PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעניין אם כזה דבר מותר בג'ימני...........

matokik
23-04-10, 19:45
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/GREEN-LED-INTERIOR-LIGHTS-SUZUKI-CAPPACCINO-JIMNY-LIANA-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem230118d52cQQ itemZ150342260012QQptZMotorsQ5fCarQ5fTru ckQ5fPartsQ5fAccessories

כזה דבר בג'ימני? מותר? חוקי? הגיוני? למי זה מפריע בכלל?
כמו כן, האם האור ידלוק קבוע? או שזה נשלט? מתכבה כרצוני?
קראתי שם ולא כל כך הבנתי האם זה אפשרי

im_ri
23-04-10, 21:32
אתה יודע שגם עם הירוקת הזו הג'ימני לא יזוז כמו במהיר ועצבני, והבחורות לא ימרחו עלייך שתפתח מכסה מנוע נכון? :)
בלי לקרוא אני אומר לך שזה נשלט (אפילו אם לא לא מסובך לסדר מתג), שום דבר לא חוקי אבל זה לא נראה לי משהו שנכנסים עליו לכלא או מורידים מהכביש.

shmil
23-04-10, 22:17
בג'ימני מותר, כי זה לא רכב. בסוזוקי, למשל, אסור.

אם היית קורא טוב טוב, היית רואה שזה קשור לעוצמת האור הפנימי, ומתגבר יחד איתו, ביחס ריבועי הפוך למהירות.

במחווה ללשון העברית: מה נהיה?

matokik
23-04-10, 23:20
יאללה נעשה נסיון!!!!!!!
מי מביא לי את זה לארץ? מי מספר לי בדיוק איך? מי עוזר לי פעם אחת (אתם החכמים אני הטיפש לצורך העניין) להזמין משהו מאיביי????????
אשמח לכל עזרה בתהליך (החשמלאי שלי כבר מעודכן ומחכה לי)
נתחיל בקטנה, אולי נמשיך לדברים קצת יותר גדולים.....
כמו כן אם מישהו יתרגם לי את הסכום שאצטרך לשלם (ויפרט כמובן פירוט מלא) של כמה ועל מה אצטרך לשלם עד שזה יהיה אצלי ברכב, תבוא עליו הברכה והמנוחה.

dotan
24-04-10, 00:30
זה לא משהו שחייבים שיהיה מיוחד לגימני .. כולה לדים פשוט תקנה בהום סנטר ותחבר מתחת לכיסא או ליד הדוושות פלוס ומינוס תעשה מתג קטן וזהו .. לא סרט.. אם אתה שואל אותי .. זה מכוער אש .. אבל .. זה אני .

matokik
24-04-10, 02:22
דותן אולי תפרט?
תניח לרגע שאני ילד בן חמש שלא מבין כלום, ממש כלום ותסביר בכלליות מה עושים.
הרי אין בהום סנטר לדים שמתחברים ל- 12 V
אשמח אם תסביר בדיוק על מה ולמה.
זוב את המכוער, זה עניין שלי.
הדבר הכי חשוב לי זה שתהיה לזה שליטה (מתג, או להוציא את ה- 12 V וכ'U)
כל עזרה תתקבל בברכה.

ברששת
24-04-10, 03:21
דותן אולי תפרט?
תניח לרגע שאני ילד בן חמש שלא מבין כלום, ממש כלום ותסביר בכלליות מה עושים.
הרי אין בהום סנטר לדים שמתחברים ל- 12 V
אשמח אם תסביר בדיוק על מה ולמה.
זוב את המכוער, זה עניין שלי.
הדבר הכי חשוב לי זה שתהיה לזה שליטה (מתג, או להוציא את ה- 12 V וכ'U)
כל עזרה תתקבל בברכה.
קודם כל חשבון בEBAY תמיד טוב. לא עולה כסף ולך תדע מתי תזדקק. יש שם לא מעט הצעות טובות בעיקר בנושא אלקטרוניקה שמשתלמות. כך לך את הזמן ותעשה לregistration. לא מסובך , בסך הכל לרשום פרטים , סיסמא ושם משתמש. במקביל תפתח חשבון בPAYPAL (ניתן דרך האתר של EBAY) גם כן לא עולה דמי שמוש רוב המפרסמים באתר מקבלים אותו והכי חשוב הוא נותן לך בטחון לגבי הקניה. היתרון בPAYPAL לעומת כרטיס אשראי שהוא מתווך בדרך והמוכר לא יודע פרטים על כרטיס האשראי שלח. חוץ מזה PAYPAL מבטיח החזר כספי מהיר במקרה של בעיה במוצר.
לגבי המוצר הספציפי הזה, אם אתה מתעקש עליו (שגם אני חושב שהוא מיותר) המחיר בהחלט סביר (80 ש"ח כולל משלוחה) ולא כדי להכנס לחיפוש בארץ מה גם שתצטרך התאמות כפי שציינתה (לא בטוח שבהום סנטר מוכן ל12V ואין מתג). לפי דבריך תהיה חייב חשמלאי שידע למה לחבר זאת. אם הוא ישר והגון הוא לא צריך לקחת יותר מ100 ש"ח על העבודה. עם אתה באזור המרכז ומוכן לסור עלי ולהקדיש זמן לעניין אני מוכן לעזור לך.לגבי הפרסום שמתאים דווקא לJIMMNY "חרטא ברטה" בלשון העם. כנראה טריק שיווקי. שים לב שבאתר של היצרן מפורסמים דגמי רכב שונים עם אותו צילום.
בהצלחה.

