PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לפני קנייה - טרופר או גראנד צ'ירוקי

ganotganot
21-04-10, 00:57
שלום,
אני מטייל די הרבה ומעוניין לרכוש רכב שטח טוב שיאפשר לי לטייל בתנאי עבירות בינוניים עד קשים.
הרכב ישמש גם את אשתי (שאוהבת מכוניות גדולות). סך הכל לא ייסע הרבה ק"מ בשנה, כך שצריכת הדלק היא לא ממש שיקול מכריע.
התקציב שלי הוא עד 100K כולל הטיפול / שיפורים (?) שאחרי הקנייה.
לא הייתי מעוניין לרדת מתחת לשנתון 2000-2001.

חשבתי בהתחלה על פראדו, אבל המחירים ממש גבוהים ונראה לי שקשה מאוד למצוא רכב טוב עם ק"מ סביר, מה שמשאיר אותי פחות או יותר עם איסוזו טרופר 2004 או גראנד צ'ירוקי 2002.

הבטן אומרת לי ללכת על הגראנד צ'ירוקי, אבל ברור לי שאני צריך למצוא רכב עם מעט ק"מ ולהשקיע בהגבהה + מיגון ואם יישאר כסף - גם נעילה.

מאוד מאוד חשובה לי האמינות של הרכב. ממש לא בא לי להוציא עשרות אלפי שקלים בשנה על תיקונים ו/או להיתקע בשטח ולהרוס את הטיול. ד"א, אני לא ממש מבין במכונאות ואין סיכוי שאני אתקן/אטפל ברכב לבד.

מה דעתכם ג'יפאים יקרים? האם הצ'ירוקי ישתה לי את הכיס?

שגיא S
21-04-10, 09:52
במודלים האלו - עם תבחר בטרופר - לך על טרופר בנזין. הרבה יותר אמין, חזק, שקט ומהנה.
כמובן ששותה יותר דלק (באיזור הליטר לכל חמישה קילומטרים).

אני מציע לך לעשות סיבוב התרשמות גם מטרופר וגם מגראנד ולראות מה יותר מתאים לכם.
הטרופר יותר מרווח מהגראנד, אבל הגראנד אמור להיות יותר מפואר, ויש לו גם יותר פוזה לדעתי.

כמובן שמבחינת שיפורים - היכולת היא כעומק הכיס, אבל לגראנד צ'רוקי יש מבחר הרבה יותר גדול משל הטרופר.

klam
21-04-10, 10:01
הייתי בדיוק באותה התלבטות לפני חודשיים. הלכתי עם הבטן וקניתי גרנד. מדהים.
למרות שמצאתי רכב שמור מאוד ומטופל, הוצאתי כבר 15K על יישורי-קו ותקלות לא צפויות שלא עלו בבדיקות. ומאחר וזה היה התקציב ששמתי "בצד", עדיין לא הגעתי לשיפורים..
מצד שני, ברגע שהתגברתי על התקלות, הרכב נוסע ומתפקד ברמה מאוד גבוהה ואני מתחיל כבר לסמוך עליו..יש לו כושר עבירות ונשימה מעולים, עוד לפני השיפורים ואני מגיע איתו רחוק מאוד ללא מאמץ מיוחד. לדעתי, זה בעיקר עניין של מזל ותשומת-לב, והחברים כאן יאשרו זאת. שים-לב שבכלל לא פשוט למצוא רכב במצב מעולה - אין הרבה למכירה.
הטרופר, בגדול, אמור להיות אמין יותר (להוציא את מחלת המזרקים-מנוע), מרווח יותר בפנים (משמעותית), ועדיין נוח לנסיעה (לדעתי, עדיף על הפג'רו ופראדו). יחד עם זאת, לא יעזור כלום - זה לא גראנד-צ'ירוקי, ולהתקע בשטח אפשר תמיד..

ganotganot
21-04-10, 11:52
תודה על התגובה המהירה.
גם לי נראה שאני אלך על הגראנד צ'ירוקי או על צ'ירוקי (לא גראנד).
האם יש משהו מיוחד ששווה לבדוק או להנחות את מכון הבדיקה לבדוק ביתר תשומת לב?
לדעתכם, האם עדיף לקנות רכב שלא נסע בשטח ולצ'פר אותו בעצמי, או לקנות רכב שכבר בא עם תוספות?

