PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחממות מוזרה

התייש
21-04-10, 13:27
שלום לכולם, מקווה שטיילתם בחג ונהנתם.
אתמול יצאנו לטיול קטן קל"ב מנחל סומך למעלה גמלא.
אחרי העלייה הראשונה מד החום של המנוע התחיל להראות סימני מצוקה ולטפס לאט לאט מעל החצי ולכיוון ה4\3. פתיחת מכסה מנוע הראתה בועות בתוך מיכל העיבוי המאולתר אך יציב, פתיחת הפקק של הרדיאטור (כפי הנראה לא מקורי) גילתה שאין מים בתוכו, התעכבות של כמה דקות ומילוי כ2-2.5 ליטר מים וממשיכים לטפס.- כעשרים דקות של קפיצות על הסלעים תוך כדי עליה מתונה ושרב בחוץ ושוב המחוג עובר את החצי. בשלב זה אני מבין שהסמוראי לא זורם איתי בטיול וכפי הנראה מעדיף לחזור הביתה. חותך באמצע, עולה על הכביש ויורד ב70-80 קמ"ש לכיוון העמק. ברבע שעה שהיינו על הכביש עד הגיענו הבייתה המחוג היה בטמפרטורת עבודה נורמלית כמו תמיד.
כן, קראתי פה מאמרים ושירשורים בנושאי התחממות, רדיאטורים, משאבות, פאן קלאץ', וכו'...
עדיין לא מצאתי פה סיפור דומה לשלי ואני לא יודע ממש מאיפה להתחיל.
חשוב לציין: אין נזילות צנרת, אין טרמוסטט, רדיאטור תקין בד"כ ומנוע בריא.
השאלות הן: לאן נעלמו המים אם לא נצפו נזילות ומיכל העיבוי היה מלא כמו שבדקתי אותו ביציאה מהבית?
מדוע בעליה בשטח הוא מתחמם וכשנוסעים על הכביש (לא משנה עליה, ירידה, מישור) הוא מתקרר חזרה?
אודה על כל רעיון ותגובה ריאלית.

omri_t
21-04-10, 13:58
מים יכולים ללכת גם דרך אטם הראש.
תבדוק את כל הסממנים לראש מנוע.
(גם לאור התחממות שהזכרת)

בדוק נזילות טוב טוב, גם מהרדיאטור חימום אם יש.

פקק הרדיאטור- לא מקורי- שים חדש.
טרמוסטט- בלי קשר שים חדש.
האם הרדיאטור לא סתום? איך בדקת?

אלדר
21-04-10, 14:26
בדוק נזילות טוב טוב, גם מהרדיאטור חימום אם יש.

פקק הרדיאטור- לא מקורי- שים חדש.
טרמוסטט- בלי קשר שים חדש.
האם הרדיאטור לא סתום? איך בדקת?

+1
תתחיל מפקק ראדיאטור.
וגם אם נפתרה הבעיה תרכיב טרמוסטט

יונתןמצפה
21-04-10, 16:00
פתיחת מכסה מנוע הראתה בועות בתוך מיכל העיבוי

אני מניח שאתה משתמש במי ברז?
רתיחה של מים במיכל העיבוי כאשר מחוג הטמפ' ב- 3/4 מעידה שיכולת הקירור של המערכת כמעט לא קיימת בשלב הזה. (וגם על זה היו הרבה שרשורים- בגדול, מים רותחים כמעט לא מסוגלים להעביר חום)
מי ברז רותחים בטמפ' נמוכה מזו של מיים ירוקים איכותיים.
אפשרות אחרת היא שבית הטרמוסטט כבר היה ריק ממים ולכן קריאת הטמפ' במחוג לא הייתה אמינה ובפועל טמפ' ראש המנוע הייתה גבוהה בהרבה! (חיישן טמפ' יושב בבית הטרמוסטט)

הייתי מנסה להתמקד בסיבה לאיבוד המים. כתבת שבדקת את מיכל העיבוי לפני היציאה לטיול. האם בדקת גם את הרדיאטור עצמו?

