PDA

צפייה בגרסה מלאה : CAMSHAFT : דיון

המהנדס
30-08-04, 21:26
אני שומע כל מיני קולות על הגדלת מומנט ע"י קאמשאפט משופר
קצת נתונים ממי שיודע ...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=7918563 041&category=33614&sspagename=WDVW

אדי
30-08-04, 22:11
אני מניח שאתה מתכוון לקמשאפט "קר" אם אתה מעוניין לקבל יותר מומנט בסל"ד נמוך.
עקרון העבודה שלו הוא שהשסתומים פתוחים לפחות זמן מהתצורה המקורית (שסתום יניקה פתוח כמעט רק בזמו היניקה, כנ"ל שסתום הפליטה), זה נותן פחות חפיפת שסתומים, כך שלכאורה התערובת "בורחת" פחות. כך בעצם מקבלים יותר מומנט בסל"ד נמוך, אך בסל"ד גבוה השתומים לא פתוחים מספיק זמן כדי לעבוד כמו בתזמון השסתומים המקורי.

עד כמה זה באמת משפיע? לא נראה לי שבצורה משמעותית, ברור גם שמבחינת תמורה לכסף אם הכוונה היא לקבל יותר מומנט בסל"ד נמוך הפתרון הוא שינוי יחסי ההעברה. לסמוראי יש אופציה מעניינת לשינוי יחסי ההעברה בתחום הגבוה והנמוך בתיבת ההעברה.

אדי

המהנדס
30-08-04, 22:17
ומה לגבי "חם" ?
תן לי לנחש מומנט גדול בסל"ד גבוה אם כך אז למה ראיתי שמשפרים ל"חם" בשביל סמוראים ? הרי הם מגיבים טוב לסל"ד גבוה...

השפעה זניחה? אם כן אז למה החברות הגדולות משקיעות בזה?

המהנדס
30-08-04, 22:19
עוד אחד:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=7917756 987&category=33614

אלון_ק
30-08-04, 23:03
קמשפט חם +קמשפט חם + שתי סעפות פליטה משופרות + 6 פילטרי אוויר פתוחים + מחשב ניהול מתוחכם + כל שטות מנוע אפשרית שיש לסמוראי = קקי בלבן.

תחשוב על זה רגע אחד ואתה תגיע למסקנה מאוד פשוטה: אין למה להשקיע במנוע הזה. הוא בחיים לא ייתן לך הספקים ששוה לדבר עליהם, לא משנה מה תעשה לו. הדרך היחידה לקבל תוצאות מהמנוע הזה זה למכור אותו ולהכניס אחד נורמלי, 2.0 ליטר או 1.6.

כמה שינוי תקבל מכל תוספת אפשרית למנוע? ל15% אתה תגיע? נגיד רגע שתגיע ל20%. כמה עולה לך כל הסיפור? כמו מנוע 1.6 שנותן לך הרבה יותר. זה לא משנה אם ציפור חירבנה לך על הראש פעם אחת או פעמיים, אתה עדיין נשאר עם קצת חרא על הראש. אבל תן רגע לפרה כנפיים ותגיד לי שזה לא הבדל משמעותי.

יחס עלות תועלת פה, לדעתי, שואף לאפס. כחיזוק לדעתי, קח חתך של בעלי סמוראי מחו"ל. כמה מהם משקיעים במנוע, וכמה פשוט מחליפים אותו? אותו דבר פה, רק שפה אסור. אז לך על דברים אחרים, תשקיע כסף ומרץ איפה שתקבל תמורה.

אם המנוע הזה סוחב דנה 44 וצמיגי 35, הוא מספיק טוב בשבילי - אני לא מכוון מעל 33 על סרן מקורי. מה איתך?

