PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהרכבת מסלול

danielw
21-04-10, 21:49
שלום לכולם,
אני צריך עזרה בהרכבת מסלול יומיים בדרום....
כלים: טראנו04 ארוך ממוגן צמיגי AT ודימקס 09 צמיגי AT
את החצי השני של המסלול כבר יש לי
שינה בחניון סהרונים (מכתש רמון) ולאחריה המסלול הסטנדרטי של דרך הבשמים.
אני צריך עזרה ביום הראשון. מסלול שיכלול עבירות לא קשה במיוחד, קצת מים וכמובן שיסתיים במכתש
המסלול צריך לא להיות ארוך במיוחד...כניסה לשטח עד גג 11 וסיום שעה לפני החושך
יש הצעות? וגם אני טיפה מפחד מה"עבירות הקשה" המסומנת בתחילת המסלול של היום השני לאחר מעלה דקלים והיציאה מהמכתש, מה מצפה לי שם?
בתודה מראש, דניאל

נדב42
21-04-10, 22:51
שלום לכולם,
אני צריך עזרה בהרכבת מסלול יומיים בדרום....
כלים: טראנו04 ארוך ממוגן צמיגי AT ודימקס 09 צמיגי AT
את החצי השני של המסלול כבר יש לי
שינה בחניון סהרונים (מכתש רמון) ולאחריה המסלול הסטנדרטי של דרך הבשמים.
אני צריך עזרה ביום הראשון. מסלול שיכלול עבירות לא קשה במיוחד, קצת מים וכמובן שיסתיים במכתש
המסלול צריך לא להיות ארוך במיוחד...כניסה לשטח עד גג 11 וסיום שעה לפני החושך
יש הצעות? וגם אני טיפה מפחד מה"עבירות הקשה" המסומנת בתחילת המסלול של היום השני לאחר מעלה דקלים והיציאה מהמכתש, מה מצפה לי שם?
בתודה מראש, דניאל

אתחיל מהסוף: לא צפוייה לכם בעייה מיוחדת בכיוון הירידה לדרך הבשמים. המדרגות בירידה אז תרדו לאט ובזהירות, ואם יהיה לכם חשש אז תעזרו אחד לשני בהכוונה...

החניון ליד עין סהרונים הוא חניון יום ולא חניון לילה, וסביר להניח שפקח יסביר לכם בנימוס שאסור להשאר שם. גם אם הפקח לא אומר את זה אז אנחנו נגיד. זהו מקור מים יחיד באזור גדול ובעלי חיים רבים זקוקים לו בשעות הלילה. שהות של בני אדם באזור תבריח אותם. אפשרויות הלינה באזור הן: חניון בארות (בתשלום, נדמה לי 35 ש"ח לאדם עם מקלחות ושירותים, אוהלים שלכם), חניון הלילה בנחל גוונים ליד הר סהרונים, וחניון הלילה בהמשך הנקרות (ליד איפה שכתוב "עבירות קשה").

לא ציינתם מאיפה אתם מגיעים והאם בסופ"ש או באמצע השבוע (חשוב מבחינת שטחי אש באזור), וגם לא קצב נהיגה, אז הנה אפשרות אחת גמישה שאינה כוללת שטחי אש:

ממצפה רמון יורדים בכביש למכתש ופונים ימינה לנחל רמון (שביל שחור, אבן ק"מ 89 על הכביש)
נוסעים על השביל הזה עד סופו בראש מעלה ערוד (בדרך רואים משמאל את שן רמון, מפער פיטם, ואח"כ את גבעות הבזלת מימין והר ערוד משמאל. מומלץ לעצור ליד "קניון הפריזמות" ולהתקרב ברגל לראות מקרוב...
בראש מעלה ערוד (קליל) פונים ימינה עם השביל הכחול וממשיכים בו עד למפגש עם השחור.
ממשיכים עם השביל השחור (לכיוון נחל ערוד) עד בארות עודד. עוצרים ושותים...
חוזרים על השביל הירוק צפונה עד למפגש עם השביל הכחול
פונים ימינה בשביל הכחול וממשיכים עד לכביש במורד הנקרות. משמאל תוכלו לראות את הקיר הדרומי של מכתש רמון ואת מפער פיטם מצידו השני (ואז תוכלו להבין גם מדוע הוא נקרא כך ...)

