PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עדיף לקנות ? CJ8 או סופה ?

רועי
21-04-03, 16:26
לאחר הפסקה מטיולי שטח - נהגתי כ 10 שנים על 'רכבי אלומיניום' (110 -שנת 68,72 דיפנדר ו דיסקו) החלטתי לרכוש רכב לטיולים עם המשפחה- נ'+2 (לא ליום יום).
מחפש רכב ארוך ומוכן לטיולים (להשקיע בקניה ולא בשיפורים).

מה עדיף? CJ8 ארוך 86-90 או סופה 92-94 -
1. מחפש רכב פתוח עם ברזנט טוב
2. ארוך לילדים + ציוד
3. אמין - שימעיט להתקע בשטח
4. אחזקה סבירה בהתחשב שיסע רק בשבתות
5. נסיעה סבירה בכביש - אל השטח וממנו ....

תקציב - 30,000 ש"ח

אשמח לקבל המלצות
8)

נמרוד
21-04-03, 17:32
ב30000 שקל אפשר לקנות CJ8 משופר במצב מצויין, או סופה פשוטה במצב בינוני/בינוני מינוס...אני חושב שעדיף CJ בתקציב כזה.

Bulldog
21-04-03, 17:50
הלך הרוח הרווח טוען גם שCJ תמיד אפשר להוציא מהשטח עם פטיש וחוט ברזל :lol:
וחסרות לו תקלות המחשב של הסופה.

זאביק
21-04-03, 17:58
בתקציב הזה גם הייתי הולך על CJ.
אם אתה מחפש רכב מוכן, התמורה לשקל יותר גדולה.

שחר 9
22-04-03, 00:06
במסגרת תקציב זו אתה יכול למצוא סיקס טוב או סופה גרועה.

קשה לי להאמין שתמצא סופה בתקציב זה מבלי שתתצטרך לשפוך עליה עוד כמה אלפים טובים, (לא שסיקס הוא איזה דן חסכן) .

בזמן שבתקציבך את יכול למצוא סיקס טוב ומשופר.

כל זאת מבלי להיכנס לפשטות הטיפול העצמי של הסיקס לעומת הסיבוך שקיים בסופה שהיא רכב הרבה יותר מודרני עם עם יותר כוח ,מערכת הזרקה ומחשב שכשהם תקינים הם יתרון עצום אבל כשזה מתקלקל אתה בצרות.

לדעתי סיקס !!!

בהצלחה.
שחר

דרור ברלי
22-04-03, 21:51
ממש בידור לקרוא איך כולם מפחדים מהמחשב וממערכת ההזרקה בסופה...
אלה בדיוק אותם רכיבים המאפשרים למנוע הסופה לא רק לנפק יותר הספק, אלא גם לעבוד בצורה נכונה ומדוייקת יותר ממנוע סיקס. תראה לי סיקס שמכוון פיקס אבל הכוונה לפיקס! הן מבחינת מערכת דלק (מאייד) והן מבחינת הצתה (מפלג). מנו עסופה יכול להמשיך ולפעול בשיפועים ובזוויות בהן מאייד הקרטר מאבד את שפיות דעתו.
מדובר במכלולים אמינים ביותר, שנקודת התורפה שלהם היא בעובדה שבאמת אין מה לעשות כשהם כושלים. זה באמת מאוד נדיר, אבל אז תצטרך גרר...
אני חושב שנקודת המוצא צריכה להיות רכב תקין פיקס. אם נשווה סיקס תקין מול סופה תקינה, הסופה תהיה אמינה עשרות מונים מהסיקס.
עוד יתרונות לסופה - הילוך חמישי יאפשר לך שיוט שקט וחסכוני יותר בכביש. הסופה גם יותר מתורבתת ופחות "מתפזרת" מהסיקס בנהיגה על כביש.
לגיל הרכב יש משמעות - מה יותר צעיר יותר טוב.

לסיקס יתרונות משלו - שילדה גמישה יותר, מנוע עם יותר מומנט בסל"ד נמוך מביאים לעדיפותו בשטח טכני על פני הסופה.
בהיבטי התחזוקה - חלקי החילוף של הסיקס הרבה יותר זולים. (אבל תזדקק להם בכמויות גדולות יותר)
הרבה יותר קל לעבוד לבד על סיקס, לא צריך מכשור בדיקה יקר וכו'.
הוא זול יותר בקנייה.