שגיא S
21-04-10, 13:06
מבחינה כלכלית - עדיף לקנות רכב משופר. בדרך כלל אתה משלם על התוספות פחות ממה שהן היו עולות לו התקנת לבד.

מצד שני = רכב עם נעילות ושיפורים, כנראה בילה יותר בשטח, עבד יותר קשה(אבל זה לא אומר הרבה כי הוא באותה מידה יכול להיות מטופל בצורה טובה יותר)

במיוחד בהקשר של ההגבהות של הגראנד צ'רוקים - מערכות המתלים זה עניין יקר שם...

ganotganot
21-04-10, 13:47
כמה לדעתך שווה "לשים בצד" בשביל הגבהות + מיגון תחתון + נעילה אח'?

שגיא S
21-04-10, 14:15
תלוי באיזה רכב.

נעילה אחורית - ARB תעלה אותו דבר בשני הרכבים - בערך 10-11 אלף שקל. כולל קומפרסור.
נעילה אוטומטית לדעתי אין לטרופר, ולא יודע אם יש או אין לגראנד צ'רוקי - אבל אמור להיות, זה ג'יפ הרי.

הגבהות - בטרופר אין הרבה מה לעשות, קפיצים ובולמים ומותחים מוטות פיתול - סט חדש עולה משהו כמו 4000 שקל, אפשר לאלתר גם מרכבים אחרים, ואפשר לעשות דרופ קיט בבערך 2000 שקל(תסתכל במדור איסוזו באתר על הכתבה שאיתי עשה)

בגראנד צ'רוקי - רוב המוגבהים היום בארץ הם עם סטים שהוזמנו מחו"ל או מהמתלם של RUBICON EXPRESS, תעשה חיפוש וסקר שוק קטן, לפי דעתי עלות ההגבהה שם היא באיזור ה10000 שקל. כמובן שאתה מקבל יותר ממה שתקבל בטרופר - מהלך מתלה קדמי לא פחות ממדהים, ואחורי מצוין, כמו כן גובה מעולה.

מבחינת מיגונים - לטרופר יש משומש גם ב1000 שקל, לגראנד בטוח יש, לא בקיא במחירים - אבל גם לא בטוח שצריך למגן כל דבר...

הכי חשוב לדעתי בגראנד זה מדרגות צד, כמובן שגם לטרופר זה חשוב.

*כל המחירים ומה שכתבתי כאן הם לא בטוחים, אלא דברים שאני שולף, לכן אנשים עם ניסיון מוזמנים לתקן אותי*

השבדי
21-04-10, 19:13
בדיוק בהתלבטות זו הייתי במהלך החודש האחרון.
חדש יחסית , לא מעל 90K ש"ח ועוד...
בשבוע שעבר רכשתי גרנד 2003 שמור בצורה מפחידה שלא ראה שטח מימיו !!
(יש עדיין מדבקות יצרן בגחון...)
לדעתי אתה צריך ללכת על הרכב בו תתחבר יותר בנסיעת המבחן.
אני לא חיית שטח אלא מתחיל ושיקול נוסף שהיה לי בבחירה היה שלחבר טוב יש גראנד
ואני יכול ללמוד ממנו. בנוסף רוכשים חלקים בחו"ל ובכלל ביחד זה נחמד יותר.
לגבי השיפורים אני באופן אישי מעדיף לעשות הדברים לבד - לרכוש רכב "ערום" ולהלביש אותו
וזה מה שעשיתי (יותר נכון עושה ...)
צמיגים = מקסיס חמישיה = 3500 ש"ח (דגם 771) - אחרים, יכול להגיע עד 5000 ש"ח עפ"י מה שבדקתי.
מיגוני דלק + טרנספר + גחון + מדרגות = סדר גודל של 4000 ש"ח
יישור קו מכאני (כל אחד לגופו והרכב שלי לא הצריך הרבה) נזילה מקרטר + פולי + ברקסים קדימה +
החלפת כל אבל כל שמני הרכב כולל סרנים + טיפול גדול (אין טימניג ברכב) = 3500 ש"ח לערך
השקעה ראשונית 11000 ש"ח .
בולמים - ניסע על הקיים נלמד נראה ונחליט.
נעילות - הרכב מגיע עם מערכת קוואדרה דרייב - בחן אותה - אצל החבר היא עושה עבודה נהדרת בשטח - גם קשה - ואז תראה מה אתה צריך.

