PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלון חשמלי לא עולה - קסארה

idanw
20-04-10, 10:25
מדובר בקסארה 2003 דיזל - ללא טורבו.
החלון החשמלי בצד נהג התחיל לעשות בעיות בתקופה האחרונה, לפעמים נפתח\נסגר בקיטועים, לפעמים לא נסגר, הבעיה תמיד נפתרה עם איפוס המחשב (ניתוק וחיבור המצבר מחדש) - המנוע החשמלי היה חזק ותקין (כשהוא נסגר\נפתח זה היה חלק ובמהירות.

הפעם הוא נתקע במצב פתוח, ולא רוצה להסגר...
כמובן שניתוק המצבר לא עוזר יותר.
אין לי סכימת חשמל... אין לי מושג איזה פיוז שייך לחלונות.

יש למישהו רעיון? האם החלונות נשלטים על ידי מחשב או שמדובר במעגל חשמלי פשוט?

תודה, עידן

hitoy
20-04-10, 11:25
עידן.
כנראה שהבעיה היא בצמת חשמל שבין הדלת לקורה.
תבדוק איך החלון מתפקד כשהדלת פתוחה בשלבים שונים.

חג שמח.
יואב

shachar
20-04-10, 11:29
החשד הראשון הוא דווקא בכפתור ההפעלה. הוא מעביר זרמים גבוהים והחיבור ניתוק יכול לגרום לשכבת פיח, התכת המגעים או עיוותם כתוצאה מהחום.
זה לא מסתדר עם ניתוק המצבר שהצליח בעבר - אולי זו הייתה מקריות?

פיוז אני לא חושב מכיוון מכיוון שאני מניח שלכל החלונות אותו פיוז.

דבר ראשון שלוף את הכפתור ותבדוק בעזרת מולטיטסטר את ההתנהגות.

גיא
20-04-10, 12:24
מאוד מסתדר כי המחשב מקבל "ניצוצות" מהמתג שפעם נוגע פעם לא נוגע ומנתק את היציאות האלו על מנת להגן על האלקטרוניקה שבתוכו.

idanw
20-04-10, 12:42
יהיה לי זמן להתעסק בזה רק בערב,
אבל אני חושד דווקא במחשב בגלל שבשבועות האחרונים הייתה תקלה שהייתי סוגר את החלון, ומיד הוא היה נפתח מעצמו 1/4 פתיחה בדיוק, באופן קבוע עד איפוס המחשב...
כל התקלות הנ"ל הם לא תקלות של מגעים (החלון תמיד נפתח באותה מידה בדיוק...)
בכל מקרה, אפרק בערב את המתג ואדווח.

תודה, עידן

raanan
20-04-10, 16:54
אם יש לך הרמת חלונות ע"י האזעקה , אז תבצע מעקף ותבדוק אם התקלה קיימת/הסתדרה.

רענן

נימי
20-04-10, 20:28
הייתה תקלה שהייתי סוגר את החלון, ומיד הוא היה נפתח מעצמו 1/4 פתיחה בדיוק, באופן קבוע עד איפוס המחשב...

תיבדוק שאין משהו שחוסם את המנגנון או את החלון, אומנם אמרת שכאשר הוא עובד הוא עובד חזק וטוב, אבל זה שהוא נפתח בידיוק רבע פתיחה מזכיר לי רכבים מסוימים שכאשר יש להם משהוא שמפריע בסוף הסגירה (כמו דגל ישראל ביום העצמאות) החלון נפתח בידיוק רבע פתיחה

גיא
20-04-10, 20:35
ok

יש לחלונות האלו יכולת "לימוד".
על מנת ללמד אותם איפה "ניגמר" החלון, צריך להעלות את החלון עד למעלה ולהמשיך להחזיק את הכפתור לחוץ עוד 4 שניות.
זה אמור לפתור לך את הבעיה.

ואכן יש לחלונות יכולת להפתח קצת אם יש הפרעה, זה נועד להגן על האצבעות של האידיוט שינסה לראות מה קורה כש ...

זה נידרש בד"כ אחרי ניתוק המצבר.

ה"מחשב" ברכבים האלו הוא לא ממש מחשב, זה מין בקר אלקטרוני של ממסרים, שיודע למתג או לנתק לפי הצורך.

idanw
21-04-10, 00:46
טוב, אחרי חפירה לעומק בחוטי החשמל, נמצאה הבעיה.
אכן לא מחשב.
יש חוטים קרועים בצמה שבין הדלת לבודי, מה שמסביר את העניין שהנעילה המרכזית לא עבדה מעולם.
הבעיה שהחוטים קרועים קרוב מדי לריתמה, עד כדי כך שאי אפשר להלחים אותם, יש דרך לחבר מחדש לרתמה? לחשמלאי רכב יש לוחץ פינים לרתמות? או שאצטרך צמה חדשה?

eran4x4
21-04-10, 01:59
תעלה תמונה

בטוח שיש פתרונות

גיא
21-04-10, 09:32
תקצר עוד קצת
תוסיף 20 ס"מ חוט וחלס ...

חנן-ג'יפולוג
21-04-10, 10:17
הבעיה שהחוטים קרועים קרוב מדי לריתמה, עד כדי כך שאי אפשר להלחים אותם, יש דרך לחבר מחדש לרתמה? לחשמלאי רכב יש לוחץ פינים לרתמות? או שאצטרך צמה חדשה?

אם זה חשמלאי של מוסך מורשה יבואן, אז אמורים להיות לו פינים כאלה ולוחץ יעודי לפינים.

idanw
21-04-10, 18:56
טוב, לא היה לי זמן לטפל בזה לבד.
נתתי את זה לחשמלאי השכונתי, האריך את החוטים והלחים מחדש.
עכשיו גם הנעילה המרכזית חזרה לעבוד.

תודה לכולם, עידן

-->