המהנדס
30-08-04, 23:16
לפני התשובה רק העליתי "דיון" בעקרון אני נגד שיפורים (חוץ ממזגן כמובן 8) )
התשובה שלי מסתכמת במילה אחת : החוק
במסגרת החוק אתה יכול לעשות למנוע מה שתרצה כל עוד זה מוסתר ויש מספר מנוע תואם את הרישיון (על הפשעים שלי בתחום הזה אני לא אפרט פה).
ראיתי במו עיני מנוע כמו שלך אבל משופר עושה נפלאות.
האוטו הזה קל מאוד ומספיק לו המנוע שלו לנסיעה סטנדרטית אבל אם אתה רוצה יותר (קצת לא באופן דראסטי) אפשר לקבל.
פתחתי את ההודעה לא בשביל להתנצח אלה כדי לקבל קצת נתונים ממי שיודע.

תודה. :wink:

אלון_ק
31-08-04, 00:46
סליחה אם זה נשמע כהתנצחות, לא לכך כוונתי. כוונתי להביע דעה ותו לא.

ואני אוסיף עוד דעה קטנה אחת: שינוי יחסי ההעברה שלך ייתן לך את מה שאתה מחפש, בלי בעיית חוקיות. מה שהם לא רואים הם לא יודעים...

אני אשתוק עכשיו.

המהנדס
01-09-04, 17:41
לנקסוס
אתה לא חייב לשתוק...
יחסי העברה הם רק לשטח ,פחות מ5% מהנסיעות שלי וגם שלך הם בשטח כי זה רכב היום יום של שנינו ועוד רבים אחרים.
התוספת של יחסי העברה רק גורעת בכביש (טוב אולי לא בתאוצה אבל בטוח במהירות מקסימלית)
אם היא בכלל משפיעה חוץ מזה 3000 ש"ח מול 800-1000 ש"ח .....בשביל קצת כוח

בלי מזגן האוטו שלי טס (מנוע אחרי אוברול-- בובה) אבל עם מזגן : קשה קשה ....
לא תזיק איזו תוספת של כמה סוסים....

תאמין לי שים מזגן ותוכל לשנות את השם מ "נקסוס" ל "לוקסוס" .... :wink:

castro3
01-09-04, 17:59
אין לי כסף לנסוע עם מזגן. צריכת הדלק, אתה יודע. כל ליטר קובע - אני ממילא תכף יורד בצריכה שוב... (32).

יחסי העברה הם לא רק לשטח. אמנם שם הם מועילים יותר מכל מקום אחר, אבל עדיין יש לי 18% הורדה בהיי. זה אומר שאני מטייל את פרוייד ברביעי ב70, ואם אני לוחץ על הגז האוטו מאיץ בעליה כמו שפעם הוא היה מאיץ במישור. במישור יש לי כח לעקיפה.
ובמקום לפגוע בצריכת הדלק, אני הורדתי את מהירות השיוט שלי ל80. קודם היא הייתה 90. צריכת הדלק, בנתיים, לא השתנתה. אצל סוזי (12%) לא היו שינויים בהרגלי הנהיגה (ואם היו, הם לרעה - לו אין סבלנות לנסוע 80, הוא נוסע 100) וצריכת הדלק נותרה אותו דבר, עם צמיגי 235. בהפחתות כאלו, עשרות בודדות של אחוזים, צריכת הדלק לא נפגעת משמעותית בסמוראי. עובדה. מה יקרה עם 32 עוד נראה...

"קצת" כח?? ידידי, גם עם מנוע 2 ליטר (בנזין) אתה לא תתקרב ליכולת זחילת הסלעים. יהיה לך יותר הספק בסל"ד אופטימלי (דהיינו אני מוציא אותו כ"ס ומומנט כמו קודם, אתה תוציא 50% יותר, נגיד) אבל אתה לא תתקרב להספק שלי במהירויות נמוכות. אני לא מגביר מהירות באופן משמעותי במעבר מ2000 ל2500 סל"ד, אתה כן (ראשון LOW).