grand
21-04-10, 19:19
כמה לדעתך שווה "לשים בצד" בשביל הגבהות + מיגון תחתון + נעילה אח'?

לשפר גראנד WJ לרמה "סבירה" עולה הרבה יותר מ 10K.
קח בחשבון שמעבר לעלות קיט המיתלים תצטרך להחליף גל הינע קדמי, ברוב המקרים 5 ג'אנטים ל 16" + צמיגים נורמליים לשטח, להתעסק ברישום קצת בעייתי של מידת הצמיגים החדשים ועוד כמה דברים שאולי שכחתי, בקיצור שים כ 25-30K בצד לחלקים + עבודה.
דווקא את נושא הנעילות אתה יכול לדחות, בהנחה שהמערכת המקורית (קוואדרה-דרייב) שבאה עם הרכב עובדת בצורה תקינה, אז הרכב יתקדם בשטח טכני בצורה נאותה וסבירה, נעילות "קלאסיות" אמנם יותר טובות ורצויות באמת לאלה שעושים הרבה "עבירות קשה" ורוצים את הטוב ביותר.

אין ספק שאם היית מוצא גראנד מטופל ושמור במיוחד שכבר עבר שיפורים כאלה, גם בתוספת מחיר עלות השיפורים עדיין תעשה עיסקה טובה, מאשר להתחיל להתעסק בכל הפרוצדורות הללו.

בכל מיקרה, ההנאה מובטחת!.

eysham
21-04-10, 21:06
לשפר גראנד WJ לרמה "סבירה" עולה הרבה יותר מ 10K.
............... בקיצור שים כ 25-30K בצד לחלקים + עבודה.

רמי, נראה לי שנסחפת קצת. בהנחה שמה שיש לי ולך זה מספק - "סביר". (אני לא מדבר על רונן....)

אין לי חישוב מדוייק, אבל נראה לי שלא עברתי את ה-15.
למרות שחסכתי בסעיפים מסויימים כמו הספייסרים לבמפסטופים, המתנתקים למייצב ועבודת ההתקנה... עדיין אני לא מאמין שזה יגיע ל-25.

איל

ganotganot
21-04-10, 21:19
רק שאשתי לא תראה את הפוסט הזה :)

לחלוטין שכנעתם אותי ללכת על ג'יפ. אני אעדכן בהמשך

תודה!

grand
21-04-10, 22:08
רמי, נראה לי שנסחפת קצת. בהנחה שמה שיש לי ולך זה מספק - "סביר". (אני לא מדבר על רונן....)

אין לי חישוב מדוייק, אבל נראה לי שלא עברתי את ה-15.
למרות שחסכתי בסעיפים מסויימים כמו הספייסרים לבמפסטופים, המתנתקים למייצב ועבודת ההתקנה... עדיין אני לא מאמין שזה יגיע ל-25.

איל

אייל.. שנעשה חשבון? :D

קיט KOLAK קומפלט שכולל מנתקים ופנהרד איכותיים JKS, בולמי MX6, ספייסר לזרוע A, קפיצים OME HD, ספייסרים, מאריכים למייצבים, בולם הגה OME , שרוולים לקפיצים הקדמיים (DROP).
10K לפחות , בארץ כולל משלוח ועמילות מכס. (המון בלגן וכאבי ראש היום עם משרד התחבורה).

החלפת כל הבושינגים הקקות שבאים בבולמים ובמייצבים, כמו כן החלפת הבושינגים בזרועות הרדיוס הקדמיים לכתום\כחול , אין מצב שהמקוריים יחזיקו לאחר השידרוג עוד 1K ?