מכיוון שהיו לי סיקסים ואני כבר מכיר את רוב שגיונותיהם, אז בסכום כזה הייתי הולך על סיקס משופר ומקווה לטוב.
אבל היום, כשאני כמעט ארבע שנים על סופה משופרת וללא תקלות, לדעתי האישית כדאי לחסוך עוד קצת ולמצוא סופה ממודל גבוה יותר ואולי אפילו כבר משופרת. בשורה התחתונה אין מה להשוות. איכות חיים אחרת.

יוני5
23-04-03, 01:51
שחר,
החיים הם לא שחר או לבן. הם בדר"כ גוונים של אפור.
סיקס מעולה או סופה גרועה? אין באמצע? אז אפשר סופה לא רעה בכלל, אולי לא משופרת וכיו"ב, אבל 94 - 92 בקלות.

צודק דרור לגבי ההערות על סופה. אני לא יודע על מה אתם מדברים, מה זה משנה על מה ג'יפ נתקע ולא גומר טיול, גיר שהולך או חיישן גל ארכובה. לא זה קורה הרבה, וגם לא השני. גם CJים וגם סופות מטיילים הרבה ועובדים קשה, ועושים את העבודה (ד"א גם לנדרוברים, ופרדואים וכיו"ב). מה לעשות, לא ראיתי (או שמעתי) הרבה יותר רכבים יפנים חוזרים על גרר מאשר סיקסים, סופות או דיפנדרים.

גם לסיקס וגם לסופה יש יתרונות וחסרונות, הסופה למשל הרבה יותר נוחה ונעימה מCJ, אז נכון, הכל בפרופורציה, כי מי שנוהג על פראדו או קינג לא יבין מה הקשר של אייכות חיים לסיקס או סופה באשר הם.....

ולמי ששאל את השאלה, הייתי אומר לך סע בסיקס ואח"כ בסופה, ותראה מה מתאים לך. אבל בניגוד לנסיעת מבחן ברכבים חדשים, שם מה שתבחן זה מה שתקבל, אין שתי סופות דומות, וכן אין שני סיקסים דומים, מה לעשות, כל כך הרבה שנים, כל כך הרבה ק"מ ושגיונות בעלים נותנים את אותותיהם, ולא תמיד לרעה.

אני למשל ייעדתי את הסופה שלי להיות רכב טיולים שגם אשתי תסכים ליסוע בו ובני הפעוט יהנה מהטיולים בו, המשמעות: מתלים רכים יחסית, שני מזגנים, מושבים שהחלו את חייהם ברכבים מפוארים וכיו"ב, ידידי ורעי ניר_ל בנה סיקס למסע עבירות שאישתו אינה מוכנה ליסוע בו יותר מ3 ק"מ (וזה 3 ק"מ יותר ממה שאישתי מוכנה ליסוע בג'יפ שלו). שנינו אגב מתחזקים את ריכבינו למישעי, מגרזים מחזקים ומחליפים לפי הצורך.
אז עצתי לך להגדיר מה שאתה רוצה, ולחפש אחד כזה.

יוני5

אבי גולן
23-04-03, 22:58
יוני 5
שחר ענה תשובה לאדם שתקציבו 30K , סופה במחירים האלה זה בדרך כלל
מבציר 92 93 שהם לא הכי הכי
דרור
מי שמתחזק את רכבו בקנאות (בגלל שהוא מייעד אותו לשטח טכני) ובמקביל דואג לרווחת משפחתו, אזי חלקים לא יתפזרו והסיכוי שהרכב יבגוד קטן מאד
5 שנים אני מחזיק CJ ומעולם לא בגד ולא שגיונות נהפוך הוא
כמו יין ישן משביח עם השנים
אבי :D :D :D :D

