PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה הדשא מת?

itt8
20-04-10, 10:59
יש לי מדשאה של 60 מ"ר סופר אלטורו שהקמתי לפני שלוש שנים הדשא גדל בצורה טובה והיה יפה כל התקופה הזאת, השנה עם תחילת העונה ותחילת האביב שמתי לב כי הדשא התיבש ולא מתחדש למרבה הצער,
בוצע דישון וטיפול עם מקס גארד לפני החורף ובסופו, ההשקיות היו בזמן.

מדוע מת הדשא? והאם מישהו מכיר את התופעה?

shlomi71
20-04-10, 11:33
בוקר טוב,

לך למטבח קח את הכלי עם סבון הכלים, אל תשכח להוציא את הספוג :-) תפזר על שטח של החצי מ"ר את נוזל הכליםתמתין מספר דקות ותראה אם מתחילים לצאת כל מיני זוחלים לא מוכרים, תדווח ונמשיך.

שלומי

שחר20
20-04-10, 11:49
ראה אם יש בשעת הערב פרפרים בדשא ,ובשעות היום צרעות וכו אם כן יש לך פרונדיה

itt8
20-04-10, 19:45
המקסגארד היה אמור לטפל במזיקים לא?

שחר20
20-04-10, 20:11
מקםגארד אמור לטפל במשך חודשיים, מנסיוני לא תמיד עושה את העבודה
האם השתמשת במקסגארד? אם כן אמור להגן חודשיים
ניתן לרסס בקומפידור בכל מקרה פעם היה נתן להשתמש בדזיקטול זה מחסל הכל אבל זה רעל!!!! גופרית
תעלה תמונה של הדשא יהיה יותר פשוט

kobiarava
20-04-10, 20:25
הקונפידור רעיל לא פחות (ואולי אף יותר) מדיזיקטול, ופחות נוח ליישום בגלל הזמינות בנוזל בלבד, מה שמצריך אמצעי ריסוס מתאימים ומיגון. היישום הנוח ביותר הוא בדיזיקטול מגורען, בפיזור אחיד על פני השטח. החומר פועל בשחרור איטי בסיוע ההשקיה ויעיל לפחות לחודשיים אחרי היישום. מה שכן, אני לא בטוח שהחומר נמכר בחנויות לצרכי גינון וייתכן שתצטרך לרכוש בחנות לאספקה לחקלאים, כדוגמת "הגרעין" וכדומה.

קובי

שחר20
20-04-10, 20:35
הגרוע מכל הינו דזיקטול(למרות שאני משתמש בו לעיתים רחוקות)הוא מכיל גופרית שאסורה באירופה כבר 5 שנים ולא מומלץ לפזר על הדשא ראה מחקרים שפורסמו לאחרונה על השפעות גופרית וזרחן שמצויים בדיזיקטול על נשים בהריון תינקות וילדים בכל מקרה אם אתה מחליט להשתמש בדזיקטול אין להתקרב לדשא לפחות 10 ימים

kobiarava
20-04-10, 20:41
בכל מקרה אם אתה מחליט להשתמש בדזיקטול אין להתקרב לדשא לפחות 10 ימים

אכן חשוב לציין, למרות שלפי התיאור-גם ככה אף אחד לא רוצה להתקרב לדשא...

Viper
20-04-10, 21:05
עוד אפשרות לבדיקה:
הרם פיסת דשא ביד.
האם התנתקה בקלות?
האם נראה כאילו משהו (או מישהו...) אכל את השורשים?
אם כן- בהחלט סבלת ממזיקי קרקע. פרודניה- הוא הנפוץ מכולם. (אבל אז היית צריך לשים לב לפרפרי לילה כפי שצויין כאן. זהו הגלוגול הבא של זחלי הפרודניה).
מקסגארד הוא דשן מצוין. אבל צריך להקפיד וליישם אותו בחודשים אפריל, יוני, אוגוסט ואוקטובר. היישום הוא כל חודשיים ולא כדאי לדלג על חודש כי אז סובלים מדשא כזה. :(
האם כל המדשאה "מתה"? או שיש עוד זיכוי להציל משהו עם סטרטר/בונה מדשאה?

eran4x4
21-04-10, 02:13
שים לב שיתכן והמקסגרד התחיל את הבעיה ע"י הוצאת הדשא מאיזון ביולוגי שגרם להשתלתות של מזיק מסוים...

בעיני הכי עדיף לא להוסיף שום רעלים \ חומרי הדברה ולתת לאיזון הטבעי לשמור על הדשא, אצלי עובד מעל 8 שנים....

ללא דשן וללא חומרי הדברה - קוצץ את הדשא ומשאיר אותו בשטח כדישון טבעי

גם בהשקיה חוסך המון בעזרת העמקת השורשים (ע"י הגדלת המרווחים בין ההשקיות, אני משקה בקיץ אחת ל 10 ימים כאשר הדשא מראה סימני צמאון.

המטודולגיה נלקחה מגרסה ישנה של זה
http://www.richsoil.com/lawn-care.jsp

אפשר כמובן להוסיף קומפוסט\הומוס בחורף שמידי כמה שנים אני מוסיף

ולמקרה הספציפי - לפני שאתה בוחר טיפול כלשהו - תברר טוב טוב מה מקור הבעיה ואז תבחר את הטיפול שיגרום בראיה כוללת לנזק מינימלי

נתנו לך כאן את העצות איך לחפש את הגורם לבעיה

דרך אגב גם עודף מים \ השקיה יכול לגרום לבעיה - ריקבון וגם דשה צפוף מידי שלא מאפשר נשימה של השורשים וגם עודף של חומרי דישון ששורף את הדשא

itt8
13-09-10, 17:28
נמצא הגורם\מזיק הקרקע , וגם הפתרון:
המזיק : זחל דרני זבליות - תחנה בגילגול החיים של חיפושית הזבל,
הפתרון: קומפידור בריסוס על הדשא ומיד הצנעה ע"י השקיה
תודה לכל העונים
איתי

cj 64
13-09-10, 18:48
נמצא הגורם\מזיק הקרקע , וגם הפתרון:
המזיק : זחל דרני זבליות - תחנה בגילגול החיים של חיפושית הזבל,
הפתרון: קומפידור בריסוס על הדשא ומיד הצנעה ע"י השקיה
תודה לכל העונים
איתי

אולי ,אתה יכול להראות את המזיק.?וגם אייך גילית?:roll:
תודה.גל.

kobiarava
13-09-10, 22:52
זחלי הזבליות (קרנפית) הם מזיק ידוע לדשא, וגם לדקלים בנוי ובחקלאות. הדרנים הם בעצם זחל עצום (בגודל אצבע בערך), לבן עם ראש חום, שמנמן ומכוער טילים. הם אוהבים לאכול חומר צמחי רך או מרקיב. אמנם יש להם אוייבים טבעיים, אבל בזמן התפרצות הם לא מצליחים להתגבר על האוכלוסיה ואז מתחילים לראות נזק. איך רואים נזק? קרחות חמורות, וגם לפעמים רואים את הזחל עצמו עולה אל פני השטח, או חיות שבאות להינות מתוספת חלבונים, כמו חתולים, עורבים וכו'. אצלי יש 2 תאילנדים שמתים עליהם (לא צוחק!).

http://www.biolib.cz/IMG/GAL/35210.jpg

בשבילך, גל
נ.ב. אני עדיין מחכה...

קובי

-->