PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים גדולים - תוחזר עטרה ליושנה - יחסי העברה ?

KOOKE
30-08-04, 01:53
השיפור הבא לכירכרה החבוטה שאני מתכנן הוא להחזיר עטרה ליושנה לאחר הגדלת הצמיגים.

במדובר בדיסקו דיזל שנת 95 גיר ידני. מידת הצמיגים היא 16/7.5 שזה כ- 31 עד 32 אינצ' למיטב הבנתי. יש נעילה אחורית מקנמרה.

מצפה לחזור להאצות נורמליות בהילוך גבוה מבלי שהמהירות הסופית תיפגע. מצפה ליותר כוח בהילוך נמוך לתיקול מיכשולים.

קראתי שירשורים קודמים בנושא שפורסמו בג'יפטריפ ויצאתי עוד יותר מבולבל.

מהו הפיתרון היעיל והזול ביותר עבורי ???

להחליף לטרנספר של דיפנדר ???? מה העלות של כזו אופרציה ???

להחליף יחסי העברה בסרנים ??? האם בכלל אפשר כשיש נעילה אחורית??? מה העלות ??

בקיצ' אודה לעזרה + פירוט מחירים וניסיון.

שלמה

סוזי המשתוללת
30-08-04, 02:44
אם תוחלף העטרה - תוחזר העטרה ליושנה

סוזי המשתוללת
30-08-04, 02:46
אופפפס התפלק לי
עטרה בעברית קורונה :lol:
קפיש ?

KOOKE
30-08-04, 03:49
שמוליק

האם אין בעיה להחליף קורונה כשיש נעילה נשלטת מאחור (מקנמרה) ?

שלמה

ארז
30-08-04, 10:39
נחלק את התשובה לכמה חלקים....
1 טרנספר, למעשה הפתרון הטוב (יותר נכון יהיה לכתוב ,המעשי....)ביותר בשבילך לנסיעת כביש טובה יותר, אבל אתה הולך לשלם הרבה כסף בשביל משהו שישפר לך את הרכב רק בהילוך גבוה, לא כדאי להשקיע את הכסף במשהו שיתן שיפור ב2 ההילוכים? בטח שכדאי ,אבל זה לא כזה פשוט....
2 יחס העברה בסרנים, זה כבר נותן לנו שיפור ב2 המישורים(הילוך גבוה והילוך נמוך), רק מה, איזה יחס העברה לשים?
1:4.1 יביא אותך מצב שהרכב יאיץ מאוד מהר, הן בתחילת נסיעה והן בתאוצות ביניים, אבל המרווח בין העברות ההילוכים יקוצר משמעותית( וזה לאורך זמן ובמיוחד בעיר מאוד מעצבן) והמהירות הסופית תפגע( למעשה תגיע לאותה המהירות אבל בסל"ד גבוה יותר).
1:3.74 כן כבר פגעת בול ומבחינת הילוך גבוה אתה חוזר למצביך המקורי כשעוד היית עם צמיגים מקוריים, בהילוך נמוך יש שיפור קל אבל מורגש(במיוחד בירידות).

עכשיו רק נשאר לך למצוא מי מוכר כאלו יחסי העברה(באנגליה) ולהביא אותם....

נ.ב עד 1:4.1 אין שום בעיה עם הנעילה שלך.

סוזי המשתוללת
30-08-04, 10:56
ארז
ביום שישי ראיתי את שלמה מתאמץ לטפס מדרגות שהיו אמורות להיות טריוויאליות עבור הרכב
(אם אני מבין נכון היחס של הlo בטרנספר 1:3 ?)
האם אין קיט לטרנספר שמשנה גם hi ןגם lo כדוגנת סמוראי?
האם היחס המקורי בסרנים הוא לא 1:3.54?
אם כן אז 1:3.74 זה פחות מ10% שיפור ולדעתי לא שווה את המאמץ כי זה אולי יאזן את ההפרש בצמיגים
אני הייתי הולך על בסביבות 4:1+/- 0.1 וגם מרויח טיפה יותר תאוצות ומהירות סופית על חשבון סל"ד וצריכת דלק
אגב כשאני החלפתי בזמנו יחסי העברה ולא הגדלתי צמיג קיבלתי יותר ביצועים אבל ללא שינוי בצריכת הדלק ולפעמים להיפך בגלל שהרכב הצליח להגיע לסל"ד עבודה מהר יותר וקל יותר הוא התאמץ פחות ולכן הצריך פחות לחיצה על הגז

KOOKE
30-08-04, 15:51
ארז

זה פחות או יותר מה שגם אני הבנתי כנראה זה יהיה הפיתרון.

