PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתדלק לא הגון.

ח.שמואל
20-04-10, 23:23
לפני מספר שבועות נכנס אביה של אשתי שתחיה לתחנת דלק כלשהיא באזור יוקנעם שאינה שייכת לאחת מחברות הדלק הגדולות..
הוא אמנם בן 80+, אך עירני לחלוטין (ודאי בכל מה שקשור לכסף).
בסיום התדלוק הראה שעון המשאבה סך כ 230 ש"ח.
הוא שילם בויזה, אך שם לב שהתבקש לחתום על קבלה בסך 250 ש"ח.
כשהעיר ע"כ למתדלק, הכחיש הלה וטען שזה מה שנכנס.
הלכו השנים למשאבה, אך זו למרבה הפלא היתה מאופסת והברנש בתחנה טען שאין אפשרות לשחזר את התצוגה האחרונה.
הזקן נסע, אך אותי הסיפור מאוד מרגיז. כולנו יודעים שעד התדלוק הבא, המשאבה לא מתאפסת.
בקבלה אגב מופיע סכום עגול לחלוטין של 250 ש"ח, כאילו נקנה מוצר בתחנה.
השאלות:
א. מה ניתן לעשות (לא בשביל הכסף, בשביל העיקרון ונפגעים נוספים).
ב. האם מישהו מהאיזור נתקל בתופעה בתחנה הנ"ל.
תודה.

נימי
20-04-10, 23:30
היה לי קטע מוזר אני חושב שבאותה התחנה (לא ציינת איכן היא), אבל אצלי זה היה בקטנה ונראה לי כמו טעות אנוש

תידלקתי באיזה סכום שאני לא זוכר ו 15 אגורות, את הכרטיס הוא העביר על הסכום עם 51 אגורות, זו נראתה לי כטעות אנוש ולא בא לי ביטולים וכ"ו על כמה אגורות בודדות, הראתי לו שהוא טעה, חתמתי והמשכתי

התחנה שאני מדבר עליה היא תחנת הדלק בין יוקנעם לצומת העמקים

גיא
20-04-10, 23:39
התחנה נימצאת ליד חוות החיות בקרית חרושת... נכון ?

אם זאת אכן התחנה ... אז היא תחנה ידועה של "טעויות"

אני כבר שנים לא מתדלק שם. נישבעתי שאני לא אכנס לשם אפילו אם זה אומר להזמין גרר ...

לשואל - לצורך העניין אמור להיות מעקב ממוחשב של כמויות שעברו במשאבה ( ישנה תחנת מחשב בחדר הפיקוח של התחנה ) . יש לך חשבונית / קבלה .. יש לך זמן העסקה .. אני חושב שאם תבקש לבד לא תקבל יחס - אבל עירוב של עו"ד יכול לחייב אותם לספק הדפסה של אותו היום .. מכאן הדרך ברורה .. לא ?

landrover
20-04-10, 23:51
משהו דומה שקרה לי בתחנה שבכביש 4 בכניסה לישוב עופר וכרם מהר"ל :

הם נותנים הנחה יפה על מזומן , 5.81 ש"ח , וזה מתבצע בהעברת כרטיס שלהם , כאשר אתה משלם במזומן ... פעם בכמה פעמים משום מה הכרטיס לא עובר או משהו כזה , והם מחייבים ב 6.78 , עם הכמות שאני ממלא זה יוצא הבדל של 50 ש"ח , ואחרי זה במקרה ששמת לב להפרש במחיר , לפעמים הם עושים בעיות בהחזרת הכסף (למרות שלרוב הם בסדר)

אמיר.

ניר.נ
20-04-10, 23:54
לדעתי המלחמה והנקמה הכי מתוקה זה שתפרסם את המקרה בכל רחבי הרשת הרי שנאמר" טוב שם טוב משמן טוב"

ח.שמואל
21-04-10, 11:10
היה לי קטע מוזר אני חושב שבאותה התחנה (לא ציינת איכן היא), אבל אצלי זה היה בקטנה ונראה לי כמו טעות אנוש

תידלקתי באיזה סכום שאני לא זוכר ו 15 אגורות, את הכרטיס הוא העביר על הסכום עם 51 אגורות, זו נראתה לי כטעות אנוש ולא בא לי ביטולים וכ"ו על כמה אגורות בודדות, הראתי לו שהוא טעה, חתמתי והמשכתי

התחנה שאני מדבר עליה היא תחנת הדלק בין יוקנעם לצומת העמקים

זו התחנה, נימי.
אך האם הוא צריך להקליד את הסכום? זה לא מודפס באופן אוטומטי לפי מס' משאבה?
הרי הוא לא מסתכל בכלל על המשאבה?
במקרה שלנו, זו בכלל לא קבלה סטנדרטית עם סוג דלק וכמות ליטרים. הוא פשוט הקליד 250 עגול וזהו.