azora
24-04-10, 13:21
טוב, האמת דיי מצחיק, אבל בעקבות חוסר יכולת שליטה ברכב בלילה של החברה לשעבר, כבר הכנתי סוג של "קיט" דומה לנ"ל להארת הדוושות וההילוכים. האורות אומנם בצבע כחול, אבל על אותו עקרון. ברמת העקרון הכל דיי מוכן להרכבה, אבל בגלל שנפרדנו כבר לא היה בזה צורך.

עוד מספר שבועות איתה (וקצת זמן פנוי) והיה לי סמו-ערס.

matokik
24-04-10, 14:54
AZORA תקבל מכות!!!!!!!!!!!
אני רוצה סוזוקיערס טוב??????
חח אל תהיו רעים, תעזרו לחבר במצוקה.
אני מוכן ללמוד ולעשות לבד, אני מניח שזה לא יותר מסובך מהזמזם רברס שראיתי איך עושים בג'ימני שלי וכעסתי על עצמי (אבל אח"כ גם צחקתי) כשהבנתי כמה זה פשוט וקל, כולה כבל אדום שחור 12V מאריך וחתיכת איזוליר.....
עכשיו ל"בעיות" שאני מקווה שאתם תעזרו לי למצוא להן פיתרון:
איך אני הופך סתם מנורת ניאון, לצבעונית?
ראיתי בקארספורום מישהו שאמר שהוא עטף את הניאון הרגיל של המוסכניקים בניילון הזה של מחברות התלמידים בבית הספר, אני מחפש פיתרון הרבה יותר "מאיר" (מפיץ אור) חזק.......
נניח שחתכתי החוט שמקשר בין המנורה עצמה לבין שקע המצת (זו גם בעייה בפני עצמה, תכף נדבר על זה) וחיברתי אליו מתג, זה הכל שטויות.
איך אני הופך את הניאון שיש בהום סנטר לצבעים? אולי יש כאלה בצבעים כבר מוכנים?
בעניין החיבור החשמלי עצמו, חשמלאי ידע לסדר לי את זה מתוך הרכב (נניח מהחוטים ברגליים או משהו כזה) בצורה יפה ולא חאפרית?
אל תגידו לי זה מכוער בשביל מה לך וכ'ו, אני מבקש להניח לטעם ולריח בצד, אני מבקש עזרתכם הטכנית בלבד.
תודה רבה רבה
אוהב את כולכם

יונתןמצפה
24-04-10, 15:21
AZORA תקבל מכות!!!!!!!!!!!

אמהלהההה!!!! איומים בפורום! אני רץ להסתתר מתחת לשמיכה, אולי להגיש תלונה במשטרה...

תניח לרגע שאני ילד בן חמש

טוב... אז נעזוב את התלונה!

matokik
24-04-10, 15:29
יונתן מה הקטע? למה ככה?
ציניות? מה קרה?
קיבלתי פה עיצה משגעת מאחד מהחברים שיהיו בריאים:
"אם אין לך משהו חכם להגיד, אל תגיד אותו"
וגם:
"אתה לא חייב לענות אם אין לך תשובה מתאימה"
הבנת את זה ברוך?
:-)

aybazo 1
24-04-10, 15:53
מה זה השטויות האלה!!!!!!!

מיום ליום השירשורים פה מתדרדרים.

זה פורום רציני וזה ממש לא המקום לשטיות כמו תאורה ירוקה שמטרתה שום דבר

ועוד קצת כלום.

זו לפחות דעתי.

ערן

matokik
24-04-10, 16:01
בעיני יש כמה דברים הזויים בג'יפים, שמבחינתי מיותרים במיוחד, אבל זו דעתי אוקי?
בכל אופן לא תמצא אותי מדבר על זה רעות או מנסה להניא אנשים מהרעיונות שלהם.
אני יודע שזה פורום רציני וזו הסיבה שאני פונה לפה, כדי לקבל תשובה רצינית ואמינה, שתעזור לי להגיע למטרתי.
אין צדיק בסדום שיוכל לעזור לי להגיע למטרתי?
אשמח לכל עזרה בעניין.

aybazo 1
24-04-10, 16:07
בעיני יש כמה דברים הזויים בג'יפים, שמבחינתי מיותרים במיוחד, אבל זו דעתי אוקי?
בכל אופן לא תמצא אותי מדבר על זה רעות או מנסה להניא אנשים מהרעיונות שלהם.
אני יודע שזה פורום רציני וזו הסיבה שאני פונה לפה, כדי לקבל תשובה רצינית ואמינה, שתעזור לי להגיע למטרתי.
אין צדיק בסדום שיוכל לעזור לי להגיע למטרתי?
אשמח לכל עזרה בעניין.

