PDA

צפייה בגרסה מלאה : EDC

galss
31-08-04, 20:09
שלום
רציתי לדעת מזו מערכת EDC ?
ובנוסף אני בתהליך רכישת דיסקו 98 דיזל אוטו האם משלמים מחיר מחירון ?
ומה רמת הבלאי ?
והאם החלפים וביכלל האחזקה(ביטוח טסט מוסכים)יקרה?
תודה :)

asafk
01-09-04, 00:28
אני יכול לעזור רק לגבי ה"מה זה" (כרגע, ברמה של הסבר פשטני למדי, אשמח להרחיב אם זה מעניין)

EDC או Electrinuc Diesel Control, היא מערכת בקרה אלקטרונית להזרקה. במנוע דיזל של לנדרובר יש 4 מזרקים- אחד לכל צילינדר. המזרקים מקבלים את הדלק בתזמון שנקבע על ידי משאבת ההזרקה, בכמות שנקבעת במשאבת ההזרקה, ומזריקים אותו לצילינדר בלחץ שנקבע על ידי קפיץ במזרק.
במשאבת הזרקה עם בקרה מכנית, תזמון ההזרקה וכמות הדלק נקבעים על ידי סל"ד המנוע והמצערת.
במשאבת הזרקה עם בקרה אלקטרונית, יש משתנים נוספים שנמדדים על ידי חיישנים, והם קובעים באופן יותר טוב את כמות הדלק. תזמון ההזרקה עדיין נקבע רק על ידי סל"ד המנוע.
המשמעות היא תגובה יותר טובה לשינוי במצערת, מנוע שעובד חלק יותר, נקי יותר, חסכוני יותר, ומייצר יותר כוח.

אסף.

yuval
02-09-04, 16:34
ואני אנסה לעזור בנושא המחיר ..... הייתי בסיפור הזה לפני 3 חודשים. בכל החיפושים מצאתי רק EDC אוט' 1 שהתאים לי ולא הייתה אלטרנטיבה אחרת ומכך גם נגזר כח המיקוח. לפניו היה מישהו שרצה מחירון + כל התוספות (כולל תוספת מחיר על הטסט !). הוא לא היה מוכן לרדת ביותר מ-500 ש"ח כי הוא אמר שיש לו עוד קונים.

ובקיצור, זה עניין של כוחות שוק. אולי המצב היום השתנה, אך לפי שלושה חודשים היה מאוד מאוד מאוד קשה למצאו EDC 98.

בהצלחה
יובל

galss
02-09-04, 19:01
תודה רבה על האינפורמציה :D

-->