גיא
21-04-10, 14:20
תסתכל אם כתוב "שמן" או מוצר אחר.

יש להם יכולת להכניס מוצרים "זרים" בחשבון.

בכל מקרה, יש לך פרטים ... תסתכל כמה הודעות למעלה.

נימי
21-04-10, 14:31
לפי מה שאני ראיתי בתחנה המדוברת החשבון לא קשור למשאבות, המתדלק מקליד את הסכום שיצא\הוא רוצה

אין מחיר לליטר, כמות, אוקטן וכ"ו, רק סכום, כמו קניה בכרטיס אשראי של כל מוצר סטנדרטי אחר
אולי ככה יוצא לו יותר משתלם :rolleyes:

גיא
21-04-10, 18:19
אז כניראה יש צורך לפנות לנציב תלונות הציבור או למשטרה ...

ח.שמואל
21-04-10, 22:48
לפי מה שאני ראיתי בתחנה המדוברת החשבון לא קשור למשאבות, המתדלק מקליד את הסכום שיצא\הוא רוצה

אין מחיר לליטר, כמות, אוקטן וכ"ו, רק סכום, כמו קניה בכרטיס אשראי של כל מוצר סטנדרטי אחר
אולי ככה יוצא לו יותר משתלם :rolleyes:

הבנתי.
וכעת מאחר והוא איפס את המשאבה מיד לאחר התדלוק, אין לי שום אפשרות להוכיח את טענתי.
בשביל כאלו יש "כולבוטק"...
מה כבר יכול לעשות האזרח הקטן?

ח.שמואל
21-04-10, 22:51
לשואל - לצורך העניין אמור להיות מעקב ממוחשב של כמויות שעברו במשאבה ( ישנה תחנת מחשב בחדר הפיקוח של התחנה ) . יש לך חשבונית / קבלה .. יש לך זמן העסקה .. אני חושב שאם תבקש לבד לא תקבל יחס - אבל עירוב של עו"ד יכול לחייב אותם לספק הדפסה של אותו היום .. מכאן הדרך ברורה .. לא ?

אתה צודק!
אבל מזמן הפסקתי להיות דון קישוט. לא אעניש את עצמי בהתעסקות עם 20 שקל (לא יוסיף הרבה בירושה...)
כן אמליץ, לא לתדלק שם!

גיא
22-04-10, 08:46
הבנתי.
וכעת מאחר והוא איפס את המשאבה מיד לאחר התדלוק, אין לי שום אפשרות להוכיח את טענתי.
בשביל כאלו יש "כולבוטק"...
מה כבר יכול לעשות האזרח הקטן?

האזרח הקטן יכול / צריך / חייב להפנות את תשומת ליבו של מר סלמונלה לדברים כאלו :)

אני עוד זוכר את הפרק שלהם בנוגע לתחנות תידלוק שמרמות נהגים .. :)

GodsFather
22-04-10, 09:10
אתה צודק!
אבל מזמן הפסקתי להיות דון קישוט. לא אעניש את עצמי בהתעסקות עם 20 שקל (לא יוסיף הרבה בירושה...)
כן אמליץ, לא לתדלק שם!

מרשה לעצמי להתפרץ פה לרגע - אבל זו בדיוק הבעיה. זה רק 20 שקל לך ולו ולה ולהם וכן הלאה וכן הלאה.. אבל בסופו של דבר , הבעלים הוא גנב בן גנב שמרוויח לא ביושר ואף אחד לא רוצה למנוע ממנו את זה אלא רק לעשות לביתו.
לא כולם גולשים בג'יפולוג או באינטרנט בכלל ולכן גם לא רואים את אי ההמלצה שלנו.

לכן צריך לתקוף את הבעיה הזו מכל כיוון אפשרי. כלבוטק זו אפשרות אחת, אם כי אני לא חסיד של התכניות האלה. אפשר לארגן גם "מארב" בסגנון של כלבוטק רק בלי הSHOW ואח"כ לגשת למי שאמור להיות מומנה על פיקוח כנגד תופעות כאלה.