החלפת גל הינע קדמי כולל יוק , ודבל קרדן - 2K

5 ג'אנטים של רנגלר 16" + 5 צמיגים BF (במיקרה שלי..) + תשלום לבעלי מקצוע - 8K.

בהנחה שהבחור לא מרכיב לבד... התקנה + כוון פרונט עוד 2K לפחות..

הגענו כבר ל 23K, לא כולל יישור קו לאחר קניה מבחינת הרכב שיקנה, לכן שיכין בצד את מה שאמרתי.

אז נכון שאפשר לחסוך מכאן ומשם וקצת להוזיל, לבנות לבד, לייצר חלקים ולתקן בחצר את הליקויים, אך לא כל אחד מסוגל.

eysham
21-04-10, 22:44
אייל.. שנעשה חשבון? :D

קיט KOLAK קומפלט שכולל מנתקים ופנהרד איכותיים JKS, בולמי MX6, ספייסר לזרוע A, קפיצים OME HD, ספייסרים, מאריכים למייצבים, בולם הגה OME , שרוולים לקפיצים הקדמיים (DROP).
10K לפחות , בארץ כולל משלוח ועמילות מכס. (המון בלגן וכאבי ראש היום עם משרד התחבורה).

החלפת כל הבושינגים הקקות שבאים בבולמים ובמייצבים, כמו כן החלפת הבושינגים בזרועות הרדיוס הקדמיים לכתום\כחול , אין מצב שהמקוריים יחזיקו לאחר השידרוג עוד 1K ?

החלפת גל הינע קדמי כולל יוק , ודבל קרדן - 2K

5 ג'אנטים של רנגלר 16" + 5 צמיגים BF (במיקרה שלי..) + תשלום לבעלי מקצוע - 8K.

בהנחה שהבחור לא מרכיב לבד... התקנה + כוון פרונט עוד 2K לפחות..

הגענו כבר ל 23K, לא כולל יישור קו לאחר קניה מבחינת הרכב שיקנה, לכן שיכין בצד את מה שאמרתי.

אז נכון שאפשר לחסוך מכאן ומשם וקצת להוזיל, לבנות לבד, לייצר חלקים ולתקן בחצר את הליקויים, אך לא כל אחד מסוגל.

טוב...

בושינגים של כתום לבולמים זה גרושים (20 ש"ח ליחידה). לזרועות טרם הספיקותי - אבל כבר צריך - והקנס בדרך.
לא החלפתי גל הינע (גם זה יגיע בקרוב אני מאמין...)
ג'אנטים 16" (5 יח') + BF (התקמצנתי... רק 4) בסביבות 5K (מידה 70 ולא 75)

וכמובן שאם צריך יישור קו רציני, זה יכול להיות הרבה יותר. אני התייחסתי לשיפורי הכנה לשטח.
שיהיה ספייר לאוויר לנשימה זה תמיד חכם.

איל

ganotganot
22-04-10, 01:01
בעקבות המלצה של חבר, התחלתי להסתכל גם על הצ'ירוקי (לא הגראנד).
אמנם אין הרבה, אבל מה שמצאתי ביד2 מתומחר בכמעט כפול מהמחירון!
מישהו יודע למה זה?
אני מפספס משהו?

גיא
22-04-10, 10:58
תחפש פה קצת ...

יש איזה 4 בארץ ...

( עוד מעט ג'ו יביא את התמונה של הבית קברות )

joconto
22-04-10, 11:43
מישהו יודע למה זה?
אני מפספס משהו?

על איזה מחירון אתה מדבר ? אם זה לוי יצחק אז זה פשוט לא רלוונטי לרכבים האלה, קרי, רכבי שטח בני יותר מ 7 שנים, מה שקובע זה השוק. תבדוק במחירון של יד 2 הוא משקף קצת יותר נכון את המציאות.

zik5
22-04-10, 11:58
למה צריך להחליף לגאנט 16 ??

sos4u
22-04-10, 16:19

כי בשטח אתה רוצה כמה שיותר גומי וכמה שפחות ברזל.
ו 15 לא עולה בגלל הברקסים ...
אז מתפשרים על 16 ...

