PDA

צפייה בגרסה מלאה : תכנון סככה - למהנדסים

idanw
22-04-10, 21:24
שלום לכולם,

אני מחפש קצת זמן פנוי כדי לבנות סככת עבודה בחצר.
סירטוט מאולתר עם מידות מצורף

החומרים: עמודים מצינור ברזל מגולוון 3 צול, שאר הקונסטרוקציה מפטה 2.5 מ"מ - זה מה שיש בבית
חיפוי מפח גלי.
לגבי הגובה - גובה הבית (קצה גג רעפים) הוא 2.94 מטר, גובה קצה הגגון של הרכב 2.2 מטר. (כמובן שעדיף כמה שיותר גבוה, כדי שיהיה אפשר להעמיס על הגגון.
כמה שיפוע צריך לעשות בהנחה שהסככה צריכה לנקז מים גם מגג הבית?
אם זה גבולי, יכול להיות שאוותר על ניקוז המים ואבנה את הסככה גבוה מהבית.

כמה עמודים לאורך? (7 מטר אורך...)
והאם לא תהיה בעיה עם 4.2 מטר רוחב ללא עמודים במרכז?
כמה עמוק העמודים צריכים להיטמן בקרקע?

מדובר בשטח שכור, ולא למשהו שצריך להחזיק לנצח - קחו בחשבון.

תודה, עידן

zagi
22-04-10, 23:06
.
כמה שיפוע צריך לעשות בהנחה שהסככה צריכה לנקז מים גם מגג הבית? 7% זה מספיק , גם 5% זה בסדר.
אם זה גבולי, יכול להיות שאוותר על ניקוז המים ואבנה את הסככה גבוה מהבית.

כמה עמודים לאורך? (7 מטר אורך...) כל 60 ס"מ .
והאם לא תהיה בעיה עם 4.2 מטר רוחב ללא עמודים במרכז? תן רק עמוד חיזוק מפטה שתקשור בין מוטות הרוחב .
כמה עמוק העמודים צריכים להיטמן בקרקע? תלוי בסוג הקרקע , מבוטן או לא ?

מדובר בשטח שכור, ולא למשהו שצריך להחזיק לנצח - קחו בחשבון. עבודה עושים פעם אחת , לא פעמיים .

תודה, עידן

בבקשה , שגיא .

idanw
22-04-10, 23:23
כל 60 ס"מ עמוד!? נדמה לי שהתבלבלת... לא?:D
לגבי עמוד חיזוק ברוחב - הרכב אמור לעמוד במרכז... אין מקום לעמודים - בעייתי?

תודה, עידן

zagi
22-04-10, 23:47
מצטער , לא הבנתי אותך נכון , אני חישבתי לך את הקירות ולא ההגג ...:rolleyes:.
לגבי הגג , מפתח של 4.2 מ' הוא גדול , אבל לא ציינת באיזה פטה תשתמש ( לא עובי החומר , אלה אורך רוחב חתך ) אם זאת פטה 2.5 על 5 ס"מ היא לא תספיק , אם היא 10 על 10 ס"מ אז סבבה ...

טוב , נמשיך מחר ... עברתי את השעה שלי , לא יצאו ממני דברים טובים עכשיו ( לדעתי תתעלם גם ממה שכתבתי עכשיו , אולי מחר אני אאשר את זה .:cool: )

shlomic
23-04-10, 15:06
עידן שלום,

מספר שאלות:
1. כמו שכבר צויין בכדי לחשב את העמודים צריך את מידות הפטות כלומר גובה ורוחב (גם עובי חשוב אבל פחות, ואת העובי כבר יש לנו).

2.האם מתוכנן חיבור כלשהו למבנה הקיים או שהסככה תעמוד בפני עצמה. והאם אתה מתכנן לחפות גם את הדפנות או רק את הגג בעזרת פח גלי?

3.לגבי הניקוז, האם למבנה הקיים יש תעלת ניקוז/ מרזב? או שהמים זורמים על הגג ומשם לגג הסככה ומשם לקרקע?*

4.והכי חשוב מהו התקציב? (מעבר לחומרים שכבר קיימים)

אשמח לעזור

שלומי

שחר 9
24-04-10, 14:55
חברים ,

עם כל הכבוד לעשייה העצמית יש דברים שלא עושים בהתכתבות וזה אחד מהם .

תביא לשטח מישהו שמבין שיראה ויתן לך את כל העצות זה לא חייב להיות מהנדס ,גם מסגר טוב יתן לך מענה.

תעשה לבד לפי ההנחיות שתקבל אבל אל תנסה לתכנן בבהתכתבות זה לא רציני ואפילו קצת מסוכן .

בהצלחה.

תומר א.
24-04-10, 20:34
בהנחה שמדובר בצינור בעובי לפחות 3.25 ופטה 10 אז:
שלושה עמודים בכל צד. את המסגרת העליונה גם מהצינור עם אלכסונים מהפטה או צינור דק יותר.
בהצלחה ואל תשכח לקרוא את ההזהרה החמורה בתחתית העמוד.

עודד זנטון
25-04-10, 11:09
לגבי המפתח:
אל תדאג.
יש פתרונות לכל דבר..
במפתחים גדולים נהוג "לעבות" את הפטה ע"י מיבנה פשוט, זול וקל..
אתה בונה מעיין גשר מתחת לפטה הרוחבית.
המוטות שיורדים מהפטה יכולים להיות כל חתיכת ג'נק שיש לך בחצר (שאריות בזנט לדוגמה).
המוט הארוך שיורד באלכסון, נמתח לאורך המוטות היורדים ועולה באלכסון בצד השני, יכול להיות ברזל 6 מ"מ (כן, רק שש מ"מ).
הרעיון בגדול הוא לנצל את הכח של הברזל במתיחה.

בתנועת כיפוף כלפי מטה, שזו התנועה שהמפתח הרחב גורם (המכונה "בטן") המוטות היורדים ינסו לדחוף את הברזל 6 למטה ולתת גם לו בטן, בגלל שהו מחובר בקצוות, הוא "ירצה" להימתח.
כאן הסוד.
ברזל עמיד מאוד למתיחה. יותר מדחיסה אפילו.

פשוט וזול ועושה את העבודה מצויין.

אגב, הסיפור יכול להיות בסה"כ 15 ס"מ כלפי מטה (אורך המוטות היורדים).

אני לא מצליח בשנתיים האחרונות להעלות קבצים לאתר, לכן אין תמונה להמחשה. לא יודע איך לפתור את זה אבל לא נורא..

sagisendler
29-04-10, 07:33
בהנחה שאתה מתכוון לבצע בסככה עבודות הקשורות לחשמל, כמו תאורה או כמה שקעים, אז אסור לשכוח להאריק את כל הקונסטרוקציה, ואם יש הארקת יסוד בבית אז לקשור את הקונסטרוקציה לקוצי ההארקה של הבית.
שגיא

-->