נדב42
22-04-10, 11:22
הצעה אחרת, עבור אלו ששילמו באשראי ושמרו על הקבלה:

פנו לחברת האשראי ודווחו לה על ההונאה, דרשו מהם החזר כספי/ביטול עסקה, ובקשו שידרשו מהתחנה הוכחה לנכונות הסכום.
זה לא דון קישוטי ובומבסטי כמו הפעלת עו"ד או פנייה לתקשורת, וזה ייקח לכל אחד מאיתנו כחצי שעה להכין ולשלוח את הפקס לחברת האשראי (אפשר לנצל זמן פקקים בטלפון, אבל פקס עדיף כי הוא מתועד גם אצלכם), ועוד חצי שעה למעקב.
סביר להניח שאם חברת אשראי תקבל מספר פניות דומות לגבי אותה התחנה, הם יפעילו תותחים כבדים יותר לבדוק מה קורה שם.
אני לא יודע אם עדיף לפנות לשירות הלקוחות או לבטחון של חברת האשראי, לא התנסיתי. הייתי מתחיל בבטחון - הם יותר אגרסיביים ופחות עמוסים, מקסימום יעבירו אתכם לשירות הלקוחות...

בהצלחה,

נדב.

GodsFather
22-04-10, 11:26
אבל נדב, יש לך קבלה על הסכום ששילמת... הכרטיס שלך היה בתחנה... למה שחברת האשראי תתעסק איתך ?

לא אומר שלא שווה לנסות. אבל אני לא חושב שכדאי לשקר לחברות האשראי...

נדב42
22-04-10, 11:34
לא אומר שלא שווה לנסות. אבל אני לא חושב שכדאי לשקר לחברות האשראי...

לא אמרתי לשקר. לומר את האמת, כל האמת, ורק אמת.
(למעשה, מפליא אותי איך הגעת למחשבה שאני מציע לשקר, אתה מכיר אותי כבר מספיק זמן ...)
מגוללים בפני חברת האשראי את הסיפור באופן מלא ופשוט: הסכום במשאבה היה א', חייבו אותי ג'.
כן התווכחתי, לא התווכחתי - כל אחד והסיפור שלו.

זהו, ככה, לומר את האמת בדרך הישרה, מאוד פשוט.
(מנסיון אישי שלי - הדרך הישרה הכי טובה, יותר מכל התחמונים)

נדב.

GodsFather
22-04-10, 11:38
אוקי, אז הבנתי אותך נכון מאד (במקור חשבתי שאתה מציע לומר את האמת אבל זה לא הסתדר לי עם ההכרות בעבודה מול גופים גדולים כמו חברות האשראי).
אתה רוצה להגיד לחברת אשראי שלמעשה הסכמת לעסקה שהיא לא נכונה. ישאלו אותך למה הסכמת , למה לא פנית למנהל וכד'.

ושוב, אני אומר ששווה נסיון, אבל אני גם אוהב להקשות בשאלות :twisted:

נדב42
22-04-10, 11:51
אוקי, אז הבנתי אותך נכון מאד (במקור חשבתי שאתה מציע לומר את האמת אבל זה לא הסתדר לי עם ההכרות בעבודה מול גופים גדולים כמו חברות האשראי).
אתה רוצה להגיד לחברת אשראי שלמעשה הסכמת לעסקה שהיא לא נכונה. ישאלו אותך למה הסכמת , למה לא פנית למנהל וכד'.

ושוב, אני אומר ששווה נסיון, אבל אני גם אוהב להקשות בשאלות :twisted:

וגם לכל השאלות האלו, לענות את האמת. זה שהעמידו אותך מול ספח אשראי שאינו תואם למציאות, העמידו אותך במצב לחץ וניצלו אותו לטובתם, זה לא אומר שהעסקה כשרה.

ולמי שיגיע לשם בעתיד וישים לב, לפני שאתם חותמים העירו פעם אחת את תשומת ליבו של המתדלק. אם לא עוזר אל תמשיכו להתווכח - לפני שאתם חותמים מחקו את הסכום עם קו (כך שיראו מה היה רשום) ורשמו לצידו את הסכום הנכון. עשו זאת גם על ההעתק שלכם. זה לא ישנה את החיוב אבל יקל מאוד את התהליך אח"כ מול חברת האשראי. בשלב הזה התעלמו מצווחותיו של המתדלק, סגרו חלונות (אם יש), הפעילו מזגן ומוסיקה (אם יש), וסעו מהתחנה באיטיות וזהירות יתרה, עם חיוך על הפנים :p:p:p

בהמשך, פנו לחברת האשראי, כפי שכתבתי למעלה ...