דבר נוסף הוא העובדה שבנסיעת כביש יש הרבה יותר רוח והסעה של חום מנסיעה איטית. אני מכיר את השביל שנסעתם בו ומדובר בעלייה תלולה וארוכה, איטית מאד וכו'. מצב קלאסי למתיחת גבולות יכולת הקירור של המערכת. במקרה הזה פאן קלאצ' לא תקין מאד סביר שייגרום להתחממות אשר לא חוזרת בנסיעה מהירה בכביש.

לגבי ראש מנוע- אכן לדעתי יש מקום לבדוק סימנים נוספים במיוחד לאור העובדה שלא מצאת את מקור איבוד המים. בזמן ההתחממות, פתיחה של מכסה מילוי השמן ובדיקה האם יש "טחינה" בצידו הפנימי יכולה לתת אינדיקציה טובה לבעייה באטם ראש/ראש מנוע.

יונתןמצפה
21-04-10, 16:06
רדיאטור תקין בד"כ.

עוד משהו- מה זה בד"כ?
ומה קורה כשהו לא? מתי לא היה תקין ומה הייתה הבעייה? מה היה מאז?

tomer s
21-04-10, 16:23
שלום לכולם, מקווה שטיילתם בחג ונהנתם.
אתמול יצאנו לטיול קטן קל"ב מנחל סומך למעלה גמלא.
אחרי העלייה הראשונה מד החום של המנוע התחיל להראות סימני מצוקה ולטפס לאט לאט מעל החצי ולכיוון ה4\3. פתיחת מכסה מנוע הראתה בועות בתוך מיכל העיבוי המאולתר אך יציב, [/COLOR][COLOR=black]פתיחת הפקק של הרדיאטור (כפי הנראה לא מקורי) גילתה שאין מים בתוכו, התעכבות של כמה דקות ומילוי כ2-2.5 ליטר מים וממשיכים לטפס.- כעשרים דקות של קפיצות על הסלעים תוך כדי עליה מתונה ושרב בחוץ ושוב המחוג עובר את החצי. בשלב זה אני מבין שהסמוראי לא זורם איתי בטיול וכפי הנראה מעדיף לחזור הביתה. חותך באמצע, עולה על הכביש ויורד ב70-80 קמ"ש לכיוון העמק. ברבע שעה שהיינו על הכביש עד הגיענו הבייתה המחוג היה בטמפרטורת עבודה נורמלית כמו תמיד.
כן, קראתי פה מאמרים ושירשורים בנושאי התחממות, רדיאטורים, משאבות, פאן קלאץ', וכו'...
עדיין לא מצאתי פה סיפור דומה לשלי ואני לא יודע ממש מאיפה להתחיל.
חשוב לציין: אין נזילות צנרת, אין טרמוסטט, רדיאטור תקין בד"כ ומנוע בריא.
השאלות הן: לאן נעלמו המים אם לא נצפו נזילות ומיכל העיבוי היה מלא כמו שבדקתי אותו ביציאה מהבית?
מדוע בעליה בשטח הוא מתחמם וכשנוסעים על הכביש (לא משנה עליה, ירידה, מישור) הוא מתקרר חזרה?
אודה על כל רעיון ותגובה ריאלית.

מה זה מאולתר?
אטום?
אין מצב שברחו דרכו/בגללו?

מוני אורבך
21-04-10, 17:39
סיכוי גבוה של אובדן מים ממשאבת המים.

במשאבה יש בתחתית חריר קטן שתפקידו ניקוז מים שעוברים את האטם של מיסב המשאבה.
אם האטם מעביר מים תהיה נזילה חזקה דרך החריר.
אבל לא מאוד חזקה שתוכל לראותה.
והיות ואילו מים חמים מאוד הם כמעת מיד מתאדים.
בדוק את המשאבה לחופשים.