דרור ברלי
24-04-03, 00:15
אבי, לא הבנת נכון. כשאני כותב שרכב כלשהו "מתפזר" על הכביש, הכוונה אינה לשובל החלקים וטיפות השמן שנושר ממנו (את זה תשאיר לפורום לנדרובר...) אלא להתנהגות כביש מעורפלת ומקרית לחלוטין. מה לעשות וכאן הסופה יותר צפויה, אוחזת יותר, פחות רוכנת ופחות מתנדנדת - לדעתי בטוחה יותר מה-CJ בנסיעה על כביש. (וכל זה כמובן בהנחה וכל המייצבים והפנהרדים מחוברים ולא נעשו שינויים מרחיקי לכת בשני הרכבים) בהשוואה לסופה, הסיקס "מתפזר" לכל הכיוונים. מה לעשות, זה המחיר לגמישות המופלאה שלו בשטח.
ושלא תבינו לא נכון, גם הסופה מתנהגת נורא על הכביש, בהשוואה ל-SUV מודרני כמו קינג למשל או לנדקרוזר חדש. אבל בהשוואה ל-CJ היא מרגישה יותר מחוברת לעצמה.
בענייני יין - תתעורר חביבי. אני מבין שמדובר כאן באהבה, כי גם אני סובל מאותה מחלה שלחיבה לענתיקות. אבל כשמתפכחים לרגע, מבינים שמכוניות ואפילו ג'יפים, זה לא יין. באמת. ברזלים וגומיות ממש לא משתבחים עם השנים.

נמרוד
24-04-03, 00:23
אבל עדיין, בכל סכום נתון אפשר לקנות "הרבה יותר" CJ מאשר סופה. לכל רכב יש את הסולם שלו - וסולם המחירים של הסופה מתחיל ב30K - כלומר בסכום הזה אפשר לקנות סופה ישנה במצב סביר - לא יותר. לעומת זאת 30K מעלים אותך גבוה מאד בסולם הCJ - הייתי אומר כמעט עד הסוף... אפשר לקנות סיקס מודל 90, שמור, מטופל, ומצויין, שלא לומר משופר פחות-או-יותר עם כל מה שתרצה.

offers
24-04-03, 23:00
הסופה הרבה(!) יותר יציבה בכביש (ה CJ שנסעתי עליו אפילו היה קצת לא בטיחותי בסביבות ה 100 קמש) וכן יש הרבה כביש בדרך לשטח.

ל CJ יש שילדה יותר גמישה, אבל לפי חנן, מהלך מתלים לא כל כך חשוב כשיש נעילות, ולכן ניראה לי שאותה תובנה תופסת גם לגבי השילדה.

וההספק של מנוע הסופה...

לידיעתך רועי, לא נסעתי בהרבה CJ, אבל מהנסיעות המועטות, אישתי הטילה וטו על CJ (!), ולנסוע לבד בשטח יותר כיף על אופנוע
לכן אני עדין באותו מצב שלך (נ' + 2 ללא גיפ)

שחר 9
24-04-03, 23:30
לכל משבחי הסופה בנסיעת הכביש המופלאה שלה אני חייב לחזק את דבריכם הסופה בכביש עדיפה על הסיקס אבל ב30000 אולי נלך על איזה שברולט קפריס ישנה וטובה כי היא עדיפה ונוחה יותר בכביש.

חברה רועי כתב בפרוש רכב שטח לטיולי סופ"ש בלבד ולא ליום יום.

אז נכון כתב מישהו הדרך לשטח ארוכה אבל מה עם השטח ?
הסופה בשטח הרבה פחות נוחה יותר קשה וקשוחה , לא שהסיקס זה איזה תענוג גדול אבל נראה לי שסיקס בכביש זה "סבל" קטו יותר מסופה בשטח.

מבחינת עבירות טכנית יתרון לסיקס וכולנו יודעים שבמוקדם או במאוחר כל אחד רוצה ללכת קדימה עם ענין העבירות וההתנסות בדרכים קשות.

כמו שנמרוד תאר ב30000 אתה יכול להיות או בראש הסקלה עם סיקס טוב.
או בתחתית עם סופה.

כשהתקציב יכפיל את עצמו לפחות ,אז אולי כדאי להתחיל לחשוב על סופה.