נדב.
(שלא אוהב כוחניות ואגרסיביות, אבל גם לא לצאת פראייר...)

mi88
22-04-10, 17:14
קבלו רעיון

מי שמתדלק שם שיצלם בסוף תידלוק את המשאבה.

אחכ' ילך לשלם ואם זה לא אותו דבר אזיי אפשר לעשות מה שרוצים

תביעה קטנה, תביעה ייצוגית (שניים ומעלה), וכו'.

אבל לי נראה שבעל הבית לא יודע מזה, והמתדלקים עושים שם משכורת מהענינים האלו.

לכן קודם כל תידעו את הבעלים.

משה

בומס הקופץ
22-04-10, 19:39
לא הייתי מתדלק שם גם בגלל שהם מוהלים את הדלק בכמויות גדולות, יצא לי לראות שם לפחות פעמיים מכוניות שתדלקו ונתקעו אחרי כמה מטרים מהתחנה (ממש שיירה). אני חושב שאפילו היה פה שרשור על התופעה הזאת. זאת תחנת דלק שלא מתקרבים אליה.

matokik
22-04-10, 20:56
שמואל שים לב!
בתור עובד לשעבר בתחנת דלק, אכן כמו שאמרו לך יש "חדר בקרב" שאליו מחובר מחשב, המחשב "אומר" למשאבות, לשנות מחירים (כשאלה משתנים במדינה) בתדלוק וכ'ו.
המחשב שולט בהכל ולמתדלק אין אפשרות (חוקית לפחות) להתעסק עם המחשב, לשנות מחירים כשמתחשק לו ומה גם שאין לו זמן לדברים האלה, כשיש לחץ של אנשים.
מעבר לכך, אפילו אם רצה לעשות את זה, יש מצלמות (זו לא המלצה, זהו החוק בתחנות דלק) שמנציחות הכל.
לידיעה כללית: בכל תחנות הדלק בארץ, יש מה שנקרא היסטוריית תדלוק.
זה אומ שגם אם תידקלת לפני שנה, בהקלדה פשוטה של מספר רכב, או מספר כרטיס אשראי, יודעים בדיוק כמה ואיך מתי ואיפה תדלקת, כל זאת בתנאי שתידלקת בתחנה המדוברת.
על הקבלה עצמה, אמור להיות מספר טלפון של מנהל התחנה, אני אישית לא ממליץ לפנות אליו, מי יודע אם לא הוא זה שקימבן את הקומבינה הזו? אולי המדתלקים שלו לא מודעים לעניין?
גש עם הקבלה או עם התלונה עצמה, למנהל האיזור (תמצא אותו דרך אנשי הסגל באינטרנט, בהתאם לתחנת הדלק המדוברת) ושטוח טענותייך.
בטוח שתוכל לעזור, אם לא לעצמך ולמכרייך, אז לדורות הבאים.
זכור, תמיד, גם בתדלוק של אופנוע ב- 30 שקלים, תמיד יש תיעוד, אין כזה דבר שלא.....

ח.שמואל
22-04-10, 23:11
אבל לי נראה שבעל הבית לא יודע מזה, והמתדלקים עושים שם משכורת מהענינים האלו.

לכן קודם כל תידעו את הבעלים.

משה

לא הבנתי. זה נכון אם חמי היה משלם במזומן, אבל הוא שילם באשראי, אז רק בעל התחנה יכול להרויח, לא המתדלק. אבל אולי הוא הבן שלו, או משהו, לך תדע...

ח.שמואל
22-04-10, 23:18
אפשר לארגן גם "מארב" בסגנון של כלבוטק רק בלי הSHOW ואח"כ לגשת למי שאמור להיות מומנה על פיקוח כנגד תופעות כאלה.

אני מוכן, מישהו מעוניין להצטרף למבצע ?

mi88
23-04-10, 01:57
שמואל

אם הוא מעביר 250 ותידלקו ב- 230 אז הוא מושך מהקופה 20 ש"ח

כי בסוף משמרת תהיה לו קופה מאוזנת.

אגב זה הבעיות ברשתות המזון הגדולות, שעושים זיכוי למוצר בכאילו,ותמורת המחיר לוקחים מזומן, וכך הקופה מאוזנת.

דוגמא שהייתה לי, אני קונה בפיצוציה ליד הבית, ומכיר אתהבעלים טוב מאד, ויודע את המחיר של המוצרים שאני קונה. באתי כמה פעמים, וכשקניתי שמתי לב שהעלו חצי שקל יותר.
לאחר כמה ימים, פגשתי את הבעלים ושאלתי אותו אם הוא העלה את המחיר.
הוא היה המום, כי אנשים באו גם בגלל שהוא הכי זול באיזור במוצרים האלו, והתברר כי העובד "עשה קופונים". אם לא הייתי מכיר אותו אז הייתי אומר שהוא עושה את עצמו אבל מכיוון שאני מכיר אותו אז אני יודע שכן עבדו עליו.

