PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות קשה בקניית ג'יפ

מירון רביץ
26-04-10, 00:04
התלבטות קשה בקנית ג'יפ סכום לקניה כ- 75K-70K הרכבים הם א. דיפנדר 110 ו/או טויוטה לנד קרוזר פרדו ארוך. הצרכים שימוש יום יומי לנסיעה למישרד כ-5 דקות נסיעה, ובסופי שבוע טיולי שטח (מסלולים מאתגרים) עם המשפחה. אני בעל ידע בסיסי במכונאות ו-10 שנות ניסיון בג'יפים היו ברשותי סמוראי (אהוב). מגנום, פג'רו (מאכזב) ורכב אחרון פטרול ארוך ישן. (חוזר לג'יפים אחרי הפסקה בת שנה ניסיתי קצת אופנועים טעות קשה). כל עצה תתקבל בשמחה במיוחד מבעלי רכבים אלו תודה לכולם מראש.

ishc
26-04-10, 00:09
בין פראדו ל-110 יש הבדל תהומי. לפי דעתי אתה צריך להחליט אם אתה רוצה רכב שטח ספרטני (דיפנדר) או SUV נוח ומפנק יותר אבל גם עדין יותר בשטח (פראדו).

whisky
26-04-10, 09:53
דווקא בתקציב (וברכבים) שעליו אתה מדבר ההבדלים הם לא בין רכב ספרטני לרכב עדין אלא בין שתי גישות לרכבים.

דיפנדר הוא אכן ספרטני, אבל יותר מזה דורש תשומת לב אישית, טיפולים אישיים, חיבוקים ;), לטיפה במקום הנכון והוא ישתדל לא לעצור לך בשום מקום. פארדו בשנים האלו הוא רכב מאוד אמין, מאוד עביר דורש אהבה מצידך למוסכניק שלך.

אבל כמו שאמרתי מדובר יותר בהבדלי גישה, באחד אתה מקבל קופסה עם מערכת כוח ידנית, בשני אתה מקבל סלון עם יחידת העברת כוח אוטומתית שדורשת מינימום מאמץ למקסימום תמורה.

עזוב את הנסיעות הקצרות לעבודה, תחשבו על הנסיעות הארוכות לטיול וחזרה, האם אתה מעדיף אותם בסלון הביתי עם השקט (שמאפשר לשמוע מערכת סטריאו בווליום שעוד לא קורע את הרמקולים), או לערבב את הסולר כל רגע ולהעביר הילוכים ידנית במהירות סבירה. אני מהמין השני אוהב להרגיש את הרכב נוסע לי נהנה מהנוף בדרך (המהירות היא לא באמת נמוכה אבל גם לא מהירה). דיפנדר הוא השלב האחד לפני הרכב הפתוח והמרעיש והמעייף בדרך לטיול (או לחזרה ממנו) ולכן תחשוב קודם איפה אתה ממקום בסקאלה הזאת.

מבחינת עבירות זה נכון שדיפנדר עביר יותר, אבל בהשקעות סבירות אין הבדלים משמעותיים ביניהם אחרי קצת הגבהה לפארדו ועוד קצת שיפורים פארדו יעבור כמעט בכל מקום שעובר בו דיפנדר.

whisky

ש01
26-04-10, 15:15
בשילוב בין סמוראי (אהוב) לתקציב ולמסלולים המאתגרים שכחת מועמד (מועמדת) ראויה - סופה.
בתקציב שלך תוכל לקנות יחסית חדשה, מטופלת ואם תרצה - משופרת (ופתוחה כמובן...).

nirs
26-04-10, 21:29
אצלי הדיפנדר מיועד לטיולים (בעיקר עם המשפחה) ולא ליום יום.
התלונות שאני שומע מאשתי ,במהלך הנסיעה לטיול ובחזרה, יכולות למלא מגזין בגודל בינוני (בשטח אין תלונות).
אני והילדים לעומתה דווקא אוהבים אותו מאוד (הבן הקטן נעצר, כל בוקר, סמוך לדיפנדר וצריך לגרור אותו לטיוטה).

לפי מה שכתבת, עושה רושם שכבוגר "דיפנדר 60" (סמוראי) ומאוכזב פג'רו, דיפנדר 110 יכול להתאים לך היטב.

מירון רביץ
27-04-10, 16:12
חברים יקרים הרציונל אמר טויוטה לנד קרוזר אבל הלב הכריע והדיפנדר 110 נבחר, אני מקווה שבקרוב אני אשים את ידי על דיפנדר שיענה על הציפיות שלי.

תודה לכולם.

-->