מורי
21-04-10, 18:50
נשמע כמו רדיאטור שלא מצליח לקרר כמו שצריך.
איזה מודל הג'יפ,והאם הרדיאטור הוא המקורי?

התייש
21-04-10, 19:03
תודה לכולם על התגובות.
הרדיאטור היה תקין מאז שהרכב אצלי(מעל לשנה) מה היה לפני זה אינני יודע. אני רק יכול לומר שכפי הנראה הוא לא מקורי ודי חדש!, לא בדקתי אם הוא סתום.
מיכל העיבוי המקורי לפני כחצי שנה נסדק מהפולי של המזגן במהלך טיול והאילוצים של אותו רגע הביאו לכך שבמקומו יש בקבוק משקה שהיה זרוק באותו רגע ברכב. מאז הקומבינה ועד היום נסעתי ללא תקלות מיוחדות. מים ירוקים של פרסטון בלבד.כמובן שבדקתי גם את הרדיאטור עצמו בתחילת הטיול. אני לא מבין הרבה אבל גם לא אדיוט. טרמוסטט אני אשים. פקק יבדק ויוחלף במידת הצורך. טחינה תיבדק מיד עם סיום הפוסט הזה, איך בודקים פאן קלאצ' ומשאבת מים?
תודה.

צביקה קרבורטור
21-04-10, 19:58
שלום רב !
קראתי את השרשור מתחילתו ועד סופו ואני מגיע למסקנות הבאות:
בנוגע לאיבוד מי הקירור, יש להתמקד בחשד לנזילה ממשאבת המים, ו/או מכסה רדיאטור לא תקין ולא אוטם היטב.
יש לבדוק בעזרת מכשיר לחץ יעודי במכון רדיאטורים או מוסך, את מיקומו המדוייק של הנזילה.
בנוגע להתחממות, יש להתמקד בחשד לרדיאטור סתום חלקית, ו/או כנפים אכולות במשאבת המים, שמונעות יעילות קירור בסלד נמוך במעלה גמלא, אך משתפרות בסלד גבוה, כנ"ל לגבי יעילות קירור רשת הרדיאטור , במהירות של נסיעה בכביש.
עיניין אילתור מיכל העבוי, הוא לעיניין זה שולי ולא קשור, אם כי מיכל עבוי תקין, היה ממלא את המפלס החסר ברדיאטור, אך לא יכול למנוע, את האיבוד המסיבי של מי הקירור, בגלל הסיבות שציינתי למעלה.
לסיום הרכבת תרמוסטט, מומלצת כמובן בכל מקרה, אך זאת רק לאחר שתאתר את הנזילה ואיבוד מי הקירור, ותאתר את הסיבות להתחממות.
בהצלחה, וחזור לפורום לעדכון.
בברכה
צביקה

התייש
21-04-10, 21:48
תודה צביקה וכולם.
מחר אאתר מקום שמטפל ברדיאטורים ואבדוק אותו, כמו כן, גם את משאבת המים.
בינתיים אני יכול לבשר שניצלתי את הדקות האחרונות לפני השקיעה של השמש ולא נמצאה טחינה בפקק המילוי של השמן. עידכון יגיע בהמשך.
אגב, יש המלצה על מכון לרדיאטורים באיזור טבריה- עפולה?
כמה צריכה לעלות בדיקה של רדיאטור?
כמה תעלה משאבת מים אם נצטרך להחליף?

צביקה קרבורטור
21-04-10, 22:15
שלום רב !
נסה כאן:

http://www.musach.co.il/details.asp?id=370

http://www.musach.co.il/details.asp?id=602

reuvenk
22-04-10, 07:50
אגב, יש המלצה על מכון לרדיאטורים באיזור טבריה- עפולה?
כמה תעלה משאבת מים אם נצטרך להחליף?