מבין, אבל אתה חייב להבין שזה ממש נראה מגוחך מהצד. אנשים פה בעיקר מנסים לעזור אחד לשני כי סביר להניח שכל דבר שתנסה לעשות מישהו כבר עשה בעבר ויש לו את הריג'קטים איך לעשות יותר טוב . מנורות ירוקות בתוך הרכב זה בטח לא הסיבה שאנשים נמצאים בפורום הזה אבל שוב זו דעתי בלבד.

ערן

matokik
24-04-10, 16:12
ובכל זאת, תוכל לעזור?
אומנם זו דעתך אבל גם דעתך, בתור חבר בפורום הנכבד הזה, תיחשב בהחלט.
תוכל לסייע לי?
עזוב רגע את "המכוער והטיפשי והדבילי והלא רצוי והלא נחוץ"
איך אני פיזית, מגשים את רצוני?
לא בעייה להביא מאריך, זה כבר הבנתי איך עושים, אבל לחבר ישירות לאן?
איך לחבר (לאן וכ'ו) ברגליים של הנוסע לידי?
בבקשה עזרה......

dotan
24-04-10, 16:15
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5150

הנה ויש שם עוד המון כאלה עם משלוח חינם
אגב אם שואלים אותך ברחוב איין לי שום קשר לזה .. :)
תהנה
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.3525

ItayWitzer
24-04-10, 16:21
מבין, אבל אתה חייב להבין שזה ממש נראה מגוחך מהצד. אנשים פה בעיקר מנסים לעזור אחד לשני כי סביר להניח שכל דבר שתנסה לעשות מישהו כבר עשה בעבר ויש לו את הריג'קטים איך לעשות יותר טוב . מנורות ירוקות בתוך הרכב זה בטח לא הסיבה שאנשים נמצאים בפורום הזה אבל שוב זו דעתי בלבד.

ערן

לא רק דעתך

1+

dotan
24-04-10, 16:26
לא רק דעתך

1+

חלאס בחור שואל שאלה .. נכון שלא כולנו אוהבים את זה ונכון שזה נראה לחלקנו מגוחך אבל אם זה מה שהוא רוצה לעשות באוטו..או שתעזרו לו .. או שאל תגיבו .. יש בפורום לפעמים מחלת התנשאות וזה מעצבן .. גם אני כתבתי לו שאני לא חושב שזה רעיון מבריק אבל היי .. ככה הוא רוצה.. וכמו שאמא תמיד אומרת .. אם איין לך משהו חכם להגיד עדיף שלא תגיד..

נדב42
24-04-10, 16:28
חח אל תהיו רעים, תעזרו לחבר במצוקה.

יקירי, אני מתחיל לאבד סבלנות אליך ...
אני לא יודע מה זה חבר ומה זו מצוקה (אין פה לטעמי לא מזה ולא מזו ...), אבל אם אתה רוצה שאזמין לך משהו מאי-ביי באמצעות החשבונות שלי ומתחייב להחזיר לי את העלות, אעשה עבורך את השירות בשמחה - שלח לי קישור לפריט הספציפי ואזמין לך. אני נמצא במרכז כפי שאתה יודע אז או שתאסוף ממנו או שתמתין עד שאטייל דרומה ...

נדב.

aybazo 1
24-04-10, 16:33
חלאס בחור שואל שאלה .. נכון שלא כולנו אוהבים את זה ונכון שזה נראה לחלקנו מגוחך אבל אם זה מה שהוא רוצה לעשות באוטו..או שתעזרו לו .. או שאל תגיבו .. יש בפורום לפעמים מחלת התנשאות וזה מעצבן .. גם אני כתבתי לו שאני לא חושב שזה רעיון מבריק אבל היי .. ככה הוא רוצה.. וכמו שאמא תמיד אומרת .. אם איין לך משהו חכם להגיד עדיף שלא תגיד..

חבוב אני האחרון שהתנשא וזה ממש לא הכיוון , הכיוון הוא שיש פורומים אחרים שמתאימים לנושאים האלה כמו הקארספורט וכן וואלה אולי שם מישהו יתן לו תשובה ראויה .
זה פשוט לא רוח הפורום הזה.

itay
24-04-10, 18:00
מתוקיק.....

את כל מה שאתה רוצה לעשות, כולל השטיק החדש שלך - המנורות - עשו (ביניהם גם אני) ויעשו....
הסיבה שאני (ואני בטוח שגם אחרים) לא עוזרים לך היא כי אתה לא מכבד אותנו ולכן אנחנו לא אותך....

על חיפוש שמעת? יודע איפה הכפתור? יודע איך מפעילים? אולי פעם אחת לפני שאתה שולח עוד הודעה חסרת תכלית ושנלעסה עד דק בפורומים, תעשה חיפוש? אני מבטיח לך שאם תעשה חיפוש (אבל באמת) ולא תמצא את התשובה, אני מבטיח לעזור (במידה ואדע ....)

* אין בעיה עם המנורות, ממש לא - אני אפילו חושב שזה מגניב בצורה משונה, אנשים מחפשים עצות איך לחבר מושב אסלה לפגוש ועוזרים להם, אבל הם, לפני שהם שואלים, מבצעים חיפוש (ותתפלא, גם על זה יש כבר כמה שירשורים...)

תחשוב על זה לפני ההודעה הבאה,

איתי.

הכוכב הכחול
24-04-10, 19:43
מתוקיק.....