משה

אפי מאגנום
23-04-10, 09:37
שמואל

אם הוא מעביר 250 ותידלקו ב- 230 אז הוא מושך מהקופה 20 ש"ח

כי בסוף משמרת תהיה לו קופה מאוזנת.

אגב זה הבעיות ברשתות המזון הגדולות, שעושים זיכוי למוצר בכאילו,ותמורת המחיר לוקחים מזומן, וכך הקופה מאוזנת.

דוגמא שהייתה לי, אני קונה בפיצוציה ליד הבית, ומכיר אתהבעלים טוב מאד, ויודע את המחיר של המוצרים שאני קונה. באתי כמה פעמים, וכשקניתי שמתי לב שהעלו חצי שקל יותר.
לאחר כמה ימים, פגשתי את הבעלים ושאלתי אותו אם הוא העלה את המחיר.
הוא היה המום, כי אנשים באו גם בגלל שהוא הכי זול באיזור במוצרים האלו, והתברר כי העובד "עשה קופונים". אם לא הייתי מכיר אותו אז הייתי אומר שהוא עושה את עצמו אבל מכיוון שאני מכיר אותו אז אני יודע שכן עבדו עליו.

משה
במקרה הזה אם המוכר משתמש בקופה הרושמת באופן קבוע הרווח הוא של בעל העסק ולא של המוכר. (כל זה בהנחה שהמוכר מקליד כל מכירה).
סוף שבוע טוב לכולם.

גיא
23-04-10, 09:59
מזומן הם לא מקלידים.
יש המון תחנות שמוכרים סולר בהנחה מטורפת במזומן .. מאיפה אתם חושבים ההנחה ...

נדב42
23-04-10, 12:27
במקרה הזה אם המוכר משתמש בקופה הרושמת באופן קבוע הרווח הוא של בעל העסק ולא של המוכר. (כל זה בהנחה שהמוכר מקליד כל מכירה).
סוף שבוע טוב לכולם.

בקופה אפשר להוציא גם זיכויים אח"כ ...

נדב.

WildLove
23-04-10, 21:28
אני מוכן, מישהו מעוניין להצטרף למבצע ?

אשמח להצטרף.
ובכל אופן - אם אתה לא רוצה לעשות רעש מדינה, אני מתאר לעצמי שמדובר בתחנת דלק ששייכת לרשת כלשהי, הייתי מתחיל בלשלוח מכתב מאוד זועם לרשת ולבקש לצפות בהקלטות המצלמה מהתדלוק המדובר + תיעוד התדלוק במחשב כמו שאמרו פה לפני (שע"פ חוק חייב להיות לתחנה).
אגב - לפי ההגיון שלי, אם הוא לא היה חותם על הקבלה, בחברת אשראי היו אמורים לבטל את החיוב בטענה שהוא לא קיבל את המוצר שחייבו אותו עליו ובגלל זה גם לא הסכים לחתום, לפי מה שאני מבין, חתימה = הסכמה.

mi88
23-04-10, 21:35
גיא

הנחת מזומן ניתנת בגלל שאין עלויות כרטיס אשראי, (בין אחוז לשתיים).

הכסף מתקבל במזומן. ואולי מקבלים ריבית בבנק.

לדעתי בעיה לא לרשום בתחנה כי יש שעוני מדידה.

משה

גיא
24-04-10, 01:31
משה איזה אחוז ואיזה שניים ?

6 וחצי שח לליטר בויזה ו 5 עגול במני מני מזומני

זה אחוז ?

mi88
24-04-10, 03:14
אצלנו אין הבדל כזה גדול (שקל וחצי?)

בהנחת מוניות (שגם אני מקבל) או הנחת מזומן בתחנה אחת באיזור תעשיה (כפ"ס) זה 5.68 לליטר סולר וזה הכי זול.

איפה ממלאים ב- 5 ש"ח עגול? גם אני רוצה

סביר כי הסולר מהול במים או חומר אחר?

משה

גיא
24-04-10, 09:55
יכול להיות שמהול ... כניראה שמהול ....

אבל זה בא מאותה משאבה.... אז לפחות שיעבדו עליך בפחות כסך :)

תעבור לגור מחוץ לגוש דן, תגלה עולם ניפלא :)

-->