב... נעשה את החישובים שלי.. אפילו סתם בשביל פרקטיקה בחישובים.

:twisted:

Etno
30-08-04, 13:24
טוב נו אי אפשר לבנות מערכת כזאת...

לפחות יצא לי לתרגל קצת חומר לימודים. :)
מצטער חברה על הבילבול מוח חחח :twisted:

קיד
02-09-04, 23:41
תגיד "אתנו", אתה רוצה עבודה? רק תגיד כן, ואני מסדר לך. השיעמום טיגן לך את השכל.
קיד.

UNIX
03-09-04, 10:32
כשהייתי קטן חשבתי על דבר דומה
מעגל כזה שמפעילים אותו עם גלגלת שמחוברת לדינמו והדינמו (של אופניים)
יפעיל מנוע קטן של 3 וולט ויסובב בחזרה את הדינמו ובא ציון לגואל יש מעגל סגור שלא מפסיק לעבוד, מיותר לציין את התוצאה.

Etno
05-09-04, 08:15
התעצלתי לנסות את זה...

אבל לא נראית לי סיבה הגיונית למה זה לא יעבוד.. עם כל ההפסדים בדרך המצבר שמטעין יכול לעבוד פי שלוש מהזמן הנדרש למצבר השני להטען.

אבל כמו שחבר שלי אמר לי, בפורום הזה יושבים מהנדסים ואנשים שעובדים עם זה יום יום אז מי אני להתווכח איתם.

וזה לא ממש כוח אין סופי כי יש בלאי של המצברים ככה שאיפה שהוא יש הפסד שלא ניתן להתגבר עליו.

אבל זה יכול לעבוד מספיק זמן כדי לתפקד בתור גנרטור..

YosSima
27-06-11, 23:31
אנטו... רק בשביל שלא תצא לגמרי מבואס - הנה לך קישורים לסדרת ניסויים חדשה שתוכל לשחק בה בזמנך הפנויזה נקרא מנוע מגנט.http://www.youtube.com/watch?v=4Ge2h8Apgd8http://www.youtube.com/watch?v=wBkvzbw5cDM&NR=1&feature=fvwphttp://www.youtube.com/watch?v=QgmTsvIMD-k&feature=relmfuhttp://www.youtube.com/watch?v=YEvAOe2BBNQ&feature=autoplay&list=PL12CFA2121CCAD5C9&index=3&playnext=2הבנת את הנקודה ...אל תפסיק לחלום ואל תתן לאף אחד להגיד לך שאתה לא יכול. גם לא חכמים מהנדסים או תותחים אחריםהרי לא יכול להיות שהגענו לפסגת הטכנולוגיה בהפקת אנרגיה ולא יכול להיות שכל האנרגיה שאנחנו יודעים להפיק היא כזו שמכלה לנו את העולם בהצלחה

YosSima
27-06-11, 23:35
טוב .. אין לי מושג למה ההודעה שלי נראית ככה אבל תוכל למצוא קישורים גם בעצמך

zivo
28-06-11, 10:02
אז ככה...

מה אם אני ייקח שתי מצברים ויחבר אותם במקביל.
לאחד המצברים אני יחבר מנוע 12 וולט (נגיד של כננת), למנוע אני יחבר שתי גג"שים שיכפילו את מהירות סיבובי המנוע ומשם לאלטרנטור 12 וולט רגיל שיהיה מחובר למצבר השני.

המערכת תוכל להחזיק את עצמה + צרכן כל-שהוא?

אין לכם עבודה? שיפוצים ברכב? אוברול מנוע? אשה? ילדים?
או אולי במחשבה שניה, כל כך רע לכם בכל המקומות הנ"ל שאתם משקיעים בפרובוקציות האלו???

מערכת יקרה - לא ראיתים את זה http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=57361
גם בדיחה הכי טובה, משעממת שמספרים אותה פעמיים.

האתר הזה נהיה צהוב מיום ליום :( אח"כ עוד נגיד שזה אתר מקצועי.

נ.ב - יש לי ארוע עם אורחים בשבוע הבא, וצריך לסדר את החצר. מבטיח מים קרים וקפה (סנדבוויצ'ים למי שיבוא לעזור למעלה משעתיים).

נמרוד
28-06-11, 21:25
נוסטלגיה, דיון משנת 2004... ;)

-->