Saar
22-04-10, 17:13
מישהו יודע למה זה?
אני מפספס משהו?

כיוון שירדת לדגמי ה XJ, הרי שהפאר כנראה לא בראש מעיינך...
ה XJ מתומחר כמעט כפול משתי סיבות:
1. הוא נדיר
2. אנשים מוכנים לשלם - כי הוא נדיר :D
מעבר לזה, מדובר ברכב מאוד מוצלח לטעמי, אמנם מעט קטן וצפוף יחסית, אבל הוא ג'יפ אמיתי שמתאים לחיי היום-יום.
כיון שאני מטפל ברכב שלי בעצמי, ובזמן האחרון גם ברכבים של כמה חברים (סתם כי יש לי זמן פנוי ואני נחמד :rolleyes: ) אני לומד להעריך את הפשטות של ה XJ לעומת הטרופר (למשל...) או אפילו הפראדו של טיוטה. אני לא מדבר על אמינות, אני מדבר על פשטות הטיפול והגישה למכלולים.

תרשה לי להציע רכב נוסף,
גראנד צירוקי ZJ מודל 98 V8.
יותר ישן ממה שחשבת, אבל ישאיר לך עודף בכיס,
הרכב פשוט לטיפול, קיט הגבהה של 3.5-4.5" של רוביקון זה הרבה יותר ממספק עבורו, לרוב המסלולים בארץ גם אוקולונים של 2" יעשו את העבודה.
לא ציינת אם יש לך ניסיון בשטח או לא, אם לא, אל תרוץ להשקיע 20K השיפורים.
הוא מפואר מספיק (יותר מ XJ), הרבה יותר נוח מ XJ, יותר גדול מ XJ ופחות נדיר ממנו ולכן מחירו בהתאם.

סער.

zik5
22-04-10, 18:54
שאי למה לא להשאר ב17" המוקורי ב-wj

sos4u
22-04-10, 19:09
שאי למה לא להשאר ב17" המוקורי ב-wj

תגובה להודעה: ייעוץ לפני קנייה - טרופר או גראנד צ'ירוקי

--------------------------------------------------------------------------------

ציטוט:
פורסם במקור על ידי zik5

כי בשטח אתה רוצה כמה שיותר גומי וכמה שפחות ברזל.
וחישוק 15 לא עולה בגלל הברקסים ...
אז מתפשרים על 16 ...

zik5
22-04-10, 19:37
חוזר ושואל המקורי 17" למה לרדת ל16"?

zik5
22-04-10, 19:38
חתך 75

sos4u
22-04-10, 19:48
חתך 75

הגלגל מורכב משני חלקים
1. חישוק מתכת
2. צמיג מגומי וחריצים

למרות הנטיה של כל היצרנים להגדיל את החישוק ע"ח הצמיג [ ואני משער שזה לטובת התנהגות כביש טובה יותר] הרי שלשטח , ככל שחישוק קטן יותר [ מבלי להקטין את הגודל הכולל של הגלגל, כמובן ] יש יתרון עצום.
מאפשר להוריד יותר אוויר, מאפשר גמישות ועוד.

לכן ב WJ שמגיע עם חישוקי 17 במקור מחליפים החישוקים ל 16 כדי להנות ממה שכתבתי קודם.
ולמה לא ל 15 ? כי הבלמים לא מאפשרים.

איזה חלק לא היה ברור דיו ?

eysham
22-04-10, 20:46
זיק,

העניין הוא שקשה יותר למצוא צמיג 17" לשטח.(ממה שחיפשתי, במידה המאושרת המקורית אין בכלל לא AT ולא MT) ואם מגדילים, זה מגדיל לך את הקוטר לאיזור 32" שיוצר בעיות בסגירת מהלך. מחייב חיתוכים של כנפיים וספייסרים.

בכל מקרה, בכל קוטר גלגל חיצוני נתון, עדיף (בשטח) שיהיה מקסימום גומי ומינימום ברזל.

איזה צמיגים הרכבת? איזו מידה ואיזה סוג?