שחר

Moogi
24-04-03, 23:32
אני הייתי הולך על CJ8,
אבל אני לא מבין מזה וטו של האישה, אין כזה דבר!
המשפט הראשון שאמרתי לחברה שלי שנפגשנו זה שלא תעיז לערער על ההיילקס או הג'יפ והיום לאחר 3.5 שנים עם סיכוי טוב לחתונה בעתיד היא יודעת היטב שהיא במיקום מגביל להיילקס לג'יפ ולכלב (שהוא אח שלי בנשמה) וללא שום שליטה עליהם!

offers
25-04-03, 01:27
אולי לא הבהרתי את עצמי מספיק
הווטו הוא לא על קנית הרכב, אני יכול להוציא את ה20000 שאין לי לקנית CJ,
אבל אם המשפחה לא תצטרף (ו על CJ היא לא) לא עשיתי כלום

אני (כמו רועי) מחפש רכב נוסף (במקרה שלי שלישי !!!) לטיולים בלבד

שחר9 אני לא צריך שברולט, ליום יום יש לי פוקוס ואופנוע ( הווטו לא עזר לאופנוע :) )
אבל נסיעה עם אשה ושני ילדים קטנים ב 80 קמש על CJ לערבה וחזרה לא מביאה שלום בית!

>..."סבל" קטו יותר מסופה בשטח...
נראה לי שאפשר לתקן עי החלפת מתלים ובולמים

>מבחינת עבירות טכנית יתרון לסיקס...
ציטוט של חנן:
"רכבי שטח שונים לחלוטין זה מזה אבל עם שתי נעילות 100 אחוז
וצמיגים בגודל וייעוד זהים יתנו ביצועים זהים עד כדי בחילה."
אז היכן ההבדל בעבירות?

ניר ל
26-04-03, 01:24
לא ציינת בני כמה הילדים,
ג'יפ פתוח (גם עם ברזנט שלם) נתון לחסדי מזג האוויר ודורש שריטה מסויימת, שגם אם לך יש, לא בטוח שזוגתך והילדים יסכימו אתך.
פשטות המכלולים של הסיקס יחסית לסופה, מעניינת רק את מי שסוחב עמו לטיולים עוד ג'יפ לחלקי חילוף (כמוני למשל), גם תקלה במכלול פשוט תשבית אותך אם אין לך חלפים זמינים או ידע ורצון להתעסק עם זה בשטח.
אפשר גם להחזיק מחשב ספייר של סופה באותה מידה, משאבת דלק נוספת וזהו כל ההבדל, אז אני לא מבין מה הביג דיל.
אם טיולי משפחה זה הקטע שלך, לא יתאים לך סיקס עם צמיגי 33" קיטים של יחסי העברה, שיפורי מנוע מתלים ונעילות.
הכיוון הוא סיקס סטנדרטי (אפילו נעול), שיעלה לך סביב 20. (אל תחפש מציאות)
או סופה סטנדרטית משנתון מוקדם סביב 30 , בה תצטרך קפיצים נוחים והיא תהיה הרבה יותר נוחה לנהיגת כביש מסיקס.
המלצתי היא דווקא ג'יפ סגור ממוזג - רק סופה ! , לא בגלל שאני חבר של יוני5 ..., מנסיון אישי ושל חברים, המשפחה מעדיפה גיפ סגור ממוזג ונוח, והמשפחה היא זאת שקובעת לבסוף כמה תטייל (זאת היתה המטרה שלך ... לטייל).
עכשיו יבוא חנן ויספר כמה הסיקס הפתוח שלו נוח ואהוב על משפחתו ..., אחרי שתכיר אותו אישית, תבין שאשתו עוד יותר שרוטה ממנו והבת א- צעירה מכדי להתלונן ב- עם גנים כאלה אין פלא שהיא מבסוטית... .
אם התחתנת עם אשה סטנדרטית והילדים אינם קשוחים במיוחד (צאצאי הזן השמשוני), צלצל ליוני5 ותברר אם יש על מה לדבר בעניין הסופה שלו, מקסימום תגרד עוד כמה ג'ובות ותזכה בסופה מטופחת נוחה ממוזגת למשעי ואפילו נעולה, (עם כי העיניים שלה מלבניות ורחוקות אחת מהשניה - כלומר חזית מהסוג המכוער)

