PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית עגלה חקלאית

אייל
27-04-10, 18:28
אני רוצה לבנות עגלה. גודל משט העגלה כ-1 מ"ר.
נכון להיום יש לי עגלה דומה אולם הנסיעה איתה לאחור בעייתית. העגלה נוטה לברוח לצדדים והרוורסים איתה לא נוחים. ציר העגלה נמצא במרכזה.
העגלה החדשה תצטרך לנסוע רוורס לא מעט ואני מחפש את הדרך לעשות אותה קלה יותר לנסיעה. האם למשוך את הציר לאחור?
רעיונות?

יקיר גרין
27-04-10, 18:35
מניסיוני עם עגלות, ככל שהייצול ארוך יותר והעגלה רחבה יותר (כרוחב הגורר או יותר) יותר קל ליסוע איתה לאחור ...
מצד שני, אפשר להתרגל להכל, זה רק עניין של אימון...

itaysa
27-04-10, 18:47
מה גורר את העגלה?

huski360
27-04-10, 19:34
כמה משקל יהיה על העגלה?
יש אורך מקסימום?
אם לא יהיה משקל גדול ואו לא הכפת לך שיהיה משקל על היצול, אז אתה יכול למקם את הסרן יותר מאחור.
אם אתה רוצה שהמסה תשאר על הסרן בלבד, תמקם אותו במרכז המשטח ותיצר יצול יותר ארוך.
אגב לפי מה שהיה "אצלנו במשק" מיקום היצול של הטרקטור ניתן לשינוי וככול שהוא יותר קרוב לסרן של הטרקטור יותר קל לשלוט בעגלה, אבל זה מורגש יותר בעגלות קטנות.

תעלה תמונות (סתם בשביל הכייף)
ובהצלחה!!
תדהר.

ד ו ר ו ן
27-04-10, 21:56
אני רוצה לבנות עגלה. גודל משט העגלה כ-1 מ"ר.
נכון להיום יש לי עגלה דומה אולם הנסיעה איתה לאחור בעייתית. העגלה נוטה לברוח לצדדים והרוורסים איתה לא נוחים. ציר העגלה נמצא במרכזה.
העגלה החדשה תצטרך לנסוע רוורס לא מעט ואני מחפש את הדרך לעשות אותה קלה יותר לנסיעה. האם למשוך את הציר לאחור?
רעיונות?
כמה שהציר של העגלה רחוק יותר, כך קל יותר לתמרן ברוורס.

כל שינוי בהגה מוביל לשינוי קטן בעגלה ואין את הנטייה הנבזית של עגלות קצרות לעוף הצידה לגלגל..

ש01
29-04-10, 12:44
תרחיק את העגלה לאחור (ייצול ארוך) ולא את הציר.
למה? - כבר כתבו - שהמשקל לא יישב על וו הגרירה שלך (או אם תרצה להזיז ידנית את העגלה היא תהיה מאוזנת.

ד ו ר ו ן
29-04-10, 21:33
תרחיק את העגלה לאחור (ייצול ארוך) ולא את הציר.
למה? - כבר כתבו - שהמשקל לא יישב על וו הגרירה שלך (או אם תרצה להזיז ידנית את העגלה היא תהיה מאוזנת.
אין קשר בין המשקל ובין הנטייה של עגלות קצרות להשתולל ברוורס.

ייצול ארוך נותן בדיוק את אותו האפקט כמו הרחת הציר- העיקר שהמרחק בין הגלגלים של העגלה לנקודת הרתימה לרכב יהיה ארוך ככל שניתן.

ש01
30-04-10, 08:02
אין קשר בין המשקל ובין הנטייה של עגלות קצרות להשתולל ברוורס.

ייצול ארוך נותן בדיוק את אותו האפקט כמו הרחת הציר- העיקר שהמרחק בין הגלגלים של העגלה לנקודת הרתימה לרכב יהיה ארוך ככל שניתן.

הבנת הנקרא:
אם הציר יוסט לאחור אזי המשקל יישב על וו הגרירה. לא נאמר שהמשקל משפיע על התמרון לאחור.

ד ו ר ו ן
30-04-10, 09:53
הבנת הנקרא:
אם הציר יוסט לאחור אזי המשקל יישב על וו הגרירה. לא נאמר שהמשקל משפיע על התמרון לאחור.
הבנת הנקרא 2:
הדיון הוא על תמרון ברוורס עם עגלה.

תומר א.
30-04-10, 20:37
אייל אם הבנתי נכון אתה מדבר על נגרר חקלאי הנגרר ע"י טרקטור.
1מ"ר עד 400 ק"ג (תלוי בטרקטור) בשביל זה המציאו ארגז ל3 נק'.
נוחות הנסיעה ברוורס הם פונקציה של משקל העגלה רוחבה המרחק בין הוו לסרן וגודל הצמיג.
צלם את העגלה והסבר יותר בפירוט מה אתה צריך לעשות ותקבל תשובה.

אומי5
30-04-10, 22:25
על איזה טרקטור מדובר ? כמה משקל יהיה על העגלה ?
אם אתה לא מעמיס הרבה ביחס לטרקטור אז לא אכפת לך שיהיה משקל על הייצול .
הסרן לא חייב ללכת לגמרי אחורה,מיקום ברבע מאוד מקובל ולדעתי ייצור פשרה טובה בין חלוקת משקל לבין נוחות רוורס.
אל תשכחו שהרחקת העגלה תגרום לה לקצר יותר את הסיבוב.
אם העגלה נוסעת בתוך רפתות או מחסנים, חדות הסיבוב חשובה יותר.