יחס העברה 1:1.41 מיובא בצורה סדירה לארץ ???

עלות ?? עלות עבודה ???

מי היבואן ??

נניח ובכל זאת נבחר בהחלפת הטרנספר לטרנספר של דיפנדר (דבר שישפר במעט גם בהילוך נמוך אם הבנתי נכון) מה העלות של אופרציה כזו ??

אני אכן מעוניין ביותר כוח בהילוך נמוך אבל מצד שני אני לא מגזים בעבירויות (או אולי כן..) ואין לי כוונה להשתתף בליגת יונדאי...אז אולי "פיתרון שפוי) מבחינת תמורה לכסף יותר מתאים לי ???

שלמה

נמרוד
30-08-04, 16:08
נניח ובכל זאת נבחר בהחלפת הטרנספר לטרנספר של דיפנדר (דבר שישפר במעט גם בהילוך נמוך אם הבנתי נכון) מה העלות של אופרציה כזו ??

שלמה

הבנת לא נכון.

לדעתי יש שתי פתרונות טובים:

1. לא לעשות כלום. ההבדלים לא כאלו גדולים, ה"בעיות" הן בעיקר פסיכולוגיות.

אם אתה לא מסכים שהבעייה פסיכולוגית, וזה צפוי מאחר ואתה כאן הפציינט :D , אז:

2. להחליף יחסי העברה בסרן, ואני מסכים כאן עם סוזי וארז שאם כבר אז 4.11:1. לא פחות.

ארז
30-08-04, 19:39
נמרוד כבר ענה, החלפת הטרנספר לכזה של דיפנדר תביא לשינוי רק בהילוך גבוה.
באופן אישי אני הייתי הולך על 4.11 ,הרבה יותר פלוסים ממינוסים ביחס ל3.7 או 3.8

KOOKE
30-08-04, 23:28
נמרוד

בוא נצא מנקודת הנחה שמרבית מבקרי האתר יכולים להיות "פאציינטים" לא רעים אצל כל פסיכולוג מתחיל....כמה כסף, כמה אנרגיה, כמה רגשות משקיעים מבוגרים בקופסאות ברזל עם ארבעה גלגלים שנועדו לשנע אנשים גם בדרכים לא סלולות... :D :D :P :P :wink:

אבל אם נתעלם לרגע מההיבט הפסיכו אנליטי...להרגשתי האישית ממש חסר לי כוח גם בהילוך נמוך..לא רק בהילוך גבוה...וכפי ששמוליק אמר ועוד כמה שאני מעריך את יכולתם כנהגים והבנתם במיכלולי הרכב אני צריך להגיע לסל"ד גבוה מהמצופה כדי לתקל מיכשולים קשים וקשה לי לעשות זאת בצורה מבוקרת ואיטית בגלל המחסור בכוח בהילוך נמוך..

כנראה שאין מוצא אלא החלפה בסרנים...קשה קשה, יקר יקר...אוף איזה תחביב מצאתי לי...
מישהואדיבר על פסיכולוגים ????

שלמה

asafk
30-08-04, 23:35
בקופסאות ברזל עם ארבעה גלגלים שנועדו לשנע אנשים גם בדרכים לא סלולות... :D :D :P :P :wink:

אלומיניום, שלמה. אלומיניום.

אסף.

KOOKE
31-08-04, 00:33
אסף

אצל חןבבי הכירכרות בכלל ואצלי בפרט...המצב כבר הגיע לכדי אישפוז כפוי...אנשים המאוהבים בקופסאות ברזל עוד איך שהוא ניתן להבין....אבל כאלו שמאוהבים בקופסאות אלומיניום...כאילו דא....