Moogi
26-04-03, 20:32
אני חולק על עיניין הנעילות לא צריך מתלים...
יש מצבים בהם רכב עם עבודת מתלה טובה יעבור היכן שסופה נעולה לא תעבור!
מה שכן, לאחר שיפור מינימלי של עבודת המתלה בסופה היא אכן תעבור עם נעילות במקומות שהרכב השני לא יחלום, פשוט לא מדובר כאן רק על מהלך מתלה אלא גם על עבודת מתלים (היכולת של המתלה לשמור על מגע קבוע בין הצמיג לקרקע באופן "רך" יחסית מבלי לקפץ תחת העומס...)
לדעתי סופה סטנדרתית לחלוטין עם שני נעילות לא תעבור בכל מקום שהטאטא של ערן CJ תעבור (סתם דוגמה) רק בגלל עבודת המתלה. לאומת זאת, ה- CJ8 שלו יש עבודת מתלה טובה לטעמי גם כן יעבור היכן שסופה סטנדרטית נעולה לא תעבור (כמובן, לא תמיד אלא במצבים מסויימים) בגלל עבודת מתלה טובה יותר.

דרור ברלי
27-04-03, 00:44
מוגי, צריך מתלים. בסדר. אבל גם צריך נעילות. בלי עבודת מע"צ של חצ ייום, לא יעזרו לך שום מתלים נפלאים במעלה זיק ביום רע שלו, אם אין לך לפחות נעילה אחת. לפעמים גם זה לא מספיק.
לא צריך לנסוע עד הדרום בשביל זה. בחצר האחורית שלך, בחורשן, תמצא מספיק נקודות שבלי נעילה אתה מחרבן שם קוביות, עם כל מהלך המתלים שאתה רוצה.
במצב אידיאלי, אתה רוצה גם מהלך טוב, גם שתי נעילות וגם נוחות טובה. סופה שמשופרת במחשבה תחילה, בלי להשתגע ובלי להגזים, נותנת לך את זה. עם הרבה יותר אמינות ומהימנות מכנית מאשר CJ.
www.jeeptrip.com/7t7wz5gp.jpg
בתמונה הזו אתה יכול לראות מהלך מתלה שלטעמי הוא לפחות מכובד, וכל כולו מהלך של קפיצים, ללא ריבולברים ושאר שטויות. תכל'ס בשטח, אתה לא צריך יותר מזה לג'יפ טיולים שמתקל מדי פעם גם מכשולים קשים. עכשיו תנסה לזנק מהמקום במצב כזה ללא נעילות. תנסה חביבי - כולנו יודעים מה יקרה - קדחת. אתה תעמוד במקום ותפרפר לנצח, למרות שכל ארבעת הגלגלים במגע רצוף עם הסלע. פשוט מאוד - גלגל אחד בכל סרן לא נלחץ מספיק לאדמה.
ג'יפ נעול (כמו הסופה שבתמונה) עוצר כדי להצטלם ולעשות פוזות, ואחרי שהצלמים באו על סיפוקם, מתחיל לזחול מהמקום ללא החלקת גלגל של מ"מ אחד אפילו. זה כל ההבדל, וזה "למה נעילות". ובגלל זה אי אפשר בכלל להשוות ג'יפ נעול לג'יפ לא נעול, ויהו מתליו טובים ככל שיהיו.

דרור ברלי
27-04-03, 00:49
התמונה לא עלתה... בזה אני קצת חלש. נמרוד, HELP!!![/img]

נמרוד
27-04-03, 10:22
חברים יקרים... בואו נשמור על דיון ענייני וברמה גבוהה.

מתלים מול נעילות וכו. איננו נושא הדיון הזה. יש שני דיונים חיים בנושא בפורום הבונים - נא לשפוך חמתכם שם:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=609

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=484

ולעניין...
רובנו נוהגים ברכב שטח אחד בלבד. רובנו אוהבים את מה שאנחנו נוהגים בו. האם כל השאר אידיוטים? אני אגלה לכם סוד - רובנו נוהגים על הדגם המסוים שיש לנו די במקרה... אני באופן אישי הייתי יכול למצוא את עצמי באותה מידה נוהג ונהנה מאד מסיקס, סופה, בלייזר, או דפנדר. יש לי סיקס כי בנסיבות החיים המסוימות בזמן הרכישה זה מה שיצא לי לקנות. אם היה לי יותר כסף אז והייתי מוצא סופה טובה - הייתה סופה כנראה עד היום. אם היה לי הרבה יותר כסף אז- הייתי על דפנדר. אין הבדל תהומי, לא כסטנדרט ובוודאי שלא כפלטפורמה, ברמת העבירות בין סיקס לסופה (וגם לדפנדר). יש הבדל גדול יותר באיכות החיים היומיומית בכביש, לרעת הסיקס. אין מה לעשות.