את כל מה שאתה רוצה לעשות, כולל השטיק החדש שלך - המנורות - עשו (ביניהם גם אני) ויעשו....
הסיבה שאני (ואני בטוח שגם אחרים) לא עוזרים לך היא כי אתה לא מכבד אותנו ולכן אנחנו לא אותך....

על חיפוש שמעת? יודע איפה הכפתור? יודע איך מפעילים? אולי פעם אחת לפני שאתה שולח עוד הודעה חסרת תכלית ושנלעסה עד דק בפורומים, תעשה חיפוש? אני מבטיח לך שאם תעשה חיפוש (אבל באמת) ולא תמצא את התשובה, אני מבטיח לעזור (במידה ואדע ....)

* אין בעיה עם המנורות, ממש לא - אני אפילו חושב שזה מגניב בצורה משונה, אנשים מחפשים עצות איך לחבר מושב אסלה לפגוש ועוזרים להם, אבל הם, לפני שהם שואלים, מבצעים חיפוש (ותתפלא, גם על זה יש כבר כמה שירשורים...)

תחשוב על זה לפני ההודעה הבאה,

איתי.

+1 ובגדול!

אבל זו לא חוכמה לתת רק הערה אז קבל גם כיוון לפתרון.
מה שאתה בסה"כ רוצה זה לחבר מנורה בתא נוסעים, ( זה שזה לד ירוק זו כבר בעיה שלך :rolleyes: )

http://www.jeepolog.com/158.html

תפעל לפי המדריך.
במקום פנסים חיצוניים שים את התאורה בתוך תא הנוסעים.

בהצלחה, ומזל טוב על גילוי האתרים בחו"ל ששם הכל עולה בזול ועושה לך חשק לפנק את הג'ימני.
אבל תלמד לבצע חיפוש!

שבוע טוב
דני.

matokik
06-05-10, 21:15
רק הרגע שמתי לב למה שכתבת איתי.
להלן תגובתי:
אולי אני סנילי, אולי סתם לא שמתי לב, בכל מקרה, בוא ותראה לי, תזכיר לי ותעמיד אותי על טעותי.
אני לא כיבדתי אותך? מעניין מתי, באיזה שלב ביקשת ממני משהו לא נעניתי? באיזה שלב אמרת לי משהו לא התייחסתי?
מלבד זאת, אם אתה טוען שאני הילד, שאני זה שמתנהג בצורה לא נאותה, שאני זה שלא כותב לעניין, אז מה עשית בעצם? התנהגת כמוני ("לא נעזור לך") ונה נה בננה לי?
אני באמת מנסה להבין את ההתנהלות שלך איתך, אבל לא מצליח, אשמח אם תעזור לי להבין אותה........
אתה לא ממש מוכרח לעזור, אם אתה לא רוצה (וזה ברור לכולם, אפילו לי) אבל למה המרירות? למה ועל מה הכעס?
בא בנאדם שלא יודע, שואל כי לא יודע, במקום לעזור אתה מנסה לחנך אותו?

asypeer
07-05-10, 14:32
בזמן האחרון אני מוצא את עצמי פחות ופחות גולש בפורום בדיוק בגלל אנשים כמוך, אדון מתוקיק, ואני לא היחיד. פעם היו פה שרשורים רציניים עם תשובות מקצועיות.
פעם.
כל השרשורים המיותרים האלו שלך.. רבאק. תריץ חיפוש לפני כל שרשור חדש או תעבור לאתר קארספורום, שם יש פורום לכל ההתקנות האלו של אביזרים ושיפורים בשקל.
או שפשוט תזמין את החלק באיביי, לך לאיזה אביזריסט בשקל וחצי אצלכם בבאר שבע סיטי ותעזוב אותנו. תמיד גם תוכל ללכת לחברך המוסכניק במוסך סוזוקי בבאר שבע (לא שכחנו את עניין חוסר הגילוי הנאות, שלא תחשוב) ושחרר אותנו בבקשה מההודעות המיותרות שלך.
תשאיר את הפורום לעניינים טכניים של סוזוקי ולא לקשקשת שלך. עייפתי ממך. ואני משוכנע שאני לא היחיד.

ואגב,
ביום שג'ימיני ייסע בכביש כמו גולף 1600 (אני מניח שחזירים יתחילו לעופף קודם) - אני אהיה הראשון בסוכנות להזמין אחד.

אסף

matokik
08-05-10, 20:19
מעולה אסף, העיקר שהעצבים יצאו לך מהגוף.
אין בעיות, תוכל לרדת עליי כרצונך, בסופו של דבר כל רצוני הוא שתהיה אדם רגוע שקט ושליו.
אם זה בא "על חשבוני" אין דבר, יש כאלה שכך פורקים את זעמם.
באמת שכחתי אדון איתי שבגלל שאני לא כמוכם שנפגש פה יום יום עם האחרים, שבגלל שאני "בסך הכל" משתתף פה בדיונים ו"רק" קורא פה, הזכויות שלך רבות משלי.
שבוע נפלא שיהיה