אייל
30-04-10, 23:43
הרעיון הוא כזה: בשנה שעברה התקנתי גלגל אקצנטרי על ה-PTO. אל הגלגל חובר כבל ודרך גלגלת נקשר לעץ זית. סיבוב ה-PTO ניער את העץ והגרביטציה הורידה את הזיתים ליריעת הבד - בקיצור מנערת home made. העסק עבד מצויין רק שהוא פירק את הטרקטור. הרעיון בעגלה המדוברת הוא להעביר את כל הויברציות לאדמה דרך צמיגים וקפיצים ולהקל על הטרקטור שגם ככה בקושי חי (רומני משנת 82).

אומי5
01-05-10, 08:58
קודם כל אני חייב לציין שזה טרקטור די עמיד, בגיל טיפשעשרה ניסיתי לעלות איתו עלייה רצינית ביותר, הוא התהפך עלי(לא הייתה קשת בטיחות), חזר לגלגלים ולמרות שנראה כמו ציור של פיקאסו הצלחתי לעלות עליו ולנהוג שני ק"מ עד לחבר שפינה אותי לקיבוץ.
אני אושפזתי בטיפול נמרץ עם פגיעת חזה קשה וחזרתי לתפקוד מלא רק לאחר כמה חודשים , הטרקטור חזר לעבודה אחרי כמה ימים.

אתה מתכוון לעבוד עם מנוע שיושב על העגלה או להמשיך לעבוד דרך PTO?
כך בחשבון שאם אתה ממשיך עם PTO עדיין הרומני יקבל המון ויברציות .
לדעתי במקרה הזה ההייתי ממרכז את המשקל מעל הציר ומושך ייצול יותר ארוך.

huski360
01-05-10, 16:27
עוד רעיון-
אולי קונסטרוקציה שמחוברת לשלוש נקודות אבל עם לפחות שלוש רגליים שננעצות כלות באדמה,
ככה הויברציות יעברו לאדמה ולא אל הרומני הזקן.

מקוה שהייתי ברור,
תדהר.

תומר א.
01-05-10, 21:20
תדהר רעיון מצויין,
אבל רצוי מאד מתקן כבד עם 4 רגליים שנחות על האדמה לנעיצה לא תהיה משמעות בגלל יכולות
הטרקטור והרעידות.
לדעתי עדיף מתקן העובד כמו בוכנה כך תקבל דחיפה ומשיכה ללא הרעידות.
בנושא העגלה, הכל פשוט יקפוץ ויעביר את הרעידות בצורה מוגברת דרך היצול.

אומי5
01-05-10, 21:26
עוד רעיון-
אולי קונסטרוקציה שמחוברת לשלוש נקודות אבל עם לפחות שלוש רגליים שננעצות כלות באדמה,
ככה הויברציות יעברו לאדמה ולא אל הרומני הזקן.

מקוה שהייתי ברור,
תדהר.

תרשה לי לפתח את זה קצת .

את החיבור לזרועות לעשות בצורה שבה מספיק להוריד אותן כלפי מטה והמכשיר נח על הריצפה בלי לגעת בזרוע, ובהרמה הזרוע נכנסת בקלות למקום וננעלת (ופתיחה מהירה עם חבל ממושב הנהג).
למשל משולש שניצב לפין בקצה הזרוע ובקודקוד שלו נעילה .

את הנעילה המהירה אפשר לקחת מזרועות עם ריתום מהיר ולהפוך את הכיוון .

אייל
01-05-10, 22:48
הבנתי, הבנתי...תשובות פשוטת לא יגיעו מכאן אז אני אסביר בדיוק למה אני מתכוון:
אין כוונה להעמיס על הטרקטור משקל על ה"שלוש נקודות" שלו. אולי נחבר את קצה הנגרר למשולש כדי להרים אותו בזמן נסיעה לאחור.
אל הזיתים, בזמן הניעור, מצטרפים הרבה דברים מיותרים כמו עלים, ענפים יבשים ועוד כל מני דברים. על גבי הנגרר אני מתכנן לשים רשת בצפיפות של כ-30 מ"מ בחלק העליון של הנגרר וב-5 מ"מ בחלקו התחתון. הויברציות יגרמו לזיתים לעבור את הרשת העליונה ללא הזבל הגדול ומחורי הרשת התחתונה ייפול הזבל הקטן. בקיצור, אני צריך את הויברציות מצד אחד ולא רוצה להעמיס את הטרקטור מצד שני לכן זה ישאר על נגרר שישב על קפיצי עלים (נשאר מהסופה) עם צמיגים גדולים בלחץ אוויר נמור (עוד גמישות).

תמונות יבואו בתחילת הבנייה.

תודה רבה לכולם...אתם מוזמנים להמשיך ולפתח את הנושא.

תומר א.
04-05-10, 21:06
אין תשובות פשוטות לשאלות מסובכות.

http://images.google.co.il/imgres?imgurl=http://www.dotanltd.co.il/pic_olive_1_1.jpg&imgrefurl=http://www.dotanltd.co.il/olivesi.html&usg=__ibcN7VC0k6M_hEe7vML7JK9HFCE=&h=170&w=250&sz=30&hl=iw&start=8&itbs=1&tbnid=grBTG4h5Jk1-nM:&tbnh=75&tbnw=111&prev=/images%3Fq%3Dolive%2Bshaker%26hl%3Diw%26 gbv%3D2%26tbs%3Disch:1

סתם לדוגמא.
תעשה חיפוש olive shaker בגוגל ויוטיוב, יש שם דברים נחמדים.
העגלה לא תשכח לך את הרעידות אלא רק תגביר אותם, או בפשטות גלגל אקצנטרי=רע

-->