PDA

צפייה בגרסה מלאה : דעתכם על איסוזו איפון (טנדר) כרכב שטח/פנאי ?

eyalh
22-04-10, 11:29
מזה כחודש נכנס לי הג'וק הזה של 4*4 לראש ולא מרפה...

מעוניין ב 4*4 לטיולים משפחתיים (5 נפשות) בשטח ברמה קלה-בינונית בסופי שבוע.
חייב להודות שאני עם אפס נסיון מעשי מצד אחד, אך מצד שני יסודי ושקדן שחושש מטעויות של טירונים, וקורא בצמא מזה כחודש המון מידע בנושא.

ראשית, תשובות של מתחיל :
1. כמה אתם רוצים להשקיע? - 50,000 ש"ח
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? ישמש כרכב שני במשפחה + פנאי בסופי שבוע.
3. מי נוהג בו? 95 % מהזמן נהג יחיד (אני)
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? משפחה של חמש נפשות .
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? לא יעבור את ה 15,000
6. יש תנאי סף? אין תנאי סף מוגדרים – מקווה לא להפוך לחברו הטוב של המוסכניק – שיהיה אמין !

רכבים שעברו לי בינתיים בראש :

1. קאיה ספורטז' דור 1 - 2001-2003
a. יתרונות – מחיר, עלויות ביטוח, מנוע בנזין, אמינות בסיסית סבירה, חלפים בעלות סבירה, מוסך אמין (קאיה יפו), ניתן למצוא רכבים שהתייחסו אליהם בעדינות
b. חסרונות – קטנה, שתיינית ברמה בילתי נתפסת.

2. טראנו ארוך – 2001-2002
a. יתרונות – מרווח, אמינות סבירה, חסכוני יחסית (דיזל)
b. חסרונות – בעיות כרוניות של התחממות ומזגן, מרבית הרכבים עבדו קשה בשטח, קילומטרז' של מוניות, יבואן בעייתי.

3. איסוזו טרופר 2001-2003
a. יתרונות – מרווח ומפנק
b. חסרונות – מחלת אינג'קטורים מפחידה, מכלולי שטח עדינים יחסית, ק"מ ממוצע גבוהה.

לאחרונה עלתה לי הזדמנות מעניינת – טנדר איסוזו איפון 4*4 ,מודל 2003 , אוטומט, דבל קבינה – הרכב היה בבעלות חברה – ננהגת בידי נהג יחיד (חבר קרוב שלי) , נוסעת בעיקר על כבישים, שמורה ומתוחזקת.

אשמח לשמוע את דעתכם באופן כללי בנוגע לרכישת טנדר כאופציה לרכב שטח בהשוואה לג'יפים שהזכרתי. ובנוגע לאיפון באופן ספציפי - התאמה למשפחה וטיולים, מחלות ידועות, למה לשים לב ?
כל דעה תתקבל בברכה

ש01
22-04-10, 11:49
הבעיה העיקרית בטנדר - נוחות הנוסעים מאחור.
בעבר היו לי שני איפונים:
4X4 מודל 99 (אם אינני טועה) - אמין מאוד, נסע בעיקר בכביש אך משך בשטח עגלה (כולל 2 אופנוי ים בחול ים) ללא בעיות מיוחדות.
2X4 מודל 2003 - רכב שעבד קשה מאוד, נסע מדי יום עמוס לעייפה (800-900 ק"ג), לרוב עם עגלה (1000-1200 ק"ג) ונסיעות ארוכות, כולל בקיץ מאזור פ"ת לגליל העליון, לבית שאן, לירושליים ולנגב, ושימש אותי כך עד שנת 2007. פרט לטיפולים עפ"י הספר לא היתה לרכב אף תקלה.
אבל, שני הרכבים היו ידניים ולא אוטומטיים כך שאינני מכיר את יכולות ומחלות הגיר הזה.
באותן השנים, האיפון היה הטנדר הנוח ביותר (פרט לג'י אם סי).

-->