קשה לי להעריך את הקצב שלכם, אבל גם אם במקרה נקלעתם לחשיכה, אין קושי לנהוג את כל השביל הכחול הזה בלילה. במקרה (הסביר לדעתי) שנשאר לכם עוד זמן של אור יום בסיום השביל הכחול, ורק אם זה בסופ"ש (כי שטח אש), פנו ימינה בכביש ואחרי פחות מקילומטר רדו שמאלה בשביל האדום במורד נחל הנקרות. במפגש עם השביל השחור פנו שמאלה (צפונה) בשחור לחצייה מרהיבה של קיר המכתש דרך מפער מרפק. (אם אתם בעניין, המסלול הרגלי של הר סהרונים חמוד מאוד ומסתיים בעין סהרונים, שם תוכלו לפגוש את העצלנים שיאספו אתכם עם הרכבים ...)

לאחר שירדתם ממפער מרפק המשיכו עד למפגש עם השביל הירוק של נחל גוונים.

אם בסיום השביל הכחול של הנקרות לא המשכתם לשביל האדום, פנו שמאלה בכביש וימינה לשביל הירוק של נחל גוונים (באמצע ה- S של הכביש).
לפני שאתם ממשיכים הביטו סביב: מדרום-מזרח קימוט מאסיבי ביותר של קיר המכתש (מוכר בשם "הגוש ההפוך") - עדות לכוחות הקימוט העצומים שהיו מעורבים בשלבים הראשונים של היווצרות המכתשים. ממערב תראו את הגבנון - גוף חדירה מגמטי שניצל את מישור החולשה של שבר רמון וחדר דרכו אל עבר פני השטח

המשיכו בשביל הירוק של נחל גוונים עד למפגש עם השביל השחור, כאן חוברים למסלול מהאפשרות הקודמת.

ההמשך לפי מקום הלינה הנבחר:

לחניון הלילה של נחל גוונים/הר סהרונים: התבוננו סביב וחפשו את השלט - אתם במקום ...
לחניון בארות: המשיכו ישר (צפונה) על השביל השחור. החניון יופיע משמאלכם, לא תפספסו אותו...
לחניון הלילה במורד הנקרות: פנו ימינה (מזרחה) בשביל הירוק של נחל גוונים, במפגש עם השביל האדום פנו ימינה והמשיכו בשביל האדום עד לחניון הלילה.

תיהנו,

נדב.

danielw
21-04-10, 23:08
נדב קודם כל אני התכוונתי לחניון גוונים (כבר ישנתי בו בעבר) פשוט הייתי בטוח שקוראים לו עין סהרונים.
בכל אופן המסלול שנתת הוא בדיוק מסלול שעשינו טיול הקודם רק הפוך.
קצב התקדמות משתנה לפי הצורך, ואנחנו מגיעים מכיוון צפון (על כביש 40) ביום שישי הקרוב (שישי-שבת)*
תודה בכל מקרה על ההבהרות, דניאל

נדב42
21-04-10, 23:23
אם כך הצעה קצת אחרת:

במקום לרדת על כביש 40 עדל מכתש, סעו לכיוון ניצנה ומשם לכיוון עזוז. משם יש מספר אפשרויות להמשיך דרומה. לא הייתי שם המון זמן אז לא זוכר פרטים, בכל מקרה, חברו לנחל חורשה ומשם לנחל אילות שמסתיים בבורות לוץ. ההמשך בהתאם לזמן: אם אין המשיכו בכביש, אם יש המשיכו לכיוון מעלה ערוד ובחרו איזו מחצית מהמסלול הקודם אתם רוצים לשחזר.

אם אתם שוקלים לרדת את מעלה רמון קחו בחשבון:

א. המעלה לא מסוכן, אבל לוקח הרבה זמן, אבן אחרי אבן ...
ב. מיגון מלא הוא חובה לדעתי, כולל מגיני סף ("מדרגות"), ורצוי גם הגבהה.
ג. החלק האחורי של הטנדר עשוי להוות בעייה, להפגע, או שהרכב יתיישב עליו, בייחוד אם יש וו גרירה ...

נדב.