מכון רדיטורים טוב בטבריה זה רוני רדיטורים ואגזוזים הוא לא יקר ומאוד טוב כמה פעמים שהייתי אצלו הוא נתן שרות טוב מקצועי ומסביר פנים ( לא רק עם הרכב שלי)

לגבי המשאבה דבר עם מורי אני אולי אכל להביא לך אותה לצפון אם אתה רוצה

ואם אתה צריך 0526733901

התייש
22-04-10, 19:13
לאחר המלצות הייתי היום אצל רוני בטבריה. בחור נחמד, הרכיב שעון לחץ על הרדיאטור ולא מצא נזילה. לטענתו המים כנראה נזלו מהרדיאטור אל מיכל העיבוי ומשם החוצה.
המלצתו הייתה ניקוי רדיאטור.
הרדיאטור פורק ונשטף עם גרניק וחוטר - כמויות רבות של בוץ יצאו משם. לדעתו של רוני זה אמור לפתור את הבעיה, אני באמת מקווה שהוא צודק.
משם יצאתי ועליתי את יער שוויץ לצורך בדיקה קצרה, לא התחמם!

התייש
17-07-10, 16:20
טוב חברים, היום שוב נכנסתי לשטח ביום חם. להזכירכם: עברנו ניקוי רדיאטור.
מתחילים לטפס ושוב הטמפרטורה עולה לכיוון החצי. מים כמעט ולא נעלמו מהרדיאטור אבל בהחלט המפלס ירד באיזה חצי סנטימטר. (פשוט הייתי ערני ולא נתתי לזה להמשיך יותר מזה).
כנראה שניקוי הרדיאטור לא פתר לגמרי את הבעיה. בכביש ובמישור המחוג צונח למטה. איך שמתחילים לטפס בשטח הוא מתחיל לעלות לאט לאט.
אני רוצה לסדר את העניין הזה, לא מתאים לי שכל פעם שהרכב יכנס לשטח אני אאלץ לפרוש מהמסלול אחרי חצי שעה.
אז מה אמרנו?, להתחיל את הסרט עם משאבת המים???
אם יש מישהו מאזור עמק הירדן \ רמת הגולן שמוכן לשים יד ביחד איתי אני אודה לו. (יש גם פרסים :p)

הירשפלד יובל
17-07-10, 17:10
מקווה שזה לא יהיה המקרה שלך וזה היה יכול להיבדק במכון מצננים.באטם ראש פגום מים יכולים לעבור למעברי השמן (סימני טחינה יופיעו על פקק השמן/מדיד) כמו גם לתאי השריפה (צילינדרים).זה קרה לי במנוע קודם.בבדיקה ביתית ללא ציוד עם מצנן מלא , פתח מכסה מצנן ותעלה סל"ד מהמאייד.אם תופיע לך תנועת מים/בועות גדולה שחורגת מהעלאת ספיקת המים של משאבת המים אז יש חשד שאטם הראש פגום ומים חודרים לתאי השריפה.

התייש
17-07-10, 18:22
מקווה שזה לא יהיה המקרה שלך וזה היה יכול להיבדק במכון מצננים.באטם ראש פגום מים יכולים לעבור למעברי השמן (סימני טחינה יופיעו על פקק השמן/מדיד) כמו גם לתאי השריפה (צילינדרים).זה קרה לי במנוע קודם.בבדיקה ביתית ללא ציוד עם מצנן מלא , פתח מכסה מצנן ותעלה סל"ד מהמאייד.אם תופיע לך תנועת מים/בועות גדולה שחורגת מהעלאת ספיקת המים של משאבת המים אז יש חשד שאטם הראש פגום ומים חודרים לתאי השריפה.

אין סימני טחינה, לפי הסתכלות שלי וגם של רוני רדיאטורים אין חשש לאטם ראש.

שיצו
18-07-10, 18:50
תחליף פקק מים דבר ראשון
ואולי גם הפאן קלץ שלך הלך תיבדוק אותו

סולי
18-07-10, 19:29
אולי מעברי מים במנוע סתומים?

התייש
18-07-10, 20:23
הפקק נבדק והוא תקין, כמו כן גם הפאן קלאץ' כנראה תקין.
מעברי מים במנוע????
אולי. ואיך בודקים?

-->