זה לא שלא צריך עוד כח מנוע - צריך ועוד איך. גם אני. גם אחרי שאשים יחסי העברה בסרנים. אני רק טוען שיחס עלות/תועלת של שיפורי מנוע בהשוואה ליחסי העברה איננו טוב. בשביל 1000 ש"ח אתה תקבל תוספת מינורית לביצועי המנוע, בשביל 3K אתה תקבל הרבה מאוד. אגב, 450$ זה 2100 ש"ח, בערך. לא 3K. זה המחיר של יחסי העברה 1:4.16, ואתה לא חייב להחליף יותר ממה שמגיע עם הקיט. עושים את זה מאותה סיבה שמחליפים מחז"שים בסרן עם התקנת נעילה - אם אתה כבר שם, אז יאללה. אז הנה, 2100 מול 1000, ומה אתה מקבל מכל אחד?

זו דעה, אגב, לא עובדה. אתה בהחלט יכול להחזיק בדעתך שלצרכים שלך עדיף קמשאפט חם, גם ייתכן שאתה צודק. אני רואה את הצרכים שלי ועונה לך בהתאם אליהם.

נקסוס מהמחשב של... נו, אתם כבר יודעים.

המהנדס
01-09-04, 19:04
סבבה לגמרי...
עכשיו אתה מדבר.

מזגן שווה גם אפילו עוד 5 שקלים לנסיעה (לדעתי)

נ.ב.

בעיה להתנתק ולהתחבר מחדש בשם שלך?

בידידות עידן

סוזי המשתוללת
02-09-04, 17:31
נקסוס
תרשה לי להגיד לך שאת מזבל ת'שכל :twisted: :lol:
המנוע 1.3 כמעט ומכפיל את ההספק שלו ללא בלאי היסטרי ומגיע להספק גבוה יותר ממנוע 1.6 של בלנו (יותר חזק מויטרה)
תגיד "לא יכול להיות"
ואני אגיד "בחייאת נקסוס ?"
ואז אתה תגיד "לאאאאאאאא"
ואני אספר לך שלסוויפט gti מנוע 1.3 אמין מאד שמספק למעלה מ100 כ"ס ישר מהמפעל מול הספק נמוך מ100 של הבלנו
ההבדל בין מנוע הgti למנוע שלנו הוא במספר מרכיבים כולל פנימיים אבל הבלוק דומה ולכן ההסבה קלה אם כי עדיין לא חוקית והכל בגלל b קטנה אחת
הדגם שלנו g13ba
הסוופט g13bb

סוזי המשתוללת
02-09-04, 17:37
חוצמזה נקסוס 100 אני נוסע עם הנדברקס משוך בשדה 8)
ליטר יותר שניים פחות לא יעשו אותי עשיר :cry:

yossivarman
02-09-04, 17:50
סוזי
האם אתה מוכן להסביר את ההבדל בין g13ba
(אם אני לא טועה קיים בסמוראים מוזרקים מ94 - כולל סמוראי סלילים)
לבין g13bb
(שלפי מה שאני הבנתי קיים בג'ימני)

וההבדל בין ג'ימני לסמוראי סלילים מבחינת מנוע - זה הזרקה - רב נקודתית בג'מני
לחד נקודתית TBI בסמוראי
יש לי הרגשה שעשיתי סמטוחה קלה - תקן אותי אם אני טועה

yossivarman
02-09-04, 17:57
ישנו גם האלמנט של dohc ןsohc
(תזמון שסתומים כפול או יחיד)
שקיים גם בג'ימני
האם יתכן שזה ההבדל ביניהם???
http://auto.howstuffworks.com/camshaft.htm/printable

המהנדס
02-09-04, 21:42
באמת תבדוק את זה .
יותר ממנוע 1.6 ??
משהו פה לא נשמע לי הגיוני.
איזה התאמות צריך לעשות בשביל זה? או שצריך רק את החלק עצמו?
אם זה ככה למה לא בנו אותו עם קמשאפט כזה וזהו?

SOMETHING IS FISHI :shock:

אלון_ק
02-09-04, 22:30
סושי, אתה אידיוט.

תקרא טוב יותר את ההודעה שלי, אין ביננו שום ויכוח או אי הסכמה בנושא. ואני בכוונה אמרתי 2 ליטר, לא 1.6... למרות שלא ידעתי שהפרשי ההספקים עדיין נוטים לטובת ה-1.3 (קשה לי להאמין, אבל נו שווין - אם אתה אומר).