איל

klam
23-04-10, 13:06
המידה המקורית של ה WJ אכן בעייתית - 235X65X17. אפשר למצוא AT גם ביוקוהמה, גם בגודייר, ויש טויו טובים - אבל MT זו בעיה. מצד שני, גם עם הגבהה מזערית אפשר בקלות לעבור ל 245, ואז יש אפשרויות טובות יותר.
חן

נמרוד - מערד
23-04-10, 22:49
היי
אני נוסע על 265/70/17 של יוקוהומה, יש בעיה למצוא מידה קטנה יותר של צמיגי שטח ל"17 .
נמרוד

ganotganot
24-04-10, 02:30
מה שאני מחפש זה רכב שישמש את אשתי ביום-יום לנסיעות קצרות, ולכן צריך להיות "מפנק" ונוח, אבל גם יאפשר לנו לטייל בתנאי שטח בינוניים עד קשים בלי לשבור את האוטו לגמרי (יש לי את הנטייה הזאת...)

אחרי שראיתי דגימה מההצע שיש בשוק וקראתי המון מאמרים, נראה לי שכמה שבא לי צ'ירוקי שנת 2001-2002 מזובד ומדוגם, היחס עלות / תועלת שלהם הוא בעייתי מאוד ובגלל שהם נדירים יחסית, גם עלות הטיפולים והחלפים תגדל בהתאם.

האיסוזו טרופר נראה על פניו אטרקטיבי בגלל ההצע הגדול יחסית, אבל עבורי הגודל שלו עלול להוות חיסרון (במיוחד עם מנוע 3000 דיזל). בכל אופן, לא פסלתי אותו לגמרי. ואם אני אמצע משהו טוב בצורה יוצאת דופן, יש סיכוי שאני אקנה כזה.

ממה שלמדתי, נראה לי שהגראנד צ'ירוקי נותן את השילוב המדוייק (עבורי), בתקציב הנתון, בין נוחות על הכביש ובין עבירות בשטח, ולכן אני אתמקד בו.
כשבדקתי היום רכבים, ראיתי כי הגראנד צ'ירוקי הוא מאוד נמוך, ושיש למטה לא מעט מכאניקה שעלולה "לחטוף חבטות" ברגע של חוסר זהירות בשטח.
לכן אני רוצה להגביה אותו ולעשות לו מיגון תחתון. מישהו יודע כמה זה עולה?

שאלה קטנה נוספת - אם הבנתי נכון, הרכב מגיע עם מנגנון נעילת דיפרנציאל אוטומטי בשני הסרנים. האם כך?

שאלה אחרונה - יש למישהו המלצה על מוסך טוב ואמין (עדיפות באיזור השרון) אשר בו ניתן לרכוש ולהרכיב את ההגבהה והמיגון?

klam
24-04-10, 10:52
הצ'ירוקי אכן בעייתי - הוא רכב נהדר, אבל המוכרים קצת השתגעו.. (משהו דומה מתחיל לקרות גם ל WJ ים הטובים).
הגרנד נמוך אמנם, אבל מנסיון, מאוד גמיש ויש לו עבירות גבוהה בהרבה ממה שנדמה בתחילה. הגבהה מאוד רצויה, אבל לדעתי, וגם לדעת חלק מהמנוסים יותר כאן באתר, אפשר בהחלט להסתפק בהגבהה של 2" אשר תביא אותך לכל מקום. כאשר הגעתי לכאן, הפנו אותי ליניב דקל מהייטקמוטורס בפרדסי-רעננה (09-7602479), ואכן הוא האיש.
שים לב - לWJ יש שני דגמים - הלרדו, הפשוט יותר, אשר מגיע עם LOW רגיל (כמו בלנדקרוזר); והלימיטד המפואר, אשר מגיע עם מערכת קוודרה-דרייב. המערכת מאוד יעילה בשטח (חשוב לבדוק אותה), ולאחר שלומדים להוציא ממנה את המיטב, אפשר לעשות איתה כמעט הכל. אם אין לך חשק מיוחד להכנס להוצאות גבוהות, היא בהחלט מספיקה.
חן

-->