סופת המדבר
08-05-10, 22:30
איזה שרשור...... בושה ולא בגללך מתוקיק
אלא בגלל כל אלה שחושבים שהם המציאו ת'עולם
ואסור למי שיודע פחות מהם לשאול איזה שאלה- שהם כבר יודעים את התשובה
גם אם זאת רק שאלה של איך לחבר מנורה יש כאלה שעושים את זה בשניה
ויש כאלה שבשביל זה יפתחו ספר רכב ויחפשו כי בישבילם חשמל או מכונאות זה שמים וארץ מהם

הבחור לא חיפש ואולי לא רצה לחפש ואולי הוא רק רצה להעיר את הפורום ה'מת' הזה

אז מה קרה לאכול אותו לרדת עליו
אז אפשר להסביר לו בשתי שורות ובשתי תגובות איך מחברים ומה הולך לאן וזהו
ולא לפתוח שתי דפים על למה הוא היה צריך לחפש ולא לשאול
יש לו גימיני והוא חשב שהכי נכון לישאול פה בפורום
ותאמינו לי שאני בטוח שיש פה כמה (כמוני) שיודעים ורוצים לעזור לו לחבר את המנורות
אבל הם לא רושמים את התגובה שלהם כי אחר כך יתחילו ''לצעוק'' גם עליהם

חבר'ה תיהיו קצת רציניים ואמיתיים ואל תישכחו שגם אתם פעם שאלתם את אותה שאלה
ואם היה לכם את האפשרות לישאול אותה פה ליפני עשר שנים אז גם אתם ההיתם שואלים

ואני עוד שאלתי את עצמי שמכרתי את הויטרה ''איך עזבתי את משפחת סזוקי''
משפחה אלק...

bonaor
08-05-10, 22:51
הבנאדם שאל שאלה מה קשה לענות!?
אתם לא רוצים לענות חושבים שזה טיפשי אל תגיבו.
ואם הוא חיפש ולא מצא והוא חושב שפה יש חב'רה שיתנו לו תשובה.
אני לא מבין אותכם! יש כאן באמת כמה מתנשאים כיאלו הם יודעים כל דבר .

וגבר לדעתי זה מש חזק ועכשיו אני רוצה לשים כזה בויטרה שלי בצבע אדום..

ישי.פ
09-05-10, 00:23
לשים נורות לד?!
כול חשמלאי רכב מתחיל יכול לעשות לך את העבודה.
אם לא, בגדול אתה באמת יכול להתחבר ישירות לתאורה הפנימית ברכב ולקנות לדים בכול חנות התקנות.
(אני מניח שאלו בכפרים באיזור דליית אל כרמל ממש יהיו בעניין הם פשוט אוהבים את הלוק;))

matokik
09-05-10, 09:39
לשים נורות לד?!
כול חשמלאי רכב מתחיל יכול לעשות לך את העבודה.
אם לא, בגדול אתה באמת יכול להתחבר ישירות לתאורה הפנימית ברכב ולקנות לדים בכול חנות התקנות.
(אני מניח שאלו בכפרים באיזור דליית אל כרמל ממש יהיו בעניין הם פשוט אוהבים את הלוק;))
אח ישי ישי איפה היית?
חיכיתי לתגובות שלך, כי שמתי לב, שלמרות שלפעמים אני שואל שאלות, שנראות לאחרים מעצבנות, אתה תמיד עונה יפה, בהומור והרבה כבוד.
אז אתה אומר בעצם להתכופף שם ברגליים של הנוסע שלידי, למשוך מאיזשהו חוט ולהתחבר דרכו.
את זה הבנתי.
פה זה לא כמו בזמזם הרברס, כשהחוטים חבויים בתוך הבקליות.
פה מדובר בחשמל בתוך הרכב (אני מתאר לי שמדובר באותה שיטה בדיוק)
אם אני רוצה שזה יהיה ברגליים של הנוסע שלידי, ממש מתחת לתא הכפפות (וגם שם איפשהו לקבע אותו, אמצא מקום בעצמי), מאיפה "לגנוב" חשמל?
בספר הרכב אגב, לא מופיע שום מידע כזה.

idor
09-05-10, 10:26
לא מתאים לכם - אל תענו אבל ההתנשאות הזאת לא במקום.

בכל מקרה - לא מכיר את הקיטים הללו אבל אלקטרוניקה בסיסית כן.

כשמחברים LED למקור מתח נדרש לחבר נגד בטור בתפקיד מגביל זרם – CURRENT LIMITER

ערך הנגד מחושב כך שהזרם בLED יהיה זרם עבודה נומינלי ע"פ נתוני יצרן

כל LED ברגע שהממתח עליו גדול ממתח ההפעלה יאיר, הזרם יקבע את עוצמת האור.
לצורך קביעת הזרם צריך לדעת מה מפל המתח על דיודה במצב ON

LED שזה במשתנה בין 2 ל 4 וולט לפי סוג ה

תבדוק בטבלה:
http://en.wikipedia.org/wiki/Light-emitting_diode

במידה והתנאים מתקיימים ערך הנגד הטורי המבוקש הינו
Rlimit = (Vs - Vd)/I0

I0 = זרם עבודה נומינלי
Vs = מתח המצבר 12 וולט בקירוב (בפועלהמתח יותר גבוה בגלל האלטרנטור אז תבדוק עם מד מתח בזמן שהרכב מונע)
Vd =מפל המתח על הLED במצב ON ( או סכומם אם יש אוסף של LED מחוברים בטור)

