PDA

צפייה בגרסה מלאה : ליסינג לעומת פרטי

ירון גל
19-04-10, 20:03
שלום רב
בעבודה שלי רוצים להחליף לי את הרכב ליסינג (עברו מעל 3 שנים) הרכב הוא פורד פוקוס
אך מכל מיני סיבות שעיקרן לא רלוונטי הם רוצים לתת לי עכשיו יונדאי אקסנט רכב נחמד אבל בהחלט לא מתאים לצרכים שלי. בעיקר בגלל שאני צריך להכניס 3 כסאות בטיחות לכיסא האחורי
אז באולתימתום שהצבתי לבוס שזה או פורד פוקוס אחר או אחזקת רכב מלאה ואז אני יביא רכב
ופה מגיע השאלה מאיזה סכום תוספת שיתנו לי העסק ישתלם לי גם כלכלית
אני עושה בערך 80,000 ק"מ בשנה
על הרכב ליסניג אני לא משלם כלום אך השווי רכב אינו מגולם במשכורת
חשבתי לקנות פורד מונדאו מודל 08 ראיתי בכמה מקומות מוכרים אותם ב70,000 ש"ח ב60 תשלומים כלומר החזר בערך של 1200 ש"ח בחודש
כמובן שהגיון אומר לרדת מהעץ בגלל כמות הק"מ הגדולה ופשוט להשתמש בדיסקברי כרכב לנסיעות של כל המשפחה. אבל אינני אדם הגיוני (עובדה אני גולש באתר הזה)
ולהתחיל לנסוע עם הדיסקברי את הכמות ק"מ הזה ניראה לי יהיה גדול אליו בכל מיקרה הוא כבר בן 14.
תודה

dadi
19-04-10, 20:22
לפי דעתי עם 80.000 קמ בשנה עדיף לך להישאר בליסינג ולא לקנות רכב שבקמ כזה אתה
צריך לעשות 5 טיפולים בשנה..!!
הבוס שלך רוצה לתת לך אקסנט כי זה מוזיל את העלות לעומת הפוקוס(קבוצה שונה)
יש בחברות מסויימות(או לפחות בחברה שאני עובד) מה שנקרא מיני ליס שזה אומר
חוזה חדש על רכב (פוקוס לדוגמא) לא חדש עם ק"מ וזה זול יותר מחוזה על רכב חדש
ואפילו אם אני לא טועה זול מחוזה על אקסנט חדשה..
התנאים אותם תנאים פשוט עושים לך עסקה על רכב שיש לו כבר ק"מ במקום חדש
תבדוק עם הבוס בחברה שאתם נמצאים על עיסקת מיני ליס וככה לפי דעתי גם אתה וגם הבוס
תהיו מרוצים..
חג שמח
בברכה דדי

mi88
19-04-10, 20:37
ירון

אם 80000 ק"מ, לדעתי גם עדיף ליסינג, שלא עולה כסף.

מהסיבות הבאות.

א. אם זה חדש אז רק מהירידת ערך אתה מפסיד.

ב. טיפולים, לפחות 5.

ג. תיקונים- (אין רכב שעושה 80000 בלי תיקונים)

ד. ביטוחים.

ה. טסט(ועליות נילוות)

אני הייתי מתמחר רכב ב 2000-- 2500 ש"ח לחודש לפחות ובתוספת דלק.

וזה גם לא משתלם.

אם זה כולל דלק אז תעשה חשבון-- 80000 לחלק ל12 (מקרה טוב) שווה 6666 כפול 6.4 לליטר זה 42662 ש"ח לחלק ל- 12 זה 3555 ש"ח לחודש על דלק בלבד.

אבל אולי כדאי לך דיזל, נניח רכב כמו ברלינגו או דומיו, או קסרה פיקסו דיזל (דגם חללית) שלא צורך הרבה, נוח ואמין,(מפליא).

רגע לא ראיתי, תוסיף 1200 ש"ח עבור ההלוואה. כלומר מינימום 5000 ש"ח לרכב לא כולל כלום.

ותיסלח לי, למה כל זה כי לא מתאים לך רכב יונדאי, ולמה? כי זה לא נוסע.

אולי תיסע עם הלנדרובר ואז תבין כמה טוב לך עכשיו.

ואם אתה גולש כאן כנראה שאתה מאד נורמלי, ואולי בזכות זה לא תעשה טעויות כואבות במיוחד.
ואולי תקרא יותר כאן ואז תבין.

בכל מקרה זאת דעתי, תהנה ותצליח בכל מה שתבחר.

משה

MR BIG
19-04-10, 20:45
אתה שואל שאלה כוללנית מידיי.
כל תשובה שתינתן לך היא תשובה אמורפית לחלוטין.
עלות אחזקת רכב (לא חשוב מאיזה סוג) מחושבת במודל אחד מוגדר ומסודר.
אני מתעסק עם זה הרבה בעבודה שלי. מרכבים קלים, דרך משאיות וכלי צמ"ה.
אשמח לעזור .
[email protected]
זה המייל שלי.
אתה יודע מה....
גם טלפון :
052-8747414

גיא
19-04-10, 20:53
קסרה פיקסו אין חדש
סי 4 פיקסו דיזל גיר רובוטי - אוכל גם אוכל ... 1:9 בסבבה .. וגם פחות אם לוחצים.
וגם לא כיף.

zerez
19-04-10, 22:15
לדעתי אין כאן בכלל שאלה, עם הק"מ שלך ליסינג משתלם ולא חשוב על איזה רכב תלך.
גם אם תקנה רכב חדש לגמרי ותעשה איתו 240 אלף ק"מ ב 3 שנים הערך שלו יצנח פלאים, תוסיף לזה דלק, ביטוח, טיפולים ותיקונים ותגיע לעלות גבוהה.
אם תלך על רכב יד שניה בן שנתיים שלוש עם 50 אלף ק"מ אתה מסתכן בתיקונים גדולים אחרי 3 שנים.