דרך אגב, הגג ברזל, זה גם המקום שברוב הדיסקו יחליד - ראה חלונות הספארי..פאר תוצרת אנגליה- או דרעקובר כמאמר רייב יוני...(: (: (:

שלמה

asafk
31-08-04, 02:06
...ולעניין השאלה המקורית:
אם אתה רוצה להחזיר את המצב לקדמותו גם בHI וגם בLO, (פחות או יותר)- אתה צריך לשנות יחסי העברה בסרנים. ההבדל בגלגלים לא גדול, אז לא חייבים לעבור ל4.11, שייתן לך יחסי העברה יותר קצרים מהמקורי- וזה כבר שיפור לעומת המקור. כלומר- 4.11 הוא לא החזרת עטרה ליושנה, אלא שיפור על הדרך.

אם אתה רוצה ביצועי כביש ושטח טובים- כמו שאני רואה את זה- אתה על צמיגים של דיפנדר. עם יחסי העברה מקוריים בסרנים כמו של דיפנדר. עם גיר בעל אותם יחסי העברה כמו של דיפנדר. משקל כמו של דיפנדר.... אז תרכיב טרנספר של דיפנדר, ויהיו לך ביצועים כמו של דיפנדר- גם בHI וגם בLO. את רוב בעלי הדיפנדר בעולם זה מספק (מראש, הHI שלו יותר קצר קצת יותר ממה שצריך כדי להתאים לצמיגים יותר גדולים, כלומר- הסל"ד ב100 קמ"ש בדיפנדר סטנדרטי הוא קצת יותר מהסל"ד בדיסקו סטנדרטי).

אסף.

KOOKE
31-08-04, 13:04
אסף

עד כמה שהבנתי לך יש דיפנדר.

האם אתה לא מרגיש שחסר לך כוח לתיקול איטי של מדרגה בראשון נמוך ?.

אתה יכול לטפס מדרגה בראשון נמוך ב- 1,000 סל"ד מקסימום 1,500 סל"ד ???

אני לא יכול לעשות זאת, ייתכן ואני נהג על הפנים אבל כדי להגיע לתיקול מיכשול בצורה מבוקרת עם הסט אפ שיש לי אני נדרש להרבה משחקי קלאצ' גז. לא מוסיף בריאות לקלאצ' ובכלל ליתר המיכלולים.

אם אני מעריך נכון (עדיין אין לי נתוני מחיר מדוייקים) החלפת טרנספר לטרנספר של דיפנדר אמורה לעלות כ- 3,500 ש"ח. החלפת יחסי העברה בסרנים אמורה לעלות כ- 5,000 ש"ח..

אז אומנם יותר יקר אבל מבחינת מה שאני רוצה להשיג ויחס עלות מול תועלת נראה לי שאכן עדיף להחליף יחסי העברה בסרנים.

לא כן???? אני מתלבט ומכאן הדיון הזה.

שלמה

עמי
31-08-04, 13:28
שלמה,
השוני בין הטרנספר של הדיפנדר לבין זה של הדיסקברי מתבטא, אך ורק, ביחס ההעברה בHIGH. בLOW - יחס ההעברה בשני הטרנספרים זהה.
לכן, החלפת הטרנספר שלך לכזה של דיפנדר לא תשנה דבר (לעניין עבירות) ולא תסייע לך במאום בטיפוס מדרגות, ירידת מורדות וכל פעולה אחרת המתבצעת כשאתה בLOW.

עד כאן?

עכשין, האפשרויות העומדות לרשותך לשם העלאת (או הורדת - שאלה מאיפה מסתכלים) יחס ההעברה הן כדלקמן:

א. שינוי יחס ההעברה בסרנים. היחסים הנפוצים הם 1:4.1 ו1:4.7. יש גם אחרים אבל קשים יותר להשגה, ורק תחשוב מה עשוי לקרות במקרה תקלה. בכל מקרה הסכום שציינת נשמע לי מעט אופטימי. אם שינית את יחסי ההעברה בסרנים, ההשפעה תהיה גם בHIGH וגם בLOW אבל אתה עדיין יכול לדאוג לכך שבHIGH (ולמעשה גם בLOW) יחסי ההעברה יהיו דומים או זהים למה שהיו לפני השינוי - לפי דרישה, וזאת ע"י התקנת OVERDRIVE.