וכמובן צריך לוודא שהנגד שאתה שם יכול לעמוד בהספק שעובר דרכו אחרת הוא יתחמם וישרף
Vs x I0 = Power in Watts

הסברים נוספים תמצא כאן:
http://www.kpsec.freeuk.com/components/led.htm

dudu
09-05-10, 10:55
:p יש לי תאוריה:
מתוקיק הוא בעצם אחד ממנהלי האתר שהקים לעצמו יוזר פקטיבי
אני לא בטוח מה המטרה של האדם שמאחרי "הדמות"
אבל יכול להיות שמדובר במין בדיחה פנימית של המנהלים
אחרת לא ברור לי איך הדברים התגלגלו עד כאן, אני מהמר שזה דרור למרות שיכול מאוד להיות שזה נמרוד.
מתוקיק ידידי גם אם אתה אמיתי וגם אם לא אין ספק שאתה מעורר עניין באתר ומעלה חיוך לא פעם
ואם אני טועה קבל את התנצלותי

http://www.ledmaster.co.il/114603/--ערכת-לדים-לאוטו-RGB-דולקים-4-צבעים---כחול--אדום--ירוק-ולבן-או-מנצנצים---שלט-בקרה

http://www.aristock.co.il/products/137138

itay
09-05-10, 11:14
לא מתאים לכם - אל תענו אבל ההתנשאות הזאת לא במקום. מי שחושב שיש נימה מתנשאת, לא יודע הבנת הנקרא....

בכל מקרה - לא מכיר את הקיטים הללו אבל אלקטרוניקה בסיסית כן.

כשמחברים LED למקור מתח נדרש לחבר נגד בטור בתפקיד מגביל זרם – CURRENT LIMITER

ערך הנגד מחושב כך שהזרם בLED יהיה זרם עבודה נומינלי ע"פ נתוני יצרן

כל LED ברגע שהממתח עליו גדול ממתח ההפעלה יאיר, הזרם יקבע את עוצמת האור.
לצורך קביעת הזרם צריך לדעת מה מפל המתח על דיודה במצב ON

LED שזה במשתנה בין 2 ל 4 וולט לפי סוג ה

תבדוק בטבלה:
http://en.wikipedia.org/wiki/Light-emitting_diode

במידה והתנאים מתקיימים ערך הנגד הטורי המבוקש הינו
Rlimit = (Vs - Vd)/I0

I0 = זרם עבודה נומינלי
Vs = מתח המצבר 12 וולט בקירוב (בפועלהמתח יותר גבוה בגלל האלטרנטור אז תבדוק עם מד מתח בזמן שהרכב מונע)
Vd =מפל המתח על הLED במצב ON ( או סכומם אם יש אוסף של LED מחוברים בטור)

וכמובן צריך לוודא שהנגד שאתה שם יכול לעמוד בהספק שעובר דרכו אחרת הוא יתחמם וישרף
Vs x I0 = Power in Watts

הסברים נוספים תמצא כאן:
http://www.kpsec.freeuk.com/components/led.htm

נכון מאוד מה שאתה אומר, אבל יש להניח שהוא קונה תאורת לדים שמותאמת לעבודה ברכב (12V) והנגדים כבר משולבים במעגל הפנימי של התאורה.... בהכנסת לד ערום למעגל שישמש ברכב, צריך להוסיף נגד לבד...

איתי.

idor
09-05-10, 11:20
נכון מאוד מה שאתה אומר, אבל יש להניח שהוא קונה תאורת לדים שמותאמת לעבודה ברכב (12V) והנגדים כבר משולבים במעגל הפנימי של התאורה.... בהכנסת לד ערום למעגל שישמש ברכב, צריך להוסיף נגד לבד...

איתי.

כן הרצועות לדים כוללות נגד הגנה
אני התכוונתי להתקנת רכיבי LED בודדים מתוך הנחה שהוא רוצה לבנות לבד בעלות נמוכה

matokik
09-05-10, 11:21
נכון מה ש- ITAY אומר.
אני אחבר מאריך של 12V, אעשה פיצול, כלומר אצור "צומת" מאיפשהו, והשאר זה שטויות, עם אזיקות או שני ברגים לחבר לגוף של המגירה או איפשהו שם.
צודק? טועה? הערות? תובנות?

נדב42
09-05-10, 11:58
בזמן האחרון אני מוצא את עצמי פחות ופחות גולש בפורום בדיוק בגלל אנשים כמוך, אדון מתוקיק, ואני לא היחיד.

טוב, לא צריך להגזים, אבל אני את השרשורים של מתוקיק עברתי לקרוא פעם בשבוע על תקן אוף-אוף-טופיק ...

לסופת המדבר ו- Bonaor: נסו לקרוא ברצף את השרשורים האלו. אם תצליחו (וגם אם לא), תבינו למה שאר החבורה מגיבה כפי שהיא מגיבה. אני מחשיב את עצמי לאדם סבלני, ואני עונה המון לשאלות של מתחילים גם כאשר הן חוזרות על עצמן, אבל פה הבעייה היא לא רק בשאלות אלא גם בתגובות של המתוקיק אח"כ - מרגיש לי כאילו הבחור פשוט מחפש זירת אגרוף והתנגחות, וזה לא האופי של הפורום הזה. אנא אל תענו לי לפני שתקראו את כל השרשורים של מתוקיק.

