PDA

צפייה בגרסה מלאה : חבר מחפש טויוטה, עצות לבדיקה?

תומר א.
31-08-04, 00:44
שלום
חבר מחפש היילקס 4X4 באזור ה 70K.
אילו מכלולים רצוי לבדוק בצורה יותר מעמיקה,איזו שנה עדיפה יותר (אם יש הבדל),
וכן כל מה שתמצאו לנכון שרצוי שנדע לפני הקניה.
תודה
תומר

חגי
31-08-04, 17:26
שנה עדיפה ????
לשטח עדיף עד 97 כולל ,בגלל סרן חי מלפנים.
מ-98 וצפונה מתלים נפרדים ומנוע טורבו .

חגי
31-08-04, 17:27
וכמובן יחסי העברה נמוכים יותר בדגמים של עד 97 כולל.

נמרוד
01-09-04, 11:47
עד 97 מדובר בקלאסיקה - שני סרנים חיים על קפיצי עלים, יחס העברה 4.56:1 בסרנים, מנוע דיזל ללא טורבו, מיושן וחלש יותר מכמעט כל מנוע אחר על רכב מהשנים האלו, אבל אמין ביותר.

אלו הם הדגמים המבוקשים ביותר, זו הטויוטה שאנחנו מדברים עליה בפורום הזה ( זה מה שיש לרוב החברה - חגי, ערן, איציק, דורון, יוני, גם לי).

מ98 נמכר ההילקס בארץ עם שינויים מהותיים - מתלה נפרד מקדימה, ומנוע טורבו דיזל חזק יותר.

אני אדבר על דגם עד-97 שזה כאמור המעניין יותר. אני חיפשתי 97 בלבד, המחירון שלהם הוא 68K שקל. ראיתי לא מעט (דיברתי בטלפון עם 13 אנשים, בדקתי 6 או 7 בעצמי, ו2 עם עזרה). כמעט כולם מבקשים, ומקבלים מחירון. אני יודע על כלים בעייתים באופן ברור שנמכרו ב4000-5000 מתחת למחירון. אני את שלי, במצב כללי טוב, קילומטראג' נמוך ועם מעט בעיות, קניתי במחיר מחירון.

עבור מודל 97, קילומטראג' של 200K זה נמוך, ולכן אם אתה רואה רכב עם כזה קילומטראז', אתה חייב לקבל הסבר משכנע . למשל היסטוריית טיפולים במוסך. אחרת, יתכן ואף סביר שהורידו100 או 200 אלף קילומטר. אם אתה בודק רכב עם 300-350 אלף, זה קילומטראז סביר.

כלים של חברת חשמל - יש הרבה כאלו. הרבה מאד. למרות שהם עם עבר של חברה, הם נמכרים במחירון. למה? ככה, כי הם חלק נכבד של השוק, יש להם נעילה אחורית מקורית (לרוב הפרטיים שראיתי לא היתה נעילה), וכי הם בסך הכל מטופלים טוב מאד בחברת חשמל וחלקם הגדול עשו קילומטראז' נמוך יחסית, ומתועד. בכל מקרה, ה97 האחרונים עזבו את המכרזים של חח"י לפני שנה וחצי- שנתיים, ככה שהיום אתה בכל מקרה מתעסק עם ידיים פרטיות.

תזהר מסוחרים! בגלל שיש ביקוש גדול מאד לכלים האלו, סוחרים חוטפים אותם, גם כלים במצב לא טוב עם קילומטראג' גבוה... מנקים אותם יפה יפה, מורידים 100 אלף קילומטרים ומבקשים מחירון... וגם מקבלים. אני בדקתי שלושה טנדרים אצל סוחרים, ואללא יסתור איזה זיוני שכל אני נאלצתי לעבור. לא קונה מסוחר גם עם אקדח מוצמד לרקה!

-->