נדב42
21-04-10, 23:45
עוד אפשרות:

במקום להמשיך דרומה בכביש עד למכתש, פנו בצומת הנגב לכיוון ירוחם (יש את אגם ירוחם המפורסם, אם במים חפצה נפשכם ...)
המשיכו לכיוון המכתש הגדול וחצו אותו. אמנם כביש אבל נוף מרהיב. ביציאה מהמכתש, שימו לב לשכבות האנכיות שיוצרות את קיר המכתש, אותו הסיפור כמו במכתש רמון (וגם בקטן).

ביציאה מהמכתש פנו ימינה ומיד משמאלכם עין ירקעם.
המשיכו עם הכביש והתחברו לשביל השחור (לא יודע לתת הכוונות מדוייקות, אבל עברתי שם לפני מספר שבועות בכיוון ההפוך, אפשר בלי להכנס לשטח התפעולי של המפעלים).

במפגש עם השביל האדום של נחל צין פנו שמאלה (שימו לב: יש מפגש עם שביל אדום אחר לפני כן שיוצא מערבה לנחל עפרן - לא זה)
המשיכו עם השביל האדום הזה עד סופו - תחילה בעמק של נחל צין ואח"כ מטפס לכיוון הר ארחות ואחריו עין ארחות.
במפגש השבילים אדום-כחול-שחור פנו ימינה לכחול והמשיכו בו עד לראש מעלה נוח (את הקטע הזה לא נסעתי אף פעם)
רדו את מעלה נוח והמשיכו עד סוף השביל האדום, ימינה ושמאלה ואתם על ציר הנפט, עד לחניון הלילה ...

נדב.

אדר_ק
22-04-10, 08:39
כביש 40, עבדת, דרומה לכוון נפחא, צפונה (ימינה לבסיס רמון).

ירידה מערבה (שמאלה) לנחל עבדת והמשך דרומה בנחל יתר.

חוצה כביש בה"ד 1 לכוון מצפה הכוכבים.

ממשיך מזרחה לאורך קיר המכתש, מחמל, יורד נוח וישן בהר ארדון (ח.ל היפה בדרום).

למחרת, נכנס לנחל ארדון ( תופעה גיאולוגית יחודית בעולם) ומדלג על מעלה דקלים (מיותר).

מדרגת הנקרות בירידה, מחייבת בנייה וכוון.

העבירות שאחריה הינה מעבר סללום בין בולדרים, כוון וזהירות.

danielw
23-04-10, 09:39
תודה רבה לכם :>

נמרוד
25-04-10, 17:29
מצטרף להמלצה על חניון הר-ארדון, אידיאלי בתור נקודת התחלה לדרך הבשמים.

בשביל חצי יום טיול שיביא אותך באור יום ובנוחות לארדון, אתה יכול לרדת מכביש 40 לנחל נפחא --> עצירה במאגורות נחש צמא --> דרומה על ציר הנפט --> עצירה בגבי חווה (יש מים, כדאי להשאיר שומר לרכבים) --> מעלה נוח --> חניון הר ארדון.

נדב הציע כמה הצעות מאד מעניינות, אך הן עלולות להיות ארוכות מדי. אתה לא רוצה להכנס לחושך - הפקחים מפטרלים על הכביש באזור הזה ואתה עלול להקלע למצב שלא יתנו לך להכנס לכיוון החניון בארדון, או שיזהו אותך נכנס לשטח בחושך ויבואו אחר כך לברר את העניין ואולי לתת לך דו"ח (או שלא... תלוי בהתנהגות שלך בעיקר, אבל למה לקחת סיכון?).

בקעת אבו-טריפה (נחל טרף) - השבילה כחול שמוביל לראש מעלה נוח - היא מסלול מאד יפה, אבל לא מהיר. אם היה לך יום שלם הייתי אומר לך לקחת את ההצעה של נדב משדה בוקר --> הר ארחות --> בקעת אבו-טריפה --> ראש מעלה נוח --> ארדון, אבל זה עלול להיות יותר מדי ביחס לזמן שאתה מקציב.

danielw
25-04-10, 19:41
כמו שאמרתי תודה רבה.
בסופו של דבר נכנסתי דרך קבר בן גוריון לכיוון בקעת צין, עברתי מתחת לפסי רכבת המשכתי הלאה עד לסמש הכחול לכיוון מעלה נוח וסיימתי בהר ארדון
המסלול היה נהדר, החניון מעולה
נכנסתי לשטח מאוחר מדיי בסביבות13:00 וסיימתי סביבות 20:00
אבל היה שווה כל שניה

-->