וסתם כהערת אגב, כל השאלות של מתוקיק בכל השרשורים קבלו מענה ענייני (בנוסף לרעש המיותר מסביב).

לסופת המדבר: פורום סוזוקי בג'יפולוג הוא אחד הפורומים המרשימים שנתקלתי אי פעם מבחינת הפרגון והעזרה ההדדית, ולי הוא בהחלט מרגיש כמו סוג של משפחה. גם במשפחה אפשר לאבד סבלנות למישהו, ועם זאת, כאמור, עדיין לעזור.

חבל שהגענו למצב הזה.
למתוקיק יש תרומה נכבדת אבל לא בלעדית (אני מתייחס לכלל השרשורים). בואו כולנו ננסה להרגיע את הרוחות - זה לטובת כולם. ולמי שבכל זאת מחפש את ה"אקשן" - אנא עברו לפורום הצהוב, שם יקבלו את הסגנון הזה בברכה ... :rolleyes:

נדב.

חנן-ג'יפולוג
09-05-10, 12:38
אני חושב שנושא הטעם השונה של מתוקיק נותח והובהר מכל הכיוונים, אז די.

תדמיינו לצורך העניין שזה לד אדום לקריאת מפות בלילה בשטח אויב.

מכאן והלאה, טכני בלבד, לגופו של עניין.

תגובות לגופו של גולש, יימחקו במלואן.

עודד זנטון
09-05-10, 13:18
אני חושב שנושא הטעם השונה של מתוקיק נותח והובהר מכל הכיוונים, אז די.

תדמיינו לצורך העניין שזה לד אדום לקריאת מפות בלילה בשטח אויב.

קרעת אותי מצחוק,
כמה נכון..

idor
09-05-10, 16:48
נכון מה ש- ITAY אומר.
אני אחבר מאריך של 12V, אעשה פיצול, כלומר אצור "צומת" מאיפשהו, והשאר זה שטויות, עם אזיקות או שני ברגים לחבר לגוף של המגירה או איפשהו שם.
צודק? טועה? הערות? תובנות?

לאיזה כיוון אתה הולך ?

בנייה מאפס עם לדים ? קניית סטריפים עם לדים מותאמים לרכבים ? קניית בקר ?

ובקיצור מה לא ברור לך עדיין ?
נראה לי שקיבלת את כל הקישורים התשובות האפשריות אז אם יש שאלה ספציפית - תסביר מה עוד חסר לך להשלים את הפרוייקט

הכוכב הכחול
09-05-10, 17:04
ובקיצור מה עוד לא ברור ?

שאלה נהדרת .. :rolleyes:
בוא נעשה סדר.
חיבור חורני, אבל חיבור של מנורה בפנים הרכב.

תאתר כבל חשמל בפנים הרכב (+),
מצאת? -יופי. ( רצוי פלוס של מנורה או משהו פשוט אחר ( לא סוייצ' וכו' )).
אליו תחבר בית פיוז עם פיוז, משם תחבר לך מפסק 2 מצבים 0 ו 1
למפסק תחבר את המנורה. ומהצד השני של המנורה תחבר מינוס ( גוף הרכב יכול לשמש כמינוס ).

יצא שיש לך מנורה שמצד אחד שלה יש לך פלוס עם פיוז וגם מתג, ומצד שני שלה יש לך מינוס.
הכי פשוט שיש.

וזהו ניסגר הסיפור.
בהצלחה.

matokik
09-05-10, 18:13
תודה לכוכב הכחול.
* הכתיבה הבאה מופנית לכל אלה שטענו שהשאלות שלי מיותרות, מרגיזות ובקיצור לא ענו:
כל כך קשה לענות כמו הכוכב הכחול? כל כך מסובך?
תודה רבה לכוכב הכחול, אדם רציני וסבלני להפליא.
שוב תודה ושבוע נפלא לכולנו

סופת המדבר
09-05-10, 19:43
או שיותר קל אם בא לך שלא תסתבך ותעשה איזה קצר
תקנה שתי נחשי לד כאלה באיזה צבע שאתה רוצה
את הקצוות שלהם תחבר ביחד (ששתי הפלוסים יהיו אחד ושתי המינוסים אחד)
ואז יש לך שתי קצוות תחבר אותם לתקע של מצית
וכל פעם שאתה רוצה אור תכניס את התקע לשקע של המצית וזהו

או שמשהו יותר מקצועי לך על העצה של הכוכב הכחול

matokik
09-05-10, 19:55
אהלן סופה!
חשבתי כבר בהתחלה על מה שהצעת, אבל הרי לך הבעיות:
לא מצאתי כזה שמתחבר למצית באופן ישיר.
הוצע לי ממיר מתל לרכב, אבל ראבכ, ממיר מתח? אין כזה נחש שמתחבר ישירות למצית הרכב?
גם בלתי אפשרי לגזור את החיבור של ה- 220V, ולחבר לו חיבור של מצית, זה פשוט לא יעבוד.
(או שאולי כן?)