ולגבי צריכת הדלק, זה בדיוק כמו הויכוח שלנו על הצמיג. עוד אינץ' לא משנה, אבל עוד אחד ועוד אחד ועוד אחד... זה הרבה. לייתר דיוק, זה 32. :lol: כנ"ל צריכת הדלק; עוד אחד לנהיגה לא רגועה זה לא נורא. עוד אחד למזגן זה לא נורא. עוד אחד לצמיגים זה לא נורא. כולם ביחד זה כבר 3 ק"מ פחות לכל ליטר, וזה מאוד נורא. בשבילי, לפחות בנתיים. עוד מעט גם לי זה לא יזיז... (מחפש עבודה, נכניס כמה ג'ובות ונוכל סוף סוף לבנות כלוב ושאר חיות).

asafk
02-09-04, 22:50
(מחפש עבודה, נכניס כמה ג'ובות ונוכל סוף סוף לבנות כלוב ושאר חיות).

התכוונת "מחפש עבודה, נכניס כמה ג'ובות ונוכל סוף סוף להעיף את הגרוטאה הזערורית ולקנות ג'יפ אמיתי", לא??

:twisted: :twisted: :twisted:

אסף.

סוזי המשתוללת
03-09-04, 01:11
קבלו שוב http://www.twistedandes.com/cont/articulo.php?id=48
ותעיינו לפרטים

יוסי טעיתי ואתה צודק bb = ג'ימני ba = סמוראי b=סוויפט gti
וגם חלק מההבדל הוא אכן השוני במערכות ההזרקה
שוני נוסף הוא גלי הזיזים והראש
וכנ"ל גם סעפות ואני לא אתפלא עם גם בוכנות קלות יותר בgti

המהנדס
03-09-04, 01:29
לסוזי

יש הבדל בין MONOPUNTO לבין CARBURADO

asafk
03-09-04, 01:48
יש הבדל בין MONOPUNTO לבין CARBURADO

monopunto - הזרקה חד נקודתית (TBI) - בסמוראי מ94
carburado - קרבורטור (אבל את זה יכולתם לנחש לבד).

אסף.

המהנדס
03-09-04, 08:58
השאלה מה ההבדל בכוחות סוס אם יש כזה

המהנדס
03-09-04, 11:42
$4500 Pretty Cheap

תכנסו ותבינו

המהנדס
03-09-04, 14:24
אופס שכחתי:

http://www.utahfourwheeler.com/project/project.htm

minimi
03-09-04, 17:45
אצלי רשום g13a בדגם , יש איזה מנוע אחר כזה שאפשר להשתמש בו ?

rinzai
15-10-04, 03:39
בוכנות קלות לא כ"כ רלוונטיות מבחינת רכב שטח... הם רלוונטיות יותר בסל"ד גבוה כי יותר קל לשנות להן כיוון תנועה ...מעלה מטה (פחות מסה) ...כנ"ל שסתומים "קלים"...בסל"ד גבוה הן צריכות לעשות את זה יותר פעמים בשנייה. בסל"ד נמוך יש להן את כל הזמן שבעולם והן יכולות לזלזל במשקלן העצמי. לכן, כנראה, יש שוק לא קטן ברכבי ספורט לבוכנות/שסתומים "קלים".

אני הייתי רוצה לראות את פיק המומנט בסמוראי שלי בסל"ד הנמוך... באזור ה- 1800-2200 סל"ד. הייתי אוכל אותה בעליות אספלטיות... אך ברוב כבישי המישור גם-כך אין לי צורך בכוח על מנת לשייט ...כן גם תאוצת עקיפות הייתה נמנעת ממני... הייתי מתאים את סגנון הנהיגה למצבים האלה.

אם למישהו יש קישור לגל-זיזים מסויים עם גרף ביצועים - כוח/מומנט בתלות בסל"ד, יהיה לנו בסיס שעליו אפשר לפתח דיון.

-->