בקיצור, לדעתי אין שום ספק - ליסינג

סוזי המשתוללת
19-04-10, 22:54
התחשיב שלך צריך להיות כ 3-5 ש"ח לק"מ !!!
זו העלות האמיתית של קניית הרכב ,ירידת הערך,ביטוח ,טסט,בלאי ,תקלות,וכו' ונדמה לי שגם דלק אם כי אני לא בטוח
אם אתה עושה 80000 בשנה אז אתה צריך לבקש 240-400 אלף ש"ח
זה נשמע המון אבל זה מה שעולה למעביד שלך
רק הרכב עולה לו כ120 אלף וזה לפני דלק שבהערכה גסה קרוב ל45000 שש"ח אתה כבר ב165 ועוד לא התחלנו!!!

dotan
20-04-10, 00:18
מנסיון של אבא שלי שהיה בליסינג ועכשיו בפרטי ..
אם יש הגבלת קלומטרז אז זה לא משתלם אבל אם איין אז ליסינג ללא ספק יחסוך לך הרבה כאב ראש... לקנות את האוטו.. ותחזוקה.. במיוחד עם הקלומטרז שאתה עושה ..אני הייתי הולך על ליסינג..
תהנה

shahav
20-04-10, 13:12
אייל צודק לחלוטין!
ישנם המון פרמטרים שצריך לתמחר, וכל מעביד מכסה בצורה שונה:
דלק
קילומטרז
ירידת ערך
ביטוח
מורשי נהיגה
אחזקת רכב
שוווי מס
טיפול שותף
נוחות\רכב חלופי...
הכי טוב שתעזר במומחה, או שקח לך שניים שלושה אופציות ופרוס אותם כטבלה.

רבין

אתה שואל שאלה כוללנית מידיי.
כל תשובה שתינתן לך היא תשובה אמורפית לחלוטין.
עלות אחזקת רכב (לא חשוב מאיזה סוג) מחושבת במודל אחד מוגדר ומסודר.
אני מתעסק עם זה הרבה בעבודה שלי. מרכבים קלים, דרך משאיות וכלי צמ"ה.
אשמח לעזור .
[email protected]
זה המייל שלי.
אתה יודע מה....
גם טלפון :
052-8747414

ירון גל
20-04-10, 16:04
המעסיק לא נותן לי רכב אחר לא מיסיבות כספיות אלה מסיבת דרגות עד לפני מספר חודשים גם הפוקוס וגם האקסנט היו אות קבוצת רשוי (2)זה לא
פשוט לעובדים "זוטרים" יש אקסנט
מנהלי סניפים / מחלקות יש פוקוס
ובכירים C5
וברור שיש המון פרמטרים פשוט רציתי לבדוק עם יש דברים "מקובלים" בשוק.
אני בשלוף אמרתי להם דלקן ברכב (כמו ברכב ליסניג) ו2500 ש"ח אחזקה כלומר עם אני קונה רכב בתשלומים
של 1500 ש"ח נשאר לי עוד 12,000 ש"ח לביטוח וטסט (בסביבות 7000 ש"ח) ועוד 5000 ש"ח תיקונים שניראה לי לרכב כזה זה אמור להספיק כל עוד לא "הולך" גיר או מנוע
ושוב אחרי 5 שנים (60 תשלומים) גם עם אני ימכור את הרכב ב50% מערכו זה רווח נקי כי בעצם את הקנייה שלו לא אני שלמתי

eran4x4
20-04-10, 16:21
המעסיק לא נותן לי רכב אחר לא מיסיבות כספיות אלה מסיבת דרגות עד לפני מספר חודשים גם הפוקוס וגם האקסנט היו אות קבוצת רשוי (2)זה לא
ובכירים C5
אני בשלוף אמרתי להם דלקן ברכב (כמו ברכב ליסניג) ו2500 ש"ח אחזקה כלומר עם אני קונה רכב בתשלומים
של 1500 ש"ח נשאר לי עוד 12,000 ש"ח לביטוח וטסט (בסביבות 7000 ש"ח) ועוד 5000 ש"ח תיקונים שניראה לי לרכב כזה זה אמור להספיק כל עוד לא "הולך" גיר או מנוע
ושוב אחרי 5 שנים (60 תשלומים) גם עם אני ימכור את הרכב ב50% מערכו זה רווח נקי כי בעצם את הקנייה שלו לא אני שלמתי

פרט קטן....
ה 2500 ברוטו או נטו?
ובכללי אתה הופך הוצעות מוכרות ללא מוכרות או שתסגור איתם שהם משלמים את התיקונים ישר למוסך - אם זה עובר דרך התלוש אתה כאמור הופך הוצעה מוכרת ללא מוכרת ואתה משלם מע"מ שהמעסיק לא....

guy_1
20-04-10, 21:04
ובכירים C5
אחרי 5 שנים (לפי 80א' ק"מ לשנה) הרכב יעבור 400 א' ק"מ זהו לרוב קלומטראז' של גריטה לא של מכירה...
בקילומטראז' כזה העלויות לא יתקרבו לעלות ליסינג (להערכתי האיזון איפשהו ב-30א' \ק"מ - מעל זה היתרון הברור לליסינג) שלא לדבר על הפסד ימי עבודה וכדו'.
כתוצאה אין כאן שאלה כלכלית (כמובן נושא הרכב שאתה צפוי לקבל מאכזב אותך) השאלה רגשית ולא כלכלית

גיא

-->