PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחשב דלק שסוגר בוכנות

idanabuhav
24-04-10, 11:13
שבת שלום

היוקון החדשים מצויידים במחשב שסוגר בוכנות כדי לחסוך דלק בעת שהמנוע לא צריך את כולן

אמרו לי שזה חוסך יופי בהוצ' ( מישהוא שהיה לו יוקון לפני ויש לו אחד חדש)

כמו כן, נאמר לי שזאת המצאה ישנה ששימשה גם את קאדילק. האם מישהואיודע על מערכת כזאת לרכישה עצמית ?

ירון גל
24-04-10, 15:48
המערכת קיימת כבר מספר רב של שנים וגם ברכב אירופאי
עם אני לא טועה הראשונים לייצר רכב סידרטי עם בוכנה 5 ( בהתחלה זה היה רק לבוכנה ה 5 ) היו וולוו עם ה840 T5 בשנת 94
ולעיניינו הדבר אינו אפשרי להוספה קקיט מסיבה שברכב "רגיל" הבוכונות מחולקות על גל הארכובה באופן סימטרי כך שפועלת המנוע נישארת רציפה כל הזמן (תאר לך לנסוע באופניים שבהם הפדלים לא ב180 מעלות אחד לשני אלה ב 90 מעלות) או יותר נכון לכתוב שהזויות בין הארכובות זהות.
ובנוסף לכך יש את גלגל התנופה שמפצה על הנקודות שבהם לא מופעל כח על גל הארכובה (נחזור לדוגמא של האופניים שאתה נוסע בעלייה ומפסיק לפדל האופניים נעצרות במקום אין התמד בנסיעה).
לכן ככול שיש יותר בוכנות גלגל התנופה יותר קטן כי יש פחות נקודות "מתות".
אך ברכבים בעלי בוכנות שמשתתקות מגדלים גם את גלגל התנופה לפצות על חוסר האיזון שפועל בזמן שחלק מהבוכנות אינן עובדות (או להיפך) גלגל הארכובה מחוזק ועד כל מיני דברים.
אני בטוח שיצאה לך פעם לראות או לנסוע ברכב שבוא יש מזרק "משתין" או סתום שהרכב חוץ מהיותו מעשן עובד גם בצורה לא עגולה וכל הרכב רועד
אותו דבר יקרה לך ברכב עם המנוע יכבה את הבוכנה
בברכה

-->