הכוכב הכחול
09-05-10, 20:52
סתם עוד רעיון,
אצלי עשיתי גם תאורה מתחת לרגלי הנוסע, אבל..
הוספתי לאותו החיבור גם תאורה בתא כפפות -שיהיה.

אם כבר, אז כבר. ;)

יאללה, זרום עם הרעיונות ותצרף תמונות.

idor
09-05-10, 21:11
אהלן סופה!
חשבתי כבר בהתחלה על מה שהצעת, אבל הרי לך הבעיות:
לא מצאתי כזה שמתחבר למצית באופן ישיר.
הוצע לי ממיר מתל לרכב, אבל ראבכ, ממיר מתח? אין כזה נחש שמתחבר ישירות למצית הרכב?
גם בלתי אפשרי לגזור את החיבור של ה- 220V, ולחבר לו חיבור של מצית, זה פשוט לא יעבוד.
(או שאולי כן?)

מתוקיק, כנראה שלא הבנת אבל בלינק ששלח לך DUDU
http://www.aristock.co.il/products/137138

מופיע פס לדים שעובד ישר מ12 וולט - ללא צורך בממיר. רק למשוך מהמצית או שתארגן לו תקע מצית וזהו.

אם אתה צריך עזרה או הסברים נוספים צור איתי קשר בפרטי - זה באמת לא מסובך.

אביעד פ.
09-05-10, 22:30
מתוקיק, קודם כל יהיה נחמד לדעת את השם שלך,
אני מרגיש לא בנוח לקרוא לאף גבר בכינוי החמודי שהמצאת.

חנן התכוון בזה שהוא אמר תאורה לקריאת מפות, שיעזבו אותך כבר בשקט וזה בכלל לא משנה מה המטרה של מה שביקשת. הוא לטובתך.

ולענייננו, אני ממליץ לך להתחבר ישירות לבית המצת של הרכב. כן כן, החלק הזה שנמצא ליד המאפרה, מדליקים איתו סיגריות ומחברים אליו מטענים. הוא יושב בתוך בית כזה עגול, פרק את הדשבורד חלקית, ובדיוק בנקודה שמגיע החוט האדום לאחורי הבית הזה, תחתוך ותעשה לך "צומת".

למה דווקא שם?
1. זה קרוב לך לתא כפפות. לא צריך להעביר יותר מידי כבלים.
2. למצת יש פיוז נפרד משאר מערכת החשמל, שרפת אותו, עשית בלאגן? לא קרה כלום ואין נזק לשום מנורה, חלון חשמלי או כרית אוויר חלילה עלינו.

בכל אופן, בשום פנים ואופן אל תתחבר לאף חוט שמצאת על הדרך, ואתה לא יודע בוודאות לאן הוא מתחבר ומה הפיוז שלו.

נ.ב.
אחרי ששרפת את הפיוז הראשון, ולא הבנת למה האור לא עובד,
תפתח את הסוויץ', מגיע זרם למצית רק שהסוויץ במצב ON.
אחר כך,
תוודא שהפיוז שרוף בכך שתנסה להפעיל את המצת. לא התחמם? הפיוז נשרף.
איפה מחליפים? תזחל מתחת להגה, תחפש קופסאת פלסטיק בצבע ירוק חאקי כהה.
תסתכל מה רשום עליה, מה הפיוז של המצת, (LIGHTER) תפתח את המכסה ותחליף בפיוז בצבע זהה, ושרשום עליו מספר זהה כמו הפיוז השרוף. ניתן לקנות פיוזים בכל חנות חלפים, בשקלים בודדים.
בכל אופן בתוך המכסה שפירקת, של בית הפיוזים, יש 4 פיוזים רזרבים, בתקווה שהם עדיין שם. אחד מהם אמור להתאים.
אל תשכח להשלים את כל הפיוזים הרזרבים, שלא תתקע באיזה כביש מהיר, עם פיוז של אורות דרך שרוף, באמצע הלילה.

בהצלחה.

matokik
10-05-10, 00:42
אביעד זהו!!!!!!!!!
ככה אני אוהב אותך!!!!!!!!
אילו היית כותב, מייד אחרי ההודעה הראשונה שליט שפירסמתי, את ההודעה הזו שכתבת, בחיים לא הייתי מוציא מילה או ציוץ ומבקש, לנעול את השירשור הזה.
אאוהב אותכם אהבה אמיתית.
בקשר לשמי הפרטי, בינתיים ישאר חסוי.
למה ישאר חסוי? תסתכלו בשרשורים אחרים שפירסמתי, תבינו לבד.
בכל אופן תודה רבה רבה.

caelitus
22-11-10, 11:35
חברה על תתאמצו:

לדים לרכב (http://www.israeleshop.com/%D7%A0%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%93-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91/c-53-1-0.htm)

eldadarnon
23-11-10, 06:18
חברים יקרים
לא עקבתי אחרי כל השרשור....
אבל מה שקשור לתאורה ובכלל לגאגטים

http://www.dealextreme.com/

עד היום לאתר אין מתחרים...

משלוח חינם, משלמים ב-PayPal

והמחיר כל כך זול שלא משלמים אף פעם מכס

-->