ב.החלפת סרנים (בשלמות או רק דיפ') לסרנים לא של לנדרובר, למשל טויוטה או דנה 44 (או יונימוג או וולוו C303), שם אפשרויות יחסי ההעברה והנעילה רבות וזולות יותר. גם סיפור שמן הסתם לא יהיה זול או פשוט ואני לא מכיר אף אחד שעשה את זה בארץ.

ג. שינוי גלג"שים בטרנספר, כך שישתנה יחס ההעברה בLOW. על הדרך אפשר כבר לשנות את יחס ההעברה גם בHIGH וכך ל"החזיר" את התנהגות הכביש למה שהייתה לפני הגדלת הצמיגים.

ד. התקנת UNDERDRIVE. מעולה (יותר למעשה עוד 5 הילוכים), יקר (לפחות 10,000 ש"ח) וקשה להשגה(לא מייצרים יותר כאלה).

החלטה נעימה.

נמרוד
31-08-04, 13:41

אתה יכול לטפס מדרגה בראשון נמוך ב- 1,000 סל"ד מקסימום 1,500 סל"ד ???

אני לא יכול לעשות זאת, ייתכן ואני נהג על הפנים אבל כדי להגיע לתיקול מיכשול בצורה מבוקרת עם הסט אפ שיש לי אני נדרש להרבה משחקי קלאצ' גז. לא מוסיף בריאות לקלאצ' ובכלל ליתר המיכלולים.

עכשיו אני מבין מה מפריע לך, והפתרון הוא גיר אוטומטי. בדיוק בשביל השליטה המדויקת במהירות איטית, אתה צריך גיר אוטומטי. עם גיר ידני, הכל קשה יותר. בכל מקרה הקלאץ' נועד בשביל זה, אתה חייב להחליק אותו ולהבין שלא מדובר במתג on/off.

חוץ מזה אני מנצל את ההזדמנות כדי למחות על השימוש במילה "תיקול" בהקשר של נהיגת שטח. זה תיקול:
http://www.kuathletics.com/football/past_seasons/01/photos/mu/Tackle.jpg
וכאשר אחד הצדדים המעורבים הוא קיר אבן, זה לא יכול להגמר טוב.

KOOKE
31-08-04, 16:02
נמרוד

סלח לי על השפה הציורית משהו :roll: :roll: :D :D

בכל אופן חשבתי על אופציה של גיר אוטומטי וגם יש לי הזדמנות לרכוש אחד מפירוק במצב טוב ב- 3,500 ש"ח ואולי בפחות (לפני עלות עבודה)....אבל...

אם הרכב בגבוה היה עד כה עגלה הרי שבאוטומט על אחת כמה וכמה...חוץ מזה אני לא ממש אוהב גיר אוט' מעדיף לבחוש בידית...

לכן מחפש פיתרון של גם וגם..

עמי

כבר הבנתי שהחלפת טרנספר לא תענה על מה שאני מחפש...כנראה שאחליף יחסי העברה בסרנים. אתה יודע עלויות יותר מדוייקות ו/או פסימיות של כזו אופרציה..???

שלמה

עמי
31-08-04, 17:03
אני לא יודע כמה זה עולה בארץ, אבל בארה"ב סט של קורונה + פיניון (לסרן אחד) עולה משהו כמו 400$, ובאנגליה בערך 200 ליש"ט. תוסיף לזה עלות של מיסבים והתקנה (כל דבר בין 500 ל-1500 לסרן, אם אתה לא מתקין לבד) ותראה כמה זה יוצא.

אריה פאהן
31-08-04, 18:15
העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך היא לבקש ממס' חברים בעלי סט אפים שונים לתת לך להרגיש את התחושה ,ואז להחליט,שאתה כותב שהרכב מתנהג כמו עגלה ,אני לא יודע עם זה בהשוואה לGTV שאתה מפנטז עליה ,אם כן אז זה באמת עגלה,גם ביחס ללנד קרוזר חדש זה עגלה ,אבל באופן כללי כשהרכב תקין עם יחסי העברה מתאימים לצמיגים ,הוא לא עגלה, אולי יש לך בעיה אחרת? נסעתי כבר על דיסקברי שהתנהגו כעגלות אבל זה כיוון שהיו להם בעיות מכניות שונות,
אני מצטרף בחום להמלצה של נמרוד להחליף את הגיר לאוטו',ולשים טרנספר של דיפנדר ,זה מה שיש אצלי,נכון שהייתי מעדיף יחסי העברה קצת יותר נמוכים בLOW אבל זה ממש לא קריטי,גם את העליות בהר טוב אני מטפס לאט לאט ובלי להשתולל,אני קצת משחק עם הברקס והגז במקביל ,זה מתאפשר טוב עם גיר האוטו' ,