תשתדלו לא להפוך מכוניות לאלילים - זה גורם לכם להראות מצחיקים.

חנן-ג'יפולוג
27-04-03, 11:25
בלי להיכנס לוויכוח, אני רק אספר שכשקניתי את הCJ שלי, במיוחד בגלל שידעתי שאני לא קונה רכב לשנה או לשלוש שנים אלא כנראה להרבה יותר, אולי לכל החיים, המחיר לא היה השיקול שלי אלא איזה רכב באמת אני רוצה שילווה אותי בהמשך והדילמה היתה בין סיקס או סופה או היילקס.
ההיילקס ירד בגלל שהוא לא רכב פתוח. הסופה ירדה כי לפחות בעניין של רכבי שטח אני טכנופוב.
כנראה לא טכנופוב מוחלט כי אחרת לא הייתי עובד כמהנדס אלק', אבל בעניין של הרכב שלוקח אותי לשטח אני בהחלט טכנופוב.
החלק הכי מסובך בCJ הוא מערכת ההצתה, והיא כל-כך פשוטה שאם אני בוקר אחד אגלה שגנבו לי את כל החוטיאדה של מערכת ההצתה אני בונה חדשה תוך רבע שעה בעצימת עיניים וגם זה בלי שאי פעם הייתי צריך להתעסק וללמוד את המערכת הזו. כל כולה של המערכת שישה חוטים.
בסופה יש מערכת ניהול מנוע שמורכבת מהמון חיישנים, מזרקים, משאבת דלק חשמלית בלחץ גבוה ועוד ועוד ובשילוב עם איכות הבנייה של תע"ר יש הרבה מקום לתקלות שצריך מעבדה כדי להתגבר עליהן.
בפועל, חמש שנים אחרי, ממה שאני רואה מסביבי אצל חברים עם סופות וסיקסים אני מרגיש שלא טעיתי.
יוני5 יצעק עכשיו שאצלו אין תקלות אבל הוא פחות או יותר היוצא מהכלל שמוכיח את הכלל.
זאביק, יפתח, רוני, אריק2 לא יכולים לצעוק את אותו דבר.
מצד שני לסופה יש מנוע נהדר ולCJ יש מנוע עייף לאללה.
חוץ מזה... הסופה והסיקס הם רכבים דומים עד כדי זהות.
אז שכל אחד יחליט מה חשוב לו .

Moogi
29-04-03, 05:31
גם אני נוסע בדיוק על מה שרציתי תמיד ועל מה שחלמתי, על היילקס והיא קרובה כבר למצב שדימיינתי אותה. לא היתה לי אף פעם דילמה מול סיקס כי יש לי CJ5 מגיל 8.
הדבר היחידי שעמד מול ההיילקס שלי היה דיפנדר - אבל אחרי חישוב עלות טועלת, עמידות ואמינות החלטתי היילקס וזה לשנים רבות. היא אצלי כבר בין 4.5 ל- 5 שנים ולפני זה היתה לי ניבה שהתאהבתי בה יותר ויותר עם הזמן...
בחו"ל גם היו לי רכבים אחרים: סמוראי והולדן ג'קרו (מקביל לטרופר ישן), את ההולדן קניתי כי זה מה שהיה טוב ומתאים במחיר הנכון ובזמן הנכון ונהנתי ממנו כל רגע. את הסמוראי השכרתי כי הוא היה הכי זול ולא דפקתי חשבון עליו (כאילו שדפקתי אי פעם חשבון לרכב כלשהו שלי).
עם ההיילקס וה- CJ5 זה חתונה במודע!
את ההיילקס אני צריך ואוהב! את הCJ5 אני רק אוהב - וזה מספיק!
דרור, - אני מסכים עם כל מה שכתבת, לא הסכמתי עם ביצואים זהים בין שני רכבים נעולים, צריך שיפור מתלה סולידי.

-->