אלון_ק
01-09-04, 00:41
חוץ מזה אני מנצל את ההזדמנות כדי למחות על השימוש במילה "תיקול" בהקשר של נהיגת שטח. זה תיקול:

אין לך על מה למחות. עד שלא ראית את שלמה עולה את המדרגות האחרונת של הנ.ג. ברוורס, לא תבין למה תיקול זה המילה הנכונה... :twisted:

(סליחה, לא יכולתי להתאפק).

asafk
01-09-04, 00:54
אסף

עד כמה שהבנתי לך יש דיפנדר.

לרוב בעלי הדיפנדרים בעולם אין בעיה עם יחס ההעברה הכולל בLOW (שהוא מהקצרים שיש בג'יפים), עם גלגלים 32. אני לא דוגמא- אני לא נוסע בשטח עם הדיפנדר (לפי עצה של שרון- כל פעם שהוא נכנס לשטח עם הדיפנדר, משהו מתקלקל או נשבר, אז למדתי את הלקח שלו).
לך יש בעיה עם הLOW? רוצה עדיין גיר ידני? אין לך ברירה. יחסי העברה בסרנים. יותר כיף.

אסף.

KOOKE
01-09-04, 18:53
אסף

אני מנסה ללמוד ולהבין מניסיונם האישי של חברי האתר...ראה תגובתו של אריה ותבין את כוונתי..

אמירות כמו לרוב בעלי הדיפנדר בעולם וכו' לא עוזרות לי להבין אם זו בעיה ספציפית שלי או של הרכב שלי.

ייתכן ו"רוב בעלי הדיפנדרים בעולם" מסתפקים במסעות אל הסוואנה של אפריקה ולא מטפסים כל שני ושישי את מדרגות הסלע בחורשן/ זיק/ ורדית וכו'...

אני אוהב לטפס..לכן אני מחפש ניסיון של אחרים במה שמכונה "רוק קרואלינג" עם רכבים דומים לשלי מבחינת שילוב צמיגים ומערכת הינע...

שלמה

נמרוד
01-09-04, 19:07
אסף

אני מנסה ללמוד ולהבין מניסיונם האישי של חברי האתר...ראה תגובתו של אריה ותבין את כוונתי..

אמירות כמו לרוב בעלי הדיפנדר בעולם וכו' לא עוזרות לי להבין אם זו בעיה ספציפית שלי או של הרכב שלי.

ייתכן ו"רוב בעלי הדיפנדרים בעולם" מסתפקים במסעות אל הסוואנה של אפריקה ולא מטפסים כל שני ושישי את מדרגות הסלע בחורשן/ זיק/ ורדית וכו'...

אני אוהב לטפס..לכן אני מחפש ניסיון של אחרים במה שמכונה "רוק קרואלינג" עם רכבים דומים לשלי מבחינת שילוב צמיגים ומערכת הינע...

שלמה

אם אתה בכיוון של RC אז ללא ספק, שנה את היחס בסרנים קודם כל וליחס הכי נמוך שאתה יכול להרשות לעצמך. ארז וגם צחי אני חושב התקינו לא מזמן 4.7:1 - זה הכיוון. ודבר שני, וזה מסתדר שוב עם מה שכתבת כמה הודעות למעלה - גיר אוטומטי!!!

ori4x4
03-09-04, 22:31
ללא נעילה קידמית ניתן לזחול ללא בעיות ואובדן אחיזה במקומות כמו זיק לדוגמה?
אולי עדיך לך להשקיע בנעילה קידמית קודם לכן?
עליות די דומות , והשיפור גדול יותר.
נ.ב- איך זה יכול להיות שאני רואה דיפנדרים סטנדרטים עם צמגי 32 זוחלים להנאתם ויש להם את אותו היחס כמו בדיסקו בLOW ?
אורי

-->